moze li se dobiti viza ukoliko sam anti-hcv poz???

dalia81

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima, molim hitnu pomoć! planiram pokrenuti proces dobivanja trajne vize za Australiju. No, dijagnosticiran mi je hepatitis c prije par godina, nakon cega sam se lijecila i sada sam anti-hcv pozitivna. Anti tijela zauvijek ostaju u tijelu nakon sto je jednom bio prisutan virus, no nisam vise zarazna.
Zanima me da li mi zbog ovoga mogu odbit vizu? Sta sve provjeravaju na lijecnickom?
S obzirom na to koliko kosta proces..a lijecnicki ide zadnji..ne bih htjela baciti novce da mi na kraju kazu da nista od toga.
Molim nekog ako zna odgovor, ili me uputit koga da pitam?
Zvala sam panel doktora no on nije htio nista reci konkretno, tj rekao je da ne zna dok nije sve u procesu i dok mu ne jave sta treba provjeravat. To ispada kao da se ne moze saznat prije, sto mi se cini apsurdno?!
Hvala unaprijed ako netko ima neke informacije :-)
 
Odgovor koji si dobila od panela je najtacniji. Radi se o tome da se nakon ustanovljavanja anti tela za hep c, ispituje stanje jetre. Nije stvar u 'zaraznosti' vec u tome da li stanje jetre zahteva medikaciju, transplantaciju i slicno, tj da li ce opteretiti zdravstveni sistem.
Sansu naravno imas, moj predlog bi bio da (nakon potvrde dobrog stanja jetre) stupis u kontakt sa nekim od MARA agenata koji imaju iskustva sa 'doktorskim' cakama, i platis konsultaciju na kojoj bi saznala vise. Naravno, bitno je i da zadovoljis regularne zahteve za vec koju vizu apliciras.
 
Tu temu sam prošla uzduž i popreko jer se moj muž nekoliko meseci pred lekarski, tetovirao, kad ga nisam ubila , dobro je. Sva sreća nije imao hepatit, a testirali su ga jer ima tetovažu. Hepatit se inače proverava samo kod ljudi sa tetovažom, trudnica i zdravstvenih radnika. Čitala sam puno stranih sajtova, viza sa Hepatitisom se dobija pod uslovom da nisi zarazna i da ti jetra nije oštećena. U Bg-u je IOM i jedna divna doktorka Tamara, sa kojom sam ja više puta kontaktirala, savetujem ti da je pozoveš i objasniš kako stoje stvari. Sve nalaze svakako nosiš sa sobom, i najbitnije je biti iskren, jer ti možeš da prećutiš da ga imaš, ali posle će ti možda biti potrebna neka lekarska pomoć u Australiji, i kada otkriju da si prećutala hepatit, mogu da ti ponište i vizu i državljanstvo, sve. U konačnici, jedino je bitno koliko oni procene da ćeš ti njih da koštaš, sve bolesti za koje lečenje nije skuplje od 20000 $ ne predstavljaju problem.
 

Back
Top