strašno

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.761
imate li u svojoj biografiji nešto strašno zbog čega biste rado možda čak i bili mrtvi???
e sad možda se nekom ne piše o tome, ali eto ako neko ima želju može da raspali
 
imate li u svojoj biografiji nešto strašno zbog čega biste rado možda čak i bili mrtvi???
e sad možda se nekom ne piše o tome, ali eto ako neko ima želju može da raspali
Ne brate. Ne razumem te neke paćenike. Meni to van pameti. Nekako sam uvek bio to nešto kul, brate ono nisam pogrešio, nisam se pokajo, sve sam uvek radio jedino kako je moguće i ispravno, nikad me se ništa nije dotaklo, kao nešto da može neko meni da naudi, kao da se uzrujam, nedajbože da prsnem i to.
Ne, ono stvarno ne razumem šta pitaš. Misim razumem šta pitaš, al ne razumem te neke ljude, ono kako su se takvi rodili, kako egzistiraju, kako ne drže do sebe, ono skroz su drugačiji od nas nekoliko ovde.
Misim kažem nekoliko, ali realno pored mene mi još jedino Elektrika pada na pamet. I donekle Čičak. I Ljubinka, naravno. Verovatno bih se još nekog setio, ali definitivno nas je malo.

Tuga brate kakvi ste. Što se brate niste ubili? Brate ja da oću da sam mrtav ja bih se ubijo ko izpičke. Nači samo bih se javio telefonom Vanjici ko Saša Belopoljanski, nači odo ja da se ubijem, ebo sam vam mater, aaaaa saćete da vidite.
 
Ebo smrt . Da se ukokam pa da se neprijatelji vesele ? Malo morgen !
Dok si živ svaki se problem može riješiti na ovaj ili onaj način .
Kad umreš - nema više . Mogu popovi lupetati šta god hoće .
 
da sam mrtva jbte hiro zeno al si dramaticna
nikad ne bih pozelela da sam bila mrtva ni zbog jedne stvari, al jesam prozivela jako teske stvari u zivotu i ne zelim da diskutujem o njima :lol:
 
Starina Novak je u pesmi odeven u strašnu odoru. Na glavi ima “kapu vučetinu”, na plećima "kožuh od međeda", a za kapom “krilo od labuda”. Ovakav opis može se dovesti u vezu sa mitskim prototipom. Medved i vuk iz aspekta simboličkog statusa životinja predstavljaju životinje koje su najbliže čovjeku. sa druge strane, ovaj opis ukazuje na Novakovu ogromnu snagu. Medved i vuk su velike i snažne životinje, a posedovanje njihovog kožuha i krzna upućuje nas na to da je Novak veći i snažniji od njih.

file.php


0269 ”Bliže k mene, Starino Novače!
0270 ”Ne bi bahom iz Klisure tvrde:
0271 ”Viđeo sam i živa međeda,
0272 ”A kamo li kožu od međeda;
0273 ”Viđeo sam i živoga vuka,
0274 ”A kamo li mrtvu vučetinu;
0275 ”Viđeo sam i živoga orla,
0276 ”A kamo li orlu perušinu.”
0277 Tu dopade Starina Novače,
0278 Udari ga sabljom po ramenu,
0279 Al’ se Grče štitom zaštitilo,
0280 Po štitu ga sabljom udario,
0281 Na dvoje mu štita presjekao,
0282 I desnu mu ruku osjekao...
 
smrt se ne javlja kao moguca posledica nekih mojih postupaka, ali da, postoje stvari koje sam uradila i zbog kojih crvenim, stvari zbog kojih se osecam manje dobrim covekom nego sto mislim da jesam i stvari koje bih najradije zaboravila. ali nece da moze. sve to ostane u nasem softveru i ostaje ti samo da to prihvatis onako momacki. ebi ga, svima se desava.
dobro, skoro svima, neko uvek ide putem andjeoske promisli. ostatak sveta zivi sa posledicama svojih dela.

sta je tu je, naucis da zivis sa tim i teras dalje. i eventualno ne ponavljas iste greske.
a i ako ponovis, ma daj..sve ce to pokriti ruzmarin, snegovi i sas...marim ja.
 
imate li u svojoj biografiji nešto strašno zbog čega biste rado možda čak i bili mrtvi???
e sad možda se nekom ne piše o tome, ali eto ako neko ima želju može da raspali

Pa ne nemam. Čak sam pogrešno i pročitala temu verovatno jer imam neke drugačije priče, pa ne videh to rado i pomislih da pitaš dal smo nekada bili u opasnoj situaciji nekoj de smo mogli izgubiti život. To jesam. I evo me još, ne dam se. Oću da živim bre. I kad mi brane i kad je lepo i kad je ružno i kad je tužno, ja opet hoću da živim... i živim i dišem i pišem i bole me brige.
Sad dokle ću tako nemam pojma. :lol: Ako se nešto promeni, ko zna šta može biti jel, javiću vam valjda, da me čupate i to, pa nije to sramota :heart: nemo ste kukavice

Voli vas xella

Sve kompljet!

:heart:
 
imate li u svojoj biografiji nešto strašno zbog čega biste rado možda čak i bili mrtvi???
e sad možda se nekom ne piše o tome, ali eto ako neko ima želju može da raspali

Smrt nas svejedno nece zaobici. Zasto je onda unapred zeleti?
Bilo je situacija kada sam se borila za zivot. Bilo je onih kada mi je bilo jako tesko i mislila sam da cu umreti, od muke. Ali nisam smrt prizeljkivala. Kada imas dete ona je veci luksuz nego inace, cini mi se.
Pricati na ovu temu u svetu gde se toliki ljudi i deca bore za zivot, bore protiv bolesti, beze od rata,... mi je toliko neukusno.

Ali, kome se ne zivi, postoji nacin. Bolje da se samoubije nego da ta se ta ogorcenost siri pa posle unesreci jos mnoge druge. Malo li je naslova "Ubio porodicu pa sebe", "Podavila decu, pa pucala u sebe",... i ostalih grozota. Kome se umire, neka ga. Ali neka ostavi druge na miru.
 
Pa ne nemam. Čak sam pogrešno i pročitala temu verovatno jer imam neke drugačije priče, pa ne videh to rado i pomislih da pitaš dal smo nekada bili u opasnoj situaciji nekoj de smo mogli izgubiti život. To jesam. I evo me još, ne dam se. Oću da živim bre. I kad mi brane i kad je lepo i kad je ružno i kad je tužno, ja opet hoću da živim... i živim i dišem i pišem i bole me brige.
Sad dokle ću tako nemam pojma. :lol: Ako se nešto promeni, ko zna šta može biti jel, javiću vam valjda, da me čupate i to, pa nije to sramota :heart: nemo ste kukavice

Voli vas xella

Sve kompljet!

:heart:

il je koka ili je palo plasiranje tonapi :))))))))))
 
Smrt nas svejedno nece zaobici. Zasto je onda unapred zeleti?
Bilo je situacija kada sam se borila za zivot. Bilo je onih kada mi je bilo jako tesko i mislila sam da cu umreti, od muke. Ali nisam smrt prizeljkivala. Kada imas dete ona je veci luksuz nego inace, cini mi se.
Pricati na ovu temu u svetu gde se toliki ljudi i deca bore za zivot, bore protiv bolesti, beze od rata,... mi je toliko neukusno.

Ali, kome se ne zivi, postoji nacin.
Bolje da se samoubije nego da ta se ta ogorcenost siri pa posle unesreci jos mnoge druge. Malo li je naslova "Ubio porodicu pa sebe", "Podavila decu, pa pucala u sebe",... i ostalih grozota. Kome se umire, neka ga. Ali neka ostavi druge na miru.

Bore se i oni kako ne razumeš, to su neke drugačije bitke istina, al nisu male i nebitne uopšte... možda nisu toliko vidljive, transparentne i poznate, bliske il šta ti ja znam al su i dalje bitke, nečije, nečijeg deteta, nečijeg sina, majke možda, kontaš... msm meni je malo neukusno ovo boldovano... nepromišljeno možda... ne znam baš... zateče me

Ovo za ubice i tako to neću ni da komentarišem, msm ode tema dovraga onda... ne verujem uopšte da je hirka na tako nešto mislila kada je temu postavila...
 
Bore se i oni kako ne razumeš, to su neke drugačije bitke istina, al nisu male i nebitne uopšte... možda nisu toliko vidljive, transparentne i poznate, bliske il šta ti ja znam al su i dalje bitke, nečije, nečijeg deteta, nečijeg sina, majke možda, kontaš... msm meni je malo neukusno ovo boldovano... nepromišljeno možda... ne znam baš... zateče me

Ovo za ubice i tako to neću ni da komentarišem, msm ode tema dovraga onda... ne verujem uopšte da je hirka na tako nešto mislila kada je temu postavila...

Ne mislim ni ja da je ona mislila na to.

Ali se setim koliko puta su neki leceni i pustani kao izleceni pa napravili svasta.
Znam da sam zvucala strogo i grubo. Samo mi je jako zao kada zbog pojedinca stradaju mnogi, ni krivi ni duzni.
 
Pa ne nemam. Čak sam pogrešno i pročitala temu verovatno jer imam neke drugačije priče, pa ne videh to rado i pomislih da pitaš dal smo nekada bili u opasnoj situaciji nekoj de smo mogli izgubiti život. To jesam. I evo me još, ne dam se. Oću da živim bre. I kad mi brane i kad je lepo i kad je ružno i kad je tužno, ja opet hoću da živim... i živim i dišem i pišem i bole me brige.
Sad dokle ću tako nemam pojma. :lol: Ako se nešto promeni, ko zna šta može biti jel, javiću vam valjda, da me čupate i to, pa nije to sramota :heart: nemo ste kukavice

Voli vas xella

Sve kompljet!

:heart:

I mi volimo xellu i Miru Škorić!
 

Back
Top