Bil Klinton: M. Djukanovic mi je trazio da NATO bombarduje i ubija gradjane Crne Gore
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Bil Klinton: M. Djukanovic mi je trazio da NATO bombarduje i ubija gradjane Crne Gore

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Exclamation Bil Klinton: M. Djukanovic mi je trazio da NATO bombarduje i ubija gradjane Crne Gore

PODGORICA - Crnogorci su u "rovovima" u kampanji za i protiv članstva u NATO. Tek što je komunikacioni tim Saveta za članstvo u Alijansu saopštio da će učenici drutog razreda srednje škole "Bećo Bašić" iz Murina, Vladimir Fatić i Đorđe Mijović, u Litvaniji predstavljati Crnu Goru na međunarodnom takmičenju Alijanse, odgovorili su žustro protivnici.

Oni upiru prstom na premijera Mila Đukanovića, optužujući ga da je pre 16 godina tražio bombardovanje Crne Gore, pa i varošice Murino u kojoj je poginulo četvoro ljudi. Optužbe se baziraju na filmu Bi-Bi-Sija "Pad Miloševića".

- Izjava bivšeg predsednika SAD Bila Klintona data u filmu u kom se govori o agresiji na SRJ 1999. godine još jednom je potvrdila nečasnu ulogu Mila Đukanovića u tim sudbonosnim danima. Bil Klinton tvrdi da je Murino bombardovano na zahtev tadašnjeg i sadašnjeg premijera Crne Gore i predsednika DPS Mila Đukanovića. Po rečima Klintona, trebalo je kazniti "promiloševićeve" sredine - navodi se u izjavi predsednika nikšićke NVO "Biljarda" Velimira Erakovića.

U to vreme Đukanović je bio član Vrhovnog saveta odbrane SRJ, koji je u decembru 1998. jednoglasno doneo odluku da se država brani svim sredstvima. Međutim, u prvim danima bombardovanja Đukanović je otputovao u štab NATO i stavio se na raspolaganje agresorima, kaže Eraković.
    http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:554548-Milo-trazio-bombardovanje

Trebalo bi uhapsiti Djukanovica i suditi mu zbog narucivanja ovih ubistava . Klintona na sudjenju pozvati kao glavnog svedoka...

Moderator Ројалиста (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Podrazumevano Re: Bil Klinton: M. Djukanovic mi je trazio da NATO bombarduje i ubija gradjane Crne

Ђукановић јесте издајник, али то не умањује злочиначку политику Била Клинтона према Србима, политику која је спровођена нехуманим наоружањем. Локални издајник не може се мерити са агресором број један у свету деведесетих година 20. века.

- - - - - - - - - -

Ђукановић јесте издајник, али то не умањује злочиначку политику Била Клинтона према Србима, политику која је спровођена нехуманим наоружањем. Локални издајник не може се мерити са агресором број један у свету деведесетих година 20. века.
    Све старинске землѣ србске,
    Сво србинство станакь мой.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    598

Podrazumevano Re: Bil Klinton: M. Djukanovic mi je trazio da NATO bombarduje i ubija gradjane Crne

Клинтон убица, а Ђукановић саучесник.

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1223

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:554548-Milo-trazio-bombardovanje

Trebalo bi uhapsiti Djukanovica i suditi mu zbog narucivanja ovih ubistava . Klintona na sudjenju pozvati kao glavnog svedoka...
    Ima valjda u Crnu Goru ko će da mu sudi?
    zzz

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    598

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Ima valjda u Crnu Goru ko će da mu sudi?
    Нема. Судиће му Суд Историје. Можда. А можда и не.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1372

Znači Klinton ustvari govori istinu i njemu se veruje : Nikad nije gurao misirca u gospodjicu Levinski , Djukanović je tražio bombardovanje Murine i Milošević zlikovac i kasapin koji je ubijao masovno albanske civile .
    The Show Must Go On...

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1000

Tada se cula iz CG ona perola :
    " Bombardujte i nas , nismo valjda - gubavi" ....

Verovatno "kao znak podrske" zrtvama zlocinackog OTAN bombardovanja iz 1 . 999 - te .
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    598

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Znači Klinton ustvari govori istinu i njemu se veruje : Nikad nije gurao misirca u gospodjicu Levinski , Djukanović je tražio bombardovanje Murine i Milošević zlikovac i kasapin koji je ubijao masovno albanske civile .
    Он свашта прича, мења исказе, поуздан знак да је злочинац. Прво је рекао да није Моника клечала, па после да јесте, за Милошевића да је касапин, а после да је фактор мира и стабилности.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1372

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    Он свашта прича, мења исказе, поуздан знак да је злочинац. Прво је рекао да није Моника клечала, па после да јесте, за Милошевића да је касапин, а после да је фактор мира и стабилности.
    Možda je čučala , a nije se saginjala .
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio Ројалиста Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

Naravno. Trebalo bi na sudu suociti Djukanovica i KLintona i utvrditi ko je narucio ubistvo gradjana Murina - Klinton ili Djukanovic.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Pa ako vi srpski autosovinisti i drugosrbijasi verujete Klintonu da su nas bombardovali za nase dobro , valjda verujete Klintonu da je ubistvo gradjana Murina narucio Djukanovic?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6079

bukagije!
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    660

Ja mislim da džukela kaubojska laže. Crnokamenjarac Milo je svašta ali nije takav.
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1431

Klinton nije pouzdan svedok jer je i ranije iznosio verzije dogadjaja sa kojima se ni njegovi zapadni saveznici ne slazu. tako da ne bih verovao da govori istinu bez debele provere.

ali Djukanovic je smrdljivo govnooo, to znamo pouzdano
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Citat Original postavio 7of9 Pogledaj poruku
    Ja mislim da džukela kaubojska laže. Crnokamenjarac Milo je svašta ali nije takav.
    Aha. Ajde mi onda objasni koja je vojna logika NATO-a bila da se bombarduje Murino. U Murinu nije bilo nikakve vojske SRJ niti je taj gradic imao bilo kakav strategijski znacaj ni za NATO ni za nas.

U Murinu nije bilo nikakvog vojnog cilja niti ta akcija nije imala nikakvog vojnog smisla osim puke odmazde protiv stanovnika tog grada u opstini Andrijevica zato sto su gradjani opstine Andrijevica podrzavali Milosevica i Bulatovica kao i vladu SRJ...

- - - - - - - - - -

Bombardovanje Murina: Da je bilo sirene djevojčice bi preživjele

Tog dana bez ikakve najave prvi put je bombardovnoMurino i na tu varošicu tog dana bačeno 17 bombi

Majka i kćerka Gordana Krdžić i Ivana Maksimović u potresnom svjedočenju u podgoričkom Osnovnom sudu juče su ispričale kako su u bombardovanju Murina 1999. izgubile svoju trinaestogodišnju kćerku i sestru, koja bi po njihovom kazivanju i danas bila živa da su nadležni na bilo koji način upozorili građane da će doći do bombardovanja varošice u blizini Plava.

One su tužile državu, odnosno Ministarstvo unutrašnjih poslova, Upravu policije i Ministarstvo odbrane i traže 35.000 eura na ime naknade štete, jer smatraju da su ti organi države mogli spriječiti stradanje nedužnih civila u NATO bombardovanju Murina, krajem aprila 1999.

Maksimović je navela da su ih tog proljeća majka i tetka, koje su ostale u Prištini, poslale sa Kosova u Murino kod babe, kako bi ih sklonili od bombardovanja i pripadnika paravojnih formacija. Tog dana je, tvrdi, sa sestrom i dvije sestrične otišla do prodavnice, jer su željeli da naprave kolače za majku i tetku koje su očekivale da im se pridruže u porodičnoj kući u Murinu.

“Olivera i Julijana su ušle u prodavnicu, a ja i Teodora smo ih čekale kod mosta. Preletjela su dva aviona, jedan veoma nisko, Teodora je počela da vrišti, zgrabila sam je i počela trčati ka najbližoj zgradi, jer smo tako naučeni zbog dešavanja na Kosovu. Sakrila sam je ispod stepeništa i htjela da se vratim nazad za njih dvije, ali je bilo kasno, jer je prodavnicu pogodila bomba. Sve se desilo u par minuta”, navela je sestra pokojne Olivere.

“Tog dana sam i ja umrla. Samo se sjećam da sam uzela kamen pun krvi na kojem su bili tragovi kose Olivere i Julijane”, navela je majka poginule djevojčice

Dodala je da su tog dana bez ikakve najave prvi put bombardovali Murino i da je na tu varošicu tog dana bačeno 17 bombi.

“Baba ih je našla mrtve i sahranili smo ih zajedno u Murinu. Jako mi je teško od kad se to desilo, liježem i budim se sa tim slikama, to je neopisivo”, kroz suze je rekla Maksimović.

Krdžić je jedva ispričala da već 13 godina spava po sat vremena noću i da je psihički oboljela od kada su njena djevojčica, kao i njena devetogodišnja sestrična poginule.

Naglasila je da tog dana nije bilo sirena, niti ikakvih drugih saznanja da će doći do bombardovanja Murina.

Dodala je da je imala ratnu i radnu obavezu u Prištini, jer je, kada je počelo bombardovanje, dobila vojni poziv, pa je djecu poslala u Murino misleći da će tamo biti bezbjedni.

“Tog dana sam i ja umrla. Samo se sjećam da sam uzela kamen pun krvi na kojem su bili tragovi kose Olivere i Julijane”, navela je majka poginule djevojčice.

U tužbi, između ostaloga, piše da je NATO alijansa u toku 72 dana, koliko je trajalo bombardovanje, preko vojnopolicijskih i političkih struktura zemlje najavljivala akcije bombardovanja i da su naši državni organi morali znati za bacanje projektila na Murino i da je trebalo da na vrijeme upozore ugrožene građane o tome.

Suđenje se nastavlja u oktobru.

Murić: Nemar države

Pravni zastupnik oštećenih porodica Velija Murić naglasio je, nakon suđenja, da niko od organa i institucija države nije upozorio tada građane Murina na predstojeću opasnost i posljedice bombardovanja i da je neophodno utvrditi te propuste i pokrenuti krivični postupak protiv onih koji nijesu građane na vrijeme obavijestili da će biti bombardovanja zvučnim ili drugim signalima.

“Izostao je i pijetet države prema žrtvama u smislu doprinosa za izgradnju spomen-obiležja ili, pak, bilo kakvog gesta u smislu pomena na događaj. Izostala je naknada štete i ako država dobro zna da su murinske žrtve, u klasičnom smislu te riječi, žrtve prinijete državi i njenoj tada retrogradnoj politici koja je zbog rastućeg pogroma nad narodom, faktički prizvala mjere NATO alijanse”, smatra Murić.

On je podsjetio da je u Srbiji čovjek koji je skrivao podatak o granatiranju zgrade RTS-a na izdržavanju dvanaestogodišnje zatvorske kazne.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.08.2010., 18:51
  2. Bil Klinton u bolnici!
    Autor Halix u forumu Politika
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 15.02.2010., 01:16
  3. bil klinton na kosmetu
    Autor _011_ u forumu Politika
    Odgovora: 276
    Poslednja poruka: 06.11.2009., 17:19
  4. Bil Klinton posjecuje Kosovo