Nega posle operacije- HITNO
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Nega posle operacije- HITNO

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Podrazumevano Nega posle operacije- HITNO

Forumas D.e.j.a.n je upravo svoju kuju bokesera doveo kuci nakon teske i komplikovane operacije.
    veterinar je ocigledno bio skrt na recima, a mozda je i vlasnik bio i uzbudjen pa nije ni pitao sta treba da pita.

Kako zastititi rane da ih pas ne lize? Kako se ponasati prvih nekoliko dana? Da li psa terati na silu
    da izlazi napolje da piski i kakki ili da to radi na nekoj peleni? Koliko ja znam ( ovde se radi o bokseru, kuji, staroj 8 godina)
    pas ce pre umreti nego da piski i kaki na mestu na kome spava, narocito ako na to nije navikao.

Vlasnik je izvan sebe i od straha, brige, tuge pa zato ja u njegovo ime postavljam ovaj topik i molim da se sto pre javite.

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1431

Podrazumevano Re: Nega posle operacije- HITNO

pa nek okrene telefonom i pita veterinara

- - - - - - - - - -

kakav je to veterinar kada ga nije uputio u najbitnije
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio VERTIGON Pogledaj poruku
    pa nek okrene telefonom i pita veterinara

- - - - - - - - - -

kakav je to veterinar kada ga nije uputio u najbitnije
    Veterinari ne upucuju sta i kako sa psom kada zeli da piski, kaki, a ni kako da ranu stiti. Stave onu kragnu oko vrata
    da pas ne lize ranu i kazu da dodjes za deset dana.

Ja sam svom psu kada je bio kastriran ( tumori su bili po sredi) u kuci i preko noci oblacila hulahop carape, presecene na pola, takoreci
    neku vrstu shorca za njega, ali od cvrste helanke, nisma htela da ga mucim onom strashnom kragnom. Kada bismo izlazili ja bih to
    skidala da me ljudi ne zapitkuju sta je i kako je, a i da moze da piski, kaki.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    996

Postoji ona najcesce plasticna "navlaka koja se stavlja preko glave" i ima oblik obrnutog abazura za stone lampe i sa time se psima onemogucava pristup ranama ili im makar otezava .
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Postoji ona najcesce plasticna "navlaka koja se stavlja preko glave" i ima oblik obrnutog abazura za stone lampe i sa time se psima onemogucava pristup ranama ili im makar otezava .
    Da, ja sam Dejanu savetovala da pod hitno ode u veterinarsku apoteku ( moze i u "normalnu" apoteku) i da tamo lepo pita.
    Najbolje sam savete u Srbiji dobijala bas od tih veterinarskih tehnicara u tim apotekama. Da, ta "kragna" je pravilo za pse
    koje su operisani jer sprecava da lizu ranu, ali kazem, meni je bilo zao da svog mucim jer je za spavanje jako jel nezgodna pa sam
    smislila ovo sa carapama od kojih sam napravila neke kao bokserice.

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    483

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Forumas D.e.j.a.n je upravo svoju kuju bokesera doveo kuci nakon teske i komplikovane operacije.
    veterinar je ocigledno bio skrt na recima, a mozda je i vlasnik bio i uzbudjen pa nije ni pitao sta treba da pita.

Kako zastititi rane da ih pas ne lize? Kako se ponasati prvih nekoliko dana? Da li psa terati na silu
    da izlazi napolje da piski i kakki ili da to radi na nekoj peleni? Koliko ja znam ( ovde se radi o bokseru, kuji, staroj 8 godina)
    pas ce pre umreti nego da piski i kaki na mestu na kome spava, narocito ako na to nije navikao.

Vlasnik je izvan sebe i od straha, brige, tuge pa zato ja u njegovo ime postavljam ovaj topik i molim da se sto pre javite.
    Zasto da ne lize ranu?

Pljuvačka u ustima pasa sadrži enzime koji pomažu u lečenju:

Enzimi lizozim i peroksidaza pomažu u uništavanju ćelijskih zidova gram-pozitivnih bakterija, dok laktoferin, defensin i cistatin imaju antibakterijsko dejstvo. Smatra se da trombospodin ima antivirusno dejstvo, a dokazano je da proteaze u pljuvački pospešuju zarastanje rana. Nitratna jedinjenja razlažu se na azot-monoksid nakon kontakta sa kožom, čime se sprečava razvoj bakterija. Takođe, u pljuvački se nalazi i opiorfin koji umanjuje bol.

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=10486&name=otkrivamo-zasto-psi-lizu-rane&tip=vesti
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6077

pa uvijena noga i nosi se oko vrata ona plastika
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio kanarinka Pogledaj poruku
    Zasto da ne lize ranu?

Pljuvačka u ustima pasa sadrži enzime koji pomažu u lečenju:

Enzimi lizozim i peroksidaza pomažu u uništavanju ćelijskih zidova gram-pozitivnih bakterija, dok laktoferin, defensin i cistatin imaju antibakterijsko dejstvo. Smatra se da trombospodin ima antivirusno dejstvo, a dokazano je da proteaze u pljuvački pospešuju zarastanje rana. Nitratna jedinjenja razlažu se na azot-monoksid nakon kontakta sa kožom, čime se sprečava razvoj bakterija. Takođe, u pljuvački se nalazi i opiorfin koji umanjuje bol.

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=10486&name=otkrivamo-zasto-psi-lizu-rane&tip=vesti
    Sve je to tacno, ali se ovde radi o dubokoj rani sa koncima ( operacija je trajala 3 sata) tako da onda izvuce i konce, rana prokrvari.
    Dok se konci ne izvade ( to traje 7-10 dana) rana mora da se stiti od lizanja i pokusaja da se skinu zavoji, flasteri, lekovi.

Inace, zaista je tako ( ali to raznorazni higijenicari nece da shvate) da je pljuvacka psa antisepticna, da slobodno moze da lizne i bebu,
    pa i neku ranicu na nozi, ruci coveka.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    pa uvijena noga i nosi se oko vrata ona plastika
    A sto noga? Ova kuja je imala silne operacije u predelu stomaka.
    Elem, kuja se probudila, bila je i nocas kod veterinara, danas ce mladjaHni Dejan da je donese kuci,
    on je bio u nekoj panici jer mu je ovo verovatni prvi "slucaj" bolesti i operacije psa. Danas ce mu vec vet sve objasniti
    sta i kako.

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    483

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Sve je to tacno, ali se ovde radi o dubokoj rani sa koncima ( operacija je trajala 3 sata) tako da onda izvuce i konce, rana prokrvari.
    Dok se konci ne izvade ( to traje 7-10 dana) rana mora da se stiti od lizanja i pokusaja da se skinu zavoji, flasteri, lekovi.

Inace, zaista je tako ( ali to raznorazni higijenicari nece da shvate) da je pljuvacka psa antisepticna, da slobodno moze da lizne i bebu,
    pa i neku ranicu na nozi, ruci coveka.

- - - - - - - - - -

.
    Onda joj ne gine kragna u toku tih 7 dana.
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio kanarinka Pogledaj poruku
    Onda joj ne gine kragna u toku tih 7 dana.
    Ja sam mom psu ( kada je imao operaciju) oblacila hulahop carape ( neke cvrste, moje naravno) kojima sam isekla nogavice pa je to izgledalo kao
    da ima neke pantalone, pa i dva para toga. Ali samo nocu ili kada je sam, na ulicu u setnju smo isli bez icega jer je jel morao i da piski, kaki, a i
    dfa me narod ne zapitkuje sta je bilo. Neko to radi i majicom pa zakaci valjda nekom zihernadlom krajeve, ali kragna je jedina prava stvar.
    Meni je bilo zao da spava sa tom strasnom kragnom.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    819

Dejan je trenutno na odmoru, bili smo u kontaktu na pp svakodnevno dok je bio tu. Nadam se da se roditelji pridržavaju uputstava o nezi i da se matorka fino oporavlja...

Slične teme

1. Dogovor pod hitno
    Autor stage u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.03.2005., 13:57
  2. Hitno
    Autor Dragan u forumu Evropa
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.12.2003., 23:56
  3. hitno
    Autor gusfraba u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.07.2003., 21:05
  4. Hitno mi pomozite!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nije zezanje!!!!!!
    Autor LaDy_cOrLeOnE u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.06.2003., 02:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •