Radnicko sportske igre joste zive!

Poruka
9.030
Ja se stvarno izvinjavam zbog nove teme, ali suluda vest jos sumanutiju stize :D

Mihajlović otvara "Putarijadu 2015"

Potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, otvoriće danas tradicionalnu manifestaciju "Putarijada 2015" na Kopaoniku.

Otvaranju trodnevnih radničko-sportskih igara na Kopaoniku koje organizuje Samostalni sindikat putara Srbije prisustvovaće i v.d. direktora javnog preduzeća "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak, najavljeno je iz ministarstva.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/570367/Mihajlovic-otvara-Putarijadu-2015


Jeste li ucestvovali nekada na nekim Radnicko-sportskim igrama? Kako to izgleda? Radnici u kombinezonima i slemovima se takmice u nekim idiotskim disciplinama?

Recimo, secam se da je bila neka Grobarijada ili slicno. Takmice se u brzom kupanju leseva? Ovi putari, na primer, ko moze duze da stoji bos na vrelom asfaltu?

I pored bujne maste, ne mogu da zamislim kako to izgleda ma koliko se trudio.

Ili su te Igre u stvari, sex, droga i narodnjaci?
 
Ja se stvarno izvinjavam zbog nove teme, ali suluda vest jos sumanutiju stize :D

Mihajlović otvara "Putarijadu 2015"

Potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, otvoriće danas tradicionalnu manifestaciju "Putarijada 2015" na Kopaoniku.

Otvaranju trodnevnih radničko-sportskih igara na Kopaoniku koje organizuje Samostalni sindikat putara Srbije prisustvovaće i v.d. direktora javnog preduzeća "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak, najavljeno je iz ministarstva.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/570367/Mihajlovic-otvara-Putarijadu-2015


Jeste li ucestvovali nekada na nekim Radnicko-sportskim igrama? Kako to izgleda? Radnici u kombinezonima i slemovima se takmice u nekim idiotskim disciplinama?

Recimo, secam se da je bila neka Grobarijada ili slicno. Takmice se u brzom kupanju leseva? Ovi putari, na primer, ko moze duze da stoji bos na vrelom asfaltu?

I pored bujne maste, ne mogu da zamislim kako to izgleda ma koliko se trudio.

Ili su te Igre u stvari, sex, droga i narodnjaci?

Nemoj zahebavat da nikada nisi bio na nekoj radničkoj - ijadi?

Eeeee, pa šta ti dečko radiš...:zcepanje:
 
Jeste li ucestvovali nekada na nekim Radnicko-sportskim igrama? Kako to izgleda? Radnici u kombinezonima i slemovima se takmice u nekim idiotskim disciplinama?

Recimo, secam se da je bila neka Grobarijada ili slicno. Takmice se u brzom kupanju leseva? Ovi putari, na primer, ko moze duze da stoji bos na vrelom asfaltu?

I pored bujne maste, ne mogu da zamislim kako to izgleda ma koliko se trudio.

Ili su te Igre u stvari, sex, droga i narodnjaci?

Dobro, nije bas tako. Standardno povlacenje konopca, fudbal, kosarka i sl. Ume da bude urnebesno ako se radnici pre tekme ponapijaju.

A postoje i ona nezvanicna takmicenja, tipa brzo jedenje sendvica ili takmicenje u kolicini i brzini popijenog piva.
 
Igra se sport, pije i kreše.

Sport i pijenje obavezno...a kresanje naročito ako -ijada traje par dana...:per:

Dobro, nije bas tako. Standardno povlacenje konopca, fudbal, kosarka i sl. Ume da bude urnebesno ako se radnici pre tekme ponapijaju.

A postoje i ona nezvanicna takmicenja, tipa brzo jedenje sendvica ili takmicenje u kolicini i brzini popijenog piva.

Cek`, a ko placa te igrarije, pijancenje i kresanje?

Mene je Bata Stojkovic ucio - ``hoces da jedes, hoces da yebes, a to kosta``.
 
I to kresanje, nije to bas tako kako zamisljate, svako sa svakim... Padne po neki kres i to je sve.

Recimo, ako probas kod najbolje ribe u preduzecu, mozes da dobijes samo optuzbe za seksualno uznemiravanje. Zato je strateski pametnije da se obratis nekoj neatraktivnoj, najbolje razvedenoj.
 
Pa narod plaća - ko bi...

A pa onda dobro. Gore, kolega rece da se narod igra, pa u redu je ako narod i placa.

Ja se uplasih da slucajno ne placaju drzavne firme.

U stvari, svasta sa mnom, pa mi zivimo u kapitalizmu, tvrdi se po forumu.

I to kresanje, nije to bas tako kako zamisljate, svako sa svakim... Padne po neki kres i to je sve.

Recimo, ako probas kod najbolje ribe u preduzecu, mozes da dobijes samo optuzbe za seksualno uznemiravanje. Zato je strateski pametnije da se obratis nekoj neatraktivnoj, najbolje razvedenoj.

Cenim, kolega, da su vama Radnicke igre ostale u lepom secanju. To jest, ukoliko ih vise ne posecujete :mrgreen:
 
A pa onda dobro. Gore, kolega rece da se narod igra, pa u redu je ako narod i placa.

Ja se uplasih da slucajno ne placaju drzavne firme.

U stvari, svasta sa mnom, pa mi zivimo u kapitalizmu, tvrdi se po forumu.

Živimo u kapitalizmu sa socijalističkim licem...

U mojoj industriji, -ijada traje jedan dan...svake godine druga fabrika organizuje...nema se...

PIO Srbije, na primer, organizuje svoju -ijadu tako da traje 7 dana...obično u inozemstvu...u Čanju, ili Ohridu...ima se, može se...

Vidiš, pošteni putari to skromno, na Kopu...pivo 450 dindži...
 
Cenim, kolega, da su vama Radnicke igre ostale u lepom secanju. To jest, ukoliko ih vise ne posecujete :mrgreen:

Ustvari, nikad nisam bio ni blizu 'ijadama. Sve sam saznao iz price ucesnika i domacih filmova iz '80. Uglavnom je sve tako kako je prikazano u filmovima.

- - - - - - - - - -

Kad su radnici Kolubare 5.10.2000. krenuli put Beograda, Marinac je bio jedini koji je ostao na kopu. On je jos tada znao sta ce biti kroz nekoliko godina.
 
RASKALASNO Spiskali 105 miliona dinara na krkanluk i rekreaciju

U vreme dok je Skupština Srbije raspravljala o poskupljenju struje za 12 odsto, 600 radnika EPS uživalo je na sportskim igrama na Zlatiboru, saznaje „Blic“.
634485_04_f.jpg


Radnici iz pet elektrodistribucija Srbije i “Elektrokosova” sportski su se uzdizali i udisali planinski vazduh od 18. do 21. juna, što je građane Srbije koštalo oko 10,5 miliona dinara. Naime, taj novac se po kolektivnom ugovoru ne izdvaja iz sindikalne kase, već iz kase EPS koju pune potrošači struje.

Izvor “Blica” tvrdi da su se, pored radnika EPS, o našem trošku na Zlatiboru baškarili i članovi porodica sindikalnih vođa.

- Neki su vodili žene i decu, a to će platiti potrošači, jer će uz račun za potrošene kilovate izdvojiti bar jedan dinar i za našu rekreaciju i krkanluk. Moglo bi se reći da je nas 600 bilo na takmičenju u iću i piću, jer se za tri dana popilo hiljade litara alkohola i pojela tona hrane, pa neki od učesnika nisu ni mogli da se pojave na terenima. Sve te đakonije nisu mogle da prođu bez dobre muzike. Dok su radnici EPS pevali, građani Srbije su plakali zbog poskupljenja struje. I treba da plaču jer će ih ovo koštati oko 10,5 miliona dinara, s obzirom na to da troškovi po radniku iznose oko 17.500 dinara - objašnjava naš sagovornik.

Ovakvo ponašanje sindikalaca razbesnelo je penzionerku iz Beograda Nataliju Kostić, koja je upozorena da će joj struja biti isključena ako ne plati dug od 146 dinara.

- Oni jedu i piju o mom trošku, a ja nakon ovog poskupljenja ne znam da li ću imati da kupim kosti i krompir da bih preživela - kaže za „Blic“ ogorčena Natalija.

Pa šta, imamo pravo na te pare

Saznanja “Blica” potvrdio je i Milan Đorđević, predsednik glavnog odbora sindikata EPS. „Igre su plaćene iz kompanijske kase, ali mi na taj novac imamo pravo po kolektivnom ugovoru. Degutantno je da povezujete poskupljenje struje i sportske igre. Da znate, u septembru ćemo organizovati i finalne igre na nivou celog EPS“, kaže Đorđević za naš list.

..............................................................................

Tek da znamo gde sve idu pare kojima placamo racune.
 

Back
Top