НЕСТАО АЛЕКСАНДАР ДОРИН, да ли је ухапшен, где се налази ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
http://www.intermagazin.rs/ucutkuju...autor-knjige-srebrenica-kako-se-zaista-zbilo/


383600_aleksandar-dorin-foto-n-jojic-vesti_f.jpg


Pod zasad nerazjašnjenim okolnostima pre tri dana je u Švajcarskoj uhapšen Aleksandar Dorin autor knjige „Srebrenica – kako se zaista zbilo“.

Dorin je odveden na nepoznatu lokaciju i ne dozvoljava mu se kontakt sa spoljnim svetom.

Dorin je, da podsetimo, 13. januara 2014. izjavio da je koautor njegove poslednje knjige o Srebrenici, objavljene 2012. godine u Lajpcigu, Zoran Jovanović umro 13. jula 2013, samo desetak časova pošto mu je javio da je uspeo da otkupi dva snimka „koji u znatnoj meri ruše mit o Srebrenici“.

Dorin je krajem 2013. na portalu Vesti-online objavio senzacionalnu tvrdnju da je između 3.000 i 4.000 muslimana tokom jula 1995. godine prebeglo u Srbiju. Posle tog teksta, ovaj Švajcarac tvrdi da su se udvostručile pretnje smrću preko interneta.
„Obično mi se preti preko takozvanih goust mejlova preko kojih osobe koje prete ostaju anonimne. Obećavaju mi da će me kidnapovati, mučiti, ubiti, a preko jednog poznanika mi je pre samo par dana poručeno da mi neki muslimani iz Bazela pripremaju sačekušu“, rekao je tada Dorin.

„Jovanović je za vreme rata bio načelnik Informativne službe Drinskog korpusa Vojske RS, ali i odlično upućen u sve događaje iz rata. Čuli smo se telefonom pre nego što je iz Vlasenice otišao da se nađe na tajnoj lokaciji sa čovekom koji je bio spreman da proda te snimke, a onda me je, 12. jula prošle godine zvao na švajcarski broj mobilnog telefona da mi kaže kako ih je preuzeo i da se sprema da se vrati u Vlasenicu. Dan kasnije mi je javljeno da je umro u Srbiji, i to od posledica srčanog udara, ali niti je izvršena autopsija, niti su ti snimci pronađeni kod njega. Od tog trenutka sam dobio više upozorenja da povedem računa o svojoj bezbednosti uz objašnjenje da ‘priča nije nimalo naivna’“. rekao je Dorin.

Jovanović je svedočio i na suđenju Radovanu Karadžiću kao svedok odbrane, a u svojoj ratnoj arhivi je imao više dokumenata koji su pobijali teze o brutalnim ubistvima Vojske RS u zoni odgovornosti Drinskog korpusa. Aleksandar Dorin kaže da, čim su saznali o postojanju još neobelodanjenih video-snimaka iz Srebrenice, on i Jovanović su odlučili da pokušaju da ih otkupe.

„Pregovori su trajali nekoliko godina, a na kraju smo se dogovorili da za početak platimo 1.000 evra za dva kraća video-fajla, posle čega je trebalo da razgovaramo i o drugim materijalima. Jovanović mi je javio telefonom da se sreo sa tim čovekom, da je pažljivo pregledao snimke i da će prespavati kod rođaka kako noću ne bi putovao za Vlasenicu. Ujutro ga je taj rođak pronašao mrtvog, a i njegova supruga i kćerka su mi kasnije rekle da u njegovim ličnim stvarima nisu pronašle te video-snimke, ali ni najmanji trag u kom je to mestu u Srbiji otkupio video-zapise. Ne mogu da tvrdim ništa, ali je jako čudno da smo se prethodno čuli telefonom, da je Zoran bio potpuno zdrav, a preminuo od srca i da tih snimaka nema, kao i da mi je nekoliko puta rekao da će ga angažman o istini o Srebrenici najverovatnije ‘jednog dana koštati glavom’“, rekao je Dorin.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hvala, Platine.

Водили смо један нормалан живот, све до 1991. године када је почео рат у бившој Југославији. Од те године се живот за нас тотално променио. Одједном су нас комшије, колеге са посла и југословенски познаници, који нису православне вере, редовно вербално нападали зато што смо Срби. Dorinova. Мајка је на послу скоро добила нервни слом због напада бивших колега. И доста хрватских и муслиманских пријатеља су нам одједном окренули леђа. Нисмо могли да верујемо шта свакодневно гледамо и читамо у западним медијама. Морате да знате да у Швајцарској не постоји независна штампа. Они све преузимају из америчких и немачких извора. Представили су све Србе као да су људождери и монструми. Писали су да су Срби националисти – фашисти, који су нападали све друге народе бивше Југославије – да би кроз агресију, насиље и протеривања несрпског становинштва – основали неку „велику Србију“. За све и свашта су им одједном Срби били криви. Измишљали су многе ствари да би тако продали публици причу о „српским агресорима“. А истовремено су ћутали о српским жртвама у току тих ратова, тако да западна публика већим делом до данас мислила, да уопште није било страдалих Срба и злочина са неспрпске стране, над Србима. Може се без претеривања рећи да су њихови медији изокренули целу причу 99% наопако.
Често смо се свађали са људима у нашем граду, где су нас непрекидно нападали са свих страна. Западни медији су њихову публику тако жестоко дезинформисали, да је људима мржња према српском народу већ почела да „цури кроз нос“. Напали су мене и мајку чак локална ТВ-станица и локалне новине, зато што смо им једном послали протестно писмо у којем смо захтевали да престану да сатанизују цели српски народ на такав начин. Окренули су целу причу и тврдили су јавно да смо ми у ствари расисти. Једном приликом су, у току једне дискусије о рату у Југославији, неки људи напали мога оца у једном ресторану, прво вербално, зато што је Србин. Пробао је да се брани тако што је објашњавао другу страну ратова у бившој Југославији. Ти људи су после пратили мога оца и пребили су га пред нашом кућом тако жестоко, да је човек завршио на интензивној станици локалне болнице.
 
Једног дана ми је један швајцарски познаник предложио да искористим тај материјал за једну књигу. Сео сам за компјутер и писао сам око годину дана непрекидно. Паралелно сам апсолвирао курс публицистике у слободној гимназији у Цириху. Готов рукопис сам послао немачкој издавачкој кући „Ahriman“ у Фрајбургу, која је била позната да пише истину о ратовима у бившој Југославији. Одмах су ме прихватили и тако сам могао 1999. године да објавим први тираж моје књиге „In unseren Himmeln kreuzt der fremde Gott“ (Небесима крстари туђи бог) на немачком језику. У тој књизи смо открили и осветлили највеће случајеве антисрпске пропаганде западних медија у вези ратова у бившој Југославији.

Аустријски писац Петер Хандке је чуо за моје књиге о Сребреници. Добио сам од једне познанице његову адресу, па сам му послао те две књиге. После тога сам га звао да чујем шта мисли о свему. Био је веома позитивно изненађен. Рекао је да многе ствари није знао.
Договорили смо се да се нађемо у Паризу уз чашу белог вина да се испричамо мало. Главни уредник издавачке куће „Ahriman“, Dr. Peter Priskil, и ја смо сели у кола и отишли да посетимо Хандкеа. Нашли смо се у једном удобном бару који господин Хандке често обилази. Као прво сам му поклонио један ручни рад госпође Раденке Јунгић из Бања Луке. Она везе и у својој галерији излаже старе српске мустре, радила је вез и за Емира Кустурицу. Тај вез се Хандкеу свидео и рекао ми је касније, да га је окачио у својој радној соби. Разговор са Хандкеом је трајао неколико сати и био је за све нас веома интересантан.
Хандке је између осталог рекао, да је табу јавно говорити критично о Сребреници, зато што иначе прети опасност да човек буде представљен као неко ко негира геноцид. Одговорио сам му да већ имамо искуства са тим, али да ипак неко мора да пише и говори истину.
По повратку у Швајцарску послао сам му још једно дуже писмо са додатним информацијама о Сребреници. Dr. Peter Priskil је снимио цели разговор са Хандкеом. Исечке разговора, као и моје писмо, Dr. Peter Priskil је објавио у месечном магазину “Ketzerbriefe“ (јеретичка писма) издавачке куће „Ahriman“. Тако да сам све у свему изненађен како је тема „Сребреница“ у задње време одједном постала актуелна, када се узме у обзир да су Срби годинама ћутали о истини и да је прошло већ више од шеснаест година од пада тог града.

......
 
САЗНАЊЕ И НЕСТАНКУ ДОРИНА
Наиме, аутор књиге „Сребреница – како се заиста збило“ Александар Дорин (Борис Крљић) је, према писању српске штампе а на основу информација које су се појавиле на друштвеној мрежи Фејсбук, на ФБ профилу Alexander Dorin 22. јуна 2015. у 12:02 „УХАПШЕН ПРЕ ТРИ ДАНА И ОД ТАДА МУ СЕ ГУБИ СВАКИ ТРАГ“…

vi-0.jpg
На питања забринутих пратилаца и пријатеља Дорина дали је то истина, овај исти извор је написао:
iv-1.jpg


Тако да се незванично сазнало да је Александар Дорин, уважени истраживач и коаутор књиге о ЛАЖИ о Сребреници заиста негде од некога одведен…

Забринути корисници Фејсбука, Доринови пријатељи и поштоваоци његовог истраживања истине о Сребреници и посвећености на том послу, отворили су и страницу за подршку на којој се „траже одговори“ и постављају питања“, али и додатно информише шира јавност о нестанку писца Александера Дорина – Podrska za Alexandra Dorina /Untestûtzung fûr Alexander Dorin.


11655110_611029619025950_118211310_n.jpg
Профилна слика ФБ странице за подршку Александеру Дорину

МОГУЋИ РАЗЛОЗИ
Може се сумњати да су они који су „овако уклонили“ Дорина имали неколико разлога, али основни би могао бити да сумњају да он поседује видео снимке или документа која могу срушити лажну причу о Сребреници коју већ десетину година неки покушавају да озваниче на разне начине, а о којима је већ сам Александер говорио у медијима, јавно…

Иначе, у марту месецу је Александер Дорин био на сајму књига у Лајпцигу и тамо је представио своју нову књигу, али је то била прилика и онима који се не слажу са тиме што Дорин „негира геноцид у Сребреници“ да се тамо појаве и прете му, како појединци тако и извесне организације што је испратила и тамошња штампа, а то можете прочитати кликом на наслов: Genozid-Leugner wirbt in der «Weltwoche» (Ein in Basel wohnhafter Serbe leugnet in einem Buch den Genozid in Srebrenica. An der Leipziger Buchmesse sorgte er für Proteste. Nun wirbt er in der «Weltwoche»).
buchmesse-in-leizig.jpg



ТЕКСТ О ПРЕТЊИ НА ИНТЕРНЕТУ „ИЗВЕСНИХ ЗВАНИЧНИКА“
Редакција, чији је повремени сарадник Александер Дорин, добила је прошлог месеца од њега текст са молбом да га објавимо на нашем сајту на страним језицима, и због инсистирања да је веома важно (јер су му извесни јавно претили због тога што износи истину о Сребрници) ми смо то и учинили… Тај текст можете прочитати кликом на наслов: Türkentum in Reinkultur: Bosnischer Konsulatssekretär dreht durch!

То је иначе повезано са разговорима које је детаљно урадио са новинарком из Online-Magazin Pârse&Pârse پارسه و پارسه у коме је, у једанаестом делу – поменуо извесне претње које је добио путем мејла и на друштвеним мрежама, као и личне претње по живот…


d0b7d0bed180d0b0d0bd.jpg
Зоран Јовановић
фото: nezavisne

Дорин је у јануару прошле године изјавио да је Зоран Јовановић, његов сарадник у проучавању догађаја у Сребреници и коаутор заједничке књиге о тим догађајима, објављене 2012. године у Лајпцигу, умро 13. јула 2013. године, само десетак сати након што му је јавио да је успео да откупи два снимка, која су према Јовановићевим речима, била „доказ за рушење мита о Сребреници“.

Зоран Јовановић, који је по речима Дорина (кликом на наслов прочитајте цео текст) Истину о Сребреници платио животом?!, за време ратних дешавања је био начелник Информативне службе Дринског корпуса Војске Републике Српске, и коаутор је књиге о Сребреници са Дорином. О њему прочитајте кликом на наслов текста: СЕЋАЊЕ на борца за истину о Сребреници и страдању Срба: ЗОРАН ЈОВАНОВИЋ.

Пре рата Зоран Јовановић је био уредник „Власеничких новости“, а по избијању ратних дејстава, као припадник Војске Републике Српске /ВРС/, обављао је дужност начелника Прес-центра Дринског корпуса. По завршетку рата Јовановић је више година обављао функцију директора Власеничке радио и телевизије, био дописник „Гласа Српске“ и Новинске агенције Републике Српске СРНА. Умро је 13. јула 2013. године.

А Дорин је крајем 2013. године у ауторском тексту представио доказе према којима је између 3.000 и 4.000 муслимана током јула 1995. године пребегло у Србију и да су били смештени у кампове за избеглице, те да је то доказ да у Сребреници није убијено 8.000 муслимана, већ знатно мање. И тада су се, по његовим речима, „удвостручиле претње смрћу упућене преко интернета“.
 
Ево неких вести:

Швајцарска тајна служба покушава да монтира доказе против Дорина


  • 23:30 25.06.2015.
ИСТОВРЕМЕНО МУ, ПО НАЛОГУ ЦИА, НУДЕ НАГОДБУ, АЛИ СЕ ОН ДОБРО ДРЖИ И – ОДБИЈА

dor_mk_1.jpg

Александар Дорин (десно)
ПРЕМА последњим информацијама из Швајцарске, тамошња тајна служба по налогу ЦИА покушава да Александру Дорину напакује доказе за тешко криминално дело.

Највероватније шверц наркотика.


У том подметању доказа сарађује један његов наводни пријатељ.
Све ово има за циљ онемогућавање Дорина да присуствује конференцији о Сребреници коју 4. јула организују у Београду Историјски Пројект Сребреница и Фонд стратешке културе.

Код НАТО постоји страх да Дорин поседује доказе који руше мит о Сребреници.
По информацијама нашег сајта, Дорин се засад добро држи и не пристаје на нагодбе које му се нуде.
И. Бабејић

**************************
Па та Швајцарска је стварно СМРАД ОД ЗЕМЉЕ ----- како их није срамота...... треба хитно организовати петиције и писати овим нашим вашкама на власти МИНИСТАРСТУ ИНО-ПОСЛОВА И ВЛАДИ СРБИЈЕ ДА ХИТНО РЕАГУЈУ.......
Нисам знао да овакве свињарије постоје у стварном животу - мислио сам да су то само Јенки-филмске продукције.........
 
Ево неких вести:

Швајцарска тајна служба покушава да монтира доказе против Дорина


  • 23:30 25.06.2015.
ИСТОВРЕМЕНО МУ, ПО НАЛОГУ ЦИА, НУДЕ НАГОДБУ, АЛИ СЕ ОН ДОБРО ДРЖИ И – ОДБИЈА

dor_mk_1.jpg

Александар Дорин (десно)
ПРЕМА последњим информацијама из Швајцарске, тамошња тајна служба по налогу ЦИА покушава да Александру Дорину напакује доказе за тешко криминално дело.

Највероватније шверц наркотика.


У том подметању доказа сарађује један његов наводни пријатељ.
Све ово има за циљ онемогућавање Дорина да присуствује конференцији о Сребреници коју 4. јула организују у Београду Историјски Пројект Сребреница и Фонд стратешке културе.

Код НАТО постоји страх да Дорин поседује доказе који руше мит о Сребреници.
По информацијама нашег сајта, Дорин се засад добро држи и не пристаје на нагодбе које му се нуде.
И. Бабејић

**************************
Па та Швајцарска је стварно СМРАД ОД ЗЕМЉЕ ----- како их није срамота...... треба хитно организовати петиције и писати овим нашим вашкама на власти МИНИСТАРСТУ ИНО-ПОСЛОВА И ВЛАДИ СРБИЈЕ ДА ХИТНО РЕАГУЈУ.......
Нисам знао да овакве свињарије постоје у стварном животу - мислио сам да су то само Јенки-филмске продукције.........

Americko nemacka gamad i zlikovci
 
U Natu su sve ludjak do ludjaka.
Skoro svake godine bar nekog uhapse ili pokusaju da uhapse i sude mu zato sto posjeduju materijal koji pokazuje Nato, USA i zapadne politicare u pravom svjetlu.
Nadam se da ce ga pronaci i da ce dobiti pravnu pomoc.
Imamo mi VU on ces sad odmah urgirati da se oslobodi ili ce mozda biti "ponosa Srbin" sto su uhapsili jos jednog "kriminalca"
 
Ево неких вести:

Швајцарска тајна служба покушава да монтира доказе против Дорина


  • 23:30 25.06.2015.
ИСТОВРЕМЕНО МУ, ПО НАЛОГУ ЦИА, НУДЕ НАГОДБУ, АЛИ СЕ ОН ДОБРО ДРЖИ И – ОДБИЈА

dor_mk_1.jpg

Александар Дорин (десно)
ПРЕМА последњим информацијама из Швајцарске, тамошња тајна служба по налогу ЦИА покушава да Александру Дорину напакује доказе за тешко криминално дело.

Највероватније шверц наркотика.


У том подметању доказа сарађује један његов наводни пријатељ.
Све ово има за циљ онемогућавање Дорина да присуствује конференцији о Сребреници коју 4. јула организују у Београду Историјски Пројект Сребреница и Фонд стратешке културе.

Код НАТО постоји страх да Дорин поседује доказе који руше мит о Сребреници.
По информацијама нашег сајта, Дорин се засад добро држи и не пристаје на нагодбе које му се нуде.
И. Бабејић

**************************
Па та Швајцарска је стварно СМРАД ОД ЗЕМЉЕ ----- како их није срамота...... треба хитно организовати петиције и писати овим нашим вашкама на власти МИНИСТАРСТУ ИНО-ПОСЛОВА И ВЛАДИ СРБИЈЕ ДА ХИТНО РЕАГУЈУ.......
Нисам знао да овакве свињарије постоје у стварном животу - мислио сам да су то само Јенки-филмске продукције.........


Ne zaboravimo da su oni popustili pod pritiskom "jednog svetskog siledzije koji zeli ceo svetski kolac samo za sebe" i da su cak i "Bankarsku tajnost prekoracili i prekrsili" sa ciljem da se spasi sto se spasiti moze ...
Slicno su popustili , ali u manjem obimu i "pod Hitlerom i njegovim fasistickim odredima u periodu II SR", medjutim jos uvek su im trebali za "neke poslice" .

A kazu da "kada se jednom pupusti pred necijim pritiskom , ostalo je saamo - statistika" !
 
Dorin otet zbog Orića?

Prijatelji nestalog publiciste iz Švajcarske Aleksandera Dorina uputili su pre dva dana otvoreno pismo predsednicima Republike Srbije i Republike Srpske, kao i vladama u Beogradu i Banjaluci, sa apelom da potragu za nestalim novinarom srpskog porekla podignu na državni nivo.





383600_aleksandar-dorin--foto-n-jojic--vesti_f.jpg

Neizvesna sudbina publiciste iz Švajcarske: Aleksandar Dorin



- Apelujemo na sve relevantne institucije Republike Srbije i Republike Srpske da se uključe i stupe u kontakt sa švajcarskom policijom i pravosudnim organima, kako bi saznali gde je Aleksander i kako bi mu pomogli, isto onako kako je on nama pomagao da se sa nas skine breme naziva "genocidnog naroda" - navodi se u otvorenom pismu prijatelja novinara koji je pod nerazjašnjenim okolnostima odveden iz svog stana u Bazelu još 17. juna.

Peticija na Fejsbuku
Na društvenoj mreži Fejsbuk, prijatelji, njih preko 1.500, osnovali su stranicu "Podrška za Aleksandera Dorina", i pokrenuli peticiju sa potpisima koju će poslati javnom tužiocu Švajcarske sa zahtevom da se oslobodi autor knjige "Srebrenica - kako se zaista zbilo".

Skrivanje dokaza
U pismu se podseća da je Dorin, rođen kao Boris Krljić, švajcarski državljanin srpskog porekla čiji roditelji potiču iz Republike Srpske. Aleksander se već 16 godina intenzivno bavi istraživanjima o Srebrenici i autor je knjige koja je sa "neoborivim dokazima srušila zvaničnu verziju priče koju propagiraju zapadne zemlje i muslimani".

- U poslednje vreme dobijao je učestale pretnje smrću od muslimanskih ekstremista - navode u pismu njegovi prijatelji.


Jedan od potpisnika apela je i Milivoje Ivanišević, osnivač Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku.
- Dobro poznajem Dorina, dao sam mu neke materijale za njegovu knjigu o Srebrenici, i ono što mi je odmah upalo u oči jeste da se njegov nestanak poklopio sa hapšenjem Nasera Orića u Švajcarskoj. Sa svojim saznanjima o Oriću on je Švajcarcima, ako su ih interesovale činjenice, mogao da bude i te kako koristan. Tako da okolnosti ukazuju na to da je možda neko pokušao da ga spreči da dođe do švajcarskog pravosuđa. Zato strahujem da iza njegovog nestanka ne stoji neka promuslimanska struktura - kaže za "Vesti" Ivanišević.
Naš list je već pisao o tome da je Dorinova knjiga "Srebrenica - kako se zaista zbilo", izazvala buru protesta na Sajmu knjiga u Lajpcigu, kada je marta ove godine predstavljena. U njoj autor negira tvrdnje da je u Srebrenici ubijeno između 7.000 i 8.000 Bošnjaka, i izlazi s tvrdnjom da se radi o stradanju oko 2.000 vojnika armije BiH, a da ubistva civila nije bilo.

Podmeću drogu?
Milivoje Ivanišević kaže da su mu neki od njegovih izvora napomenuli da je Dorin priveden navodno zbog droge. Naš sagovornik kaže da je Dorin bio vegeterijanac i da u Bazelu ima kafić od koga se izdržavao i finansirao svoje knjige.
- Ako jeste droga, mislim da mu je podmetnuto, jer ako ga je trebalo skloniti da ne bi pojačao argumentaciju protiv Orića, onda su mu mogli svašta podmetnuti - dodaje Ivanišević.
S druge strane, ako ga bezbednosne službe sumnjiče zbog učešća u nezakonitim poslovima sa narkoticima, ostaje pitanje zašto se to javno ne objavljuje i zašto njegov advokat nema pristup klijentu?

Rusi ga već traže
Pored aktivnosti za pripremu snimanja filma o svojoj knjizi, Dorin se pripremao i za video-učešće na konferenciji o Srebrenici, koja je početkom meseca zakazana u Beogradu.
Prema nezvaničnim informacijama, švajcarska policija je 17. juna upala naoružana u njegov stan u Bazelu, ispreturala stvari, a parket i štokove od vrata razbila u nastojanju da nešto pronađe. Odveden je na nepoznatu lokaciju i niko od porodice, ali ni advokat, nisu imali priliku da stupe u kontakt sa njim.
Tek na insistiranje Dorinovih prijatelja, izdavača i kolega, novinari redakcije ruskog radija Sputnjik u Švajcarskoj dobili su indirektnu potvrdu da se on nalazi u pritvoru, a pretpostavlja se da su ga kidnapovale obaveštajne službe. Portparol švajcarskog Ministarstva pravde Folko Gali rekao je Sputnjiku da "Dorin nije uhapšen po nalogu kancelarije ovog ministarstva, ali da to ne znači da možda nije uhapšen iz drugih razloga, odnosno u nekoj drugoj istrazi švajcarskih službi".
Sumnjiva smrt
U januaru prošle godine, Dorin je izašao sa sumnjom da je koautor njegove poslednje knjige o Srebrenici Zoran Jovanović preminuo od srca 13. jula 2013, i to samo desetak časova pošto mu je javio da je uspeo da otkupi dva snimka "koji u znatnoj meri ruše mit o Srebrenici".
Međutim, Ivanišević je sarađivao sa obojicom i kaže da je Dorin sklon mistifikaciji.
- Svakome ko se bavio ozbiljno istraživanjem jasno je da nema pouzdane fotografije ili video-zapisa koji razjašnjavaju šta se zaista dogodilo u Srebrenici - kaže Ivanišević, čiji Institut ima u posedu fotografije od Dorina i Jovanovića, ali one, kako kaže, predstavljaju Orića u uniformi i sa oružjem i ništa više.
 
Писало је у новинама да је диловао дрогу, па су швајцарске власти извршиле рацију на његов стан.
Мислим да можемо имати више поверења у власти Базела него у власти Београда и Бањој Луке.
 
Писало је у новинама да је диловао дрогу, па су швајцарске власти извршиле рацију на његов стан.
Мислим да можемо имати више поверења у власти Базела него у власти Београда и Бањој Луке.

Због овог научног скупа коме треба да присуствује Дорина су киднаповале тајне службе ЕУ скотова

Конференција за новинаре: Најава научног скупа „Сребреница 1995-2015: чињенице, недоумице, пропаганда“

02.јул 2015.
presss.jpg


Најава предстојеће научне конференције „Сребреница 1995-2015: чињенице, недоумице, пропаганда“, која ће, у организацији Фонда стратешке културе и Музеја жртава геноцида, бити одржана 4. јула 2015. у Београду. Конференцију су најавили и на питања новинара одговарали: Александар Павић (Фонд стратешке културе), др. Вељко Ђурић Мишина, в.д. директора Музеја жртава геноцида, и Марко Шукало, представник студената који су покренули петицију против одласка највиших званичника Србије у Поточаре.


Циљ конференције, која ће окупити стручњаке из области одбране, историје, безбједности, новинарства и религије, јесте да се укаже и на српске жртве у сребреничком крају, као и на то да није било геноцида над муслиманима, саопштили су организатори.

 
zadnje informacije su da se Aleksandar nalazi u Grčkoj i da će se za par dana oglasiti i objasniti šta se događalo. par ljudi je preko njegovog profila zamolilo da se obustave sve akcije jer mogu da mu naškode. ma šta to značilo...

Имаш ли неки линк или се зезаш???
 

Back
Top