Nekoliko pitanje o izradi web sajta, HITNO

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
Pozdrav svima,

Zanima me nekoliko stvari vezanih za izradu web sajta.

Prva, koliki je zaista minimum novca da se uradi kvalitetan sajt (da bude povezan sa fejsbsukom tviterom i slicnim, da ima mogucnost odgovora/pitanja, i da imam mogucnost sam da ga editujem)
Druga, Koliko prostora mi treba (u smislu na serveru ) da bih imao dovoljno za sajt na kome bih recimo svakdnevno objavljivao bar jedan/dva teksta i neke slike?
Tri, Koliko prostora i koja cena bi bila da se uradi sajt recimo 5x manje zahtevan od Ispovesti.com ?
Cetvrto, Koliko prostora i koja cena bi bila da se uradi sajt za firmu sa ponudom firme i mogucnoscu jednostavnog azuriranja?

HVala unapred.

HITNO
 
Zavisi od nacina na koji se radi, mozda moze neki jaci CMS za to, ili da programer odradi od nule svoj CMS za tako nesto. Ovo drugo je skuplja varijanta i zavisi od programera za koliko ce to da ti radi. Neki manje ozbiljan bi mozda to odradio za 100-200 eur, mada nagadjam samo.
Tekst nije problem, slike jesu, jer ako svakog dana objavis dve slike koju su zajedno 100KB, to je za 10 dana 1MB, za mesec dana 3MB, za godinu dana 36 MB. Obicno hosting paketi idu od nekoliko 1 GB je minimum, mozda ima i neko da bude manji, a neretko daju i vise.
Zavisi ako moze vec neko gotovo CMS resenje, opet, to neko strucniji moze da ti kaze, ali mozda moze da izadje do 200 eur kod nekog, opet pricam napamet, bolje ce ti odgovoriti ljudi koji to rade.
Sto se firme tice, opet zavisi od sistema koji koristis, moze i jednostavno azuriranje sa WP-om da se uradi, i to firme rade za oko 100-150 eur, opet zavisi od firme. Neki pojedinac bi ti mozda i uzeo manje.
 
Zbog čega misliš da su moćniji? Pogledaj samo koliko tema i kakvog izgleda postoji za Joomlu (o Drupalu i da ne pričam) a koliko za WP. Pogledaj izgled i dizajn tih tema. A zatim i pluginove. Moja firma u portfoliu ima oko 100 WP sajtova i još nisam naišao na nešto što se ne može uraditi u Wordpressu.

Takođe, nema ništa bolje od Wordpressa za SEO.

NE bih ni reagovao na ovu temu ali često se dešava da klijenti budu oduševljeni i sajtom i lakoćom ažuriranja, a onda kad od komšije "stručnjaka" saznaju da je Wordpress blog zovu pa pitaju jel moralo to baš tako. WP ljudi nije blog, i u njemu se može napraviti sve, od prezentacije firme, preko oglasa, direktorijuma, bookinga...

Savet za ProBaby, to što ti tražiš je jako jednostavno. Onaj ko radi rutinski može ti to odraditi za par sati. Za tih par sati nije loše uzeti ni 50€. S druge strane oni koji se reklamiraju da rade za 50€ obično pojma nemaju. Pogledaj im samo sajtove sa ponudom, na svakom drugom sajtu je puklo ili je zadebljano Č,Ć,Ž, jer ni svoj sajt ne umeju da srede i instaliraju latin extended font. Zato po meni ako imaš računice i budžeta kontaktiraj par ozbiljnih firmi i idi kod najjeftinijeg od njih, a ako nemaš za to kupi domen i hosting, sedi fino sama, pročitaj par tutorijala, garantujem da ćeš napraviti bolji sajt nego ove firme iz podruma od 50e.

Poz svima
 
Pozdrav svima,

Zanima me nekoliko stvari vezanih za izradu web sajta.

Prva, koliki je zaista minimum novca da se uradi kvalitetan sajt (da bude povezan sa fejsbsukom tviterom i slicnim, da ima mogucnost odgovora/pitanja, i da imam mogucnost sam da ga editujem)
Druga, Koliko prostora mi treba (u smislu na serveru ) da bih imao dovoljno za sajt na kome bih recimo svakdnevno objavljivao bar jedan/dva teksta i neke slike?
Tri, Koliko prostora i koja cena bi bila da se uradi sajt recimo 5x manje zahtevan od Ispovesti.com ?
Cetvrto, Koliko prostora i koja cena bi bila da se uradi sajt za firmu sa ponudom firme i mogucnoscu jednostavnog azuriranja?

HVala unapred.

HITNO

To mozes sa Bloggerom koji je besplatan i imas neogranicen prostor za Artikle, postove a template mozes naci online da izgleda kao wordpress ili neki sajt :)

Samo kupis domen :aha:

Ako hostujes na placenom serveru onda mesecno 8 eura za WebHosting - FB i Twitter mozes sam povezati ;)

Ako poznajes malo HTML i CSS ne treba ti niko :)

Mozda za SEO trebas platiti nekom profesionalcu :) To je najtezi deo SEO i Posetioci
 
Poslednja izmena:
To sto ti hoces je najbolje na wordpresu ima svoj radno okruzenje koje te navodi kako da uradis i daje ti dosta prostora, imas template i izaberes koji ti najvise odgovara, uzmes besplatan sa manje mogucnosti, koji kasnije mozes da siris. Njegova adresa je direktna sa tvojim nazivom, a vec je povezan sa svim socijalnim mrezama.
Ako to radis kod nas i bas hoces site, najbolji su DremWeb hosting, nikako Adrija ili neki pod njima.
Od stranih imas besplatne Webilia gde mozes kasnije da zakupis svoj prostor.
Inace placaju se Hosting na godinu ili dve, placa se zakup imena i placa se izrada sitea. Izrada sitea kakav si trazio je oko 300 dolara, a za firmu ide po strani od 100 do 300 dolara, ako je staticka, sve bolje ide u troskoku.
 
DataLife Engine

DEMO Sajt : http://www.dlestarter.com/


dle.png



DataLife Engine is a commercial CMS script (software), developed SoftNews Media Group. The development was started in 2004, was based on a CutePHP system. - The main language of the system - Russian . However, there is an English and the Ukrainian localization.

- In the script also included admin panel that allows you to control various settings of the script.
- System developers offer AJAX technologies that reduce bandwidth consumption.

Rated CMS, conducted on the basis of statistics on registered sites in runet (SEO) company iTrack, the share of this system in 2010 was ≈ 11%, for example, higher than those for CMS, like Drupal or MODx. However, the vast majority of installations this CMS is a pirate "vanishing" version, iTrack Considering this fact, consider this system in the category of "post free CMS, where it position: 8-9%. Indirectly, this fact is confirmed and is not too high a position in the ranking of DLE SEO conducted a survey of Web Studios, where was in 2009 and 2010 consistently ranked all-just 15 among the packaged systems, but in the 2011 ranking CMS reached the 14 position. As the world of statistics, information on the site W3Techs.com, collected from a million most popular sites according to Alexa, Data Life Engine 2011 entered the Top 10 popular CMS, finishing in seventh place with a share of 1.9%.

Ruski :per:
 
Poslednja izmena:
И Weebly је добар за израду и бесплатан, плус БЕСПЛАТАН хостинг, и Joomla је добра и бесплатна... итд... Disqus је бесплатан... Па форуми... WordPress је доста крут, као и Google Bloger.

Po meni je Joomla bolja i Joomla je pravi CMS i Blogger je bolji od wordpressa jer možeš da stavljaš oglase ,možeš da staviš custom domen etc
 

Back
Top