18god koje sanse imam

person40

Početnik
Poruka
1
Zanima me koje sanse imam dobiti permanent residence card u Canadi,Australiji,Finskoj,Norveskoj ili Svedskoj, jedino imam od rodbine brata i sestru u Svedskoj, znam 3jezika,engleski perfektno, zavrsio sam gimn. imam dosta poena(36.81) ali nemam interesa za bilo koji fakultet niti sam se spremao tako da je sad kasno ali hteo bih zavrsiti za nutricionistu u nekoj od tih drzava.Bio bih zahvalan ako neko procita i da detaljno objasnjenje i neki savet,hvala unapred.I zamolio bih moderatora da ne brise..
 
Zanima me koje sanse imam dobiti permanent residence card u Canadi,Australiji,Finskoj,Norveskoj ili Svedskoj, jedino imam od rodbine brata i sestru u Svedskoj, znam 3jezika,engleski perfektno, zavrsio sam gimn. imam dosta poena(36.81) ali nemam interesa za bilo koji fakultet niti sam se spremao tako da je sad kasno ali hteo bih zavrsiti za nutricionistu u nekoj od tih drzava.Bio bih zahvalan ako neko procita i da detaljno objasnjenje i neki savet,hvala unapred.I zamolio bih moderatora da ne brise..

Tako kako ti to sebi predstavljaš, nema nikakve šanse. Postoje kratke, privremene vize za kurseve jezika (obično par nedelja do par meseci), i (isto tako privremene) vize za studiranje na fakultetima, ali ne i vize za škole "niže" od fakulteta. Dakle, nema studentskih (a pogotovo ne boravišnih/radnih) viza za kurseve kozmetike, nutricionizma, itd. "Promeniti", ili "upgrade-ovati" pravu studentsku vizu u stalnu boravišnu i radnu dozvolu nije nimalo lako (ako uopšte moguće), i za svaku od ovih zemalja koje si naveo je takva procedura složena, dugotrajna, specifična, i, naravno, totalno drugačija.

Takođe, tvrdiiti da govoriš "engleski perfektno" je vrlo... hrabra izjava, da ne upotrebim drugi opis ;) Sačekaj dok ne budeš otišao negde i isprobao tvoj "perfektni" strani jezik na lokalnom stanovništvu, pa se vrati da nam opišeš kako si prošao :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top