Лекови за смирење без рецепта

spank2n-1-web.jpg
 
samo na biljnoj bazi, e sad...zavisi od organizma, kod nekog ima efekta kod nekog ne. dok ne probas-ne znas.
a nesto na recept? ne mozes da dobijes ili sta?

Не бих да се цимам код доктора и објашњавам због чега ми треба, а нити намеравам да користим дуже време.
Значи нема без рецепта?
 
To sto ti hoces sinko nema. Ti zapravo hoces da se j... a da ti ne udje.

Cim ti "imas potrebu za nekoliko dana, pa i za 1 dan" - za psihijatra si.
Ako NISI za psihijatra onda ti ne treba nista za par dana, vec MOZES I MORAS ziveti kao i svi ostali bez toga.

Tako da ono. Nemoj praviti takve kontradikcije. Nisam za psihijatra ali jesam. Treba mi pomoc, ali mi ne treba.

Par dana, par godina, par decenija - sve je to isto. U pitanju jeste neko STANJE, a duzina i intenzitet tog stanja su sasvim druga prica, i upravo po tom kriterijumu ce ti STRUCNO LICE propisati tacno DOZIRANJE.

Nije to koka kola - pa navrnuo ti pola litra, litar, ili jednu casu - isti djavo. Cak ni to nije isto - kofein moze delovati svakako.

A kamoli anxiolitik - sedativ.

Kada ce prestati taj taboo, ljudi trpe razne probleme jer niko ne zeli da "ispadne lud". Jer samo "ludi" idu kod psihijatra, i to ejj uzasno sramota, je l tako Vodine?

Jer bolje je biti stvarno lud al' da niko ne zna, i tako ceo zivot, jedan jedini zivot ziveti u teskim mukama, nego da se covek "opasno osramoti" i ode da jedna osoba - lekar - sazna da nam "nesto fali" a onda da nam nista ne fali i da ceo zivot zivomo zdravi sa nikakvim poteskocama i psihickim mukama.

:dash:
 
To sto ti hoces sinko nema. Ti zapravo hoces da se j... a da ti ne udje.

Cim ti "imas potrebu za nekoliko dana, pa i za 1 dan" - za psihijatra si.
Ako NISI za psihijatra onda ti ne treba nista za par dana, vec MOZES I MORAS ziveti kao i svi ostali bez toga.

Tako da ono. Nemoj praviti takve kontradikcije. Nisam za psihijatra ali jesam. Treba mi pomoc, ali mi ne treba.

Par dana, par godina, par decenija - sve je to isto. U pitanju jeste neko STANJE, a duzina i intenzitet tog stanja su sasvim druga prica, i upravo po tom kriterijumu ce ti STRUCNO LICE propisati tacno DOZIRANJE.

Nije to koka kola - pa navrnuo ti pola litra, litar, ili jednu casu - isti djavo. Cak ni to nije isto - kofein moze delovati svakako.

A kamoli anxiolitik - sedativ.

Kada ce prestati taj taboo, ljudi trpe razne probleme jer niko ne zeli da "ispadne lud". Jer samo "ludi" idu kod psihijatra, i to ejj uzasno sramota, je l tako Vodine?

Jer bolje je biti stvarno lud al' da niko ne zna, i tako ceo zivot, jedan jedini zivot ziveti u teskim mukama, nego da se covek "opasno osramoti" i ode da jedna osoba - lekar - sazna da nam "nesto fali" a onda da nam nista ne fali i da ceo zivot zivomo zdravi sa nikakvim poteskocama i psihickim mukama.

:dash:

Da i umre ti neko drag i ako popijes nesto da bi umirilo dusevnu bol tog trenutka, ti ces se navuci na taj lek. Ne nego u tom stanju treba da odem kod lekara opste prakse da mi da uput za specijalistu a on nalaz na osnovu koga ce mi lekar opste prakse dati recept. :dash::dash::dash::dash:
 
Ne mora psihijatar. Ako lekar opste prakse prosledi pacijenta psihijatru, znaci da mu je bila potrebna konsultacija nekog ko je za tu materiju strucniji.

Znači, teoretski, ako neko dođe kod lekara i kaže, da je imao neki gadan stres, smrtni smrtni slučaj, neki neuspeh, konflikt, bilo šta, da se loše oseća, ne može da spava, da je anksiozan, lekar opšte prakse ima pravo da mu prepiše sedativ , ili anksiolitik, ako mu poveruje, odnosno, ako proceni, da mu ne treba neka složenija terapija i poseta psihijatru, pretpostavljam, da je tako, ali da potvrdim, za svaki slučaj ....
 
Da li sedativ može da prepiše lekar opšte prakse , ili MORA psihijatar ?
Ja ne znam kako je tacno, ali mislim da je po nekim novim propisima tako da stvarno pacijent mora kod specijaliste
da bi dobio recept za bensedin koji se do juce kupovao na kilo po apotekama.

Ja ga kupujem i dan danas bez recepta, postoje apoteke koje ti daju kutiju bez da se cimas sedam dana od nemila do nedraga.
 
Napomeni da živiš u Nemačkoj, jer možeš nekog da navedeš na pogrešne zaključke ....

Ja sam jednom vrlo ljubazno zamolio, da mi prodaju bromazepam, ali nisu hteli
U nemackoj mi ne bi dali ni vitamin C bez recepta.
Naravno da pricam o Srbiji. Samo tamo i nabavljam bensedin i druge derivate tog pravca.
Pa nece da ti daju tek tako. Nece ni meni, ali ja odlazim uvek u istu apoteku, kazem da je to za moju nepokretnu babu,
doduse vise ne lazem nista, daju mi jer me kao poznaju. Ja to ne koristim redovno, ali volim da ga imam za zlu ne trebalo.
Kad vidim da ni posle ponoci od spavanja nece biti nista, maznem jedan od 10 mg.

Dao bi meni lekar opste prakse recept ( ovde u Nemackoj), ali me mrzi da idem kod lekara.
Zaista je blesavo da u Srbiji ( barem mi tako rekose, ne idem ni tamo hvala Bogu kod lekara) kao prvo
moras kod psihijatra.
 
Znači, teoretski, ako neko dođe kod lekara i kaže, da je imao neki gadan stres, smrtni smrtni slučaj, neki neuspeh, konflikt, bilo šta, da se loše oseća, ne može da spava, da je anksiozan, lekar opšte prakse ima pravo da mu prepiše sedativ , ili anksiolitik, ako mu poveruje, odnosno, ako proceni, da mu ne treba neka složenija terapija i poseta psihijatru, pretpostavljam, da je tako, ali da potvrdim, za svaki slučaj ....

da, tako je.
 

Back
Top