Oruzje na crni barut, ali iz inostranstva.

Ipposthenis

Primećen član
Poruka
677
Da li bilo ko moze da mi kaze nesto vise o sledecem problemu.

Prijatelj u SAD mi je uzeo reprodukciju/repliku kubure (kremenjaca, 18.vek). Reprodukcija ili replika (kako je nas MUP, za razliku od ostatka covecanstva, naziva) nije ona obicna maketa ili imitacija sa simuliranim delovima, i iako se prodaje u nefunkcionalnom stanju, busenjem odredjenog ventila postaje potpuno funkcionalno oruzje. Naravno, nije antikvitet.

E sad, interesuje me najpre da li neko ima iskustva sa unosenjem takvog oruzja u zemlju? Da li takvo oruzje smatraju funkcionalnim ili onesposobljenim? Da li ce ga oduzeti na granici/aerodromu ili ne? U zakonu sam nasao na termin 'trajno onesposobljeno', sto nije bas slucaj sa ovim? Kako bi se ono uopste tretiralo?

Kao bonus bi me interesovalo da li neko ima iskustva sa iznosenjem takvog oruzja iz SAD, obzirom da je momak tek dobio zelenu kartu tamo, pa mu nebih bas zagorcavao zivot?

To je u principu to. Hvala
 
Mora da se sve prijavi pri ulasku u avion.
Ja čak jedva iz Kine izneo repliku katane,
i to tupu (bez napravljene oštrice - dakle čisti suvenir)
i sa računom (obavezno)

- - - - - - - - - -

A za prepravke:
Video kod jedne dame.
Startni pištolj ("plašljivac")
ometnuta cev i može da se stavi jedan
metak iz floberice.

Inače, čak i za vazdušni pištolj ili pušku
treba dozvola za držanje od MUP-a
Za nošenje se ne može dobiti dozvola.

Takmičarima to rešavaju (prenose)
njihovi klubovi,
 
Poslednja izmena:
То је сада по законо о Оружју и муницији који је ступио на снагу у марту 2016, оружје које је сврстано у категорију Ц. Може се куповати и поседовати без проблема али је обавезна регистрација у станици полиције.
Понуда је скоро никаква код нас сада а тек барута нема :(
 

Back
Top