Kako postati astrolog?

Da li je potrebno neko obrazovanje za astrologiju ili i samouk astrolog može da radi i naplaćuje? Gde u Srbiji postoje škole za obuku astrologa?

Možeš biti samouk, ali moraš pročitati brdo knjiga. Kada imaš teoriju i osnovu onda radiš na praktičnim primerima ljudi koje lično poznaješ kako bi se izbegla fasada. Za astrologiju treba puno vremena doduše, mada opet zavisi od tvog natala na kraju krajeva. Postoje škole koje neće da te prime ukoliko ti ne vide prvo natal jer ne žele da gube vreme pozivajući nekoga kome astrologija nije potrebna.

Svaki astrolog je faktički samouk i na sebi svojstven način razume astrologiju jer se radi o izuzetno kohezivnoj delatnosti iz koje se svakog časa nešto novo uči. Ako gledaš isključivo zaradu od astrologije, ne znam koliko ti se isplati. Klijenata uvek ima, nemaš osobu na estradi recimo koja nije išla kod astrologa i to se uvek radi po preporuci jer nećeš da šalješ prijatelja ili poznanika kod nekog koga nisi proverio prethodno. Bekuta, Ceca, Ćukteraš su posetile istog astrologa što pouzdano znam.

Klijenti se nakon nekog vremena vrate (godinu, dve, tri) govoreći da im je čitav život spašen na ovaj ili onaj način i da ponovo žele horoskop jer su dobili, uradili i dogodilo im se baš onako kako je astrolog rekao/la. Takva priznanja najviše znače astrologu jer mnogo znači kada neko ko do juče nije mogao da zatrudni posle pet godina dođe sa blizancima ili slično. Taj segment sam prevazišao jer shvatićeš da se od astrologije ne može živeti, tako da ako pristupaš astrologiji kao vrsti hobija imaćeš uspeha. Ako pokušavaš da zaradiš i to bez znanja, daleko si od te priče.

Poenta je, uči od svih, gledaj od svih, ali razmišljaj svojom glavom. Ono što ti ne prija, nemoj.
 
Sam Kepler je tvrdio da astrologiju dozivljava kao dobar nacin zarade(on je prije svega bio astronom i matematicar),pa je covjek samo koristitio naivnost tadasnje aristokratije i plmenstva,u svrhu ostvarivanja materijalne dobiti ;)
Pa dobro, znam da je on je bio prvenstveno astronom
A i Jarac, naravno :D

- - - - - - - - - -

A za Lvcifera - prvo nauči Astrologiju, zarada ne sme da ti bude motiv
Ona je sekundarna, da možeš da živiš od posla koji voliš, ali ne i motiv za učenje
Jer cilj Astrologije je spoznaja i mudrost koja treba da se iskoristi za opšte dobro
 
Pa dobro, znam da je on je bio prvenstveno astronom
A i Jarac, naravno :D

- - - - - - - - - -

A za Lvcifera - prvo nauči Astrologiju, zarada ne sme da ti bude motiv
Ona je sekundarna, da možeš da živiš od posla koji voliš, ali ne i motiv za učenje
Jer cilj Astrologije je spoznaja i mudrost koja treba da se iskoristi za opšte dobro

PA i Njutn se zanimao za astrologiju,kada su ga drugi matematicari i fizicari ismijavali po tom pitanju,on im je odgovorio "nemojte da raspravljate o necemu sto niste istrazivali ;)
Tycho Brache takodjer JArac je pored Keplera dao najveci dopronos danasnjoj astrologiji koju danas izucavamo ;)
DA ne pricam o Jarcu Nostradamusu :D

Astrologija sama po sebi,nebi trebalo da predstavlja problem,i niko nema pravo da negira njenu "vjerodostojnost",ali isto tako i da je tvrdi(jer htjeli mi ili ne,astroloske hipoteze kojima se sluzimo,se ne ispunjavaju u 100% slucajeva,ne ispunjavaju se cak ni u 20% ;))

NAjveci problem kod danasnjih astrologa je u njihovoj neodgovornosti,i nedostatku zelje da se dotaknu istine i sustine,nego slijepo prepisuju i vode se textovima i razmisljanjima onih prije njih, i ne smeta im sto se milion puta i smi uvjere,koliko je ono sto tvrde,tako daleko od istine,i prakticnih dokaza,na terenu ;)

To su vrlo cesto razocarani ljudi,koji putem astrologije,pokusavaju da nadju neku vrstu utjehe,za svoje promasene zivote,ali vremenom uvidaju,da se na taj nacin moze dodji i do lake zarade,i upravo zato sve monoteisticke religije brane te vrste igranja sa sudbinom drugih ljudi.
Jer zamisli kada se radi o nekoj labilnoj osjetljivoj,krhkoj osobi,koja ima odredjenu vrstu problema,i ode astrologu,koji joj naprica nekakve stvari,koje ni sam sebi nije prakticbno dokazao nikada,pa bez obzira dali joj da laznu nadu,da li je slaze,u pozitivnom smislu,ili je ocrnjaci,nekim negativnim prognozama,ta osoba ce verlo brzo biti razocarana u oba slucaja.
A sve sto treba ta osoba da uradi,je da taj neki svoj aspekt,polozaj planete provjeri na milion slicnih primjera,na Netu danas hvala BOGU svi imamo mogucnost da to uradimo,i da svi mi sami budemo svoji licni astrolozi ;)
Lako je bilo astrolozima u proslosti da manipulisu nad masama,jer nije bilo mogucnosti da se njihove tvrdnje provjere na prakticnim primjerima.Nije bilo televizije,intermneta i slicno.Zato otkrice Urana(tehnologija), simbolicki predstavlja ,prelaz it tog mracnog,sturog,tradicionalnog pogleda na astrologiju,u kojem astrolozi nisu davali nikakvu slobodno volju,i mogucnost izbora natusu,nego je sama sudbina nesto sto je ko fol fixno odredjeno predstavljala neminovnost,i nesto na sta se ne moze utjecati.TAradicionalna astrologija je zato bila jako fatalisticki nastrijena,sto i nije cudo,kada izmemo u obzir nivi spoznaje i obrazovanja tadasnjih astrologa.
ZAto je npr nekada Sturn predstavljao simbol sotone,lucifera,danas je Saturn mudrac i ucitelj,neko ko nas kroz disciplinu,ogranicenja,u stvari gura naprijed,pa je zato Saturn simbol ambicije,i prirodni vladar 10 kuce ,sto potvrdjuje prakticno zapravo milion primjera ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je potrebno neko obrazovanje za astrologiju ili i samouk astrolog može da radi i naplaćuje? Gde u Srbiji postoje škole za obuku astrologa?

Tema kao stvorena za reklamiranje :rotf:
Naravno da postoje školice, u koje se može ići sa nekim predznanjem već ili bez predznanja.
Naravno da nije sve samo u predavanjima. Naravno da je praksa nakon teorija pokazatelj naučenog.
I da, može se živeti od astrologije.
I da, astrologija se uči ceo život, sve ostalo je sitna zabava pojedinaca ili znatiželja.
Na dobrom putu si neznani niče, ako počneš astrološki da posmatraš svakodnevne situacije oko sebe i u sebi, kroz astrološku simboliku. To je neki recimo, drugi bitan korak, u moru koraka :)
Srećno :)
 
Prvo i osnovno:Astrolog MORA da bude JAKO DOBAR PSIHOLOG !!!
Onaj koji "predvidi" problem a i resenje...jer ako ZNA resenja mora vidjeti.
Najlakse se zamlatiti i reci :znas,umrihet ces,neces vidjeti nista,neces imati porodicu,bices sterilan,ubit ces se,ono ali bice to OK !!
MISLIM,ko je tu lud i ludji ,onsj nesretnik sto se usudio da pita ili drugi koji izigrava Boga! A znamo da je BOG samo jeddan i da samo po Bozijoj bude na kraju!
Zelim reci sledece....':dajem primjer,ja ako sam zdrava kao Dren ,zasto ne bih mogla imati djecu,recimo!!??? I ako OvCU da ih imam ,imati cu ih za garant...
Tako da sustina JE DA,Astrolog je 1 Covjek ,2 Psiholog i osoba khoja bi trebalo biti prijateljski nastrojena, tj bez frustracija zivotom i ostalih " ukrasa"..
CMOK za ♥Vipcurlic♥ ♡♡♡♡♡
 
Pozdrav svima. Htela bih da se registrujem kao astrolog. Kako to mogu da uradim? Znam da ima nesto da se registrujem kao lice koje pruza astroloske usluge. Molim vas ako neko moze da mi pomogne gde da idem i sta da radim da bih bila registrovana kao astrolog i mogla da se bavim astrologijom. Plasim se da ce me uhvatiti ako radim na crno.
 
Da li je potrebno neko obrazovanje za astrologiju ili i samouk astrolog može da radi i naplaćuje? Gde u Srbiji postoje škole za obuku astrologa?
Možeš da odeš kod nekog poznatog astrologa na kurs od 3 meseca. Posle sam moraš da čitaš i učiš. Oni te nauče osnovom a ti posle učiš. Treba neko da ti pojasni osnovu.
Ovi stariji 60 plus godina, išli su kod Gorana Milekića. Ovi mlađi su samouki, naučili su kako da privuku lakoverne (uz dušo i draga :) )
Da bi radio i naplaćivao moraš da se reklamiraš sam na Instagramu, Fejsu...
 
Pozdrav svima. Htela bih da se registrujem kao astrolog. Kako to mogu da uradim? Znam da ima nesto da se registrujem kao lice koje pruza astroloske usluge. Molim vas ako neko moze da mi pomogne gde da idem i sta da radim da bih bila registrovana kao astrolog i mogla da se bavim astrologijom. Plasim se da ce me uhvatiti ako radim na crno.
Da možeš da se registruješ kao astrolog u apr-u i da pružaš usluge, plaćaš porez...
Mislim da možeš da radiš bez registracije ako za 3 meseca zaradiš ukupno 50.000 din. (proveri, nisam sigurna baš tačno koja je cifra), da ne plaćaš porez. Preko toga moraš da plaćaš. Proceni koliko ćeš zarađivati mesečno.
 
Mislim da cu svakako da se prijavim kao frilenser ovih dana. Uzela sam reklame na Instagramu ali tek je prvi dan. Hoce li neko da me zaprati na Instagramu, imam malo pratioca?:D Dok sam po forumima gledala islo je sve lagano, slabo ali laganije. Sad kao da sam nesigurna hocu li uspeti.
 
Mislim da cu svakako da se prijavim kao frilenser ovih dana. Uzela sam reklame na Instagramu ali tek je prvi dan. Hoce li neko da me zaprati na Instagramu, imam malo pratioca?:D Dok sam po forumima gledala islo je sve lagano, slabo ali laganije. Sad kao da sam nesigurna hocu li uspeti.
uključi se ovde u delimične analize, naročito kada neko postavi pitanje. Tako ćeš da demonstriraš svoje znanje i eventualno skreneš pažnju na sebe.
 

Back
Top