Kako postati astrolog?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako postati astrolog?

Nov član
    Učlanjen
    24.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako postati astrolog?

Da li je potrebno neko obrazovanje za astrologiju ili i samouk astrolog može da radi i naplaćuje? Gde u Srbiji postoje škole za obuku astrologa?

Primećen član denis33 (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Podrazumevano Re: Kako postati astrolog?

Citat Original postavio Lvcifer Pogledaj poruku
    Da li je potrebno neko obrazovanje za astrologiju ili i samouk astrolog može da radi i naplaćuje? Gde u Srbiji postoje škole za obuku astrologa?
    Sta da te obuce,kada i oni nisu sigurni u ono sto tvrde

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    149

Možeš biti samouk, ali moraš pročitati brdo knjiga. Kada imaš teoriju i osnovu onda radiš na praktičnim primerima ljudi koje lično poznaješ kako bi se izbegla fasada. Za astrologiju treba puno vremena doduše, mada opet zavisi od tvog natala na kraju krajeva. Postoje škole koje neće da te prime ukoliko ti ne vide prvo natal jer ne žele da gube vreme pozivajući nekoga kome astrologija nije potrebna.

Svaki astrolog je faktički samouk i na sebi svojstven način razume astrologiju jer se radi o izuzetno kohezivnoj delatnosti iz koje se svakog časa nešto novo uči. Ako gledaš isključivo zaradu od astrologije, ne znam koliko ti se isplati. Klijenata uvek ima, nemaš osobu na estradi recimo koja nije išla kod astrologa i to se uvek radi po preporuci jer nećeš da šalješ prijatelja ili poznanika kod nekog koga nisi proverio prethodno. Bekuta, Ceca, Ćukteraš su posetile istog astrologa što pouzdano znam.

Klijenti se nakon nekog vremena vrate (godinu, dve, tri) govoreći da im je čitav život spašen na ovaj ili onaj način i da ponovo žele horoskop jer su dobili, uradili i dogodilo im se baš onako kako je astrolog rekao/la. Takva priznanja najviše znače astrologu jer mnogo znači kada neko ko do juče nije mogao da zatrudni posle pet godina dođe sa blizancima ili slično. Taj segment sam prevazišao jer shvatićeš da se od astrologije ne može živeti, tako da ako pristupaš astrologiji kao vrsti hobija imaćeš uspeha. Ako pokušavaš da zaradiš i to bez znanja, daleko si od te priče.

Poenta je, uči od svih, gledaj od svih, ali razmišljaj svojom glavom. Ono što ti ne prija, nemoj.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

Buduća legenda agatha (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1364

Postoji astro univerzitet Johanes Kepler
    Lux Interior

Učlanjen
    09.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio agatha Pogledaj poruku
    Postoji astro univerzitet Johanes Kepler
    Sam Kepler je tvrdio da astrologiju dozivljava kao dobar nacin zarade(on je prije svega bio astronom i matematicar),pa je covjek samo koristitio naivnost tadasnje aristokratije i plmenstva,u svrhu ostvarivanja materijalne dobiti

Buduća legenda agatha (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1364

Citat Original postavio denis33 Pogledaj poruku
    Sam Kepler je tvrdio da astrologiju dozivljava kao dobar nacin zarade(on je prije svega bio astronom i matematicar),pa je covjek samo koristitio naivnost tadasnje aristokratije i plmenstva,u svrhu ostvarivanja materijalne dobiti
    Pa dobro, znam da je on je bio prvenstveno astronom
    A i Jarac, naravno

- - - - - - - - - -

A za Lvcifera - prvo nauči Astrologiju, zarada ne sme da ti bude motiv
    Ona je sekundarna, da možeš da živiš od posla koji voliš, ali ne i motiv za učenje
    Jer cilj Astrologije je spoznaja i mudrost koja treba da se iskoristi za opšte dobro
    Lux Interior

Učlanjen
    09.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio agatha Pogledaj poruku
    Pa dobro, znam da je on je bio prvenstveno astronom
    A i Jarac, naravno

- - - - - - - - - -

A za Lvcifera - prvo nauči Astrologiju, zarada ne sme da ti bude motiv
    Ona je sekundarna, da možeš da živiš od posla koji voliš, ali ne i motiv za učenje
    Jer cilj Astrologije je spoznaja i mudrost koja treba da se iskoristi za opšte dobro
    PA i Njutn se zanimao za astrologiju,kada su ga drugi matematicari i fizicari ismijavali po tom pitanju,on im je odgovorio "nemojte da raspravljate o necemu sto niste istrazivali
    Tycho Brache takodjer JArac je pored Keplera dao najveci dopronos danasnjoj astrologiji koju danas izucavamo
    DA ne pricam o Jarcu Nostradamusu

Astrologija sama po sebi,nebi trebalo da predstavlja problem,i niko nema pravo da negira njenu "vjerodostojnost",ali isto tako i da je tvrdi(jer htjeli mi ili ne,astroloske hipoteze kojima se sluzimo,se ne ispunjavaju u 100% slucajeva,ne ispunjavaju se cak ni u 20% )

NAjveci problem kod danasnjih astrologa je u njihovoj neodgovornosti,i nedostatku zelje da se dotaknu istine i sustine,nego slijepo prepisuju i vode se textovima i razmisljanjima onih prije njih, i ne smeta im sto se milion puta i smi uvjere,koliko je ono sto tvrde,tako daleko od istine,i prakticnih dokaza,na terenu

To su vrlo cesto razocarani ljudi,koji putem astrologije,pokusavaju da nadju neku vrstu utjehe,za svoje promasene zivote,ali vremenom uvidaju,da se na taj nacin moze dodji i do lake zarade,i upravo zato sve monoteisticke religije brane te vrste igranja sa sudbinom drugih ljudi.
    Jer zamisli kada se radi o nekoj labilnoj osjetljivoj,krhkoj osobi,koja ima odredjenu vrstu problema,i ode astrologu,koji joj naprica nekakve stvari,koje ni sam sebi nije prakticbno dokazao nikada,pa bez obzira dali joj da laznu nadu,da li je slaze,u pozitivnom smislu,ili je ocrnjaci,nekim negativnim prognozama,ta osoba ce verlo brzo biti razocarana u oba slucaja.
    A sve sto treba ta osoba da uradi,je da taj neki svoj aspekt,polozaj planete provjeri na milion slicnih primjera,na Netu danas hvala BOGU svi imamo mogucnost da to uradimo,i da svi mi sami budemo svoji licni astrolozi
    Lako je bilo astrolozima u proslosti da manipulisu nad masama,jer nije bilo mogucnosti da se njihove tvrdnje provjere na prakticnim primjerima.Nije bilo televizije,intermneta i slicno.Zato otkrice Urana(tehnologija), simbolicki predstavlja ,prelaz it tog mracnog,sturog,tradicionalnog pogleda na astrologiju,u kojem astrolozi nisu davali nikakvu slobodno volju,i mogucnost izbora natusu,nego je sama sudbina nesto sto je ko fol fixno odredjeno predstavljala neminovnost,i nesto na sta se ne moze utjecati.TAradicionalna astrologija je zato bila jako fatalisticki nastrijena,sto i nije cudo,kada izmemo u obzir nivi spoznaje i obrazovanja tadasnjih astrologa.
    ZAto je npr nekada Sturn predstavljao simbol sotone,lucifera,danas je Saturn mudrac i ucitelj,neko ko nas kroz disciplinu,ogranicenja,u stvari gura naprijed,pa je zato Saturn simbol ambicije,i prirodni vladar 10 kuce ,sto potvrdjuje prakticno zapravo milion primjera
    Poslednji put ažurirao/la denis33 : 26.06.2015. u 17:37

Elita
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Tema kao stvorena za reklamiranje
    Naravno da postoje školice, u koje se može ići sa nekim predznanjem već ili bez predznanja.
    Naravno da nije sve samo u predavanjima. Naravno da je praksa nakon teorija pokazatelj naučenog.
    I da, može se živeti od astrologije.
    I da, astrologija se uči ceo život, sve ostalo je sitna zabava pojedinaca ili znatiželja.
    Na dobrom putu si neznani niče, ako počneš astrološki da posmatraš svakodnevne situacije oko sebe i u sebi, kroz astrološku simboliku. To je neki recimo, drugi bitan korak, u moru koraka
    Srećno

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bila bi fora da se pozove neki od onih astro centara i da se pita kako su dobili to zvanje. Jeste da deru ti razgovori sto se tice cene, ali isplatilo bi se da dobijemo odgovor. xD

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Pa svaki astrolog je samouk, naravno da mozes sam, samo moras mnogo da citas i ucis, i otkrivas neke stvari sam usput...tu nema kraja.
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Fortune nije na forumu
    Ko kaže da nisam pod specijalnom protekcijom uma ?
    Primećen član
    Učlanjen
    07.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da vidimo ...
    Sve ovo sto ima ovdje astrologa ...
    Kod James-a Randi-a,pa da vidimo ko je najjaci !?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    14

Bez obiza da li postoje neke ustanove koje daju odredjeno znanje i dplome ili sta god...o astrologiji se moze mnogo toga nauciti, ali talenat se ne moze stvoriti.

Zainteresovan član rejhana (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Prvo i osnovno:Astrolog MORA da bude JAKO DOBAR PSIHOLOG !!!
    Onaj koji "predvidi" problem a i resenje...jer ako ZNA resenja mora vidjeti.
    Najlakse se zamlatiti i reci :znas,umrihet ces,neces vidjeti nista,neces imati porodicu,bices sterilan,ubit ces se,ono ali bice to OK !!
    MISLIM,ko je tu lud i ludji ,onsj nesretnik sto se usudio da pita ili drugi koji izigrava Boga! A znamo da je BOG samo jeddan i da samo po Bozijoj bude na kraju!
    Zelim reci sledece....':dajem primjer,ja ako sam zdrava kao Dren ,zasto ne bih mogla imati djecu,recimo!!??? I ako OvCU da ih imam ,imati cu ih za garant...
    Tako da sustina JE DA,Astrolog je 1 Covjek ,2 Psiholog i osoba khoja bi trebalo biti prijateljski nastrojena, tj bez frustracija zivotom i ostalih " ukrasa"..
    CMOK za ♥Vipcurlic♥ ♡♡♡♡♡

Slične teme

1. Najbolji astrolog
    Autor Groucho Marx u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 04.02.2005., 17:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •