Pravljenje sajta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moras pre svega da razlikujes stvari - ukratko:

Izrada HTML:
1. Sajt se sastojin od jedne ili vise HTML strana
2. Svaka HTML strana koristi takozvane TAG-ove da bi pozicionirala i formatirala onom sto ce se prikazati na strani kad posetioc klikne na link

Slike i ostali sadrzaji:
3. Unutar strane mogu biti razmestene slike u raznim formatima, kao i drugi fajlovi (video, SWF itd..)

Dizajn:
4, Svaka slika ili SWF moraju da budu pripremljeni onakokako ti zelis i pravilno razmesteni na strani.

Kao sto vidis ima nekoliko osnovnih delova izrade sajta, svaki od njih zahteva poznavanje odredjene oblasti. Zapocni sa ucenjem HTML. Zatim uzmi neki program za obradu slika (images) pa prouci njegov rad, da bi mogao da pravis slike koje ces stavljati na strane. Nakon toga, ako zelis, uzmi Falsh MX pa nauci da izradjujes SWF fajlove.

Mozes napraviti i ceo sajt isklucivo koristeci Flash, ali ti za sada ne preporucujem.

Od programa za HTML ja koristim Actual Drawing, mada ima gomila drugih, boljih ililosijih, stvar je ukusa i afiniteta i vestine. U svakom slucaju ti ne bih preporucio FrontPage u nikakvoj varijanti, ali opet, zavisi... Ja sam nekada poodavno korstio i NetObject Fusion, ali mi je Actual Drawing bio jednostavniji i elegantniji za rad.

Dakle, pred tobom je mnogo posla, ali ne odustaj, ako si uporan i zaista zelis da naucis, uspeces sigurno.

Ajde, javi se kad napravis svoj prvi sajt :) Bise naravno mnogo kritike i sale na tvoj racun ali to je dobro, niko te nece vredjati, dobronamerne primedbe i sale su uvek dobrodosle i dace ti podstrek da budes sve bolji i bolji :)
 
ja se secam da sam svoj prvi sajt pravio u notepade-u :))
e to su bila vremena pre dreamvieweera :)))
sve zavisi kakav sajt pravis i sa kojom namerom jer od toga zavisi i sam dizajn sajta kao i programi koje ces koristiti.
najjednostavniji je dreamviewer ali ti je photoshop neophodan ako zelis da ga lepo ukomponujes sa slikama.
malo ljudi zna za jedan mnogo zgodan totalno free program koji se zove First Page.
On nije kao dw da sve radis po principu drag&drop i zahteva odredjeno znanje ali zato ima gomilu totalno besplatnih apleta i dodataka u sebi.
naravno govorimo o jednostavnim stranicama. Ako zelis komplikovanije e za to ti vec treba znanje asp-a, flash-a i slicnih stvari za pravljenje formulara, animacija i gomile drugih stvari.
e da ako ne znas da radis u photoshopu onda uzmi fireworks. jednostavniji je i orijentisam je upravo za web
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top