Oružje u božjim rukama

25:8 Za to ovako veli Gospod nad vojskama: Što ne poslušaste mojih reči,
25:9 Evo, ja ću poslati po sve narode severne, govori Gospod, i po Navuhodonosora cara vavilonskog slugu svog, i dovešću ih na tu zemlju i na stanovnike njene, i na sve te narode okolne, koje ću zatrti, i učiniću da budu čudo i podsmeh i pustoš večna.
25:10 I učiniću da nestane među njima glas radostan i glas veseo, glas ženikov i glas nevestin, lupa od žrvanja i svetlost od žiška.
25:11 I sva će ta zemlja biti pustoš i čudo, i ti će narodi služiti caru vavilonskom sedamdeset godina.
25:12 A kad se navrši sedamdeset godina, onda ću pohoditi cara vavilonskog i onaj narod, govori Gospod, za bezakonje njihovo, i zemlju haldejsku, i obratiću je u pustoš večnu.
25:13 I pustiću na tu zemlju sve što sam govorio o njoj, sve što je napisano u ovoj knjizi, što prorokova Jeremija za sve narode.
25:14 Jer će veliki narodi i silni carevi i njih pokoriti; tada ću im platiti po delima njihovim i po onom što su činili rukama svojim.

Jeremija 25

44:28 Govorim Kiru: Pastir si moj; i izvršiće svu volju moju, i kazaće Jerusalimu: Sazidaćeš se, i crkvi: Osnovaćeš se.

Isaija 44.

Prve godine Kira, cara persijskog, da bi se ispunila reč Gospodnja, koju reče na usta Jeremijina, podiže Gospod duh Kira, cara persijskog, te oglasi po svemu carstvu svom i raspisa govoreći:
1:2 Ovako veli Kir, car persijski: Sva carstva zemaljska dao mi je Gospod Bog nebeski, i On mi je zapovedio da Mu sazidam dom u Jerusalimu u Judeji.

Jezdra 1.

2:20 Progovori Danilo i reče: Da je blagosloveno ime Gospodnje od veka do veka; jer je Njegova mudrost i sila;
2:21 I On menja vremena i čase; smeće careve, i postavlja careve; daje mudrost mudrima i razum razumnima.

Danilo 2.

A i danas Gospod Radi za nas:

http://forum.krstarica.com/showthre...oslanstva)?p=30522885&viewfull=1#post30522885
 
Bog, po potrebi, Može da Upotrebi i samog Sotonu (ali to ovog svakako ne opravdava):

1:6 A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.
1:7 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.
1:8 I reče Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog čoveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla.
1:9 A Sotona odgovori Gospodu i reče: Eda li se uzalud Jov boji Boga?
1:10 Nisi li ga Ti ogradio i kuću njegovu i sve što ima svuda unaokolo? Delo ruku njegovih blagoslovio si, i stoka se njegova umnožila na zemlji.
1:11 Ali pruži ruku svoju i dotakni se svega što ima, psovaće te u oči.
1:12 A Gospod reče Sotoni: Evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda.

Knjiga o Jovu 1.

22:20 I reče Gospod: Ko će prevariti Ahava da otide i padne kod Ramota galadskog? I jedan reče ovo a drugi ono.
22:21 Tada iziđe jedan duh i stavši pred Gospoda reče: Ja ću ga prevariti. A Gospod mu reče: Kako?
22:22 Odgovori: Izaći ću i biću lažljiv duh u ustima svih proroka njegovih. A Gospod mu reče: Prevarićeš ga i nadvladaćeš; idi i učini tako.

1. Carevima 22.

Ako dobro uzaslušaš glas Gospoda Boga svog držeći i tvoreći sve zapovesti Njegove, koje ti ja danas zapovedam, uzvisiće te Gospod Bog tvoj više svih naroda na zemlji.
28:2 I doći će na te svi ovi blagoslovi, i steći će ti se, ako uzaslušaš glas Gospoda Boga svog,

28:15 Ali ako ne uzaslušaš glas Gospoda Boga svog da držiš i tvoriš sve zapovesti Njegove u uredbe Njegove, koje ti ja danas zapovedam, doći će na tebe sve ove kletve i stignuće te.

28:25 Daće te Gospod Bog tvoj neprijateljima tvojim da te biju; jednim ćeš putem izaći na njih, a na sedam ćeš puteva bežati od njih, i potucaćeš se po svim carstvima na zemlji.

5. Mojsijeva 28.

Dakle, Bog ne Opravdava zlo ali se i njim nekada Posluži da upravo njega Pobedi (manjim se zlom spreči veće).
 
Баш је милостив када убија мале бебе које су тек отвориле очи.
I o tome smo već govorili ali nije zgoreg da ponovimo da deca čiji su preci tokom niza generacija bili zli po zakonu nasleđa ne mogu biti bolja od njih. Osim toga, o vaskrsenju nepokajanih grešnika svi će imati novu priliku, mada, naravno, ne (što takođe danas rekosmo) u Rajskom okruženju.


Dobro jel i ISIL sredstvo ciscenja ?
U srednjem veku je pohod islamista bio Božji bič lažnim Hrišćanima no to sa tom terorističkom organizacijom nije slučaj, budući da je to i Sam Gospod upravo Rekao, s' tim da se iznimno (dakle ne po pravilu) i to može dogoditi, što je, međutim, ukupno uzevši, zanemarljivo te nedostojno naročite pažnje.
 
Bog, po potrebi, Može da Upotrebi i samog Sotonu (ali to ovog svakako ne opravdava):

A ne opravdava ni Boga.

1:6 A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.
1:7 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.
1:8 I reče Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog čoveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla.

Zašto Bog postavlja pitanja? Zar on već ne zna i zar nije on sve?
Mnogo je nelogičnosti vezano za Bibliju. Ne znam dokle će Biblija da se uzima kao istina?
U redu je da se Govori o Bogu, iako objašnjavanje sveta Bogom ne može da izađe iz okvira spekulacije.

- - - - - - - - - -

Već smo rekli da nijedno zlo nije od Boga.

A ja sam mislio da je sve od Boga. Onda on i nije suština sveta.
Sa druge strane pojam zla je relativan i vezan je isključivo za subjektivan doživljaj.

Pitam se, kome li ovo govorim kad vernici nemaju dovoljno intelekta da shvate ovo o čemu govorim? A ne radi se o mom subjektivnom mišljenju, već o logici i filozofskom zaključku.

- - - - - - - - - -

Ko je napravio potop i zasto ?

Taj ko ga je napravio je zlikovac, taj ne voli coveka.

Ja koga volim ja mu ne zelim zlo a ubiti coveka na bilo koji nacin je zlo
Bog se ponaša logično. Kad napravi nešto što ne valja, on to uništi. S obzirom da i on pravi ono što ne valja, znači da nije savršen. Znači i on je prinuđen da pravi eksperimente. A šta je dobro a šta zlo (ako bog ima svest i može da razmišlja) je Božje subjektivno mišljenje.

- - - - - - - - - -

Onda je allah povoljniji bogu ako tako napreduju sa svojom islamskom drzavom ?

Pa Alah je isto što i Bog.
 

Back
Top