Бог или Господ

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
Причали смо о овоме у суботу на Купалу. Каже ми брат руски родновер како је тамо питао православне вернике ко је Господ, а ко Бог, пошто није баш у Библији да је то иста особа. Они нису знали да му одговоре, тајац :mrgreen:
У најкраћем: Бог је створио небо, земљу, светила, жива бића, човека. Онда је легао да се одмори (не питајте мене што, само преносим). Е, од онда на сцену ступа Господ Бог. А само Бог се више не помиње :roll:

Бог – это Творец. Бог создал Небо, землю, свет, воду, светила, животных, человека, растения. Затем, он, так сказать, отходит от дел, и дальше уже начинает действовать Господь Бог.

Почему именно так? Почему, вдруг появляется новое имя? Ну и правил бы себе, вон, какую красоту создал.
Не всё так просто.

Одно из имён Бога, которое, довольно часто встречается, это Абсолют. Тут смысл в том, что Бог – это деятель Совершенный, так сказать, абсолютный, максимально гармоничный и правильный. Естественно, такой деятель может только Творить, создавать.

Но и тут есть свои условия. Создавать что-либо, и ничего не разрушить, можно только в пустоте. Пока нет ничего другого. Как только появляются материальные предметы, хоть твердь, хоть земля, хоть вода, любое творение в этом месте автоматически подразумевает под собой разрушение. А Абсолют, по определению не может разрушать, он может только создавать. Как только он что-то разрушит, он перестаёт быть Абсолютом.

Надам се да језик није проблем ;)

Бог или Господ Бог
 
Причали смо о овоме у суботу на Купалу. Каже ми брат руски родновер како је тамо питао православне вернике ко је Господ, а ко Бог, пошто није баш у Библији да је то иста особа. Они нису знали да му одговоре, тајац :mrgreen:
У најкраћем: Бог је створио небо, земљу, светила, жива бића, човека. Онда је легао да се одмори (не питајте мене што, само преносим). Е, од онда на сцену ступа Господ Бог. А само Бог се више не помиње :roll:



Надам се да језик није проблем ;)

Бог или Господ Бог
bog dok se nije predstavio..mi ga prozvali boza.. a onda on rece sam za sebe...ja sam onaj koji jesam ili u prevodu gospod..:D
 
Ko se s' Bogom sprda predstavnik je krda koje bez Pastira meta je Psaltira što i pamet pruža da svaka lopuža ukrade mi znanje kad ovo imanje - njemu dajem (nudim, jer ne ludim) jer za njega hajem.

Tako, sada, (us)pevam da "klada", umom valjana bude nekaljana, to jest kraj budala da ne bude mala - ne toliko, ti, pesnička sliko, da je svi ne vide - iznad onog kome uši bride od sve retorike glasom akustike, pravog eha (jošte i bez greha) radi opšteg smeha, kad se vidi kako nam bolidi (da l' formule jedan da ne budeš bedan - sam se snađi te nakraj izađi a šta god izbereš do Neba se vereš jer kad Bog te Tiče život ne odmiče te ne budi Niče kome pamet niče - u bašti gde mašti, od Boga mi datoj, baš ništa ne šljašti kao u Poznatoj, koja rimu diže kao plimu da bord svih retarda bude avangarda...) "ludo" žive jer se Vragu dive!
 
Поново вам је битна последица, а не узрок.
Последица: само сам констатовао да ви богомољци скрећете на спрдњу јер немате одговор на једноставно питање, па да не би била криза вере :roll: а онда, што се не бих и ја спрдао с вашим богцом, кад ви то радите :lol:
Узрок: Немате одговор на једноставно питање о Библији, постављено у првом посту :rtfm:

Ko se s' Bogom sprda predstavnik je krda koje bez Pastira meta je Psaltira

А ти си представник Стада, јер имаш Чобанина, овај Пастира...
Знаш онај кад се син Тодора Живкова коцкао у Монте Карлу?
 
Причали смо о овоме у суботу на Купалу. Каже ми брат руски родновер како је тамо питао православне вернике ко је Господ, а ко Бог, пошто није баш у Библији да је то иста особа. Они нису знали да му одговоре, тајац :mrgreen:
У најкраћем: Бог је створио небо, земљу, светила, жива бића, човека. Онда је легао да се одмори (не питајте мене што, само преносим). Е, од онда на сцену ступа Господ Бог. А само Бог се више не помиње :roll:



Надам се да језик није проблем ;)

Бог или Господ Бог

Ako je rec o Isusu Hristu samo Gospod jer je Bog i Zevs .
 
Поново вам је битна последица, а не узрок.
Последица: само сам констатовао да ви богомољци скрећете на спрдњу јер немате одговор на једноставно питање, па да не би била криза вере :roll: а онда, што се не бих и ја спрдао с вашим богцом, кад ви то радите :lol:
Узрок: Немате одговор на једноставно питање о Библији, постављено у првом посту :rtfm:



А ти си представник Стада, јер имаш Чобанина, овај Пастира...
Знаш онај кад се син Тодора Живкова коцкао у Монте Карлу?

rekla sam ti malo kroz zezanje ali istinu..procackaj sam sta znaci gospod..
grcka rec kirios,slovenski gospod prevodila je jevrejsku rec jahve,tj ono sto je sam bog reko mojsiju...ja sam onaj koji jesam..:D
 
bog dok se nije predstavio..mi ga prozvali boza.. a onda on rece sam za sebe...ja sam onaj koji jesam ili u prevodu gospod..:D

''Ja sam onaj koji jesam'' jeste Ehieh, Ime pod kojim se Bog otkrio Mojsiju na Sinaju. ''Gospod Bog'' jeste Jehovah Elohim, odnosno upravo ''Gospod nad Vojskama''. Ovo je najjednostavnije moguce objasnjenje; nesto sire bi zahtevalo citanje mnogih knjiga.
 
Bez problema uspela Mu Tema (anatema sad drma boema, al' nek' drma njemu valja krma, što je Gospod Dade da Agarta znade, kako žedan, u formuli jedan, da premosti jendek opakosti, te ne huli kad je blisko nuli...), jer Agarta za Gospoda šparta (usluga medveđa vetar je u leđa - drugoj strani, te se sad odbrani - otvori i drugu da tek spoznaš tugu, no i dugu jer si blisko drugu)!
 
Bog naravno. kažu da je u sanskritu Baga. da ga je Hrist zvao sa Ba ili Babo.

a onda su se ljudi uobrazili i postali gospoda.

pa su i Boga hteli sebi ravnim zvati. otuda ono Godpod Bog. Gospod Baga, Gospod Ba. iz ovoga ispada da je Bog sujetan. i da mu nesto znači ako ga se nazove socijalnom ljudskom razlikom.

posle su ovo Gospod neki skratili na God.

tako ispade God. čisto da se zna zašto mi kažemo pod-rum a ne pod-soba.
 
''Ja sam onaj koji jesam'' jeste Ehieh, Ime pod kojim se Bog otkrio Mojsiju na Sinaju. ''Gospod Bog'' jeste Jehovah Elohim, odnosno upravo ''Gospod nad Vojskama''. Ovo je najjednostavnije moguce objasnjenje; nesto sire bi zahtevalo citanje mnogih knjiga.

А како објашњавате прелаз из прве у другу главу Постања? У једној је једно име (титула), после одмах друго...
 
А како објашњавате прелаз из прве у другу главу Постања? У једној је једно име (титула), после одмах друго...

Iz dva razloga: prvi, zato što je IHVH u drugoj glavi Postanja dovršio proces Stvaranja, te više nije sam, odnosno, umnožio je sopstvenu suštinu stvorivši i udahnuvši životni dah mnogobrojnim životnim oblicima, tako da postaje gospodar nad stvorenim, odnosno nad redovima stvorenih bića: ispravniji prevod od "Gospod nad Vojskama" glasio bi "Gospod nad Generacijama", pri čemu hebrejska reč towdwolt, treba shvatiti ne kao statičnu imenicu "generacija", već glagol "generisati", to jest Bog je sad "Bog nad stvorenim bićima koja se neprestano generišu", što implicira da Stvaranje nije konačan proces koji se završio, već konstantan proces koji, praktično, generiše sam sebe, ne sam po sebi, naravno, već uz Prisustvo Duha Božijeg, ali to je već druga jednako komplikovana tema. Drugi, više gramatički, jeste da IHVH ALHIM, Jehovah Elohim, za razliku od IHVH, Jehovah, iz Prve glave Postanja, u Drugoj postaje određen kao Bog, Jehovah koji vlada nad svime što je stvorio i tiče se određenih pravila u hebrejskom jeziku, specifičnih kad se odnose prema Imenu, Ha-Šema, odnosno HShM.
 
20:28 I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.
20:29 Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.

Jovan 20.

20:28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;

Dela 20.

2:14 Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;

Jevrejima 2.
 
А како може имати других богова ако други богови не постоје :roll:

- - - - - - - - - -

Iz dva razloga: prvi, zato što je IHVH u drugoj glavi Postanja dovršio proces Stvaranja, te više nije sam, odnosno, umnožio je sopstvenu suštinu stvorivši i udahnuvši životni dah mnogobrojnim životnim oblicima, tako da postaje gospodar nad stvorenim, odnosno nad redovima stvorenih bića: ispravniji prevod od "Gospod nad Vojskama" glasio bi "Gospod nad Generacijama", pri čemu hebrejska reč towdwolt, treba shvatiti ne kao statičnu imenicu "generacija", već glagol "generisati", to jest Bog je sad "Bog nad stvorenim bićima koja se neprestano generišu", što implicira da Stvaranje nije konačan proces koji se završio, već konstantan proces koji, praktično, generiše sam sebe, ne sam po sebi, naravno, već uz Prisustvo Duha Božijeg, ali to je već druga jednako komplikovana tema. Drugi, više gramatički, jeste da IHVH ALHIM, Jehovah Elohim, za razliku od IHVH, Jehovah, iz Prve glave Postanja, u Drugoj postaje određen kao Bog, Jehovah koji vlada nad svime što je stvorio i tiče se određenih pravila u hebrejskom jeziku, specifičnih kad se odnose prema Imenu, Ha-Šema, odnosno HShM.

Еволуција :roll:
 

Back
Top