Policija vs građanstvo

A-man

Aktivan član
Poruka
1.532
Ne tako hipotetička situacija ali pitanje je konkretno....

Poštenim policajcima svaka čast, oni nisu predmet ove teme. Nedavno je na graničnom prelazu Bački Breg pohapšeno 29 što carinika što policajaca. Toliko o njihovom odnosu prema profesiji i poštenju.
Već 50 godina nemam dosije niti prijava osim saobr. prekršaja a radnog staža imam koliko neki godina života. Nisam rok-star ali ne želim ni da trpim da me neko tretira kao džukelu ili kriminalca.
U nekim drugim situacijama kad policajac prestaje biti policajac, izlazi iz okvira pravila službe i postaje bahati nasilnik....

Koja su naša građanska prava ? Da li smem da se branim u slučaju fizičkog napada a da se to ne protumači kao napad na policiju ?

Zaboravite na ono, piši prijavu, žali se...nema od toga leba. Građansko hapšenje i primena sile...?
Ako se tema razvije ilustrovaću nekim primerima itd.
 
Ne , koliko ja znam svaki fizicki otpor se moze voditi kao napad na orane reda i mira, a SNS ti sigurno nece ici na ruku , kao ni DS i SPS.
Tada oni tebe za napad na policiju , a ti njih za prekoracenje ovlastenja...i onda se talite na sudu...
Naravno ako imas dobrog advokata i sudija neki formalista,
Ako je sudija podobnik, onda si ga naebo....

A ne znam zasto nema leba od prijave....ako imas odgovarajuce argumente.
A procedura je ista kao kod naroda...
I kod komsije ako se zakacis ima da traje, prvo to sto si pokrenuo, a potom i to sto ce da se komsija naknadno izivljava...
To je mentalitet Balkana...
 
Ne , koliko ja znam svaki fizicki otpor se moze voditi kao napad na orane reda i mira, a SNS ti sigurno nece ici na ruku , kao ni DS i SPS.
Tada oni tebe za napad na policiju , a ti njih za prekoracenje ovlastenja...i onda se talite na sudu...
Naravno ako imas dobrog advokata i sudija neki formalista,
Ako je sudija podobnik, onda si ga naebo....

A ne znam zasto nema leba od prijave....ako imas odgovarajuce argumente.
A procedura je ista kao kod naroda...
I kod komsije ako se zakacis ima da traje, prvo to sto si pokrenuo, a potom i to sto ce da se komsija naknadno izivljava...
To je mentalitet Balkana...

tebi trebaju argumenti a njima je dovoljna rec
 
Немој да доводиш себе у ситуацију да сила буде примењена над тобом. С полицајцима само лепо и културно и бићеш тако и третиран. Полиција и треба да бије. УДРИ МИЛИЦИЈО!
 
Znam za slučaj sudije koga je kaznio saobraćajni policajac jer sudija nije hteo da da mito. Problem je što je zapisnik MUP-a skoro nemoguće oboriti na sudu, i uvek će pre njemu verovatni jer je narodni policajac nego nekom takom običnom smrtniku, građaninu. To nam je relikt od komunizma.
 
11 Novembra cekao sam autobus na liniji 511,kod zeleznicke stanice.Bilo je oko 11 uvece i vracali smo se iz grada,Posto autobusa nije bilo neko vreme mi smo stajali sasvim normalno na stanici u medjuvremenu neko je povukao mene i mog brata za rame rekavsi podjite sa nama! Sa cudjenjem smo pitali sta je problem ta nazovi gospoda psi rekli su znate vi zasto i nema rasprave sasvim drsko.Odveli su nas ispred njihovog dzipa posto je bila interventna trazeci licne karte i da vadimo sve iz dzepova.Posto sam apsolvent pravno fakulteta rekao sam im da nemaju prava da nas pretrisaju bez naloga javnog tuzioca,Osim ako se tu nije desilo krivicno delo sto opet mora da se navede sa njihove strane,a odgovorno tvrdim da se u tom delu na autobuskoj stanici gde staje 511 nije nista desilo.Oni su poceli sa zastrasivanjem hoces li da te bacimo na zemlju ili tako to.Posle pretresa taj jedan mali picopevac me je odveo u stranu i poceo tipa znam da si uvredjen i povredjen ali mi imamo prava da pretrisamo kad i kako hocemo?! i nema veze sto ti znas pravo mi ipak imamo prava ah da i rekao je citiram Popio si i odvezao si muda?! (a ja tada nisam nista pio).Na sta sam mu ja rekao ja uvek odvezem muda kada sam u pravu i po kom osnovu oni mene sikaniraju.Na sta je on rekao sumjiv si mi da nisi snajperista ili tako nekako???? Posle ovoga vratili su nam dokumenta na sta ih je moj brat pitao sta da radimo ako nam je otisao poslednji prevoz to je trajalo nekih 20tak minuta,jer poslednji prevoz ide oko 11:40 oni su se nasmejali ******* momci cekajte prvi jutarnji na sta sam im ja rekao Gospodo vasa je duznost da nam obezbedite prevoz jer ste nas neosnovano pretrisali uznemiravali i da ste vi u sluzbi naroda.Oni su reagovali tipa kako da ne nasmejali se i rekli sada znamo ko si i nadam se da cemo se naci i popiti pice???
 
nema postenih pandura, to ti je jedina profesija kojom se lopovi mogu baviti ako nemaju mudasca da budu s one strane zakona

Ispravna tvrdnja.
Osnova tvog prava je da drzava nece stati iza policajca, sef hoce i kolega hoce, ali drzava nece. Znaci moras da ocutis kao sto bi ocutao kriminalcu i da prijavis Ministarstvu pravde imas telefon na njihovom siteu. Ova promena je nastala 2008. godine, ali narod i dalje postuje uniformu i pljuje drzavu, a ne podnosi prijavu.
 
Ne tako hipotetička situacija ali pitanje je konkretno....

Poštenim policajcima svaka čast, oni nisu predmet ove teme. Nedavno je na graničnom prelazu Bački Breg pohapšeno 29 što carinika što policajaca. Toliko o njihovom odnosu prema profesiji i poštenju.
Već 50 godina nemam dosije niti prijava osim saobr. prekršaja a radnog staža imam koliko neki godina života. Nisam rok-star ali ne želim ni da trpim da me neko tretira kao džukelu ili kriminalca.
U nekim drugim situacijama kad policajac prestaje biti policajac, izlazi iz okvira pravila službe i postaje bahati nasilnik....

Koja su naša građanska prava ? Da li smem da se branim u slučaju fizičkog napada a da se to ne protumači kao napad na policiju ?

Zaboravite na ono, piši prijavu, žali se...nema od toga leba. Građansko hapšenje i primena sile...?
Ako se tema razvije ilustrovaću nekim primerima itd.

Kako ces da dokazes da si se branio a ne napao?:hahaha:
 
Od policije nema prava da se brani osim ako je zivotno ugrozen on ili neki njegov blizak rodjak u ovom slucaju svakako mora da ima dokaze ili da ih sacuva ili zapamti gde se nalaze. Prijava ima smisla i jos bolje ako se nista osim bahatosti nije desilo u smislu da niko nije stradao i da ne postoji sumnja u neku drugu krivicu. U okviru policije postoji i Uprava policije koje prima prituzbe i daje savete.
 
Od policije nema prava da se brani osim ako je zivotno ugrozen on ili neki njegov blizak rodjak u ovom slucaju svakako mora da ima dokaze ili da ih sacuva ili zapamti gde se nalaze. Prijava ima smisla i jos bolje ako se nista osim bahatosti nije desilo u smislu da niko nije stradao i da ne postoji sumnja u neku drugu krivicu. U okviru policije postoji i Uprava policije koje prima prituzbe i daje savete.

Ima prava da se brani u svakom slucaju.
 
Ima jedan drastican primer koji govori o samoodbarni od policije.

Pilot u penziji, nosilac crnog pojasa valjda 6 dan, dobar covek i dobar otac, ozenjen Holandjankom dosao je u situaciju da se razveo i da je mogao da sa sinom provodi neko vreme. Medjutim, nepoznatim manipulacijama Holandjanka je dobila sudsko resenje da moze da odvede sina za Holandiju, dana kada je posla na aerodrom, on je stigao i pokusao da je zaustavi tako sto je legao na haubu taksija. Posto je ona pozvala policiju da joj pomogne, dva policajca su se odmah pojavila i pokusala da ga zadrze, kako je bio spretniji savladao je policajce, ali onda se pojavila specijalna ekipa sa sest policajaca i uspeli su da ga uvedu u maricu gde je dobio batina cisto da shvati da je opiranje policiji kaznjivo na vise nacina. Od posledica ovih batina umro je posle 6 meseci. Niko nije bio kriv jer u marici nema kamere, a povrede je sam sebi naneo i nisu bile opasne po zivot.

Ja ovde ne vidim mozga, makar namera bila ispravna, ljudska i razumljiva.
 
Za ugrozen ego ne smes fizicki da se branis ni od civila.

U sustini sve smes ako si jaci.

Ko iebe zakon.
ako si bolje povezan mislis ha ha tj ledja su cudo

- - - - - - - - - -

ono sto zaisgurno znam uvek je bolje udeliti batine nego ih primiti
tj od naknadnih posledica dobijenih batina mogu svakakve zdravstene najebotine da ti se kasnije manifestuju..u poredjenju s kojima je I par godina robije smesno
 
mislim da je u nas glavni problem s odnarodjenom milicijom to sto ne ginu na svakom cosku ko u npr njujorku nisu ugrozeni ni na koji realan nacin..osim u njihovim glavama naravno svako moze da umislja da je ugrozen I pravi strajk oko plata he he oko cega bi drugog i da trazi veca ovlascenja itd itd
al mislim hej..od npr 2000 na ovamo koliko puta je neko uopste pucao na policiju? a kamo li ubio policajca na duznosti?
s druge strane ne znam dal pisao o tem al mi imamo preko 700 policajaca na 100 000 stanovnika..prosek u EU je oko 340 u americi oko 220 ..matematika je cudo takodje imaju i 10 sudija na 100 000 a mi 40 oni nemaju zaostale predmete u pravosudju mi imamo 2 ipo miliona zaostalih predmeta i sad oce da menjaju prekrsajni zakonik i da dupliraju vreme od 24 meseca za zastarevanje prekrsajnog procesa na 48 meseci
 

Back
Top