♠ • ♠ CRNI AUTO ♠ • ♠

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.222
U poslednje vreme, kako smo primetili, boja crna je popularna, zar ne?

Zašto prefirirate crnu boju, za šta je on simbol za vas: moć, snaga, novac ili nešto drugo?

Da li je istina što se priča da ko ima crni auto, znači, odma mu etiketirate, negativan stav?

Da li ste po izboru automobila izabrali po boji nego po snazi motora i ostalo?

Posle cne boje koje ostale boje volite?
 
pa nema toga...mism još nisu izmislili sredstvo protiv umazivanja kola :lol:

e taj se rodio i na putu će da izmisli novo. :P

- - - - - - - - - -

Ja (moja porodica) imam belu Mazdu i sivi metalik Megan.

Ja lično kad smo kupovali Mazdu nisam nipošto hteo belu :D Hteo sam čak i crnu boju, samo da ne bude bela, a sad sam se već navikao, i nekako mi je bitnije kako taj auto izgleda nego koje je boje.


Lepi automobili, dobre klase. :D

Što si hteo crnu, zbog čega te to privlačilo?

- - - - - - - - - -

pa neke boje jednostavno lepše stoje određenim automobilima

U pravu si, zavisi kako kome dopadne model.

- - - - - - - - - -

Motor crni( bitni i snaga i izgled ) sa crnom ili crno-bijelom opremom . Kola bilo koje boje i marke .Konjske snage isto tako nebitne .
Bitno da se lako i jeftino održavaju .

Svi motori su 'uglavnom, crni. E ko ume sad da nađe jeftinije a da dobro prođe.
 
pa neke boje jednostavno lepše stoje određenim automobilima

Meni auto služi da me doveze od tačke A do tačke B a da ne pokisnem .Slučajno imam dosta dobar auto .
Astra karavan 1700 TD bijele boje . Imam je 7-8 godina a nećeš vjerovati da ne znam napamet koja joj je
registracija .:) Mislim da su joj prva dva slova KĆ ( ili možda zadnja dva a za ostalo nemam pojma ) .
 
Poslednja izmena:
Do sad sam imao samo crna kola, tuga da bude veca i skoro sva ostala koja sam zamalo kupio su isto bila crna. Razlog tome nije bila boja vec tako nekako me sreca zadesila da su ti auti uvek bili ono sto sam od auta hteo :lol:
Inace sto se tice crne slazem se, najgora moguca boja. Trunka prasine da padne i odmah se vidi i bode oci. Ali zato kad se cakli, jos sa srebrnim felnama, izgleda odlicno. Sledeci se nadam da ce mi biti crven ili plav, ali crn nikako. Makar mora da tabanim, u crn ne ulazim.
 
Alfa 166

posle crne dolazi perla bela, pa delfin plava
inače crna boja je sranjje živo za održavanje...svaka se tačkica poznaje
ali bez zatamnjenih stakala...to me užasava

Jos uvek nisi odustao od 166? :)

Ne znam da li mislis na ovu boju, ali meni je ova najlepsa za 166: inace je perla u pitanju:

2ce6785.jpg


alfa-romeo-166-362.jpg


A da, crna kola sa zatamnjenim staklima, uuuhhhhh :D

Kako biste preporučili neko sredstvo na kola da manje zaprljaju?

pa nema toga...mism još nisu izmislili sredstvo protiv umazivanja kola :lol:

Izmislili su odavno. Svaki vosak stiti auto od prljavstine, a postoje i nano i keramicka sredstva, koja su mnogo bolja od voskova, ali i skuplja. Doduse, ni ona ne mogu da sprece da se auto prlja, ali se znacajno manje prlja, i znacajno lakse se pere.

 
Meni je najlepsa u ovoj plavoj varijanti, koja se mnogo lepo presijava na suncu, + ove TI felne + restajling, kome je dosta lepsi prednji deo. Inace, sutra se predstavlja naslednik 159-ke.

Mana, motori su mahom preko 2.0, po meni najbolji 2.4 mjet/jtd, ima je komsija u toj varijanti, restajling, neka boja peska. Skupo mu je da registruje, ne isplati mu se da proda, jer je skupo platio, a nije puno vozio, tj. prodao bi on, ali je trazio dosta para, tako da auto stoji vec jedno dve godine.
 
Meni je najlepsa u ovoj plavoj varijanti, koja se mnogo lepo presijava na suncu, + ove TI felne + restajling, kome je dosta lepsi prednji deo. Inace, sutra se predstavlja naslednik 159-ke.

Mana, motori su mahom preko 2.0, po meni najbolji 2.4 mjet/jtd, ima je komsija u toj varijanti, restajling, neka boja peska. Skupo mu je da registruje, ne isplati mu se da proda, jer je skupo platio, a nije puno vozio, tj. prodao bi on, ali je trazio dosta para, tako da auto stoji vec jedno dve godine.

Sto se mene tice, mogli bi da predstave staru kao novu uz novinu da je pogon na zadnje tockove i to bi bilo sasvim dovljno. Nekako uz BMW-ove E39, F10 i Mercedesa W124 savrsen u svakom smislu te reci. Da se uvozi u SAD do sad bih je 100% vec imao. . .
 
Meni se svidjala ranije crna boja, al od kako sam video kako se crna i teget auta brzo prljaju, tj da mora nonstop da se peru ohladio sam se .

Sto se tice boja najvise mi se svidjaju perla bela i red soul crvena kakvu fura Mazda 6

ova

DSC_2559.jpg


i ova

03-2014-mazda6-lt.png


Sad ne znam kakve su one za odrzavanje. Izgleda da je srebrna najbolja
 
Postoje i druge boje koje retko vidjamo i padamo na njih. Npr kao ona 'race' plava kod Oktavije ili bmw-a.

tihi, ima lepih mazdihin boja. Ja sam vozio ovu boju na probnom testu. Čas plava, čas crna. Kakva je boja za održavanje me ne zanima. Perem auto kada sam raspoložen za to, makar ne prepoznao boju od prljavštine.







mi smo navikli na klasične boje. Kada bih naručivao nov auto ili kada bi, kao u nemačkim oglasima, kada selektujem ono šta hoću, izbaci stotine auta i može da se bira boja, onda bih uzeo nešto redje. Ako mi se boja svidja, ne zanima me koliko je teška za održavanje. Nije mi teško da uzmem za 50 centi da ga isčetkam penom i isperem za još 50 centi i eto ga, kao nov za 5 minuta.
 
znam tu boju video sam je na Audiju A8 . Nekad izgleda kao crna nekad kao teget tj tu je negde izmedju.
Tu sam ispao neuk. Kada sam otišao u taj Mazdin servis, jedini automatik su imali taj sa slike. Ubedio nas da probamo sa 150ks i slaba oprema, čini mi se Atrakš. Posle vožnje rekao sam da ne želim taj auto, jer ne mogu da stvorim pravi utisak o autu bez opreme koju tražim i posebno zbog automatskog menjača. Pitao sam ga za crni auto ispred u Rev top awd, kaže nemamo crnu Mazdu. Izašli smo ispred i pogledam auto, kad auto plav. Nije hteo da da na testiranje, jer je nov, samo 3 km na satu i nema ni goriva. Kaže mu moja supruga: ''okej, odosmo mi da probamo mondeo i insigniju''. Ode čovek po 'ključ', sipa pola rezervoara nafte i dade nam da se vozamo.

Šta god da pričaju ovde neki, a sa njima i ti, oprema meni čini auto. Apsolutno 100% drugi auto sa svom tom opremom u odnosu na onu opremu koju ima atrakš ili čelendž, nisam siguran.
 

Back
Top