Adderall /
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Adderall /

Početnik
    Učlanjen
    22.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Adderall /

Pozdrav,

Gledala sam po Google-u, ali nigde nisam nisam pronašla da li su lekovi Adderall i Ritalin dostupni u Srbiji/na Balkanu, i kome se obratiti radi izdavanja recepta za iste.

Hvala l

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Adderall /

Koliko ja znam, aderal nije registrovan kod nas.
    Umesto ritalina kod nas je registrovan Concerta. Oba leka su metilfenidat, samo imaju razlicito fabricko ime koje im daje proizvodjac.
    Svakako se morate obratiti doktoru opste medicine radi izdavanja recepta. Ako imate neke nalaze na osnovu kojih ste vec dobijali ovaj lek, ponesite ih sa sobom.
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Zainteresovan član A̶n̶g̶e̶l̶holms (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Tražite generičku supstancu, i vidite koji lek sa tom generičkom supstancom se proizvodi kod nas, tj kako se zove. Ne samo za ovaj, već za bilo koji lek.

Lepo je rečeno ovde:

Umesto ritalina kod nas je registrovan Concerta. Oba leka su metilfenidat,

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio A̶n̶g̶e̶l̶holms Pogledaj poruku
    Tražite generičku supstancu, i vidite koji lek sa tom generičkom supstancom se proizvodi kod nas, tj kako se zove. Ne samo za ovaj, već za bilo koji lek.
    Tacno, samo stvar je u tome da mislim da nijedan lek, koji bi bio analog aderalu, ne postoji kod nas, odnosno nije registrovan.
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Početnik
    Učlanjen
    22.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru.
    Još jedno pitanje - da li lekar opšte medicine može dati dijagnozu za ADHD/ADD? Ako ne, da li psihijatar može dati dijagnozu i izdati recept za Concertu?

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio nutropici Pogledaj poruku
    Hvala na odgovoru.
    Još jedno pitanje - da li lekar opšte medicine može dati dijagnozu za ADHD/ADD? Ako ne, da li psihijatar može dati dijagnozu i izdati recept za Concertu?
    Izvinjavam se sto tek sad odgovaram. Lekar opste medicine moze da da svaku dijagnozu, ako ume. Stvar je u tome da kada on stavi svoj potpis i udari pecat, on je odgovoran za tu dijagnozu. Posto se ADHD retko srece, mislim da vecina lekara u opstoj praksi nema dovoljno iskustva sa tim i da bi najverovatnije pisali uput za specijalistu. Sada sam proverio situaciju u registru lekova, Concerta je na listi A, sto znaci da se izdaje na obrascu lekarskog recepta. Znaci, lekari mogu da vam napisu recept za ovaj lek ako utvrde da je to dijagnoza.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •