Muka i nevolja...

phillip

Obećava
Poruka
52
Juce sam na Netu pokupio nekoliko kg virusa, verovatno preko 30 raznih Trojanaca i raznih drugih gadosti...

Ja imam: Zone Alarm, Ad Aware SE Personal i AVG 7 Antivirus koji se updatuje redovno (nadam se). Odmah mi je stiglo upozorenje i ja sam "ocistio" sta je moglo.
Medjutim, ZA je upozorio da neki program syscvs.exe pokusava da izvede neku radnju iz mog Comp. Nikako ga nisam mogao skloniti iz Windows/system 32 i na kraju sam to uradio rucno, posto drugacije nisam umeo. Eh...
U medjuvremenu se na ekranu umesto ranije pozadine pojavilo nesto crveno sa krupnim upozorenjem: DANGER: SPYWARE To je verovatno neki program za otklanjanje tih stvarcica, posto je na dnu link sa cenom u dolarima.
I kako sad to da ponistim...?

Ako neko zna bilo kakvo resenje, molio bih za pomoc!
A ne bi skodila ni neka informacija o tome sta se desilo, posto ja ne znam.

Hvala i Pozdrav!
 
E pa ovako: Usao sam dana u Startup i zaustavio sve aktivnosti, onda izasao i restartovao comp. Po povratku sam ponovo nasao aktivne:
1.zlclient (To je Zone Alarm)
2.windesktop C:\WINDOWS\Sistem32zwindesktop.exe
3.NEWDOT~1 rundll32 C:\PROGRA~1\NEWDOT~1 ...itd
4.309036 C:\Dokuments and Settings\All Users\Start MenuzPrograms\Startup\309036.exe

Uvek kada ih sklonim oni sa ponovo javljaju. Ovaj cetvrti (309036) sam locirao i pokusao da obrisem iz Startapa, ali nisam mogao, dobijao sam obavestenje: Cannot delete 309036: Access is denied.

Pored toga, u radu se pojavljuje jos jedan fail: ghqkaaa. Njega sam locirao u C:\WINDOWS\System32\ghqktaaa i obrisao sam ga.

Kada pokusam da pritiskom na ctrl+alt+delete izbacim Task Manager, izlazi mi upozorenje: Task Manager has been disabled by your administrator. Sta sad...?

Od Antivirusa, osim AVG 7 imam jos i Panda Antivirus Platinum 7.0, nisam ga koristio i ne znam koliko je dobar. To sam dobio uz Modem.

Hvala na trudu i ocekujem i dalju pomoc.
Pozdrav!

PS

Taman sam se conektovao i od ZA mi stize upozorenje: OUTBOUND E-MAIL PROTECTION
sysvcs.exe has violated outbund e-mail rules. Do you want to allow this message to bi sent?

A bas sam tu aplikaciju obrisao iz WINDOWS-a i evo je opet...

Destinacija joj je: peterson@megabyte.net
 
phillip:
E pa ovako: Usao sam dana u Startup i zaustavio sve aktivnosti, onda izasao i restartovao comp. Po povratku sam ponovo nasao aktivne:
1.zlclient (To je Zone Alarm)
2.windesktop C:\WINDOWS\Sistem32zwindesktop.exe
3.NEWDOT~1 rundll32 C:\PROGRA~1\NEWDOT~1 ...itd
4.309036 C:\Dokuments and Settings\All Users\Start MenuzPrograms\Startup\309036.exe

Uvek kada ih sklonim oni sa ponovo javljaju. Ovaj cetvrti (309036) sam locirao i pokusao da obrisem iz Startapa, ali nisam mogao, dobijao sam obavestenje: Cannot delete 309036: Access is denied.

Pored toga, u radu se pojavljuje jos jedan fail: ghqkaaa. Njega sam locirao u C:\WINDOWS\System32\ghqktaaa i obrisao sam ga.

Kada pokusam da pritiskom na ctrl+alt+delete izbacim Task Manager, izlazi mi upozorenje: Task Manager has been disabled by your administrator. Sta sad...?

Od Antivirusa, osim AVG 7 imam jos i Panda Antivirus Platinum 7.0, nisam ga koristio i ne znam koliko je dobar. To sam dobio uz Modem.

Hvala na trudu i ocekujem i dalju pomoc.
Pozdrav!

PS

Taman sam se conektovao i od ZA mi stize upozorenje: OUTBOUND E-MAIL PROTECTION
sysvcs.exe has violated outbund e-mail rules. Do you want to allow this message to bi sent?

A bas sam tu aplikaciju obrisao iz WINDOWS-a i evo je opet...

Destinacija joj je: peterson@megabyte.net


Koliko vidim da nista od pomenutog nisi radio u SAFE MODE WIndowsa vec sve radnje koje si preduzimao su u norma podignutom sistemu..

Dakle ovo sto nisi mogao da izbrises jeste i razlog sto su aktivni procesi pa se i ne daju brisati..

Idi u SAFE MODE windowsa i odradi to sve sto si odradio..

Da bi bio siguran da se nece vratiti iskljuci System restore..

Ukoliko ovo ne bude dalo rezultata, skini zadnju verziju i programa SpyBot S&D 1.4CR, ovaj ti program moze mnogo da pomogne, uradi UPDATE za njega i naravno i sa njim skeniraj u safe mode...

Ako bude bilo problema jos javi se...

Poz.
 
Da ne otvaram novi TOPIC...
ewo owako... imam kaspersky anti virus i anti hacker, updateju se vise puta na dan... desilo se to da se neki virus/trojanac provukao.... kada se spojim na netm stalno pocinju da mi iskacu neki prozer tipa message from FROM to TO bla bla bla sistem ugrozen....i swaki put je drugacija poruka.. znaci otvori se mali prozorcic (ne iz intert broswera nego obican mali prozor) i onda smara... taj prozor se otvara jednom u minut, probao sam, ad aware, kaspersky, zone alarm, spy bot, avg 7.0 skenirao i u safe modu, sve je redovno updateovano ali virus i dalje ostaje... ni jedan program ne moze da ga nadje... nakon skeniranja kaze da je komp cist a prozorcici i dalje iskacu.... ima li neko neki savet???
 
meni se desavalo nesto slicno, ako ti izadje na koju adresu da ides onda je to to. ja sam na kraju otisla i tamo imas uputstvo kako da iskljucis to sto ti izlazi..i stvarno je upalilo... kao fora je da oni nalaze nebezbedne racunare i da im salju to kao upozoranje da im je nesto ukljuceno ili iskluceno... ne secam se.. i nisam neki veliki poznavalac racunara, pa me nemojte smoriti, ako se ispostavi da nema veze sa ovim...
 
kazhem ti, pokretao spybot, ne nalazi ga
elem juce sam skinuo taj njihov.. cisti komp 2-3min pronadje kao 60 greseka i onda kaze da bi ocistio te greske moras da ga kupis kosta oko 30 dolara...
vrlo mastovito zamisljen virus on sad primovara korisnika da plati....
 
Zvuci kao glavobolja, komp ti je u neredu. Na tvom mestu ja bi obrisao glavnu dos particiju i reformatirao dis, stavio svezu instalaciju windowsa i amen. Dok sve procistis (a zvuci da nemas dobar antivirus i firewall znaci ne verujem da ces ikada uspeti) uzeti ce ti verovatno barem 5 puta vise vremena nego sto preporucam. Ako nista ja tako resavam havariju u kompu. Verovatno su ti reg keys toliko izudarani i zarazeni da ne znam ima li smisla da vise cistis. Reinstaliraj windowse sa ociscenim diskom pre toga. Kada si reformatirao drive i stawio novi svezi windows, instaliraj firewall i antivirus i tek onda idi prvi put online jer ces inace3 imati isti kosmar u roku par sekundi. Nisi nam rekao koji windows koristis, mozda sam propustio. Pozdrav
 
GZ:
Zar ne znate za te laznjake... Nemojte to skdiati.. AKo si vec zasticen za KAV i KAH-om ne vidim razlog da skidas neki tamo ili tamo nesto..

Dakle SpyBot S&D pokreni i ocisti to..

Poz.

ovaj sajt na koji sam ja isla nije trazio nista za skidanje, vec je resenje tog problema bilo u samom windowsu... samo ti daju uputstvo sta treba da stikliras, na odredjenom mestu.. ali ocito da nismo imali isti problem...
 
DAJTE LJUDI STA VAM JE ?
Pokupiste sa neta razna Sr***a i sada od istih koji su vam ih uvalili ocekujete pomoc.
SpyBot1.4 resava dosta,AdAware isto je dobar i sve u kombinaciji sa nekim besplatnim AV programom( Antivir ,AVAST..) i sa besplatnim ZoneAlarmom daje dobre rezultate.
Pokreni program pod nazivom HIJACKTHIS( proguglaj malo) i log posalji na njihovu adresu ili sam izbrisi sto je sumnjivo....
Ono sto GZ savetuje nije glupost.
 

Back
Top