Impulsivnost

milicaanchy

Veoma poznat
Poruka
14.861
Skoro bih kod psihijatra, da čujem ono što već sama znam- impulsivnost, nizak frustracioni prag, i usput anhedonija :roll:(na ovo poslednje imam prigovor)
Elem, jasno mi je da moram ići na terapiju, nego me zanimalo, ima li neko od vas impulsivnu osobu u neposrednom okruženju, ili neko ko je sam impulsivan? Volela bih da čujem iz prve ruke kako se ljudi bore sa tim.

p.s. Ne savetujte mi da brojim do 10, očiju vam :p
 
Imao sam, sada ih imam manje, mada kod mene su ljudi kojima je jezik brzi od pameti. U pocetku pazis sta pricas, da ne isprovociras, a onda shvatis da pas koji laje ne ujeda obicno.
Imao sam i neke gore pse, impulsivne, i jako me je psihicki to trosilo, jer ja sam od onih koji 3 puta mere jednom seku, hladan i racionalan, diplomata koliko mogu, a takvi impulsivni me izbace iz takta.
 
Imam jednu osobu u porodici, impulsivno, tvrdoglavo, sujetno, odma se duri i u principu sklono alkoholu.... E sad, meni to smeta tek indirektno jer sam jedva kući, ali mislim da je upravo nosilac tih osobina najveća žrtva i da od svega toga najviše pati, što zbog prijatelja, kolega, porodice koja to ne želi da trpi itd. Rađa se neko otuđenje od svih i tu se ko kec na deset uklopi alkohol... Mada, kontam da je samo impulsivnost izolovana od ovih ostalih, dakle sama po sebi, podnošljiva. Zapravo, ljudi i mušterije to ok podnose, primeti se taj sistem brzog ljućenja i odljućivanja, jedino koliko sam ja primetio, ljudi te shvate manje ozbiljno.
 
Impulsivnost ti je preterana emocija na nešto. Ja sam se sa tim izborio tako što sam shvatio da 90% stvari ne zahteva moje učešće ili akcije, jednostavno se izmakneš i pustiš da to prođe pored tebe, prestaneš stvarima da daješ na važnosti, i ne moraš da brojiš uopšte... A ima i sopstvenih nezadovoljstava koji se tako manifestuju, kao impulsivnost.
 
Skoro bih kod psihijatra, da čujem ono što već sama znam- impulsivnost, nizak frustracioni prag, i usput anhedonija :roll:(na ovo poslednje imam prigovor)
Elem, jasno mi je da moram ići na terapiju, nego me zanimalo, ima li neko od vas impulsivnu osobu u neposrednom okruženju, ili neko ko je sam impulsivan? Volela bih da čujem iz prve ruke kako se ljudi bore sa tim.

p.s. Ne savetujte mi da brojim do 10, očiju vam :p


kako ti se manifestuje ta impulsivnost kad moraš na terapiju zbog toga ?
 
ja sam takva po prirodi
vremenom sam naučila da se iskontrolišem, samo zbog tog da ne povrijedim lkjude koje volim ili napravim problem bez potrebe
nekad ne uspijem, ali tad su baš situacije za reakciju
svjesna sam da u pojedinim trenucima mogu biti KATASTROFA ...možda čak i opasna
zato je bitno vježbati samokontrolu...to je ono (ako nećeš brojati do 10), a onda udahni, sjeti se da trebaš polako,...pa kreni...
 
Skoro bih kod psihijatra, da čujem ono što već sama znam- impulsivnost, nizak frustracioni prag, i usput anhedonija :roll:(na ovo poslednje imam prigovor)
Elem, jasno mi je da moram ići na terapiju, nego me zanimalo, ima li neko od vas impulsivnu osobu u neposrednom okruženju, ili neko ko je sam impulsivan? Volela bih da čujem iz prve ruke kako se ljudi bore sa tim.

Mhm, drugar, popio je otkaz zbog svog niskog frustracionog praga. Znajući prilike na tom radnom mestu, mogu reći da ima izrazito nizak nivo adaptibilnosti i preterana očekivanja od drugih ljudi, čije neispunjenje dovodi do njegovih neopravdanih impulsivnih ispada.
Povremene impulsivne ispade i sama imam, iako mi impulsivnost nije dijagnostifikovana, ali smatram da ne plaćam previsoku cenu za njih. Štaviše, može mi se da priuštim sebi takvo olakšanje, kao kad pustim vodu u wc-u.
Probaj da izbalansiraš, nijedna krajnost nije poželjna, terapija bi trebalo da ti pomogne.
 
Veoma sam impulsivan i imam nasilan temperament. Nažalost ovo je negativna osobina, koja me je često mnogo koštala. Imam takodje nizak prag frustracija, ali ne bih voleo da sam takav. Trudim se često da istolerišem nekog i budem diplomata, ali uzalud. Bolje je kad je neko apsolutno hladan, kad može sve da istrpi. Ja znam jednu takvu osobu, šta god da joj kažeš ko špricer je hladna. Ja nažalost nisam takav, imam agresivne ispade,često loše prodjem zbog toga, nagao sam i često ne razmišljam. Zbog toga sam i prekidao odnose sa mnogim ljudima. Takodje zastupam filozofiju "bolje se pobiti i izvući deblji kraj, nego pustiti nekog da te podjebava". Tako da kad osetim da neko pokušava da mi se naruga upadnem u jarost i mogu svašta da napravim.
 
Skoro bih kod psihijatra, da čujem ono što već sama znam- impulsivnost, nizak frustracioni prag, i usput anhedonija :roll:(na ovo poslednje imam prigovor)
Elem, jasno mi je da moram ići na terapiju, nego me zanimalo, ima li neko od vas impulsivnu osobu u neposrednom okruženju, ili neko ko je sam impulsivan? Volela bih da čujem iz prve ruke kako se ljudi bore sa tim.

p.s. Ne savetujte mi da brojim do 10, očiju vam :p

Sad sam izguglao anhedonija i prosto me zanima kako je to uopšte moguće zaključiti da neko ima?
Meni to pre liči na šatro bolest koju oni ubeđuju ljude da imaju da bi im uzimali lovu za neke terapije, odbijam da poverujem u stanje koje se zove anhedonija :lol:
 
Sad sam izguglao anhedonija i prosto me zanima kako je to uopšte moguće zaključiti da neko ima?
Meni to pre liči na šatro bolest koju oni ubeđuju ljude da imaju da bi im uzimali lovu za neke terapije, odbijam da poverujem u stanje koje se zove anhedonija :lol:

Zasto odbijas? Samo zato sto je to tebi cudno i nerazumljivo trenutno, ne znaci da stvarnost ne postoji, i ne znaci da odmah trebas da pravis neke teorije zavere oko farmakomafijasa i psihoterapeutomafijasa.

Anhedonija je kao i sve drugo sto postoji, npr gravitacija, treci Njutnov zakon i sl. Javlja se cesto uz depresiju. Osobe bilo da se trude, bilo da se ne trude ne mogu osetiti zadovoljstvo gde su pre mogle.
I to priznaju i same osobe neke. Tako da govoriti da to "ne postoji" je budalastina, a ako opsesivno pocnes da verujes da to ne postoji i da se radi o nekoj zaveri, mozes i ti dobiti neku dijagnozicu.

I to nije klasicna "bolest", vec stanje, i jedan je od simptoma depresije ili distimije.
 
Zasto odbijas? Samo zato sto je to tebi cudno i nerazumljivo trenutno, ne znaci da stvarnost ne postoji, i ne znaci da odmah trebas da pravis neke teorije zavere oko farmakomafijasa i psihoterapeutomafijasa.

Anhedonija je kao i sve drugo sto postoji, npr gravitacija, treci Njutnov zakon i sl. Javlja se cesto uz depresiju. Osobe bilo da se trude, bilo da se ne trude ne mogu osetiti zadovoljstvo gde su pre mogle.
I to priznaju i same osobe neke. Tako da govoriti da to "ne postoji" je budalastina, a ako opsesivno pocnes da verujes da to ne postoji i da se radi o nekoj zaveri, mozes i ti dobiti neku dijagnozicu.

I to nije klasicna "bolest", vec stanje, i jedan je od simptoma depresije ili distimije.

Ja ti kažem, meni je najveći problem sa prihvatanjem tog "stanja" to što ne vidim kako bi moglo biti dijagnostifikovano, osim pitanjem "jel uživate u stvarima", pri čemu će dosta ljudi reći "ne kao pre", al to ne znači da neko ima anhedoniju. To što si ti to zaveo u nekoj knjizi tamo ne znači da to stvarno postoji, pogotovo te psihičke "bolesti". Skoro sam našao neki šokantan podatak da se fazon trećina dece (lupam, al neka velika cifra je u pitanju) leči (znači, tabletama leči) od ADHDa u USA, što je potpuno idiotski. Oni smišljaju te gluposti da bi narodu prodavali terapije i tablete
I depresija je što se mene tiče moderna "bolest", i ja još kad sam video kako oni to "leče" (tabletama), odmah sam video koliko je sati. Imao sam drugara na antidepresivima, ono use.re čoveka sto puta gore.
 
Skoro bih kod psihijatra, da čujem ono što već sama znam- impulsivnost, nizak frustracioni prag, i usput anhedonija :roll:(na ovo poslednje imam prigovor)
Elem, jasno mi je da moram ići na terapiju, nego me zanimalo, ima li neko od vas impulsivnu osobu u neposrednom okruženju, ili neko ko je sam impulsivan? Volela bih da čujem iz prve ruke kako se ljudi bore sa tim.

p.s. Ne savetujte mi da brojim do 10, očiju vam :p
Da li si mpulsivna u bilo kojoj situaciji i sa bilo kim ili ipak ima neke razlike da li ce to neko tolerisati ili nece?
 
kako ti se manifestuje ta impulsivnost kad moraš na terapiju zbog toga ?

Pa, nije mi strano da nasrnem na nekoga. Nisam nikada nikoga brutalno prebila, ali recimo, jednom sam dečka gurnula preko stola, naočigled drugih ljudi. On jeste kreten, ali stvarno me je sramota što nisam mogla jednostavno da se okrenem i da odem, nego sam ga udarila. A skoro sam imala i jednu ozbiljniju epizodu.

- - - - - - - - - -

Mhm, drugar, popio je otkaz zbog svog niskog frustracionog praga. Znajući prilike na tom radnom mestu, mogu reći da ima izrazito nizak nivo adaptibilnosti i preterana očekivanja od drugih ljudi, čije neispunjenje dovodi do njegovih neopravdanih impulsivnih ispada.
Povremene impulsivne ispade i sama imam, iako mi impulsivnost nije dijagnostifikovana, ali smatram da ne plaćam previsoku cenu za njih. Štaviše, može mi se da priuštim sebi takvo olakšanje, kao kad pustim vodu u wc-u.
Probaj da izbalansiraš, nijedna krajnost nije poželjna, terapija bi trebalo da ti pomogne.

E, to. U suštini, ja se na taj način praznim, jer nisam u stanju da akumuliram nezadovoljstvo. U stvari, ne bih da budem isključiva, nije da baš bijem svakoga čije mi ponašanje ne odgovara :mrgreen: ali umem da povisim ton, izderem se, onda posle minut sledi izvinjavanje, ali umem da budem nemilosrdna u nameri da nekog uvredim.

- - - - - - - - - -

Sad sam izguglao anhedonija i prosto me zanima kako je to uopšte moguće zaključiti da neko ima?
Meni to pre liči na šatro bolest koju oni ubeđuju ljude da imaju da bi im uzimali lovu za neke terapije, odbijam da poverujem u stanje koje se zove anhedonija :lol:

Pa, stvarno ne bih rekla da nisam sposobna da uživam u životu. A to mi je verovatno zapisala jer sam joj rekla da nisam u skorije vreme imala dugu emotivnu vezu-to je zanimalo. Ja samo nisam imala vezu u pravom smislu te reči, jesam se viđala sa nekim ljudima-i to valjda radi nekog zadovoljstva :p Nego je ona rekla da je to za nekog u mojim godinama (24) zabrinjavajuće :eek:

- - - - - - - - - -

Da li si mpulsivna u bilo kojoj situaciji i sa bilo kim ili ipak ima neke razlike da li ce to neko tolerisati ili nece?

Obično ne razmišljam previše o posledicama. To je i ključna stvar.

Malo me je sramota da iznosim ove stvari na forum-ali mislim da bi za mene bio ogroman napredak kada bih se suzdržala od fizičkog nasilja :confused:
 
Poslednja izmena:
Pa, nije mi strano da nasrnem na nekoga. Nisam nikada nikoga brutalno prebila, ali recimo, jednom sam dečka gurnula preko stola, naočigled drugih ljudi. On jeste kreten, ali stvarno me je sramota što nisam mogla jednostavno da se okrenem i da odem, nego sam ga udarila. A skoro sam imala i jednu ozbiljniju epizodu.


iz čista mira si ga napala ili te je dobro isprovocirao ?
 
Nije bilo iz čista mira, ponašao se odvratno, i ja sam počela da se raspravljam sa njim, i u nekom trenutku sam ga samo gurnula, i eto. Jesam dooosta popila, ali ne bih time da se pravdam.
Svakako, postojalo je bar 100 boljih reakcija od te.

a pa čuj, onda nije bio problem u impulsivnosti nego u alkoholu
alkohol može dobro da izvrne(preuveliča) pravu sliku događaja i utiče na ponašanje(agresivnost)
 
reče imala si još ispada u smislu fizičkih nasrtaja na osobe
jel je to bilo zaista ozbiljno ili se radilo uvek samo odgurivanje kao ovog mladića ?

Pa, nisam ni na koga nasrnula sa namerom da ga ubijem ili teško povredim. Gađala sam papučama, pljeskavicom :lol: Sad poslednji put sam dobro išutirala tog lika, ali zaslužio je, ne kajem se. Radi se o tome da je on i stariji, i jači od mene, a meni nije palo na pamet da bi mogao da mi uzvrati. Ispostavilo se da je čovek psihopata, ali nije težište na njemu ovde.
Samo bih volela kada bi i ti ispadi mogli da nestanu, jer ja ne biram ni vreme, ni mesto, često se dešavalo da pred drugima pravim budalu od sebe. Neverovatno mi je da se dosad nisam istrenirala.
 
sta ti je to anhedonija.

u svakom slucaju jesaam impulsivna i stvarno nekada naglo reagujem. ispadnem nepredvidiva, a nisma...samoj sebi sam vrlo predvidiva. problem je sto je meni lakse nesto da prekinem, nego da se trudim oko necega. procenim koliko gubim, a koliko dobijam i tako i reagujem. samo sto ja tu procenu radim brzo, pqa deluje impulsivno.

- - - - - - - - - -

Pa, nisam ni na koga nasrnula sa namerom da ga ubijem ili teško povredim. Gađala sam papučama, pljeskavicom :lol: Sad poslednji put sam dobro išutirala tog lika, ali zaslužio je, ne kajem se. Radi se o tome da je on i stariji, i jači od mene, a meni nije palo na pamet da bi mogao da mi uzvrati. Ispostavilo se da je čovek psihopata, ali nije težište na njemu ovde.
Samo bih volela kada bi i ti ispadi mogli da nestanu, jer ja ne biram ni vreme, ni mesto, često se dešavalo da pred drugima pravim budalu od sebe. Neverovatno mi je da se dosad nisam istrenirala.

a pa nemam ja takve ispade. kod mene se to ogleda u prekidu. nikada ne napadam prva. a da si mene gadjala popila bi batine komotno. :lol:

- - - - - - - - - -

jer ja se kontrolisem, ali samo cekam da mi neko naleti. :zcepanje:
 

Back
Top