Александар Дима

Ogi333

Početnik
Poruka
40
Недавно сам као поклон добио двије књиге овог писца.У питању су Гроф Монте Кристо и Три мускетара.Читао сам доста о овом писцу и примијетио да га читаоци не сматрају превише озбиљним.Да ли су ове књиге само авантуристичке,или се могу назвати и психолошким ? Да ли су Димина дјела на неки начин филозофска,као код Толстоја рецимо ? Интересује ме ваше мишљење ?
 
Недавно сам као поклон добио двије књиге овог писца.У питању су Гроф Монте Кристо и Три мускетара.Читао сам доста о овом писцу и примијетио да га читаоци не сматрају превише озбиљним.Да ли су ове књиге само авантуристичке,или се могу назвати и психолошким ? Да ли су Димина дјела на неки начин филозофска,као код Толстоја рецимо ? Интересује ме ваше мишљење ?
Nije ni Tosltoj filozof, a Dimina dela su zabava, ne shvatam od kud ti bas Tolstoj pade na pamet?
Mogao si i Balzaka ili Zolu da navedes, ali on ni sa njima nema nikakve veze.
Dima je danasnji ( recimo) Don Braun.
 
Можда сам навео лош примјер.Само сам хтио да упоредимо Диму са неким другим писцем.Нисам читао Диму,али Толстоја јесам.По твоме,Дима је просјечан писац ? Само забаван,ништа више ?
 
Poučeni mačevalačkim veštinama Tri musketara ,mi smo klinci po šumi našeg detinjstva pravili mačeve i
"dvobojisali"...Zapamtio sam koliko sam puta po prstima dobio! Pošto sam bio najviši,bio sam Atos!:mrgreen:
A D Artanjan je qrvinski po prstićima!:hahaha:
 
Можда сам навео лош примјер.Само сам хтио да упоредимо Диму са неким другим писцем.Нисам читао Диму,али Толстоја јесам.По твоме,Дима је просјечан писац ? Само забаван,ништа више ?

Decaci su obicno obozavali ove musketare, ali bogami i odrasli , matori ljudu gledaju filmove i po sedmi put.
Grof Monte Kristo je predivna knjiga, koliko je knjizevno vredna nije cak ni vazno.
 
По твом мишљењу,Дикенс и Дима су писци који одговарају мојим годинама ?
Vidi, sa 17 godina smo svi mi koji volimo da citamo citali i Hesea, Dostojevskog, Kafku, ( ja i Tomasa Mana, ali samo Budenbrokove),
Steinbeka, Sinkler Luisa, Danila Kisha. Sa 17 godina mozes da citas i filozofe. Da li tebi licno leze avanturisticki romani sa vitezovima mi to
ne znamo.
 
Недавно сам као поклон добио двије књиге овог писца.У питању су Гроф Монте Кристо и Три мускетара.Читао сам доста о овом писцу и примијетио да га читаоци не сматрају превише озбиљним.Да ли су ове књиге само авантуристичке,или се могу назвати и психолошким ? Да ли су Димина дјела на неки начин филозофска,као код Толстоја рецимо ? Интересује ме ваше мишљење ?

Njegova dela nisu filozofska, ali nisu ni Tolstojeva. Tolstoj je jedan od pisaca, koji se, saznala sam ovde, gurao od stane ruske komunisticke vlasti, posto je bio ateista i protiv cara. Njegove knjige su mozda malo slikovitije od knjiga Dosojevskog, ali je i on za mene vrlo los pisac. Dimina dela su ti za razonodu i neke plemenite osobine mozes da upoznas preko laganih i obicnih ljudi.
 

Back
Top