Problem sa TV-om

Možda si seo na daljinski?


PNRpatN.jpg
 
Poslednja izmena:
Nešto od elektronike ispušta dušu... Ako imaš garanciju, možeš da je baciš jer će ti reći da je zbog velike oscilacije u struji i još svašta nešto bla bla bla... ali nikako nije do kvaliteta Hjundaji TV-a :roll:

Meni se isto dešavalo zbog variranja u naponu. Fujitsu LED TV od 40 inča.
TV radi par minuta, pa se ugasi. Ili se ugasi odmah po uključivanju. Ne može da povuče dovoljno struje...
Preneo TV u drugi stan i radi sad sve normalno.
 
Meni se isto dešavalo zbog variranja u naponu. Fujitsu LED TV od 40 inča.
TV radi par minuta, pa se ugasi. Ili se ugasi odmah po uključivanju. Ne može da povuče dovoljno struje...
Preneo TV u drugi stan i radi sad sve normalno.

Onda UPS ili neki stabilizator napona može pomoći.
Možda ti je previše opterećena jedna faza pa dolazi do velikog pada napona...
 
Jeste. Bila je opterećena. TV je dosta i crpeo. U tome i jeste bila stvar. Zato kažem, da je i ovde možda isti problem.
Mada, eto, budući da sam se preselio, to se rešilo. Problema više nema :mrgreen:

Ne bi baš rekao da TV može da puno crpi, možda nekih 200-300 W (kao 3-4 sijalice), problem može biti počev od same instalacije u kući/stanu do trafo stanice i daljensti od iste...
Pošto je to kod nas sve go *****, neki regulator napona uopšte nije skup, ako će spasiti TV ili komp od 500+ evra.
 
Ne bi baš rekao da TV može da puno crpi, možda nekih 200-300 W (kao 3-4 sijalice), problem može biti počev od same instalacije u kući/stanu do trafo stanice i daljensti od iste...
Pošto je to kod nas sve go *****, neki regulator napona uopšte nije skup, ako će spasiti TV ili komp od 500+ evra.

Za komp obavezno UPS.
Ima tzv pick-up-ova,
tj, kratkotrajnih većih skokova napona.
On pregori osigurač na napajanju,
ali može da te milisekunde iskoristi da prodje
i sagori ploču.
To se meni i desilo kad mi je crkao stari UPS,
a nisam kupino novi.

Za UPS-ove:
Odavezno ga bar na 10 dana isključuti iz struje
i postiti da radi, tj, da napaja računar dok se skroz ne isprazni.
Inače, nepravi se neka vrsta skrame pri vrhu i
on više "nezna" koliko je dubok, tj, koliki mu je kapacitet.
Ovo obavezno važi za Lap top (notebook) računare.

Ako negde naletiš na stare stabilizatore napona
za TV obavezno uzmi.
Ili bar ove nove produžne kablove koji prekidaju
na te pick-up-ove,
Mada ako glava čita hard kad ostane bez napajanja može ga ozbiljno oštetiti.
 
Poslednja izmena:
Meni se isto dešavalo zbog variranja u naponu. Fujitsu LED TV od 40 inča.
TV radi par minuta, pa se ugasi. Ili se ugasi odmah po uključivanju. Ne može da povuče dovoljno struje...
Preneo TV u drugi stan i radi sad sve normalno.

ako je struja u pitanju,uvek mozete kupiti stabilizator. meni je radio posao za kuciste racunara,koje se samo od sebe gasilo jer su postojale varijacije napona u celom mestu.i to neki stari uredjaj nase proizvodnje,pitaj boga od kada je..
 

Back
Top