Neuroticari

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.720
Ono sto me bas zanima je zasto muskarci mnogo cesce postanu neuroticari od zena.:lol: Bar mi se tako cini.

Jesu li oni zapravo mnogo slabiji i osetljiviji od zena ili imaju gore zivotne uslove???

 
Ono sto me bas zanima je zasto muskarci mnogo cesce postanu neuroticari od zena.:lol: Bar mi se tako cini.

Jesu li oni zapravo mnogo slabiji i osetljiviji od zena ili imaju gore zivotne uslove???


Zanimljivo zapazanje.
Moguce je da samo muskarci i zene na drugacije nacine ispoljavaju svoju neuroticnost.Mada ne poricem mogucnost da ima znatno vise neuroticnih muskaraca.Objasnjenje bi mogao biti testosteron.
 
Zanimljivo zapazanje.
Moguce je da samo muskarci i zene na drugacije nacine ispoljavaju svoju neuroticnost.Mada ne poricem mogucnost da ima znatno vise neuroticnih muskaraca.Objasnjenje bi mogao biti testosteron.

Sto su ljudi stariji neuroticniji su po pravilu, a tada im pada testosteron, zar ne?

Inace, naucnici su dokazali da je zabluda da je visok nivo testosterona u pozitivnoj korelaciji sa agresijom.
 
Sto su ljudi stariji neuroticniji su po pravilu, a tada im pada testosteron, zar ne?

Inace, naucnici su dokazali da je zabluda da je visok nivo testosterona u pozitivnoj korelaciji sa agresijom.

Pa nisam bas siguran za ovo boldovano.Moje misljenje je da ljudi,sto su stariji,postaju senilniji ali ne i neuroticniji.

Ovo drugo nisam znao.Tako da onda moja teorija pada u vodu.
 
SAAAM...SAAAAAAAM....JAOOOJ je*em li ti lebac krvavi tacno cu dobiti infrakt!! :rotf::rotf::rotf:
Koliko god bio neurotican ili lud ovaj Limeni je neverovatno simpatican lik :hahaha:
Simpaticni su oni ako ne zivis sa njima verujem.:lol:
Pa nisam bas siguran za ovo boldovano.Moje misljenje je da ljudi,sto su stariji,postaju senilniji ali ne i neuroticniji.

Ovo drugo nisam znao.Tako da onda moja teorija pada u vodu.
Pa valjda oni koji su neuroticni su takvi i od na primer 30-te ili 40-te, ali kasnije bolest uzima sve vise maha i sve vise divljaju narocito ako se ne lece.
Ima ljudi koji cak i u 80+ nisu senilni.
 
Да, мушкарци су слабији пол, зато што постоје некаква ненормална очекивања по питању свог понашања која морају да испуне.

Нарочито у Србији и сличним тужним местима.

Зато успут већина прсне.
 
Simpaticni su oni ako ne zivis sa njima verujem.:lol:

Da,naravno :lol:

Pa valjda oni koji su neuroticni su takvi i od na primer 30-te ili 40-te, ali kasnije bolest uzima sve vise maha i sve vise divljaju narocito ako se ne lece.
Ima ljudi koji cak i u 80+ nisu senilni.

Ljudi koji su u mladosti bili neuroticni u starosti su cesto jos gori zato sto starost sama po sebi nosi jos niz dodatnih slabosti.Starost je sama po sebi dodatna bolest.I kada se jednoj neuroticnoj osobi doda malo slabiji vid,slabiji sluh,slabiji zivci,slabija motorika,osetljivije opste zdravlje dobijes ubitacnu kombinaciju.
Ima i ljudi preko 80 godina koji nisu senilni,to je tacno,ali,priznaces,ne bas mnogo.

- - - - - - - - - -

Да, мушкарци су слабији пол, зато што постоје некаква ненормална очекивања по питању свог понашања која морају да испуне.

Нарочито у Србији и сличним тужним местима.

Зато успут већина прсне.

Istina.Muskarci su cesto zrtve prevelikih ocekivanja i prevelikog pritiska sa raznih strana.
 
Да, мушкарци су слабији пол, зато што постоје некаква ненормална очекивања по питању свог понашања која морају да испуне.

Нарочито у Србији и сличним тужним местима.

Зато успут већина прсне.

Da, svi smo to osetili na svojoj kozi. Neko manje neko vise.
 
Da, svi smo to osetili na svojoj kozi. Neko manje neko vise.

Istina.Muskarci su cesto zrtve prevelikih ocekivanja i prevelikog pritiska sa raznih strana.

Jeсте ли приметили да су људи година ваших очева страшно нервозни и строги?

То нема толико везе са животним стандардом и свакодневним бригама, колико због мишљења да ако неко није намргођен, он није мушкарац.

Могу постојати варијације надрнданости- мрачна фаца која не говори пуно махом за људе са села, некакав цинизам и образложени хејт свега живог са интелектуалце, спремност да се свађају у сваком тренутку и да не сагледају ситуацију реално, пак, за неке друге. Али заједничка је та... надрканост.

То је зато што су жртве превеликих очекивања од младости.

1) Немој много да се смејеш.

2) Кад седнеш рашири ноге.

3) Обожавај фудбал чак и када те смара.

4) Напуцај се.

5) Ради, заради.

6) Пиј пиво и ракију чак и када волиш вино.

7) Пази како се облачиш, не претеруј.

8) Немој да играш.

9) Јеби добро. Јеби често.

10) Препричавај својим другарима на дебилне начине своја искуства кад *****. Осим са својом женом, јер само лузери крешу своје жене.

11) Немој да се дружиш са женама.

12) Буди жестоки патриота. Србија је увек најбоља.

13) Немој да слушаш музику. Металике су за клинце, народњаци за сељаке, класика за педере, поп за жене.

14) Имај швалерку.

15) Упознај "неког одозго" да би имао моћне другаре за летовања, зимовања и намештање послова.

То је отприлике 15 ставки које мораш да испоштујеш да би те друштво видело као озбиљног, продуктивног мушкарца са потенцијалом.

Нормално је да онда прснеш и намргодиш се.
 
Poslednja izmena:
Jeсте ли приметили да су људи година ваших очева страшно нервозни и строги?

То нема толико везе са животним стандардом и свакодневним бригама, колико због мишљења да ако неко није намргођен, он није мушкарац.

Могу постојати варијације надрнданости- мрачна фаца која не говори пуно махом за људе са села, некакав цинизам и образложени хејт свега живог са интелектуалце, спремност да се свађају у сваком тренутку и да не сагледају ситуацију реално, пак, за неке друге. Али заједничка је та... надрканост.

То је зато што су жртве превеликих очекивања од младости.
1) Немој много да се смејеш.

2) Кад седнеш рашири ноге.

3) Обожавај фудбал чак и када те смара.

4) Напуцај се.

5) Ради, заради.

6) Пиј пиво и ракију чак и када волиш вино.

7) Пази како се облачиш, не претеруј.

8) Немој да играш.

9) Јеби добро. Јеби често.

10) Препричавај својим другарима на дебилне начине своја искуства кад *****. Осим са својом женом, јер само лузери крешу своје жене.

11) Немој да се дружиш са женама.

12) Буди жестоки патриота. Србија је увек најбоља.

13) Немој да слушаш музику. Металике су за клинце, народњаци за сељаке, класика за педере, поп за жене.

14) Имај швалерку.

15) Упознај "неког одозго" да би имао моћне другаре за летовања, зимовања и намештање послова.

То је отприлике 15 ставки које мораш да испоштујеш да би те друштво видело као озбиљног, продуктивног мушкарца са потенцијалом.
Нормално је да онда прснеш и намргодиш се.

Ima smisla, samo sam vise mislio da su vise takvi, jer su ostareli, donekle dokoni, optereceni politikom itd.
 
Evo sta se se kaze za neuroze:

Neuroza označava lakši, funkcionalni oblik duševnog oboljenja, kod kojeg nije pronađen organski uzrok. Za neurotične poremećaje specifično je da su psihogeni, pa se neuroze još nazivaju psihoneuroze i neurotični poremećaji. Neurozu karakterišu napadi uznemirenosti, određeni oblici depresije, hipohondrija, histerične reakcije, opsesivno-kompulsivni poremećaji, fobije, različite seksualne disfunkcije i neki tikovi. Tradicionalno se smatra da je uzrok neuroze emocionalni konflikt u kome blokirani impuls pokušava da se ispolji kao maskiran odgovor ili simptom. Bihevioristički psiholozi smatraju ih naučenim, neodgovarajućim odgovorom na stres.

Onako narodski, mozda se moze reci da je neko neurotican ako je oslabio sa zivcima ili sta vec, a imam takvih par u okruzenju.
 
ja nešto ne videh to kod starijih generacija...oni sve nešto kuliraju i gutaju u sebi..a žene, svaka dlaka im odskače od glave :lol:
..
a mlađe generacije...ne bih znala reći...obično ako daje naznake bilo da je muško ili žensko...udaljiću se lagano i u tišni :aha2:
 

Back
Top