AdPunisher
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: AdPunisher

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    357

Podrazumevano AdPunisher

Dakle zamoljavam nekog kompjuterskog znalca ili nekog ko je imao slican problem da mi pomogne kako da se resim ove napasti zvane AdPunisher.

To je neka glupost koju sam negde zakacio (virus,malver ili sta vec) i sada mi taj AdPunisher izlazi kada god otvorim bilo koji sajt.Tacnije,brovzer (koristim google chrome) me sam preusmeri na taj sajt koji je kao neki advertajzment sajt a u stvari je virus koji sakuplja informacije i ostale podatke sa kompjutera i distribuira ih trecem licu (ili kako god...).
    Inace kada me preusmeri na taj sajt u gornjem desnom uglu mi stoji "skip to (recimo) krstarica forum" i ja tu kliknem i on me onda vrati i radi normalno ali zato svaki sledeci put kada udjem na Krstaricu ili bilo koji drugi sajt on me opet prebacuje na taj AdPunisher i sve u krug.Ponekad izlazi i onako kao pop up prozorcic koji ugasim na "x" ali je to jako iritirajuce a i predpostavljam nebezbedno za moj komp.

Da dodam i da sam pokusao na guglu da nadjem resenje i jedno od njih je bilo da skinem taj neki program YAC (yet another cleaner) koji kao pronalazi,cisti i brise viruse,malvere i slicne nepotrebne gluposti sa kompjutera.Ja sam skinuo i instalirao taj YAC i on radi,skenira,prepoznaje i brise sve sto je nepotrebno sa mog komjutera ali je problem u tome sto ga AdPunisher ne je*e ni 2% i idalje me smara i pojavljuje se.Inace i taj YAC se ponasa prilicno cudno posto mi sam brise istoriju pretrage.

Zamoljavam moderaciju da mi ne premesta temu ili spaja sa nekom drugom jer se nadam da ce je ovako vise njih videti i mozda se nadje neko ko zna kako da se resim ovog govnjaivog virusa.Posle mogu da je zakljucaju,obrisu i rade sa njom sta god hoce.

Da...i da napomenem da imam anti virus AVG koji radi normalno.Bar je do sada normalno radio.

Pomagajte ljubi vas brat!

Primećen član legit (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: AdPunisher

Prilicno je izvjesno da sam nesto pogresno pohvatala, ali moja mati mi je neko vece (nakon sto sasvim poludjeh kad sam shvatila da citav zivot imam strance pored sebe) pominjala suca kao opomenu (valjda iznad mene ili koga vec, pojma nemam.)

Izvini ako ti se ucini da sam se najela ludih gljiva, kao sto rekoh skoro definitivno se suvisno javljam.

Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    357

Sta trabunjas?
    Jeste,suvisno se javljas.
    Next!

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19847

Pokušaj prvo sa Malwerbytes Anti-Malware, pretpostavlajm da ga imaš

Ako hoćeš ručno ovde je sve lepo nacrtano, samo prati korake
    http://www.2-spyware.com/remove-adpunisher.html#google-chrome
    ️ ❤️ ~ ️ Don't Worry About Life, You're Not Going To Survive It Anyway ️ ~ ️❤️

Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    357

Citat Original postavio Kiki_GNR Pogledaj poruku

Evo sad cu da probam.

Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    357

Uradio sam sve prema uputstvu. (ovo za manuelno gasenje).Sad cemo da vidimo da li radi.Za sad je sve ok.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    723

Citat Original postavio ChristopherWalken Pogledaj poruku
    Dakle zamoljavam nekog kompjuterskog znalca ili nekog ko je imao slican problem da mi pomogne kako da se resim ove napasti zvane AdPunisher.

To je neka glupost koju sam negde zakacio (virus,malver ili sta vec) i sada mi taj AdPunisher izlazi kada god otvorim bilo koji sajt.Tacnije,brovzer (koristim google chrome) me sam preusmeri na taj sajt koji je kao neki advertajzment sajt a u stvari je virus koji sakuplja informacije i ostale podatke sa kompjutera i distribuira ih trecem licu (ili kako god...)

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Uradio sam sve prema uputstvu. (ovo za manuelno gasenje).Sad cemo da vidimo da li radi.Za sad je sve ok.
    Udji i u pdesavanja browsvera,pa u ekstenzije i izbrisi taj addon.Zatvori browsver i pokreni ponovo,ako se ponovo pojavi onda uradi reinstal browsvera.Ne bi bilo lose da instaliras Revo Uninstaler,on dosta pomaze kod raznih addonova,ali ne kod svih.Zato treba paziti kod instalacije programa,destiklirati sve sto je nepotrebno.
    Poslednji put ažurirao/la jolemisa : 21.06.2015. u 03:14

Aktivan član
    Učlanjen
    20.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Adware Cleaner

Primećen član Snagator Kometa (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Surfosfera

Ili CCleaner. Ili obriši Chrome, očisti ga skroz, i pocni da koristiš neki normalan mrežoprohodavač. Ako si se navukao na ambijent koji nudi hrom, skini pravoslavni Yandex browser.
    Ali najverovatnije ti se ovaj crv zakačao na sve mrežoprohodavače, tako da moraš prvo da deratizuješ. I zaboga, instaliraj AdBlock dodatak u kojem god mrežoproh. da odabereš. Poštedeće te 90% potencijalnih zaraza, kao i glupih reklama širom surfosfere.

Dakle da rezimiramo, deluješ mi kao neki reditaš. Skini CCleaner, Malwarebytes AM, možda neki SpyBot, sysinternals Autoruns program. Ali prvo ova prva dva. Prosveštaj svog GUIsana istim, reinstaliraj mrežoprohodavač, ili instaliraj neki pravoslavni, kako preporučujem, ubaci mu AdBlock ekstenzor mozgosačuvanije, i to je to. Osim ako ne ispadne da je ozbiljniji problem u pitanju. Možda nije loša ideja i očistiti registry vindovza, ručno, ako je tamo ostala neka kopija te štetočine vremojedačke. Ako misliš da možeš to bezbedno da uradiš, ukoliko ne, ostavi ga. Ili nadji ortaka koji je naočarko.

edit: i da, lajkuj i folovuj ako ti se svidja odgovor i stavi pet zvezdica, i ritvituj.
    Poslednji put ažurirao/la Snagator Kometa : 21.06.2015. u 08:39 Razlog: Naočarko

Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    357

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Tako sam procitao
    AdPunisher is able to track down your online activities and collects the information for the third party. As a result, more and more relevant ads are popping up to attract your hitting. Apart from that, your sensitive information like credit card details and some account log in details can be stolen.
    Kao da nekog briga sta ja imam na kompjuteru

Citat Original postavio jolemisa Pogledaj poruku
    Udji i u pdesavanja browsvera,pa u ekstenzije i izbrisi taj addon.Zatvori browsver i pokreni ponovo,ako se ponovo pojavi onda uradi reinstal browsvera.Ne bi bilo lose da instaliras Revo Uninstaler,on dosta pomaze kod raznih addonova,ali ne kod svih.Zato treba paziti kod instalacije programa,destiklirati sve sto je nepotrebno.
    Da,tako sam uradio po savetu Kiki_GNR.Otklonio sam ga manuelno i sad se vise ne pojavljuje.Tako da je problem resen.
    A inace desavalo mi se i ranije da mi izadju neki pop up-ovi i tulbarovi pa sam pokusavao da reinstaliram brovzer ali su se oni opet pojavljivali.Definitivno moraju da se otklone na drugi nacin kao sto si opisao.

Citat Original postavio Neodoljivi_Pastuv Pogledaj poruku
    Adware Cleaner
    Probao sam nekim programom koji radi na identican nacin ali nije uspelo.Mozda probam ako zatreba sledeci put.

Citat Original postavio Snagator Kometa Pogledaj poruku
    Ili CCleaner. Ili obriši Chrome, očisti ga skroz, i pocni da koristiš neki normalan mrežoprohodavač. Ako si se navukao na ambijent koji nudi hrom, skini pravoslavni Yandex browser.
    Ali najverovatnije ti se ovaj crv zakačao na sve mrežoprohodavače, tako da moraš prvo da deratizuješ. I zaboga, instaliraj AdBlock dodatak u kojem god mrežoproh. da odabereš. Poštedeće te 90% potencijalnih zaraza, kao i glupih reklama širom surfosfere.

Dakle da rezimiramo, deluješ mi kao neki reditaš. Skini CCleaner, Malwarebytes AM, možda neki SpyBot, sysinternals Autoruns program. Ali prvo ova prva dva. Prosveštaj svog GUIsana istim, reinstaliraj mrežoprohodavač, ili instaliraj neki pravoslavni, kako preporučujem, ubaci mu AdBlock ekstenzor mozgosačuvanije, i to je to. Osim ako ne ispadne da je ozbiljniji problem u pitanju. Možda nije loša ideja i očistiti registry vindovza, ručno, ako je tamo ostala neka kopija te štetočine vremojedačke. Ako misliš da možeš to bezbedno da uradiš, ukoliko ne, ostavi ga. Ili nadji ortaka koji je naočarko.

edit: i da, lajkuj i folovuj ako ti se svidja odgovor i stavi pet zvezdica, i ritvituj.
    Moguce da sam zaboravio da napomenem u uvodnom postu da mi je AdBlock sve vreme bio ukljucen.Doduse,koliko na svim mogucim sajtovima ima iskacucih prozora,reklama i advertajzmenta,ako ti nije ukljucen AdBlock kompjuter ce non stop da trokira i izbacuje glupe prozorcice.Ali se AdPunisher i pored ukljucenog AdBlock-a pojavljivao.
    Da,navikao sam se na Chrome koji koristim od kada imam internet i sad bih se tesko navikao na drugi brovzer.
    Hvala na savetima.Videcu kako se dalje bude ponasao i pretrazivac i kako kompjuter bude radio pa cu po potrebi uraditi prema tvojim uputstvima

Citat Original postavio Kiki_GNR Pogledaj poruku

Da,sada vec definitivno nema AdPunishera.Sve radi sasvim normalno.Hvala

I hvala ostalima na savetima.Problem je resen.A moderator,ako hoce moze da zakljuca temu a moze i da je ostavi kao temu za slicne probleme i pojave slicne prirode.

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19847

Da,sada vec definitivno nema AdPunishera.Sve radi sasvim normalno.Hvala

I hvala ostalima na savetima.Problem je resen.A moderator,ako hoce moze da zakljuca temu a moze i da je ostavi kao temu za slicne probleme i pojave slicne prirode.
    Nema na čemu, drago mi je da sam mogla da ti pomognem
    ️ ❤️ ~ ️ Don't Worry About Life, You're Not Going To Survive It Anyway ️ ~ ️❤️

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.05.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

kristof , neka si postavio temu , odavno se nekim postovima ne nasmejah.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •