USA, NEO-LIBERALNI KAPITALIZAM, ISIS, IRAK i SIRIJA?

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Tema nije vezana za konkretan link a ima ih na milione na internetu, postavio sam ovaj link cisto da uopste imam neki link da me admini ne izbrisu sa ovom temom.


SAMO BIH SE U KONTEXTU NASLOVA VIDEA RADI IZBEGAVANJA NESPORAZUMA OGRADIO OD OPTUZBI PREMA JEVREJSKOM NARODU DIREKTNO, STO OVDE I JESTE UCINJENO JER SE NAPADAJU ZIONISTI A NE JEVREJSKI NAROD.

MISLITE O OVOME!...
Prvo smo imali Hamas i Mosad. Nakon toga Talibane. Nakon toga Al Kaidu. Nakon toga ISIS.
Nije li sve to negde IZVESTACENO, INSTRUIRANO... ?.

Slusao sam juce na AL DZAZIRI jednu emisiju u kojoj se govori o krizi u Iraku.
Kaze se tamo da vlada USA pomaze SITSKI rezim i razne militantne grupe koje se bore protivu ISISa.
Dotura im oruzije, municiju i opremu za vojsku.

Neko bi mi postavio pitanje...
"Ako tvrdis da iza ISISa ustvari stoji USA, tj da se USA i ne trudi bas previse da zaustavi ISIS, sve sa ciljem da ISIS oslabi, iscrpi Basara El Sada sto je potrebno USAu, odnosno iscrpi SITSKI rezim u Iraku sto je potrebno SUNITSKOJ KRALJEVSKOJ PORODICI u SAUDI ARABIJI.
Zasto bi onda USA doturala oruzije,municiju i opremu anti-ISIS snagama u regionu?".

PA ZATO jer USA to tajno radi i sa ISISom.
Vratite se mislima ne moje prve recenice.
U INTERESU USA je da taj region bude kontantno nestabilan jer je to trenutno najlaksi nacin da se odrzava njegova kontrola i da se oslabe svi rezimi koji se nalaze na putu NEO-liberalnogkapitalizma odnosno vojske USA i saveznika.

OPET CU PONOVITI.
ISISu je potrebno oko 200-300 miliona US dolara da bi se odrzao na ovim pozicijama na kojima je sada, da bi odrzao svoju borbenu gotovost, nahranio sebe u svakom smislu.
Navodi se u svetskim medijima da se taj novac dobavlja putem prodaje NAFTE i GASA.
E SADA SE OPET MALO ZAMISLITE...
200 miliona dolara u protivvrednosti nafte.
To su silni kamioni i tankeri koji treba da izadju iz Iraka odakle ISIS crpi naftu i odu u najmanju ruku u okolne zemlje.
DA LI JE MOGUCE TE SILNE TANKERE i SLEPERE PROVUCI NEOPAZENO, DA IH NEKA DRZAVNA POLICIJA NE ZAUSTAVI, DA IH NE ZAUSTAVI VODENA POLICIJA AKO SE NALAZE U TUDJIM TERITORIJALNIM VODAMA?.
KOME uopste ISIS prodaje tu silnu naftu u vrednosti od 200-300 miliona USD svake godine?. Da li je menja za oruzije i SA KIME ako se bori protivu SITSKIH rezima u regionu. Posto znamo da je jedina pogodna zemlja za to,IRAN, religijski SITSKA?.


Postavio sam temu da iznesem SVOJ STAV po ovom pitanju i da drugi ljudi takodje iznesu svoje stavove o MOGUCOJ DIREKTNOJ konekciji izmedju ISISa i USA odnosno SAUDIJSKE ARABIJE pa i TURSKE.

S druge strane SVI ZNAMO da su Asad-Sirija, Iran,Rusija i Kina takodje u direktnoj ili indirektnoj konekciji kada je u pitanju ovaj sukob.
 
Kaze se tamo da vlada USA pomaze SITSKI rezim i razne militantne grupe koje se bore protivu ISISa.
Dotura im oruzije, municiju i opremu za vojsku.
Da, Buš je smatrao da će najlakše pobediti islam ako bude sarađivao sa Šiitima.

Na početku su imali uspeha, jer šiitski odredi smrti su ubijali nedužne Iračane.


Ali onda im se preokrenula sreća usponom Abu Musaba al-Zarkavija, koji je osnovao ISIS i počeo da ubija stotine Šiita jednom bombom.
 
S druge strane SVI ZNAMO da su Asad-Sirija, Iran,Rusija i Kina takodje u direktnoj ili indirektnoj konekciji kada je u pitanju ovaj sukob.
Da, Severna Koreja i Rusija pokušavaju da nekako spasu režim u Siriji.

Čak su uhvaćeni i kosooki soldati koji su se borili za Asada.

Njihov strah je da će posle Sirije pasti i diktature u drugim azijskim mestima.
 
Da, Severna Koreja i Rusija pokušavaju da nekako spasu režim u Siriji.

Čak su uhvaćeni i kosooki soldati koji su se borili za Asada.

Njihov strah je da će posle Sirije pasti i diktature u drugim azijskim mestima.

Pa to stoji.
Ovde se ne radi samo o borbi RUSIJE i AMERIKE.
Ovde se radi i o borbi za privilegije, novac, za dominaciju jednog drustveno-politickog i ekonomskog sistema nad svim drugim.
Cilj je da CEO SVET bude pod jednim drustvenim i ekonomskim sistemom.
To je kRAJNJI CILJ a usput i TOTALNO razbucavanje drugih velikih sila koje se bore protivu dominacije SAD i saveznika u Svetu.

BASAR EL ASAD NIJE sjajan, to stoji, ali je SVAKAKO za Svet, Siriju tamosnji region bolji jer garantuje mir i kakvu takvuy stabilnost dok su ovi drugi pokazali d aposle njih sledi haos koji se oni i ne trude previse da stabilizuju.
IRAK jeste postao kapitalisticka zemlja ali se ZIVOT iracana strmospizdio u poslednjih 10ak godina na jako niske grane, toliko niske da masovno beze iz Iraka, Sirije i drugih zemalja.
 
Pa to stoji.
Ovde se ne radi samo o borbi RUSIJE i AMERIKE.
Ovde se radi i o borbi za privilegije, novac, za dominaciju jednog drustveno-politickog i ekonomskog sistema nad svim drugim.
Cilj je da CEO SVET bude pod jednim drustvenim i ekonomskim sistemom.
To je kRAJNJI CILJ a usput i TOTALNO razbucavanje drugih velikih sila koje se bore protivu dominacije SAD i saveznika u Svetu.

BASAR EL ASAD NIJE sjajan, to stoji, ali je SVAKAKO za Svet, Siriju tamosnji region bolji jer garantuje mir i kakvu takvuy stabilnost dok su ovi drugi pokazali d aposle njih sledi haos koji se oni i ne trude previse da stabilizuju.
IRAK jeste postao kapitalisticka zemlja ali se ZIVOT iracana strmospizdio u poslednjih 10ak godina na jako niske grane, toliko niske da masovno beze iz Iraka, Sirije i drugih zemalja.

Neke zemlje jesu za diktature, kao na primer muslimanske zemlje, afričke i mnoge azijske i tad vlada mir u njima a kad im uvedeš demokratiju kod njih vlada haos. Demokratija je za zapadnu civilizaciju samo garancija mira i prosperiteta i tamo kad bi uveo diktaturu nastao bi haos, znači obrnuta situacija.
 
ajde jaguare lozi ga jos malo

Mene niko ne moze da nalozi, nisam ja sporet. Ako nesto radim radim iz licnog zadovoljstva a ne zato sto sam isprovociran tudjim postupcima i reakcijama.Ovo sam postavo da bih izrazio svoj stav i da ljudi izkomentarisu to da vidim sta ko misli o tome, da ukrstimo stavove.

- - - - - - - - - -

Neke zemlje jesu za diktature, kao na primer muslimanske zemlje, afričke i mnoge azijske i tad vlada mir u njima a kad im uvedeš demokratiju kod njih vlada haos. Demokratija je za zapadnu civilizaciju samo garancija mira i prosperiteta i tamo kad bi uveo diktaturu nastao bi haos, znači obrnuta situacija.

Ok, donekle se slazem.Ali nisam postavio temu da bih stavio akcenat na to vec na direktnu konekciju izmedju ISISa i USA. Naveo sam par neoborivih logickih argumenata u prilog tome.

- - - - - - - - - -

Треба смислити анти балијандерску криптологију наслова. Сад кад још и Минго Ћелебија нањуши тему готово је.

Oa neka nanjuse, to sam i hteo. Ali Minga interesuju samo teme gde zna da ce neko uci u otvorene provokacije i vredjanja sa njim jer mu je to zabavno.Kod mene zna da ce naici uglavnom na ozbilljnu diskusiju ili na neke neobavezne glupe komentare, lupetanja koje po nekada znam da postavim, stoga mu moje teme nisu dovoljno provokativne.
 
Mene niko ne moze da nalozi, nisam ja sporet. Ako nesto radim radim iz licnog zadovoljstva a ne zato sto sam isprovociran tudjim postupcima i reakcijama.Ovo sam postavo da bih izrazio svoj stav i da ljudi izkomentarisu to da vidim sta ko misli o tome, da ukrstimo stavove.

- - - - - - - - - -



Ok, donekle se slazem.Ali nisam postavio temu da bih stavio akcenat na to vec na direktnu konekciju izmedju ISISa i USA. Naveo sam par neoborivih logickih argumenata u prilog tome.

- - - - - - - - - -



Oa neka nanjuse, to sam i hteo. Ali Minga interesuju samo teme gde zna da ce neko uci u otvorene provokacije i vredjanja sa njim jer mu je to zabavno.Kod mene zna da ce naici uglavnom na ozbilljnu diskusiju ili na neke neobavezne glupe komentare, lupetanja koje po nekada znam da postavim, stoga mu moje teme nisu dovoljno provokativne.

Дај Боже да си у праву и за Минга.
Сећам се твојих тема као нпр оној о директној демократији без странака (једна од нај вреднијих икада) које су брзо уништаване од стране наших љигавих изрода или разних мингоиста.

Аргументи о вези и главном циљу ти јесу потпуно логични и убедљиви. Одлично описују тренутну фазу америчког пројекта
са својим, понекада збуњеним и исхитреним, напорима ширења и одржавања уз редефинисања етапних циљева, метода и пропаганде оправдања.
Можда би и вредело, у очекивању евентуслних конкретнијих извора и података, погледати општу релативност појмова у Страксовој тврдњи и поготово специфичну у пост колинијалном империјализму па релевантност за регион теме.
Мислим да ту има доста подлоге.
 
Poslednja izmena:
ALEKSANDROVO CARSTVO, RIMSKO CARSTVO, ISTOCNO RIMSKO CARSTVO, ARABIJSKO CARSTVO, VELIKA PERSIJA, OSMANSKO CARSTVO, SPANIJA, VELIKA BRITANIJA, NAPOLEON, HITLER,... NEMA IMPERIJALIZMA???. ISTORIJA S EU BITI PONAVLJA ALI SVET TO NIKAKO DA UTUVI U GLAVU.

Ako razmotriš kako je prosečan Osmanlija živeo, verovatno nije imao ni radio.

To dokazuje da državljani tzv. imperija nisu nikakvi imperatori.

Samim tim, ni to nisu imperije.
 
Ako razmotriš kako je prosečan Osmanlija živeo, verovatno nije imao ni radio.

To dokazuje da državljani tzv. imperija nisu nikakvi imperatori.

Samim tim, ni to nisu imperije.

Izvini ali o cemu ti lupetas ovde, sprdas se sa-mnom ili sta?.

- - - - - - - - - -

OSNOVNA i NAJVAZNIJA funkcija ISIS-a NIJE da uspostavi KALIFAT.

Osnovna funkcija ISIS-a je da odrzava sitvaciju nestabilnom i konstantno preti Asadu i njegovom rezimu, da ga oslabi.

Posto je SAD skoro pa izgubio medijsku bitku u Siriji, morao je da nadje neki drugi nacin da ugrozi Asada.
Ljudi vise ne veruju propagandi zapadnih medija i nije vise moguce demontracijama i slicnim metodama svrgnuti Asada.

Posto je MNOGO oruzija ostalo iz prethodnih sukoba na Bliskom Istoku iCentralnoj Aziji.
Iskoristili su to, naoruzali raznorazne belosvetske silibajzere koji za ISIS ratuju iz razlicitih pobuda a medju kojima ima i Amera i Evropljana.
SVAKO DO NJIH RATUJE ZA SEBE a SVI ratuju za AMERICKE interese cija je sustina OSLABLJENJE svih rezima koji se protive NEO-LIBERALNOM kapitalizmu tacnije americkom rezimu.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=22&nav_category=78&nav_id=1006921



Izvor: Tanjug| ponedeljak, 22.06.2015. | 00:15



Više od 1.000 Rusa se bori u redovima Islamske države i napori da se zaustavi regrutovanje dobrovoljaca za ovu terorističku organizaciju nisu zadovoljavajući.

662072624542a49ca73717171489821_v4_big.jpg


To je izjavio sekretar ruskog Saveta za bezbednost Nikolaj Patrušev.

"Mislim da se više od 1.000 (ruskih državaljana) bori za Islamsku državu. Ima još na hiljade ljudi iz drugih zemalja centralne Azije, zapadne Evrope i SAD", rekao je Patrušev.

Patrušev je, u intervjuu za "Komersant" u izdanju od ponedeljka, rekao da Amerika stoji iza državnog udara u Ukrajini i da je za te svrhe potrošila pet milijardi dolara.

"Promena vlasti u Ukrajini je pokrenula događaje koji su se tamo desili. Američki državni sekretar Džon Keri ima asistenta Viktoriju Nuland koja je rekla da su SAD potrošile pet milijardi dolara da organizuje te događaje", naveo je sekretar ruskog Saveta za bezbednost.


- - - - - - - - - -

Ne postoji nikakav imperijalizam, to je izraz koji Marksisti koriste.

Нису богами ништа марксисти "измислили". Шта је, на пример, отимање Крима од Украјине и припајање Руској федерацији него - КЛАСИЧАН ИМПЕРИЈАЛИЗАМ?!
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=22&nav_category=78&nav_id=1006921



Izvor: Tanjug| ponedeljak, 22.06.2015. | 00:15



Više od 1.000 Rusa se bori u redovima Islamske države i napori da se zaustavi regrutovanje dobrovoljaca za ovu terorističku organizaciju nisu zadovoljavajući.

662072624542a49ca73717171489821_v4_big.jpg


To je izjavio sekretar ruskog Saveta za bezbednost Nikolaj Patrušev.

"Mislim da se više od 1.000 (ruskih državaljana) bori za Islamsku državu. Ima još na hiljade ljudi iz drugih zemalja centralne Azije, zapadne Evrope i SAD", rekao je Patrušev.

Patrušev je, u intervjuu za "Komersant" u izdanju od ponedeljka, rekao da Amerika stoji iza državnog udara u Ukrajini i da je za te svrhe potrošila pet milijardi dolara.

"Promena vlasti u Ukrajini je pokrenula događaje koji su se tamo desili. Američki državni sekretar Džon Keri ima asistenta Viktoriju Nuland koja je rekla da su SAD potrošile pet milijardi dolara da organizuje te događaje", naveo je sekretar ruskog Saveta za bezbednost.


- - - - - - - - - -



Нису богами ништа марксисти "измислили". Шта је, на пример, отимање Крима од Украјине и припајање Руској федерацији него - КЛАСИЧАН ИМПЕРИЈАЛИЗАМ?!

Pa to su uglavnom CHECHENSKI placenici.Ma da je Kadirov protivu ISISa i protiv americke intervencije u Ukrajini itd. S druge strane, taj Kadirov je obican lopov i kriminalac i mislim da ga CHECHENI bas i ne vole previse. On ce biti na strani Putina dok bude imao vlast u CHECHENIJI,kada je izgubi a ne dodeli mu se nova funkcija okrenuce se potpuno najverovatnije, sve po llicnoj potrebi.

- - - - - - - - - -

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=22&nav_category=78&nav_id=1006921



Izvor: Tanjug| ponedeljak, 22.06.2015. | 00:15



Više od 1.000 Rusa se bori u redovima Islamske države i napori da se zaustavi regrutovanje dobrovoljaca za ovu terorističku organizaciju nisu zadovoljavajući.

662072624542a49ca73717171489821_v4_big.jpg


To je izjavio sekretar ruskog Saveta za bezbednost Nikolaj Patrušev.

"Mislim da se više od 1.000 (ruskih državaljana) bori za Islamsku državu. Ima još na hiljade ljudi iz drugih zemalja centralne Azije, zapadne Evrope i SAD", rekao je Patrušev.

Patrušev je, u intervjuu za "Komersant" u izdanju od ponedeljka, rekao da Amerika stoji iza državnog udara u Ukrajini i da je za te svrhe potrošila pet milijardi dolara.

"Promena vlasti u Ukrajini je pokrenula događaje koji su se tamo desili. Američki državni sekretar Džon Keri ima asistenta Viktoriju Nuland koja je rekla da su SAD potrošile pet milijardi dolara da organizuje te događaje", naveo je sekretar ruskog Saveta za bezbednost.


- - - - - - - - - -



Нису богами ништа марксисти "измислили". Шта је, на пример, отимање Крима од Украјине и припајање Руској федерацији него - КЛАСИЧАН ИМПЕРИЈАЛИЗАМ?!

Jeste, to je IMPERIJALIZAM ali IMPERIJALIZAM u svrhu odbrane od drugog mnogo veceg IMPERIJALIZMA koji je vec obuhvatio veci deo Sveta.
KRIM je JAKO JAKO vazna strateska tacka i d aga Rusi nisu preuzli AMERI bi mogli da iz Turske i sa mora doturaju oruzije ukrajinskoj vladi ali pre svega vazan je jer Rusi pomocu Krima pomazu Siriju i jos neke zemlje.
 

Back
Top