DVD Rezac koji izabrati

tiberije

Zainteresovan član
Poruka
340
Zelim da kupim DVD rezac ali totalno sam neupucen. ASUS i PIONIR mi deluju kao najbolje varijante. Cena se uglavno krece od 4800 do 5000 dinara e sad ono sto me interesuje jeste
Kakva je razlika izmedju Black and White DVD RW jer vidim da neki nose jednu a neki drugu oznaku.
Drugo interesuje me koja je brzina rezanja koju DVD rezaci omogucavaju jer pretpostavljam da je niza od CD RW.

Ako imate neku preporuku bio bih vam zahvalan
 
tiberije:
Zelim da kupim DVD rezac ali totalno sam neupucen. ASUS i PIONIR mi deluju kao najbolje varijante. Cena se uglavno krece od 4800 do 5000 dinara e sad ono sto me interesuje jeste
Kakva je razlika izmedju Black and White DVD RW jer vidim da neki nose jednu a neki drugu oznaku.
Drugo interesuje me koja je brzina rezanja koju DVD rezaci omogucavaju jer pretpostavljam da je niza od CD RW.

Ako imate neku preporuku bio bih vam zahvalan

Imam NEC 3520 i prezadovoljan sam!!!!
Razlika izmedju Blacki White je samo u boji maske :) sve ostalo je isto!
Brzina rezanja DVD-a je 2x 4x 8x 16x
Ja ti preporucujem pomenuti NEC a skoro je izasao i noviji NEC 3540!
Neces se pokajati ako uzmes!!!
Pozdrav!
 
trenutno najbolji je verovatno NEC 3540....a i PIONEER je tradicionalno odličan (ja ga imam već preko godinu dana)...trenutni najnoviji model ti je Pioneer DVR 110D...ja bih da kupujem birao između ta dva...pa ti odluči
 
Nec i pioneer su slicni jer radi sa istim čipovima.
Ja imam nec-a 3500 vec 10 mjeseci i potpuno sam zadovoljan.
Black i white je razlika u masci sa sposaljasnje strane.
DVD od 4.5 GB se na 16x reze oko 5 minuta.
 
Sony ili Lite-on sto je skoro isto i nema greske. Pioneer 110-ka? Ima dosta problema s njom znaci uzmi ga samo ako u servisu radi neka dobra serviserka pa ti se ide tamo. O Nec snimacu je glupo pricati to je kanta koja kod nekog radi solidno a kod nekog nikako.
 
Bas juce sam zamenio NEC 3520 , koji nije hteo da mi cita bas sve rezane diskove, za NEC 3540 koji za sada ne prijavljuje probleme
Inace imam i Pioneer DVR 108 koji radi perfektno, za novi Pioneer 110 kazu da se jako sporo inicijalizuje i sporo ocitava diskove,

Uzmi NEC 3540 , nije los
 
Pre jedno 4 nedelje sam kupio NEC DVD-RW 3540a, ali tad nisam znao nešto puno o njemu. Prodavac je rekao da su najbolji NEC 3540 i PIONEER 110. Isto to od reči do reči piše u Mikru za Septembar(nekome su preporučili da kupi jedan od njih), a sada to čitam i ovde od Vas. ZAR SAM UZEO TOLIKO DOBAR UREĐAJ:?::?::?::!::!::!::D
Inače sam polovini razreda narezao jednu igru na DVD-u i svaki besprekorno, bez i jedne greškice(DVD-ovi su raznih kvaliteta, od onih od 20 din. do onih od 55din. i više).Alex.L
 
ASUS 1608P IMA NEKOV CIP PA SVE U SVEMU TI JE ISTO,ALI AKO IMAS PARA NEMOJ DA UZIMAS OVAJ SKART NEGO PLATI VISE ZA PLEKSTOR.Nemoj pogresno da me razumes ja sam zadovoljan mojim rezacem totalno jer sam za jedan dan prrezo 45 DVD prico na 4X,ali NI NEC,PIONIR ASUS,LG LITION,NEMOGU DA SE POREDE SA P-L-E-K-S-T--O-R-O-M!!!
 
svitac85:
ASUS 1608P IMA NEKOV CIP PA SVE U SVEMU TI JE ISTO,ALI AKO IMAS PARA NEMOJ DA UZIMAS OVAJ SKART NEGO PLATI VISE ZA PLEKSTOR.Nemoj pogresno da me razumes ja sam zadovoljan mojim rezacem totalno jer sam za jedan dan prrezo 45 DVD prico na 4X,ali NI NEC,PIONIR ASUS,LG LITION,NEMOGU DA SE POREDE SA P-L-E-K-S-T--O-R-O-M!!!
Daj bre nemoj da me zasmejavas.:)
Ja imam NEC 3520A i takodje sam prezadovoljan!!!!!!!!!!!!!!
Narezao sam skoro za neke firme po 500 komada CD-a.(UKUPNO 2 000)
Nema ni jedne jedine greske pri rezanju.
I jos radi, sto mi se nije desavalo sa Asusovim i Plekstor rezacima.
 
Sto te vredja istina radio sam i ja sa Necom ali on ima problema s nekvalitetnim medijima za razliku od plekstora koji PRZI sve sto mu stavis,radio sam i ja s tim Necom ali nemoze da se porede
Zasto te istina vredja,svaki rezac ako ga "hranis" s kvalitetnim medijima ce da radi dobro ali robaj isto ti da prerezes 500 DVD-ova sumnjivog kvaliteta
E SAD DA TE VIDIM!!!
 
Vec sam jednom o tome pisao, al` ajde opet cu, jer mislim na vase dzepove (izgubise mi se smajliji, ne znam sto?). U Nemanjinoj ulici u Bgd-u, udjem u radnju (zaboravih ime), gledam dvdr, ima raznih, vidim ima i Plextor. Cena, prava sitnica, sto bi rekao Sir Oliver, i ja pitam prodavca da li su oni stvarno toliko bolji od ostalih. Tip deluje ozbiljno, poslovno, razume se sigurno bolje od mene, `ladno me pogleda i rece: „Sve je to vec osvojena tehnologija, a usput imali smo prilicno reklamacija u poslednje vreme na Plextor-a u odnosu na ostale rezace. Mozes slobodno kupiti i BenQ, na njih nismo imali reklamacije”. Pa sad, ja verujem coveku, ali sam jos pre godinu dana kupio Pioneer-a 108. Do sada nisam imao nijedan problem. Rezem doduse mnogo redje nego mnogi sa foruma, ali je sve bilo besprekorno. Da li se isplati davati toliko para za Plextor? Ja mislim da ne.
 

Back
Top