KK Partizan

Da Markus i Vanja na kraju nisu ispogadjali trojke, Javor bi nas pobedio, tu nije imao sta da izmisli. Ovaj cirkus koji je napravio se ne vidja ni po skolskim salama.

Kad ste poslednji put videli da neko sudi prestup?...A dva puta? z:mrgreen: Ruku na srce, drugi put Renfro jeste pomerio nogu, prvi put nije.

I da ostane zapisano da se u ABA zaustavlja utakmica za pevanje Covicima, ali je "Ubi Srbina" protiv Partizana sasvim ok. Prioriteti..
 
Zadrani generalno imaju dobru posetu, mislim najbolju posle nas. Meni su uvek bili zanimljiva ekipa, ali stvarno imaju seljacine na tribinama, u rangu su sa Milogorcima i Zeleznicarima.

Mala digresija, neko je pre neki dan na twitteru izneo Vanjinu statistiku u gostima i kod kuce, pa sam uzeo da pogledam.
Decko u ABA na gostovanjima prosecno daje 18p, index 15. Kod kuce 9p i index ispod 2. Tako da "Grobari" dozovite se pameti i svoje frustracije lecite na drugi nacin, a ne na svom igracu koji moze da bude jedan od najboljih ako se resi pritiska. Debili ga godinama prozivaju, bas mi nije jasno cime je zasluzio. Valjda jer nije igrao kao Dzordan.
 
Poslednja izmena:
Pa evo, protiv Monaka se grupica imbecila na sektoru A ogranizovala i zviždala Vanji. Svom igraču od 22 godine. A ni to im nije bilo dovoljno pa su ponovo krajnje slepački i govnarski gađali sudije i protivničke igrače. Bravo publiko na ****** vas nabijem sve.

Važna pobeda u Zadru. Šampionska.

PS
Pozdrav za mamu i sestru Javor.
 
A samo par dana ranije, Javor nije pokazivao svoj raskosni talenat.

Screenshot_20190120-225744_YouTube.jpg
 
Iznenadjenje u Monaku, ali ne veliko - Monako nit' igra generalno jako dobro, nit' imaju jak domaci teren. Nasi su lepo popravili greske iz prosle utakmice, odigrali korektno, tacno i koncentrisano, iskontrolisali utakmicu, i to je to. :zcool:

Ritas moramo dobiti kako znamo i umemo, a onda u Berlin po prolaz dalje...

PS: Faul Sija na sutu za 3p prosto nije postojao. Onaj lik Gladir je pao a mozda je samo okrznut po prstima posle i suta, ako i to. Jankovic klasican lelemudas, zato je i pio klupu toliko, ali dobro. Ne zavisimo od medjusobnog skora, verovatno nece ni odlucivati.
 
Poslednja izmena:
Zamalo da imamo prednost u odnosu na Monako, zamalo da imamo prednost u odnosu na Albu. I to nam je izmaklo neverovatnim glupostima.

Ali dobro, nikada nam nisu dobro isli laksi putevi. Navikli smo. z:mrgreen:
 
Christopher Evans eks plejer gran kanarije, nedavno vidjen u cg projektu futuri, najkasnije do ovih dana pali put limara da zamijeni postere kumova bracale prijatelja za novi film martina skoroje stigao skorosezea: junacki gubmo mladost dobija!
 
Odigrano onoliko koliko treba za pobedu. Sad smo na bezbednom odstojanju, i mozemo na miru da se posvetimo jacim utakmicama, da se konacno dobije neki ABA-derbi kako bi se napravila neka baza za eventualno iznenadjenje u sve izvesnijem plej-ofu. Ritas se dobiti mora kod kuce, a protiv Cibone u ZG bi bilo lepo da se ne kiksne (tu bi vec bila jedna fina serija pobeda...), i onda krece polako ono pravo... derbiji u ABA protiv Milovih i Pantera, gostovanje u Berlinu za prolaz dalje, a onda je tu i Kup i prve (najne)bitnije utakmice u sezoni.
 
Prilicno realan prikaz stanja sa strane o nasem timu, izvan kako nerealnih grobarskih ocekivanja a i pljuvanja, tako i izvan panterskih predstava o skupocenom timu.


Ekipa je predstavljena kao tim dosta mladih anonimusa u evropskim okvirima, predvodjena Trinkijerijem i jedinim iskusnim igracem Renfroom (ne racunajuci Novicu koji igra po koji minut ponekad), gde je Zagorac najvece ime (a svi znamo da jos nema ime).
Jedino ne bih preterivao sa ocenama da je Trinkijeri vec uradio veliki posao - pokrenuo je i ide pravim putem, ali pravi posao je jos daleko i neizvestan je. Verujem da bi se i on sam slozio sa tom ocenom.

Isto tako ne bih ni Evrokup predstavljao kao neko eminentno takmicenje, i sve te ekipe koje smo pobedjivali... Realno, Partizan od pre 10god bi se prosetao ovim takmicenjem s pola gasa. Ipak, treba postovati sve te iskusne igrace koji su prosli kroz svasta u evropskoj kosarci i u boljim sezonama od ovih, pa tako treba ispostovati i ne potceniti Stipcevica, Parahovskog, Silija i ekipu ako mislimo da ih dobijemo u sredu.
 
Jbg Partizan je pre 10 godina bio šampionska ekipa koja je išla na F4 Evrolige. Dok Partizanu u skorijoj istoriji nije siguran ni Plejof Aba lige...

Napredak se vidi u odnosu na neke prošle sezone. Igramo takmičarsku košarku, možemo da se pobijemo sa svima, generalno smo zajebana ekipa ali nismo favoriti ni u jednom takmičenju. Ali dobro, idemo utakmicu po utakmicu... Lično sam veoma zadovoljan poslom koji radi Trinkijeri.
 
I Alba pregazila Monako. Da je Jankovic smestio zicer, veceras bismo igrali za prolaz, i u slucaju pobede, mogli bismo u Berlin rekreativno, jer nas Monako ne bi mogao prestici ni sa pobedom u narednom kolu i nasim porazom. :zima2:
 
Znaju oni gde smo slabi, odmah su napali trojkama i otvorili sebi utakmicu, uveli nas u svoj ritam. Sprecili su nam ono malo kontri blokadama, odigrali solidnu odbranu i zatvorili skok pod svojim kosem. Odlican rezultat obzirom na to da su u prvom poluvremenu bili bolji u svemu.
 
Kakva utakmica... Nisam ocekivao da cemo sad bas u TOP8 do ove utakmice, ali steta je sto je propustena fina prilika protiv pobedive ekipe na domacem parketu.

Moj utisak je da je Parahovski vs nasi centri presudio, ne zbog kosa u poslednjoj sekundi, vec zato sto je dao 20 poena do tada i dole sve zatvorio. Stara kajla, jbg. Nasa jedina stara kajla je njihovom pametnom taktikom napadacki uvedena u promasaje...

Svejedno, ovo je jedna od retkih utakmica KKP zbog koje sam se malo jace nervirao i radovao, na kraju iznervirao, ali dobro je sve to. z:mrgreen: Jer se nesto desava.

I nismo se dobro spremili... bili su bolji od nas 35min, a tako je tesko pobediti, ali sjajno je sto su momci borbenoscu dosli do prilike da pobede, i da je odlucivao sut centra sa poludistance, koji je na nesrecu usao. Saberi oduzmi, zasluzen poraz.
 
Moj utisak je da je Parahovski vs nasi centri presudio, ne zbog kosa u poslednjoj sekundi, vec zato sto je dao 20 poena do tada i dole sve zatvorio. Stara kajla, jbg. Nasa jedina stara kajla je njihovom pametnom taktikom napadacki uvedena u promasaje...

Slažem se, uz njihov dobar i naš loš šut za 3 poena.
Mada sam mišljenja da smo morali malo bolje da preuzimamo, da ga udvajamo i pokušamo da ga izbacimo iz takta.
U finišu utakmice smo to donekle i uspeli.
 
Šteta. Plašio sam se ove utakmice jer je pobeda nekako već bila upisana i pričalo se samo o Albi. Nikad se takve situacije nisu završavale u našu korist.

Loše otvaranje utakmice gde smo dopustili Ritasu da nametne svoju igru, uđe u utakmicu pogađajući otvorene trojke i time podigne samopouzdanje. Jednostavno smo morali čvršće i agresivnije na početku. Konstantno smo jurili rezultat i konstantno smo propuštali priliku da prelomimo. Kad god bismo stigli sledila je neka trojka, neki 2+1 i slično koji bi nas vraćao na početak. Ekipa se borila do kraja i tu se nema šta zameriti. Na kraju se u poslednja 2 Ritasova napada videlo ono što je Trinkijeri potencirao otkad je došao - defanzivni skok i koncentracija. Prvo im poklanjamo aut, a u poslednjoj odbrani na 2,7 sekunde smo bili totalno pogubljeni. Ako se igralo preuzimanje, Vanja nije trebalo da trči sa svojim igračem nego je trebalo da ostane na Parahovskom. Lendejl je takođe krenuo na beka, pa posle izašao na ovog glavonju, ali je već bilo kasno. Dakle, totalna dekoncentracija njih dvojice jer nisu znali koja se odbrana igra...

Atmosfera u hali standardno očajna, dve frakcije se nadjebavaju međusobno ko će da bude glasniji a za dešavanja na terenu ih zabole. Mi više nemamo domaći teren, štaviše čini mi se da Pion odmaže našim igračima, dosta bolje izgledamo na gostovanjima. I ne zameram igračima, dosta je šizofrena atmosfera koja i mene na tribinama dekoncetriše i nervira, a mogu samo da zamislim kako je njima dole na terenu.

Šta je tu je, vrlo težak poraz. Glavu gore, sledi Kup, nema mesta kukanju. Napred Partizan!
 

Back
Top