KK Partizan

Poruka
18.529
1942.jpg

У нову сезону КК Партизан улази са намером да се врати тамо где му је и место - на кров српске и регионалне кошаркашке сцене. Да ли ће у томе успети, зависи од многих фактора.

Протекла сезона означила је крај доминације црно-белих у српској кошарци. Након тринаест узастопних титула, Партизан је поклеклао у финалу плеј-офа од градског ривала Црвене звезде Телеком. Црвено-бели су зауставили изабранике Душка Вујошевића и у полуфиналу регионалне АБА лиге, па кошаркаши Партизана другу годину заредом неће наступити у Евролиги.

Са изузетно "танким" ростером, "осакаћени" повредама, уз тешку финансијску ситуацију у клубу, црно-бели једноставно нису могли више. Тим се склапао у ходу, играчи на појединим позицијама нису имали адекватну алтернативу током сезоне, па су били принуђени да играју до крајњих граница издржљивости, што се све одразило на крајњи резултат.

Поставља се питање: шта даље? У ситуацији када је клуб у великим финансијским проблемима, када наспрам себе има никад јачег ривала, када се тренер Вујошевић више бави догађајима ван терена, него игром свог тима, логично да је Партизану потребан један потпуни рестарт.

Клуб ће у наредном периоду морати да се ослони на млађе снаге, у нади да ће ти играчи временом напредовати и онда се продати за новац који би клубу омогућио какву-такву егзистенцију. То је уједно и формула која је Партизану доносила успехе претходних тринаест година.

Зато је сада на Даниловићу, Тодорићу и Вујошевићу да засуку рукаве и да поставе нове темеље за успешну будућност Партизана.

 
Цео текст је овде:http://partizan.net/srpski/?p=13986
А ја сам издвојио ово доле,мада је цео текст екстра добра анализа садашњости-будућности КК Партизан...Дакле:
...Imamo na mestu trenera, čoveka koji zna da od ničega napravo nešto, koji zna da prepozna suvo zlato. Takav Duško Vujošević je nama potreban, onaj koji je stvorio Divca, Đorđevića, Danilovića, Paspalja, Vujanića, Krstića, Pekovića, Veselog, Lovernja, Bogdanovića… a ne opozicija sadašnjem premijeru i sadašnjoj vlasti. Neće on biti ništa manji borac za Partizan ako se bude posvetio samo onome što zna najbolje da radi.
Ovo drugo ne donosi ništa dobro ni njemu a ni nama. Ovo drugo ga samo tera iz Partizana a ko bi time najviše izgubio valjda je jasno....
П.С О финалу:ову трећу нисмо требали да изгубимо,срамота од суђења...Толико
 

Odustao sam od citanja posle naslova i prvih par recenica.
Tekst koji navodno analizira situaciju u Partiznau, u sviom nalsovu pominje drugi klub, a u prvom pasusu ssmao o njmeu govori.
Cemu takva mitomanija, cemu tolike napisane gluposti?
Onda sam procitao sta je izdvojeno iz teksta pa sma shvatio da ne treba ni da ga citam, jer ako u izdvojenih 5 recenica stoji deset pogresnih cinjenica, onda cak ni ispravan zakljucak ne mzoe oprati takve lazi.
Vujosevic stvoiro Divca,Djordjevica,Paspalja???????????
Vujosevic stvorio Vujanica,Lovernja????????????
J.b.t vi stvanro imate pamcenje kao kokoske.........
Jedino ispravno jre zakljucak, da bi Vujosevic treba da se bavi svojim poslom(mada mislim da je i za to kasno)......Ali ne kao trener prvog tima, nego kao skaut koji ce da ide po Srbiji kao skaut i nalazi kliince za Partizan.
Samo je problem sto on to nece, jer ce time biti daleko od para i uticaja.

KK Partizan treba da se "resetuje" i da krene ispocetka, sa novim licima i novom upravom.
Novim licima koji ce doneti nove ideje, kako u organizaciji kluba, tkao u marketingu, trenere sa drugim i drugacijim vizijama.
Onda klub sa sve igracima treba da krene po Srbiji, da pokusa da povrati ugled koji je poslednje dve godine strahovito urusen neprimerenim postupcima uprave, i trenera.
Da organizuje svoje kosarkaske kampove, gde nece derati decu i roditelje kako to danas cini Zvezda, a na kojima ce jednom nedeljno ili mesecno "gostovati" neki prvotimac, da u direktnom konaktu sa decom ozivi tu ljubav prema kosarci i Partizanu.
Pa treba da krene po Srbiji sa serijom prijateljskih utakmica ili javnih treninga, da animira javnost, da izvrise iz secanja te arogantne nastupe od proslih sezona.
Mladi obrazovani ljudi treba da naprave marketinski plan, da zarade pare za klub, da mobilisu navijace da pomognu sada kada najvise treba.
A siguran sam da ce navijaci odgovoriti na pravi nacin, kada vide da se radi u korist kluba, i za dobro kluba.
A demagogije kao sto su ovaj clanak , kao neka "analiza" a ustvari opravdavanje gluposti uprave kluba, treba ostaviti istoriji, kao i sve one koji su takvom stanju doprineli.
 
Poslednja izmena:
"Verujte, nemam šta značajno da vam kažem", rekao je predsednik Danilović - ovaj čovek je toliko pogubljen da je to neverovatno, sjajan igrač a retard od čoveka, uostalom kao i mnogi naši košarkaši.
 
У нову сезону КК Партизан улази са намером да се врати тамо где му је и место - на кров српске и регионалне кошаркашке сцене.

Клуб ће у наредном периоду морати да се ослони на млађе снаге, у нади да ће ти играчи временом напредовати и онда се продати за новац који би клубу омогућио какву-такву егзистенцију. То је уједно и формула која је Партизану доносила успехе претходних тринаест година.

Ove dve stvari, cini mi se, u potpunosti iskljucuju jedna drugu.
 
Ove dve stvari, cini mi se, u potpunosti iskljucuju jedna drugu.

Ne, tako smo funkcionisali svih ovih dominantnih godina. Pa cak i prosle kada smo bili polovicno uspesni. Seti se generacije sa Tripkovicem, Novicom i Tepicem, oni su tada bili izuzetno perspektivni i mladi. Otisli su kad su imali 22-23 godine. Kasnije isto Veseli, Lucic, Bogdan, Lovernj. Partizan je ove godine napravio izlet van sistema jer je cekao proverene igrace da bi jurili rezultat, pa se ekipa pravila predugo i u hodu (i nije se ni sklopila, ali to je vec finansijski problem). Uvodjenje mladih igraca u profesionalnu kosarku je ono sto najbolje radimo. Ja bih voleo da se vratimo na taj put. Jedino sto je otezan pristup ka perspektivnim igracima jer se ne igra Evropa, pa ce morati dublje da se kopa, odnosno morace da se traze ne bas tako ocigledni talenti.
 
Šta piše onaj, Vujošević da se bavi samo svojim poslom? Ja mislim da je krajnje vreme da on preuzme i mesto predsednika KK od Danilovića. :cool:

Šalu na stranu, jedini izlaz je da se dovede sveža krv u upravu. A uvođenje SNS-a kao u fudbalu je put u sigurnu propast.

Šta će se oni dogovoriti među sobom, meni je svejedno, sve može imati nekog smisla a i ne mora.
 
LOL.

cuvajmo se sns-a. koji je inace poznat po svojoj sposobnosti i opstoj infiltriranosti u " srpsku elitu ". :hahaha: i koji je kostao fkp kupa posto titule nie mogao :hahaha:

nek nas od te posasti odbrani superhik, koji zica od sirotinje da bi namirio svoju platu od oko preko 30k evra. mesecno, rodjaci.

samo kad bi zdrav razum praestali da mi diraju... odavno sam od same teme digao ruke.
 
Poslednja izmena:
Partizan održao sastanak, razgovori sa košarkašima

Pred crno-belima je teško leto. Stožer tima je slobodan u izboru nove sredine, a čelnici predvođeni Danilovićem trebalo bi uskoro da odluče kojim putem će krenuti trofejni klub. Štednja je jedna od opcija.

Kompletan tekst: http://mondo.rs/a805235/Sport/Kosar...ugovora-Muric-za-prodaju-Milutinov-u-NBA.html


ajde jos i ovo posto kidam pljesak.

sta je bila tema " sastanka " ?

jel podneo neko neki izvestaj ?

jel bila neka analiza ?

jel neko pozvan/preuzeo ogovornost ?

ako nista od ovoga nije bilo.... a nije. koji q sastanak ?

o cemu je bio ? koja svrha ?
 
LOL.

cuvajmo se sns-a. koji je inace poznat po svojoj sposobnosti i opstoj infiltriranosti u " srpsku elitu ". :hahaha: i koji je kostao fkp kupa posto titule nie mogao :hahaha:

nek nas od te posasti odbrani superhik, koji zica od sirotinje da bi namirio svoju platu od oko preko 30k evra. mesecno, rodjaci.

samo kad bi zdrav razum praestali da mi diraju... odavno sam od same teme digao ruke.

Zar mu plata nije bila 26 000 evra mesečno?
 
Tako što će zadržati Milutinova (oko kog će se graditi igra), Tepića (faktor stabilnosti i novi kapiten), Pavlovića ("starac" kao ispomoć) i Murića (energetski jak), napraviti dobar skauting mladih igrača i eventualno iskopati nekog bivšeg igrača ili igrača-navijača na foru Mačvana i Pavlovića. Marinković ostaje kao prospekt, a Andrić, Milutinović i mučeni Dalo kao pokušaji da se naprave klupski igrači, na različitim stepenima do toga (od prvog do poslednjeg). Iz prikrajka će da vire Kuzeloglu i Glišić, sa sumnjom dokle su stigli u razvoju.

Tim se mora sklopiti do početka sezone, a ne u martu, i mora biti popunjen. Rupa koja će nastati odlaskom najvažnijeg igrača Dragana Milosavljevića će se teško popuniti.
 
Tako što će zadržati Milutinova (oko kog će se graditi igra), Tepića (faktor stabilnosti i novi kapiten), Pavlovića ("starac" kao ispomoć) i Murića (energetski jak), napraviti dobar skauting mladih igrača i eventualno iskopati nekog bivšeg igrača ili igrača-navijača na foru Mačvana i Pavlovića. Marinković ostaje kao prospekt, a Andrić, Milutinović i mučeni Dalo kao pokušaji da se naprave klupski igrači, na različitim stepenima do toga (od prvog do poslednjeg). Iz prikrajka će da vire Kuzeloglu i Glišić, sa sumnjom dokle su stigli u razvoju.

Tim se mora sklopiti do početka sezone, a ne u martu, i mora biti popunjen. Rupa koja će nastati odlaskom najvažnijeg igrača Dragana Milosavljevića će se teško popuniti.

Mislis li da je realno da ostanu ti igraci? Uz par talentovanih pojacanja bili bismo na slicnom putu kao 2012. samo sto su komsije sada mnogo jace.
 
Mislim da je realno da samo Murić ostane. Ali i ostali bi mogli, ako bi se potrudili u klubu.

Pavlović mora pre svega sam sa sobom da reši stvari, želi li da igra, pošto je ove sezone nekako došao na silu, da ispuni očekivanja, vodeći se više srcem. Nije baš bio spreman i na nivou od pre 2 sezone, ma koliko želeo.
Tepić je najviše izrabljivan, ima probleme s leđima, a čuh da mu je dosta svega ovde, ne misleći tu na Partizan, mada mu sigurno ne prija da igra 30+min i da se bori za Kadinjaču, veliko je to opterećenje bilo.
Milutinov bi trebao da ide ako želimo obeštećenje, a koliko čujem, on je opušteni Lala, i nije nikada ni bio ljubitelj Vujoševićevog drila. Navodno ga je Trinkijeri odavno pikirao za Bamberg, al može on i bolje od toga.

Pitanje svih pitanja trenutno nije kod nas, jer trenutno vise ABA liga i takmičenja u ULEB-Evropi, zbog ucena FIBA. Svi možemo ostati bez mnogo čega, i naša konkurencija. Šampionima iz Železnika ova situacija može izbiti očekivane milione iz džepa.
Mi se možda možemo trenutno okoristiti od takve situacije, mada se ja ne bih previše radovao, čak i da bude tako, po meni je to pirova korist.
 
Mislim da je nerealno zadrzati Milutinova i da je pravo vreme i za njega da ode dalje i za nas da uzmemo obestecenje.
Ako smo za totalno resetovanje, ja bih pustio i Murica i Daloa (ako neko uopste zeli da kupi ovog eminentnog igraca i da nam za to plati).
Za Pavlovica se slazem, treba da razmisli i on i klub sta ce.
 
Kakav crni "opušteni Lala" znam ljude iz bliže okoline Milutinova, dečko je vredan, radan i ćutljiv. Ne smeta njemu nikakav "vujoševićev dril" njego činjenica da su mu faktički obećali da će igrati u Evroligi i na taj način steći neophodnog iskustva za njegove kasnije planove a to je NBA. Njega samo interesuje kako da bude što bolji prospekt za NBA draft pa makar i govna jeo. Koliko mi se čini po priči da mu je govana bilo i previše za ove tri godine u Partizanu.
 
Ja ne mislim na košarkaško-fizički dril, nego na psihički dril, time misleći da je sasvim normalno da neko ne deli Vujoševićevu motivaciju. Milutinov mi se ne uklapa u tu priču, iskreno.
A sad, on je došao pred sezonu u kojoj nije bilo uopšte izgledno da će se igrati naredne EL s obzirom na potpuno neiskustvo i najmlađi mogući tim (dok su CDV i CZT najavljivali munje i gromove), tako da ne znam kako je mogao biti "prevaren"... Ako je on bio blesav, nije njegov menadžer.
I da, i ja pričam po njegovom "najbližem okruženju", jer se moj brat od strica družio s njegovim bratom. Doduše, moj brat je zvezdaš, možda mi je malo začinio priču, dobro se zna da je njima Vujošević kriv za otprilike sve. :mrgreen:

PS: Murić je danas operisan posle višestrukih blažič-dženkins zahvata, i nažalost, neće brzo na teren.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mislim na košarkaško-fizički dril, nego na psihički dril, time misleći da je sasvim normalno da neko ne deli Vujoševićevu motivaciju. Milutinov mi se ne uklapa u tu priču, iskreno.
A sad, on je došao pred sezonu u kojoj nije bilo uopšte izgledno da će se igrati naredne EL s obzirom na potpuno neiskustvo i najmlađi mogući tim (dok su CDV i CZT najavljivali munje i gromove), tako da ne znam kako je mogao biti "prevaren"... Ako je on bio blesav, nije njegov menadžer.
I da, i ja pričam po njegovom "najbližem okruženju", jer se moj brat od strica družio s njegovim bratom. Doduše, moj brat je zvezdaš, možda mi je malo začinio priču, dobro se zna da je njima Vujošević kriv za otprilike sve. :mrgreen:

PS: Murić je danas operisan posle višestrukih blažič-dženkins zahvata, i nažalost, neće brzo na teren.

Tako što su mu rekli da nije realno da stranac Lovernj ima više minuta u igri nego on koji je talenat pa ga je opet Vujošević držao na klupi a razigravao Lovernja, i Musli je imao veću minutažu od njega :lol: . Ove sezone je isto bila priča kako Zvezda ima samo luzerski mentalitet bla, bla i opet ništa. Jedini razlog zašto je došao u Partizan je bio zbog Evrolige. Da je mogao još onda bi otišao za NBA pošto mu je glavni cilj da tamo uspe. Boli ga uvo i za Zvezdu i za Partizan. Ja sam upoznao jednom njegovog brata i pitao ga tako par puta šta bi ovaj hteo u karijeri i bio je više nego jasan NBA i tačka a sve ostalo je za njega kerov *****. A što se tiče Vujoševića ništa konkretno nisam čuo za njega osim da je dobar strateg za igru a ovako neka "motivacija" i rad sa igračima to najviše rade pomoćni treneri a ovaj sa tim nema neke veze osim što se drekne par puta i opsuje nekome mater kada nešto zajebu na treningu.
 
Poslednja izmena:
Nema Lovernj nikakve veze sa njime, ovaj čista četvorka, on čista petica. E sad, Musli i Gagić jesu igrali više od njega, al na njih je bio red po godinama, i to se moglo pretpostaviti. A i on je non-stop bio kilav i bolestan na početku. Osim toga, valjda se minutaža i zaslužuje, a Milutinov je čak i prve sezone imao periode sa većom minutažom od njih dvojice, a na kraju se Vujošević i odrekao Muslija u korist njega i Gagića.

Naravno, sve što ja pričam se svodi na to da on nije neka ložana na sve ovo, tako da se tu poklapamo.
I njemu je još rano za NBA, nije on prosto igrač za to. Po mom mišljenju, ili neka nastavi u Partizanu, sad kad je konačno "propupeo", ili neka ide u dobru sredinu za rad sa njime, možda je i taj Bamberg dobro mesto za to.
 

Back
Top