Odlazak u inostranstvo

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Mnogi su u ovih zadnjih tridesetak godina napustili domovinu i otisnuli se u nepoznato.

Da bi se neko usudio na takav korak, mora biti prvo i pre svega odlucan i hrabar.

Mora VEROVATI U SEBE i SVOJE SPOSOBNOSTI.


Oni koji cekaju da im sve drugi srede, pa da samo stignu na gotovo - nikada nece osetiti SLAST VLASTITOG USPEHA u inostranstvu, u drugim i tezim okolnostima.

U inostranstvu vi testirate SEBE: koliko sta i sta spremni da izdrzite, osmislite, napravite...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma idi Blajbi u... (bez uvrede)

Eno mi ga sin u USA (dobio vizu na 10 godina)
Moraće da dodje da odbrani diplomski (Informatika, prosek 9.5)
Ima i CISCO licencu.
Ali, ja i žena se plašimo ostaće tamo.

Hebeš zemlju (mislim, na EX SFRJ, osim, možda, Slovenije)
u kojoj je najveći uspeh napusiti je.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Ma idi Blajbi u... (bez uvrede)

Eno mi ga sin u USA (dobio vizu na 10 godina)
Moraće da dodje da odbrani diplomski (Informatika, prosek 9.5)
Ima i CISCO licencu.
Ali, ja i žena se plašimo ostaće tamo.

Hebeš zemlju (mislim, na EX SFRJ, osim, možda, Slovenije)
u kojoj je najveći uspeh napusiti je.

- - - - - - - - - -

Ma idi Blajbi u... (bez uvrede)

Eno mi ga sin u USA (dobio vizu na 10 godina)
Moraće da dodje da odbrani diplomski (Informatika, prosek 9.5)
Ima i CISCO licencu.
Ali, ja i žena se plašimo ostaće tamo.

Hebeš zemlju (mislim, na EX SFRJ, osim, možda, Slovenije)
u kojoj je najveći uspeh napusiti je.

Treba da budete srecni ako ostane tamo a ne da se toga plasite.

Sa time ce samo dobiti, a ne izgubiti.

A i vi cete mu ici u posete da cuvate decu i ucite ih srpski. :mrgreen:
 
Na Balkanu nisu svi ratovi završeni.
Vidi šta rade braća šiptari, ne samo na Kosovu
nego u Makediniji.
Kauboji forsiraju ratove, zbog love,rudnih bogatstava,
i prodaje naoružanja.

Na znam za Hrvatsku, ali otpilike kao ovo naši.
Ni vadičepom ne možeš da ih izvučeš iz pozadine.

Apropo EU integracija:
Samo prošle godine (pridružili se sankcijama Rusiji)
meleon € manje samo na izvozu Agrokombinata (vino i loza)

A šta će vaš (a i naš turizam) bez najboljih platiša, rusa?
 
Poslednja izmena:
Na Balkanu nisu svi ratovi završeni.
Vidi šta rade braća šiptari, ne samo na Kosovu
nego u Makediniji.
Kauboji forsiraju ratove, zbog love,rudnih bogatstava,
i prodaje naoružanja.

Na znam za Hrvatsku, ali otpilike kao ovo naši.
Ni vadičepom ne možeš da ih izvučeš iz pozadine.

.

Tako je! :ok:

I sto onda decu ne spasti iz tog LUDILA koje se NIKADA nece ni zavrsiti?

Bolje da ONO BUDU KAUBOJI nego da im ratove namestaju kauboji, zar ne? :think:
 
Tako je! :ok:

I sto onda decu ne spasti iz tog LUDILA koje se NIKADA nece ni zavrsiti?

Bolje da ONI BUDU KAUBOJI nego da im ratove namestaju kauboji, zar ne? :think:

Eee, sam si priznao. ;) Ratove na "necivilizovanom" Balkanu najčešće izazivaju a uvek potpiruju upravo "civilizovana" western gospoda i nema ničeg pozitivnog pridružiti im se i pomoći u tome. Logikom se dolazi da zaključka da podmladak koji ode u USA zapravo potpomaže dalje ugnjetavanje i zlopaćenje onih koji ostaju.


Moje rešenje je neka sredina. Otići ali se i vratiti. S tim da mlađi od 25 - 30 ne bi trebalo da dobijaju pasoš i priliku da odu jer još nisu formirani i lakše će ih asimilovati nova sredina.
 
Poslednja izmena:
Eee, sam si priznao. ;) Ratove na "necivilizovanom" Balkanu najčešće izazivaju a uvek potpiruju upravo "civilizovana" western gospoda.


Moje rešenje je neka sredina. Otići ali se i vratiti. S tim da mlađi od 25 - 30 ne bi trebalo da dobijaju pasoš i priliku da odu jer još nisu formirani i lakše će ih asimilovati nova sredina.

A sto da ih ne asimiluje nova sredina?

Sta oni treba da ocekuju od stare sredine sem bede, ratova i novih stradanja?

Da li je nama SVE VAZNIJE od nase sopstvene dece i njihove srece, ma gde da su? :evil:

- - - - - - - - - -

Eee, sam si priznao. ;) Ratove na "necivilizovanom" Balkanu najčešće izazivaju a uvek potpiruju upravo "civilizovana" western gospoda i nema ničeg pozitivnog pridružiti im se i pomoći u tome. Logikom se dolazi da zaključka da podmladak koji ode u USA zapravo potpomaže dalje ugnjetavanje i zlopaćenje onih koji ostaju.

Eto, otkrio sam rupu na saksiji.

Oduvek su mocni sve namestali, a slabi patili i placali.

Ako ne mozes da ih pobedis - postani deo njih! :rtfm:
 
A sto da ih ne asimiluje nova sredina?

A zašto bi ?
Pogotovo jer se radi o "kulturi" koja u svet izvozi otrovnu hranu, "demokratiju" u kojoj ne vladaju ljudi već najbogatiji pojedinci, pravo i pravdu ne priznaju a bombe bacaju kao kum dinarčiće ispred crkve
.
Sta oni treba da ocekuju od stare sredine sem bede, ratova i novih stradanja?

Da li je nama SVE VAZNIJE od nase sopstvene dece i njihove srece, ma gde da su? :evil:

Ti baš i nisi čovek sa nekim čvrstim stavovima, kreativnim duhom , vizijom lepšeg sveta, zar ne ?
Nemaš svest o tome da nešto trebaš da promeniš, poboljšaš nego samo najugodnije parazitiraš...pa ako to znači blowjob ovde ili saradnju sa nacistima onde - nema veze, pa neće oni tebe u gasnu komoru nego nekog drugog, je l da ?

- - - - - - - - - -

Ako ne mozes da ih pobedis - postani deo njih! :rtfm:


Ko kaže da ne možeš da ih pobediš ?
 
A zašto bi ?
Pogotovo jer se radi o "kulturi" koja u svet izvozi otrovnu hranu, "demokratiju" u kojoj ne vladaju ljudi već najbogatiji pojedinci, pravo i pravdu ne priznaju a bombe bacaju kao kum dinarčiće ispred crkve

Ja nisam stvarao ovaj svet. Ko ga je stvarao pobrinuce se o tome. Nadam se....
.


Ti baš i nisi čovek sa nekim čvrstim stavovima, kreativnim duhom , vizijom lepšeg sveta, zar ne ?
Nemaš svest o tome da nešto trebaš da promeniš, poboljšaš nego samo najugodnije parazitiraš...pa ako to znači blowjob ovde ili saradnju sa nacistima onde - nema veze, pa neće oni tebe u gasnu komoru nego nekog drugog, je l da ?

Ne, nemam zelju da menjam svet. Ne zelim da Bogu oduzimam posao.

Za nikog, apsolutno ZA NIKOG necu da ginem. Imam samo jedan zivot i on mi znaci vise nego svi ostali ZAJEDNO (sem moje porodice)





Ko kaže da ne možeš da ih pobediš ?

Ne zelim ni da pokusavam, ne isplati mi se.
 
Ma idi Blajbi u... (bez uvrede)

Eno mi ga sin u USA (dobio vizu na 10 godina)
Moraće da dodje da odbrani diplomski (Informatika, prosek 9.5)
Ima i CISCO licencu.
Ali, ja i žena se plašimo ostaće tamo.

Hebeš zemlju (mislim, na EX SFRJ, osim, možda, Slovenije)
u kojoj je najveći uspeh napusiti je.

- - - - - - - - - -
Znaci imas vredno i pametno dete koje zbog toga ima mogucnost izbora. Ako ode zauvek bicete bez njega i nece vam biti lako. Ako ostane, najverovatnije ce se ovde krpiti za nekoliko stotina evra i dusa ce vas boleti zbog toga. Kao tamni vilajet, ko udje kajace se, ko ne udje isto tako. Zato je po meni najbolje da sinu u potpunosti prepustis odluku.
 
nema zemlje i ladovine ko u srbijici:heart:

Ako "radiš" u državnoj firmi. Ali nadajmo se da neće ni kod njih još dugo....
Železnica, Telekom, EPS...sve to fino raskantati pa onda udariti i po šalterušama iz opština a za one iz ministarstava i SUPa otkazi nisu dovoljni. Samo konfiskacija i prinudni rad jer ono šta su radili je čist kriminal. Em zabušavali ( njih 7 radi posao jednog ) , sami sebi određivali plate, uvaljivali zemlju u dugove pa im ni to nije bilo dovoljno nego dodelili sebi beneficiran radni staž.

Kakve bre beneficije za šalteruše i službenice SUP-a i direktore rudnika ? Kao da su oni vadili rudu i rizikovali živote . Goveda štetočinska
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine otišla na 6 nedelja u Azerbejdžan i umalo skrenula :hahaha:
Doduše, tamo nije med i mleko, kao što se priča, a i nisam imala internet, tako da ne bih mogla da kažem na osnovu tog iskustva da nisam za život u inostranstvu
A tamo sam tako ležala budna noću, pitala se šta rade svi koje sam ostavila, šta propuštam, nedostajalo mi je svašta, od izlaska sa starim društvom, do Slagalice i Dnevnika, bila sam apsolutno inhibirana prvih par nedelja. Kasnije sam se još i oslobodila, ali opet, nije to idealna zemlja za rad, i uopšte za boravak stranaca.
U petak idem u Tursku na 3 meseca, pa ćemo videti.

Inače, nikad nisam insistirala na odlasku. Jedino što mi se čini da ću morati da odem, jer ovde već u par navrata odbijaju da me zaposle, zato što sam žensko. Nisam ni mislila da su mi kolege-nadređeni do te mere zatucani, ali ispostavlja se da jesu.
 
nema zemlje i ladovine ko u srbijici:heart:

Nema takve ladovine nigde, al ti dođe na naplatu posle mnogo više nego što si ladio.

Ja se lomim već neko vreme dal' da idem, tj. sigurno neću ići još godinu, dve, ako bude sreće i 3,4 al' mislim da ću u jednom momentu morati da biram između toga da li da idem ili da ostajem, i nadam se da će taj momenat što kasnije da mi dođe jer mislim da sad nisam sposoban za takvu odluku. A određene okolnosti koje će mi to dozvoliti se približavaju malo po malo.

Jeste da na zapadu može da se živi lepše, da se zaradi lakše, da te ne je.be država kao majmuna, da je život jeftiniji itd. al brate da odem neku od tih zapadnih zemalja pa da moram da govorim tuđ jezik s tim gadnim ljudima, da se naučim na njihov stil života, da se sa svojim ljudima vidim samo na skajpu, a da ti zapadnjaci mene gledaju kao čoveka niže vrste, kao nekog tamo Srbina, pa da onda moram dupe da znojim 3x više od svih njih da bi dobio jednak tretman, da ne mogu da popričam s nekim 2 reči svog jezika...užasno.
Meni su zapadnjaci gadni generalno, upoznao sam ih iz raznih zemalja, i čak i kad su oni super ljudi ovako, alergičan sam na to zapadno ponašanje, izgled njihov, snishodljivost koju ne mogu da otklone nikad...Fuj.

nikad ne bih otišao odavde i ako me ova država natera da ganjam suvu egzistenciju negde tamo, to će biti stvarno propast krajnja, jer da mi ne možemo sami sebi da pomognemo, već puštamo da nas gazi svaka šuša i svaki kriminalac u državi, i zbog toga da odem, pu. Banana država.
 
nije to bas tako i mi ovde gledamo na dodjose tako ako imamo malo mozga,svako i treba da se pokaze a neces ici preko kao sto kod nas dolaze lopovi koje svi tapsu po ramenima i otvaraju sva vrata a nama su zatvorena,ima puno mladjeg sveta koji su otisli i snasli se,ali to su svestrani ljudi,ne fizikalci i mamini sinovi,3 ortaka su radili sprej po grckoj godinama i nikad nisam cuo pricu da ih je neko tako posmatrao,znaci samo s tim talentom su ih s postovanjem posmatrali,1 u svedskoj,drugi na ibici treci se vratio ovde,sad ko je pametan,vratio se ovde da kuka a nema s kim jer se drustvo uglavnom pozenilo
 
Poslednja izmena:

Back
Top