[slucaj Karibi] Bolje da smo napisali "Vučiću, izvini što postojimo"

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
mladić iz slučaja "Karibi":
Bolje da smo napisali "Vučiću, izvini što postojimo"

Jedan od momaka s plaže, čiju šaljivu poruku je komentarisao i premijer Vučić, danas je na svom Fejsbuk profilu objasnio zbog čega su se on i njegovi prijatelji tako slikali, a ima i nove predloge za premijera.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/56...e-da-smo-napisali-Vucicu-izvini-sto-postojimo

- Prošla dva dana sam svašta mogao da pročitam u medijima o sebi mogu samo da kažem ovo: Ja nisam iz Jerkovića već sam sa Vidikovca i ne pripadamo nikakvoj grupi, niti radim za državnu službu, ne radimo za neku marketinšku agenciju i nismo mamini i tatini sinovi - napisao je Radovinović na svom Fejsbuk nalogu.

628610_vauceri_f.jpg


On je dodao da je sve to bila šala šala koju je retko ko može da shvati, a cilj je da se skrene pažnja na mlade ljude koji odlaze iz Srbije u inostranstvo jer ne mogu da dođu na red da se zaposle od onih koji imaju 'vezu' ili pripadaju nekoj stranci.

- Možda bi bilo bolje da smo napisali: "Vučiću izvini sto postojimo" - dodaje Vladimir i navodi da je oko 70 odsto ljudi iz njegovog okruženja otišlo iz Srbije, a oni koji nisu to planiraju.

Kako kaže, većina njih je završila Fakultete kao sto su Fakultet Organizacionih nauka, Fakultet Politickih nauka, Elektrotehniku i Informacione tehnologije.

Momak zaradio zato i letuje na Karibima a ti gde ces? Kod Vucica na terasu? Imate vi ovih sto hoce velike plate bez rada, eno ih na vlasti pa pored velikih plata jos i pokradose ovaj napaceni narod. Mi sto hocemo da radimo i posteno budemo placeni za svoj rad smo otisli jer nismo mogli posteno dobiti posao normalnim putevima a nismo se hteli prodavati i podavati gorima od sebe. Vi koji niste nikada morali napustiti sve svoje i koji niste nikada doziveli da svoje dete ispratite sa Tesle, ne znajuci kada i da li cete se ponovo sresti, nemate prava govoriti na ovakve teme. Ako ne znate kako izgledaju ljudi koji moraju ispracati svoju decu i smejati se dok se sa njima oprastaju, odite neko popodne na Teslin aerodrom i posmatrajte lica onih koji ostaju za nama i sve ce vam biti jasno. Nasa lica, na zalost necete moci da vidite, samo ledja. Jadnu ste nam drzavu stvorili i ostavili kad sve sto ima mozga i integriteta iz nje odlazi. Uzivajte vi sa Vucicem gospodine, dok jednog dana ne osvanete sa praznim ulucama jer ste svu mladost i nadu proterali.

:smeker:

_niemand_
 
Rad, rad i samo rad. Juce sam za 45 minuta posete platio zubara $400 pa sad vidi.

:hahaha:

У Србију ти је чика зуба за Џ. (ако си незапослен, ниси у браку па добијеш ону Џ потврду из социјално (тачније РЗЗЗО) за бесплатног зубара.

А ако имаш посао онда платиш 1200 динџи чика зуби.
 
Rad, rad i samo rad. Juce sam za 45 minuta posete platio zubara $400 pa sad vidi.

Da... Postoje kapitalisticke zemlje skroz otvorenog liberalnog kapitalizma (USA), manje otvorenog (AUS), ogranicenog liberalizma (CAN), a postoje i socijalne kapitalisticke zemlje (Nemacka, u kojoj se ja trenutno nalazim). Sve ove kapitalizme sam prosao, i dugo godina ziveo u njima (u svakoj 4+ godine, osim u AUS). :mrgreen:

Recimo, ja placam mesecnu zastitu drzavi u Minhenu oko 300 ojra mesecno, i firma jos doda toliko. Ali zato sam oslobodjen vecine intervencija, placam participaciju za intervencije, i krajem 2013te sam morao da operisem desnu nogu, jer sam vec bio invalid (znas za to). Ja sam sam nasao vrhunskog privatnog hirurga u privatnoj bolnici, i to je drzavno nemacko osiguranje sve pokrilo. Rezultanta: desna noga mi je kao nova (100% oporavak), sve je kostalo oko 5000 ojra (ceo tretman sa lezanjem 3 dana u bolnici) i terapijom... Ja sam platio ukupno 70.

Zato se ljudi u Nemackoj tesko mogu obogatiti. U AUS su stvari drugacije (ali rizik je veci), a u USA sky is the limit (ali rizici su ogromni). Pa ko voli, neka izvoli! :smeker:

_niemand_
 
:hahaha:

У Србију ти је чика зуба за Џ. (ако си незапослен, ниси у браку па добијеш ону Џ потврду из социјално (тачније РЗЗЗО) за бесплатног зубара.

А ако имаш посао онда платиш 1200 динџи чика зуби.

Ja bih ti se zahvalio na takvim rabotama. I za mene, dok sam radio u Srbiji od 2002 - 2007me je Ortopedska klinika bila besplatna (imao sam osiguranje). Mogao sam i tamo (uz donaciju hirurgu od 500 ojra). Pa onda da dozivotno sepam, nakon "uspesne" operacije. :roll:

Da ne pricam slucajeve... Imam rodjaku kojoj su operisali desno koleno. Oporavak je trajao godinu, pa su je "ubrzali" sa fizikalnom. I dok su radili fizikalnu. slome joj desnu butnu kost. :sad2:

ZaFaljujem, egonja, na jeftinim medicinskim uslugama. Vi to koristite, valja se! :smeker:

_niemand_
 
Sto se tice teme ja sam bas hteo da je okaim al me preteko gastrabajter No.1

Htedoh bas napisati da je decko odrzo Vucicu cas politike. A ono za basket mu je isto zavuko da nema dalje.

A ti niemand se samo tesis ali dzaba sine.Vidim tu naglasavas 70 posto otislo vatas tu na neke fore oces sebe da opravdas a niko ti to nije ni trazio.Sebi se pravdas buraz nedostaje ti otadzbina ali . . .
 
Problem Statement:

Evo vidi ja nisam u kesu nemam ni za cigare sad cu da trazim od keve 500 dinara da kupim cigare burek jogurt nes 3 u 1 ali zato mogu iz momenta da se spustim u reku dole da pecam,da iscimam ribu da zablejimo na kalisu,da zovem ortaka da me pokupi da idemo na avalu da kuliramo ili ako je dobar s parama da zapalimo do novog sada,zrenjanina ma de oces imam bre otadzbinu mogu da uzivam da se ogrebem od ortaka ili da trazim kevi jos para da zablejim u obilicevom ili u skadarliji . . .

Outcome after 30+ years: http://www.javnidug.iio.org.rs/

:bum:

_niemand_
 
Citat Original postavio Jelena - komentar za blebentar - Petak, 19. 06. 2015. 00:21h
Momak zaradio zato i letuje na Karibima a ti gde ces? Kod Vucica na terasu? Imate vi ovih sto hoce velike plate bez rada, eno ih na vlasti pa pored velikih plata jos i pokradose ovaj napaceni narod. Mi sto hocemo da radimo i posteno budemo placeni za svoj rad smo otisli jer nismo mogli posteno dobiti posao normalnim putevima a nismo se hteli prodavati i podavati gorima od sebe. Vi koji niste nikada morali napustiti sve svoje i koji niste nikada doziveli da svoje dete ispratite sa Tesle, ne znajuci kada i da li cete se ponovo sresti, nemate prava govoriti na ovakve teme. Ako ne znate kako izgledaju ljudi koji moraju ispracati svoju decu i smejati se dok se sa njima oprastaju, odite neko popodne na Teslin aerodrom i posmatrajte lica onih koji ostaju za nama i sve ce vam biti jasno. Nasa lica, na zalost necete moci da vidite, samo ledja. Jadnu ste nam drzavu stvorili i ostavili kad sve sto ima mozga i integriteta iz nje odlazi. Uzivajte vi sa Vucicem gospodine, dok jednog dana ne osvanete sa praznim ulucama jer ste svu mladost i nadu proterali.

Koliko patetike... Kapiram da bi ovo mozda i proslo da je 1950 godina kada je u Jugoslaviji fiksni telefon bio luksuz ali danas je prosto smesno.
 
Vučić je ipak bio u pravu mada bi bilo poštenije da je usput priznao da devize izlaze iz zemlje ponajviše kroz profit stranih firmi a ne kroz letovanja ubogih Srbalja.

Uostalom, nisam jednom video da boranija ulazi u kredite da bi pravili selfije na top lokacijama. A ova priča o "većini sa fakultetima" ( pa još sa političkih nauka i zezofona hbt ) , većinom ne pije vodu.
Nešto su lažucnuli oni, nešto i Vučko i ukupno prosek - lažovski narod i kobajagi država.
 
Evo vidi ja nisam u kesu nemam ni za cigare sad cu da trazim od keve 500 dinara da kupim cigare burek jogurt nes 3 u 1 ali zato mogu iz momenta da se spustim u reku dole da pecam,da iscimam ribu da zablejimo na kalisu,da zovem ortaka da me pokupi da idemo na avalu da kuliramo ili ako je dobar s parama da zapalimo do novog sada,zrenjanina ma de oces imam bre otadzbinu mogu da uzivam da se ogrebem od ortaka ili da trazim kevi jos para da zablejim u obilicevom ili u skadarliji . . .

Неће тако моћи до века, Сотке.

Ево, ја се наљутио на моји ћалета и кеву пре неки дан, зато што ми нису дали две 'иљаде за дваез година матуре.

И тебе чека иста исто то.
 
Неће тако моћи до века, Сотке.

Ево, ја се наљутио на моји ћалета и кеву пре неки дан, зато што ми нису дали две 'иљаде за дваез година матуре.

И тебе чека иста исто то.

Више среће следећи пут - за 25 година матуре.
 
On je dodao da je sve to bila šala šala koju je retko ko može da shvati, a cilj je da se skrene pažnja na mlade ljude koji odlaze iz Srbije u inostranstvo jer ne mogu da dođu na red da se zaposle od onih koji imaju 'vezu' ili pripadaju nekoj stranci.

Mislio sam da je u pitanju aluzija na Vučićev poziv da se letuje u Srbiji, ali dobro, ako su ovi vredni i obrazovani mladići otišli iz Srbije trbuhom za kruhom i našli posao na Karibima, onda je to drugi problem. Mada mi ne izgleda tako na slici. Ili su se umazali govancima, pa sad pokušavaju da se operu?
 
Ja bih ti se zahvalio na takvim rabotama. I za mene, dok sam radio u Srbiji od 2002 - 2007me je Ortopedska klinika bila besplatna (imao sam osiguranje). Mogao sam i tamo (uz donaciju hirurgu od 500 ojra). Pa onda da dozivotno sepam, nakon "uspesne" operacije. :roll:

Da ne pricam slucajeve... Imam rodjaku kojoj su operisali desno koleno. Oporavak je trajao godinu, pa su je "ubrzali" sa fizikalnom. I dok su radili fizikalnu. slome joj desnu butnu kost. :sad2:

ZaFaljujem, egonja, na jeftinim medicinskim uslugama. Vi to koristite, valja se! :smeker:

_niemand_

takodje nebrojeno mnogo ljudi se uspesno leci i lecilo se nasim jefitinim medicinskim uslugama ;)
Ja sam siguran da u nemackoj doktori nikada nisu pogresili.
 
Ja bih ti se zahvalio na takvim rabotama. I za mene, dok sam radio u Srbiji od 2002 - 2007me je Ortopedska klinika bila besplatna (imao sam osiguranje). Mogao sam i tamo (uz donaciju hirurgu od 500 ojra). Pa onda da dozivotno sepam, nakon "uspesne" operacije. :roll:

Loša je naša zdravstvena nega, to se najbolje vidi na tvom primeru, "opravljali" te u "instituciji" i pustili u Nemačku, umesto da te zadrže u Skeli.
 
takodje nebrojeno mnogo ljudi se uspesno leci i lecilo se nasim jefitinim medicinskim uslugama ;)
Ja sam siguran da u nemackoj doktori nikada nisu pogresili.

Ma grese i oni... Znas ti, nisi ti naivan. Jedino sto grese jedno 50x manje od nasih dunstera, serBskih... Zato sto su u Nemackoj zakoni vrlo ostri za lekarske greske. A u Srbiji.... Svaki vidjeni lekar ima svoje groblje pacijenata. Sto su uspesniji, sve vece. :aha2:

_niemand_

- - - - - - - - - -

Loša je naša zdravstvena nega, to se najbolje vidi na tvom primeru, "opravljali" te u "instituciji" i pustili u Nemačku, umesto da te zadrže u Skeli.

:mazi:

_niemand_
 

Back
Top