Nemacka ukida sva ogranicenja za zaposljevanje gradjana Hrvatske
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: Nemacka ukida sva ogranicenja za zaposljevanje gradjana Hrvatske

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Podrazumevano Nemacka ukida sva ogranicenja za zaposljevanje gradjana Hrvatske

Nemačka od 1. jula ukida sva ograničenja pristupu nemačkom tržištu rada za hrvatske državljane, kao i za hrvatske firme koje će bez ograničenja moći da šalju radnike na rad u tu zemlju, preneli su hrvatski mediji pozivajući se na današnju odluku nemačke vlade.

Kako prenosi agencija Hina, u saopštenju posle redovne sednice vlade u Berlinu, navodi se da 30. juna završava prelazna faza ograničenog pristupa nemačkom tržištu rada za hrvatske državljane i firme i dodaje da nemačka vlada neće iskoristiti mogućnost produženja ograničenja za još dve godine.

Do sada je u Nemačkoj bio omogućen pristup tržištu rada za akademski obrazovane građane Hrvatske koji su pronašli zaposlenje shodno svojoj struci, a od ulaska Hrvatske u EU 1. jula 2013. tržište rada je bilo otvoreno i za naučnike i sezonske radnike.

Početkom ove godine ograničenja su dodatno ublažena pa je tako bilo omogućeno zapošljavanje i onim radnicima iz Hrvatske sa stručnom spremom za koju su se školovali „najmanje tri godine“. Ograničenja su jedino postojala za građevinske firme i firme koje se bave čišćenjem objekata u Nemačkoj i koje su htele da zaposle radnike iz Hrvatske.

Ukidanjem ograničenja od 1. jula nemačko tržište rada otvoreno je i za poslednju kategoriju radnika, onih bez stručne spreme, dok će firme moći neograničeno da zapošljavaju hrvatske radnike ali će morati da se pridržavaju nemačkih zakona koji definišu i minimalnu satnicu.

http://www.krstarica.com/vesti/svet/nemacka-ukida-sva-ogranicenja-za-zaposljavanje-gradana-hrvatske/
    Poslednji put ažurirao/la BLAJBI : 19.06.2015. u 01:51
    "Ona koja digne ruku na muskarca - zauvek je ubila zenu u sebi!" Konfucije

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Podrazumevano Re: Nemacka ukida sva ogranicenja za zaposljevanje gradjana Hrvatske

Opet su im potrebni za neke prljave poslove !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Poznavalac stvari nije na forumu
    Уништитељ мрачњака,незналица и секташа.
    Legenda Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3726

Podrazumevano Re: Nemacka ukida sva ogranicenja za zaposljevanje gradjana Hrvatske

Музички поздрав....
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 19.06.2015. u 14:17
    Муслимански мигранти не долазе у Европу да раде већ да се накаче на социјалу-Милош Земан, Председник Чешке Републике.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku
    Nemačka od 1. jula ukida sva ograničenja pristupu nemačkom tržištu rada za hrvatske državljane, kao i za hrvatske firme koje će bez ograničenja moći da šalju radnike na rad u tu zemlju, preneli su hrvatski mediji pozivajući se na današnju odluku nemačke vlade.

Kako prenosi agencija Hina, u saopštenju posle redovne sednice vlade u Berlinu, navodi se da 30. juna završava prelazna faza ograničenog pristupa nemačkom tržištu rada za hrvatske državljane i firme i dodaje da nemačka vlada neće iskoristiti mogućnost produženja ograničenja za još dve godine.

Do sada je u Nemačkoj bio omogućen pristup tržištu rada za akademski obrazovane građane Hrvatske koji su pronašli zaposlenje shodno svojoj struci, a od ulaska Hrvatske u EU 1. jula 2013. tržište rada je bilo otvoreno i za naučnike i sezonske radnike.

Početkom ove godine ograničenja su dodatno ublažena pa je tako bilo omogućeno zapošljavanje i onim radnicima iz Hrvatske sa stručnom spremom za koju su se školovali „najmanje tri godine“. Ograničenja su jedino postojala za građevinske firme i firme koje se bave čišćenjem objekata u Nemačkoj i koje su htele da zaposle radnike iz Hrvatske.

Ukidanjem ograničenja od 1. jula nemačko tržište rada otvoreno je i za poslednju kategoriju radnika, onih bez stručne spreme, dok će firme moći neograničeno da zapošljavaju hrvatske radnike ali će morati da se pridržavaju nemačkih zakona koji definišu i minimalnu satnicu.

http://www.krstarica.com/vesti/svet/nemacka-ukida-sva-ogranicenja-za-zaposljavanje-gradana-hrvatske/
    Od ulaska u Evropsku uniju pre dve godine do danas, Hrvatska je uplatila 730 miliona evra, a stiglo je 700 miliona, dok se, istovremeno, beleži egzodus mladih u zemlje unije.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    249

Za neupucene da napisem...Ovih dana mozete videti mnogo, mnogo oglasa za prodavacice u Beogradu.
    Zasto?
    Pa zato sto je plata izmedju 19-26 hiljada, a u hotelima, primorju, ili na jahtama mnogo mnogo vise.
    Srednjoskolke , uzdanica srpskog biznisa preko leta je zakazala, zato sto one nalaze profitabilnije ponude na moru.
    Ali i stare radnice, znaci preko 30 su u mnogim firmama dale otkaze, jer ionako nisu za stalno, ili cak uzele neplaceno gde je moglo...Jer koriste letnju sezonu.

E sad uzmite isti efekat u Hrvatskoj....ovo za Beograd ne vazi po unutrasnjosti, tamo uvek ima viska radne snage.
    Ali vazi za Hrvatsku, kad svi znaju da mogu da odu u Nemacku i tamo rade za 1k evra minimum...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Hrvatima se isplatilo ono Danke Deutschland.....

A Srbi gledaju preko ograde i ZAVIDE....

Stara legenda LJILJA MMM (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

a Srbi van Srbije pametuju po forumima
    Sad će majka sve da vas narani....

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Citat Original postavio LJILJA MMM Pogledaj poruku
    a Srbi van Srbije pametuju po forumima
    Pa Srbi van Srbije su uspesni ljudi.....

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

jest vala, sve su postigli u životu, pa sad mogu da pajaju po forumima deleći mukom stečenu ino pamet nakalemljenu na srpsku šljivu
    nego, čik ti vamo, da otvoriš firmu, i budeš li uspešan, vodim te na večeru
    batali Hrvate i Nemce, oni će se snaći i bez Srba

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

jest vala, sve su postigli u životu, pa sad mogu da pajaju po forumima deleći mukom stečenu ino pamet nakalemljenu na srpsku šljivu
    nego, čik ti vamo, da otvoriš firmu, i budeš li uspešan, vodim te na večeru
    batali Hrvate i Nemce, oni će se snaći i bez Srba
    Da stavim kravatu ili leptir masnu?

(Cak imam i palatu za bazenom na najlepsem delu Kariba, ne samo uspasnu firmu! )

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

Da stavim kravatu ili leptir masnu?

(Cak imam i palatu za bazenom na najlepsem delu Kariba, ne samo uspasnu firmu! )
    Blajbi dušo, sa zdravljem da koristiš sve što imaš gde god da je to, ali, ono što ja imam ovde, nigde drugde ne raste do ovde, i nema veze sa bazenom i parama. E, to je bogatstvo.

BRez kravate...da te ne davi.....onako,neobavezno
    Ti dođeš, otvoriš firmu, ja ti vodim knjige i ako si uspešan ima i ovde palata i bazena

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Blajbi dušo, sa zdravljem da koristiš sve što imaš gde god da je to, ali, ono što ja imam ovde, nigde drugde ne raste do ovde, i nema veze sa bazenom i parama. E, to je bogatstvo.

BRez kravate...da te ne davi.....onako,neobavezno
    Ti dođeš, otvoriš firmu, ja ti vodim knjige i ako si uspešan ima i ovde palata i bazena
    Ljiljo duso, meni ni socijalizam nije smetao da budem uspesan, a kapitalizam pogotovo.

Gde ja otvorim firmu - ta firma MORA BITI USPESNA! M-O-R-A !!!

I da shvatis: nije stvar u sistemu ili politici - stvar je u COVEKU!

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

Ljiljo duso, meni ni socijalizam nije smetao da budem uspesan, a kapitalizam pogotovo.

Gde ja otvorim firmu - ta firma MORA BITI USPESNA! M-O-R-A !!!

I da shvatis: nije stvar u sistemu ili politici - stvar je u COVEKU!

Pa to i ja kažeš.....da je u čoveku sve, i da se stoga razlikuju bogatstva, kao i ljudi koji ih stiču isključivo prema sebi.

Pa što ne dođeš onda? Zar to nije dovoljan izazov za tvoju uspešnu biznis karijeru?

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Pa to i ja kažeš.....da je u čoveku sve, i da se stoga razlikuju bogatstva, kao i ljudi koji ih stiču isključivo prema sebi.

Pa što ne dođeš onda? Zar to nije dovoljan izazov za tvoju uspešnu biznis karijeru?
    Nemam zasto da dodjem.

Tamo vise nemam nista (osim lepih uspomena)

Ovde imam bas sve sto mi je potrebno, zasto da zapocinjem ponovo?

Tamo vise nije kao sto je nakada bilo, za mene je to danas nepoznata zemlja...A onu bivsu jos nisam prebolio...

Deca mi jedva govore srpski, a unuci - nikako! Kada cuju nasu muziku - smeju se ko ludi!

Stvarno, sta bih ja tamo u toj dalekoj, siromasnoj i nepoznatoj zemlji?

- - - - - - - - - -

Ljiljo, KONKRETNO:

Da ja sutra dodjem u Novi Sad i otvorim prodavnicu za prodaju SHRAFOVA ili KUCNIH LJUBIMACA, ta prodavnica bi za godinu dana bila NAJBOLJA U GRADU!

Jer bih se ZALOZIO da bude najbolja!

Ustajao bi ako treba u 1 posle ponoci, podmicivao opstinare, trazio najbolju robu i NISTA ME NE BI ZAUSTAVILO!

Jednostavno, kada se latim necega - TO MORA DA USPE!

Najvaznije je ISTRAJATI u nameri.

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

Svaka čast Blajbi. Lep je taj tvoj preduzetnički duh otud sa podmićivanjem i ustajanjem u 1
    Ali, što decu ne nauči srpski sa istim entuzijazmom? Što im ne ispriča istoriju svog naroda, kulturu, pisce? Što zaboravi korene svoje i njihove? Što ih ne nauči da vole i poštuju zemlju odakle im je otac i ded?
    Blajbi, uz svo dužno poštovanje za stvaranje materijalnih bogatstava ljudi koji su otišli iz Srbije, pa i tvoje, SAMO SI TI mogao to da ih naučiš da ti je stalo, ali nisi. Strani jezik deca brzo nauče, i više jezika koriste, i to znam po mojim gastarbajterima. Srpska deca znaju engleski, nemački, francuski, kineski........šta god treba. Niko te nije zaustavljao u tome da ih naučiš, do ti sam sebe. Zato i nemaš čemu ovde da se vratiš.
    Vidiš kako su nam bogatstva različita...isto kao i ljudi.

Svako dobro Blajbi

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Svaka čast Blajbi. Lep je taj tvoj preduzetnički duh otud sa podmićivanjem i ustajanjem u 1
    Ali, što decu ne nauči srpski sa istim entuzijazmom? Što im ne ispriča istoriju svog naroda, kulturu, pisce? Što zaboravi korene svoje i njihove? Što ih ne nauči da vole i poštuju zemlju odakle im je otac i ded?
    Blajbi, uz svo dužno poštovanje za stvaranje materijalnih bogatstava ljudi koji su otišli iz Srbije, pa i tvoje, SAMO SI TI mogao to da ih naučiš da ti je stalo, ali nisi. Strani jezik deca brzo nauče, i više jezika koriste, i to znam po mojim gastarbajterima. Srpska deca znaju engleski, nemački, francuski, kineski........šta god treba. Niko te nije zaustavljao u tome da ih naučiš, do ti sam sebe. Zato i nemaš čemu ovde da se vratiš.
    Vidiš kako su nam bogatstva različita...isto kao i ljudi.

Svako dobro Blajbi
    A sta ce deci srpski?

Bolje da uce kineski, mnogo je perspektivniji.

Sa srpskim NISTA NE MOGU u svetu, pa zasto onda da na njega TROSE DRAGOCENO VREME?

Korenje?

Korene ne priznajem, jer 95% Srba ne zna ni kako im se pradeda zvao, a ne nekakve duboke korene....To su samo PRAZNE CRKVENE MANIPULATIVNE FRAZE.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Svaki preduzimacki duh podrazumeva da uvek moras biti spreman na sve!

Nikada ne smes zakasniti nigde, a ne mozes ni glumiti postenje u lopovskim uslovima.

Takvi ne treba ni da pocinju nikakav privatni biznis, vec da idu da im oni sposobni udele mrvice da prezive za svaku kap znoja i da mogu da se hvale svojim "duhovnim vrednostima", a stomak pun ...vazduha........

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Takorekuć - palamude ?
    Ili, mudomrse !

- - - - - - - - - -

Aaaajoooj !
    Izrazi mi to u procentima !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    Takorekuć - palamude ?
    Ili, mudomrse !

- - - - - - - - - -

Aaaajoooj !
    Izrazi mi to u procentima !
    Oko 70% od onih sto su izasli devedesetih i nisu se vratili.

Hocu reci njima je danas zivotni standard napolju visi nego da su ostali u Srbiji.

Onih 30%· koji ne valjaju napolju - nisu valjali ni u Srbiji.

Ti nigde ne valjaju.

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

A sta ce deci srpski?

Bolje da uce kineski, mnogo je perspektivniji.

Sa srpskim NISTA NE MOGU u svetu, pa zasto onda da na njega TROSE DRAGOCENO VREME?

Korenje?

Korene ne priznajem, jer 95% Srba ne zna ni kako im se pradeda zvao, a ne nekakve duboke korene....To su samo PRAZNE CRKVENE MANIPULATIVNE FRAZE.
    Ne vređaj Srbe i Srbiju na srpskom forumu. Tamo gde jesi i gde si pustio korenje, možeš vređati na vašem maternjem jeziku.
    Mada je vređanje samo strah i odraz nemoći usled nedostatka argumenata. To je isto u svakoj državi i na svakom jeziku.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Ne vređaj Srbe i Srbiju na srpskom forumu. Tamo gde jesi i gde si pustio korenje, možeš vređati na vašem maternjem jeziku.
    Mada je vređanje samo strah i odraz nemoći usled nedostatka argumenata. To je isto u svakoj državi i na svakom jeziku.
    Duso, ti kao modarator bi trebala da pravis razliku izmedju SRPSKOG FORUMA i FORUMA IZ SRBIJE.

Na srpskim forumima (redovno nacionalsitickim) ne ucestvuju nesrbi: tamo nemaju mesta.

Pod jedan.

Kritika srpskih negativnih osobina NIJE VREDJANJE vec ukazivanje na ono sto kod Srba NE VALJA...

A ne valja mnogo toga....To se vidi zar ne?

Zato ne pisemo da je sve ok, vwec KRITIKUJEMO DA BI BILO BOLJE!

Izgleda da vi jos mnoge stvari niste shvatili i saziveli se sa njima, a jedna od glavnih je da ni jedan narod nije u svemu saglasan i jednouman.....(Komunizam jos nije izasao iz vas)

I na kraju sta je netacno sto sam ja napisao?

Mozda vredja istina, a ne ja?

"Stigao rdjav glas: UBITE GLASNIKA!"·

Veoma poznat sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

pokazali su da su postali podobni. nema vise ustaskih poruka i usklika na stadionima . tolerisu se razlicitosti i drugaciji pogledi kao i drugi narodi i pisma .

postuju susede , ne zna se vise koga , da li srbe , slovence ili bosance .

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    pokazali su da su postali podobni. nema vise ustaskih poruka i usklika na stadionima . tolerisu se razlicitosti i drugaciji pogledi kao i drugi narodi i pisma .

postuju susede , ne zna se vise koga , da li srbe , slovence ili bosance .
    Kako Sveto pismo kaze "svako neka svoj teret nosi..." ili kako narod kaze: "Kako sejes onako ce znjati..."

Mani ti NJIH, gledaj ti nas.....

A Marko Miljanov je govorio: "Junastvo je kada cuvas sebe od drugih, a cojsatvo kada cuvas druge od sebe!"

Srbi su bili veliki junaci, ali u cojstrvu se nisu uvek isticali.

Učlanjen
    23.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    94
    Reputaciona moć
    3527

Dosta Blajbi, znaš šta sam htela reći i ne traži dlaku u jajetu, jer ako bih ja to radila u tvojim postovima......postojala bi samo gomila dlaka i ništa više i ljuske od jaja, naravno

Net psihologija je poznata, a ti pripadaš klasici. Iznenadi me samo neka lepota duha, originalnost, ali to je retko, i svakako ne dolazi iz inostranstva kako god da se deklariše taj srbo-stranac. Pjuvanje u rafalu, kritikovanje, pametovanje izdaleka, zvoc-zvoc sistem dokonih kojima je net način da se izraze....viđeno ko zna koliko puta. Batali bre to čoveče. Verujem da si mnogo pametniji od ovog pljuvanja po Srbima koje seješ po forumu u Srbiji, ali šta ćeš.....ljudi i ćudi

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2544

Dosta Blajbi, znaš šta sam htela reći i ne traži dlaku u jajetu, jer ako bih ja to radila u tvojim postovima......postojala bi samo gomila dlaka i ništa više i ljuske od jaja, naravno

Net psihologija je poznata, a ti pripadaš klasici. Iznenadi me samo neka lepota duha, originalnost, ali to je retko, i svakako ne dolazi iz inostranstva kako god da se deklariše taj srbo-stranac. Pjuvanje u rafalu, kritikovanje, pametovanje izdaleka, zvoc-zvoc sistem dokonih kojima je net način da se izraze....viđeno ko zna koliko puta. Batali bre to čoveče. Verujem da si mnogo pametniji od ovog pljuvanja po Srbima koje seješ po forumu u Srbiji, ali šta ćeš.....ljudi i ćudi
    A vi bi voleli da ja pisem kako ste vi tamo svi lepi, dobri, pametni, kako je sve ok u Srbiji, kako smo mi budale sto smo otisli zapadno od raja i td?

Vas TREBA sto vise kritikovati: DA SE PROBUDITE!

U zemlji u kojoj zivim ja svima kazem da treba da je pogodi neki katastrofalan zemljotres ili cunamu, ili strasan gradjansjki rat - samo da se probude jer su svi uspavani u tumaraju u polusvesti...

Slične teme

1. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 09.05.2010., 10:46
  2. Devojka koja mi je unistila vezu za sva vremena...
    Autor Arwen from Lord u forumu Žene
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 10.12.2007., 19:42
  3. sve i svašta
    Autor kovacic pedja u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.01.2004., 00:10
  4. . Svaštara (20000) <- okruglo!
    Autor Gugleta u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.11.2003., 18:20
  5. Dobro došli u forum "Svaštara"!