Penzioneru uteruju dug od 67 para!!!!!

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.459
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:




EPS snabdevanje“ poslalo je Sretenu Simoviću obaveštenje da će mu na vrata pokucati izvršitelji ako ne plati dug za struju od minornih 0,67 dinara.

U opomeni “EPS snabdevanja” poslatoj Simoviću na kućnu adresu navodi se da je njegov dug sa kamatom za april ove godine 0,67 dinara. U dokumentu pod nazivom “Opomena pred predaju predloga za izvršenje” to javno preduzeće upozorilo je ovog redovnog platišu da odmah po prijemu opomene, a najkasnije do 18. juna, izmiri obaveze. U suprotnom, kako su naveli, protiv Simovića će podneti predlog za izvršenje, što bi moglo da povuče i dodatne troškove.

Simović (75), inače pukovnik u penziji, šokiran je činjenicom da mu jedno državno preduzeće kao redovnom platiši struje preti privatnim izvršiteljima. U još većoj neverici bio je zbog toga što se EPS usudio da mu pošalje opomenu zbog duga manjeg od jednog dinara, koliko, poređenja radi, košta tek jedna šibica ili čačkalica.

- Nisam mogao da verujem. To da mi šalju opomenu zbog duga za koji zbog minornosti ni kovanice ne postoje, pa još i da mi prete izvršiteljima, u najmanju ruku je apsurdno. A dug od 0,67 para verovatno je nastao jer zaokružujem iznos i struju ne plaćam u paru, već u dinar - kaže Simović.

Još veći apsurd je da će Simović u slučaju da plati dug morati da izdvoji dodatnih 50 dinara, koliko u proseku iznosi uplatnica. U slučaju da ne plati, troškovi će mu biti čak 6.268 puta veći.

- Izvršitelji su dužni da rade svaki predmet bez obzira na visinu duga. Zakon ne propisuje granicu i o tome bi trebalo da odlučuje EPS. Ukoliko nam EPS pošalje nalog da naplatimo dug, mi dužniku šaljemo zaključak sa dugom, kamatom i troškovima od 4.200 dinara - kaže za “Blic” Svetlana Manić, zamenik predsednika Komore izvršitelja.
............................................................................................................................................................................

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....
 
Poslednja izmena:
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:




EPS snabdevanje“ poslalo je Sretenu Simoviću obaveštenje da će mu na vrata pokucati izvršitelji ako ne plati dug za struju od minornih 0,67 dinara.

U opomeni “EPS snabdevanja” poslatoj Simoviću na kućnu adresu navodi se da je njegov dug sa kamatom za april ove godine 0,67 dinara. U dokumentu pod nazivom “Opomena pred predaju predloga za izvršenje” to javno preduzeće upozorilo je ovog redovnog platišu da odmah po prijemu opomene, a najkasnije do 18. juna, izmiri obaveze. U suprotnom, kako su naveli, protiv Simovića će podneti predlog za izvršenje, što bi moglo da povuče i dodatne troškove.

Simović (75), inače pukovnik u penziji, šokiran je činjenicom da mu jedno državno preduzeće kao redovnom platiši struje preti privatnim izvršiteljima. U još većoj neverici bio je zbog toga što se EPS usudio da mu pošalje opomenu zbog duga manjeg od jednog dinara, koliko, poređenja radi, košta tek jedna šibica ili čačkalica.

- Nisam mogao da verujem. To da mi šalju opomenu zbog duga za koji zbog minornosti ni kovanice ne postoje, pa još i da mi prete izvršiteljima, u najmanju ruku je apsurdno. A dug od 0,67 para verovatno je nastao jer zaokružujem iznos i struju ne plaćam u paru, već u dinar - kaže Simović.

Još veći apsurd je da će Simović u slučaju da plati dug morati da izdvoji dodatnih 50 dinara, koliko u proseku iznosi uplatnica. U slučaju da ne plati, troškovi će mu biti čak 6.268 puta veći.

- Izvršitelji su dužni da rade svaki predmet bez obzira na visinu duga. Zakon ne propisuje granicu i o tome bi trebalo da odlučuje EPS. Ukoliko nam EPS pošalje nalog da naplatimo dug, mi dužniku šaljemo zaključak sa dugom, kamatom i troškovima od 4.200 dinara - kaže za “Blic” Svetlana Manić, zamenik predsednika Komore izvršitelja.
............................................................................................................................................................................

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

Pa nek plati u distribuciji a ne u pošti. Tamo ne naplaćuju proviziju. Ja zbog tih dodatnih 50 dinara koje nizašta uzima pošta idem isključivo i edb
 
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:


............................................................................................................................................................................

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

И ја се питам.........:sad2:.......... ужас :eek:
 
Pitanje je i :
- Koliko kosta i ko placa tu "Opomenu pred ..." ?
Cik neka "posalju izvrsitelje u predele Srbije koje se granice sa Administrativnom granicom sa Kosovom i Metohijom ili cak na samo Kosovo i Metohiju sa tim i takvim zadatkom" !
Da ne pricamo o "lokalnim znamenitostima u liku nekih tajFuna" ...
 
fasisticke metode zastrasivanja

ups ne znaju oni ni sta je fasizam....siledzijske metode zastrasivanja...mafijaske...ljudi u kakvoj mi to drzavi zivimo:sad2:

- - - - - - - - - -

Pitanje je i :
- Koliko kosta i ko placa tu "Opomenu pred ..." ?
Cik neka "posalju izvrsitelje u predele Srbije koje se granice sa Administrativnom granicom sa Kosovom i Metohijom ili cak na samo Kosovo i Metohiju sa tim i takvim zadatkom" !
Da ne pricamo o "lokalnim znamenitostima u liku nekih tajFuna" ...

ne smeju zube bi im polomili siptari
 
Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

Rusi su mi dragi kao narod ali ako se gleda u kakvom je stanju neka drzava onda bih pre Nemcima dao da upravljaju Srbijom.
 
Pazi kad mu još i struju iseku :roll:. Ovo je pravi materijal za Kusturicu...

Ne verujem da ce da mu iseku struju, ali tako doprinose da stari ljudi "odapnu" ranije od stresa da im ne daju penzije, kao onaj covek sto je pre 2-3 godine umro kad su dosli da mu seku struju a nije bio nesto duzan.

Jednostavno, zaplasuju, drze ljude u strahu pa ko je slabijeg zdr. stanja, umre brze.
 
Poslednja izmena:
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu...
.:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

Наравно да требамо да имамо државу.
Оно што не треба да имамо то је људски отпад и шљам, демократе и напредњаке.
Е то ће моорати да се пречисти па свиђало се то коме или не. Пре или касније.
Ја сам де се одмах пречисти али по свој прилици, све док не уђе многима тупанима у главу да су само људски ресурси и ништа друго, неће бити могуће.
 
Poslednja izmena:
Наравно да требамо да имамо државу.
Оно што не треба да имамо то је људски отпад и шљам, демократе и напредњаке.
Е то ће моорати да се пречисти па свиђало се то коме или не. Пре или касније.
Ја сам де се одмах пречисти али по свој прилици, све док не уђе многима тулипанима у главу да су само људски ресурси и ништа друго, неће бити могуће.

Ja sam da se ti "precistis" sa ovog foruma jer ne podnosis ama bas nikoga ko misli drugacije i jer ti nije prvi put da ovako pises o nesitomisljenicima.

Cuj, ti ces nekoga da "preciscavas"...:roll:
 
Ja sam da se ti "precistis" sa ovog foruma jer ne podnosis ama bas nikoga ko misli drugacije i jer ti nije prvi put da ovako pises o nesitomisljenicima.

Cuj, ti ces nekoga da "preciscavas"...:roll:

Наравно да неподносим оне који за динар продају државу, народ и слободу.
Таквима не да није место на овом форуму, не да није место у овој држави него није место НИГДЕ.
А ти ако мислиш да таквим мишљењем заступаш некакву правду, прво објасни чија је то правда и са којом намером је заступаш, у чије име је заступаш и зашто када се то противи свакој елементарној логици, основном људском праву на живот, рад и слободу. То је ван сваке цивилизоване и правне норме и то спада само у домен угњетавања и иживљавања некога ко кобајаги влада овом државом.

ПС
А веруј ми да је пречишћавање више немогуће избећи јер је најгори људски отпад замислио да може да влада над целим народом а који реално не зна ништа више од најобичнијег мајмуна. То су одлично показали и доказали најпре демократе а сада и ови напредни.
 
Poslednja izmena:
Наравно да неподносим оне који за динар продају државу, народ и слободу.
Таквима не да није место на овом форуму, не да није место у овој држави него није место НИГДЕ.
А ти ако мислиш да таквим мишљењем заступаш некакву правду, прво објасни чија је то правда и са којом намером је заступаш, у чије име је заступаш и зашто када се то противи свакој елементарној логици, основном људском праву на живот, рад и слободу.

Pa ne kazerm da je pravda, valjda mozes da vidis da sam napisala da je krajnja nepravda i beobrazluk, ali "preciscavati" ljude po svojoj volji lici na fasizam....ima i vremena i nacina za to a ne kako kome "dune".
 
Pa ne kazerm da je pravda, valjda mozes da vidis da sam napisala da je krajnja nepravda i beobrazluk, ali "preciscavati" ljude po svojoj volji lici na fasizam....ima i vremena i nacina za to a ne kako kome "dune".

Ја твоје текстове уопште не читам јер знам да ниси способна зрело да размишљаш а још мање паметно да процениш. Али прочитам оно што мени напишеш !
А то што пишеш да ја пречишћавам "људе" по својој вољи тешко грешиш.
То што ти зовеш "људима" ја зовем људски отпад и смрад. А он се сам по себи издвојио и за њихово пречишћавање нема потребе ни мало да се процењује и размишља да ли је или није, јер он сам по себи и вашој америчкој доктрини сматра себе да су "изузетни" или по нацистичкој да су "виша раса".
Е па ти "изузетни" и "виша раса" не спадају у цивилизацију а још мање у било какав облик људског организованог друштва и они се природним путем одстрањују. То си имала прилике да видиш и пре 70 година а видећеш опет и то као савременик и непосредни ученик.
 
Poslednja izmena:
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:




EPS snabdevanje“ poslalo je Sretenu Simoviću obaveštenje da će mu na vrata pokucati izvršitelji ako ne plati dug za struju od minornih 0,67 dinara.

U opomeni “EPS snabdevanja” poslatoj Simoviću na kućnu adresu navodi se da je njegov dug sa kamatom za april ove godine 0,67 dinara. U dokumentu pod nazivom “Opomena pred predaju predloga za izvršenje” to javno preduzeće upozorilo je ovog redovnog platišu da odmah po prijemu opomene, a najkasnije do 18. juna, izmiri obaveze. U suprotnom, kako su naveli, protiv Simovića će podneti predlog za izvršenje, što bi moglo da povuče i dodatne troškove.

Simović (75), inače pukovnik u penziji, šokiran je činjenicom da mu jedno državno preduzeće kao redovnom platiši struje preti privatnim izvršiteljima. U još većoj neverici bio je zbog toga što se EPS usudio da mu pošalje opomenu zbog duga manjeg od jednog dinara, koliko, poređenja radi, košta tek jedna šibica ili čačkalica.

- Nisam mogao da verujem. To da mi šalju opomenu zbog duga za koji zbog minornosti ni kovanice ne postoje, pa još i da mi prete izvršiteljima, u najmanju ruku je apsurdno. A dug od 0,67 para verovatno je nastao jer zaokružujem iznos i struju ne plaćam u paru, već u dinar - kaže Simović.

Još veći apsurd je da će Simović u slučaju da plati dug morati da izdvoji dodatnih 50 dinara, koliko u proseku iznosi uplatnica. U slučaju da ne plati, troškovi će mu biti čak 6.268 puta veći.

- Izvršitelji su dužni da rade svaki predmet bez obzira na visinu duga. Zakon ne propisuje granicu i o tome bi trebalo da odlučuje EPS. Ukoliko nam EPS pošalje nalog da naplatimo dug, mi dužniku šaljemo zaključak sa dugom, kamatom i troškovima od 4.200 dinara - kaže za “Blic” Svetlana Manić, zamenik predsednika Komore izvršitelja.
............................................................................................................................................................................

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

Cuvene blagodati MMF-a i EU.
 
Ја твоје текстове уопште не читам јер знам да ниси способна зрело да размишљаш а још мање паметно да процениш. Али прочитам оно што мени напишеш !
А то што пишеш да ја пречишћавам "људе" по својој вољи тешко грешиш.
То што ти зовеш "људима" ја зовем људски отпад и смрад. А он се сам по себи издвојио и за њихово пречишћавање нема потребе ни мало да се процењује и размишља да ли је или није, јер он сам по себи и вашој америчкој доктрини сматра себе да су "изузетни" или по нацистичкој да су "виша раса".
Е па ти "изузетни" и "виша раса" не спадају у цивилизацију а још маље у било какав облик људског организованог друштва и они се природним путем одстрањују. То си имала прили да видиш и пре 70 година а видећеш опет и то као савременик и непосредни ученик.

Pa kad je neki post izuzetno glup, ne moze a da se ne zapazi. Inace ne brini,ni ja tebe ne citam cesto, nego bas kad mi 'zabodes oci" pisuci iznad ili ispod mene, ili tu negde.

Ovo sto si napisao nema veze sa zivotom, tj. sa mnom mada i to unapred znas kako, valjda gledajuci u kuglu, ali to je jos jednan dokaz tvoje pogresne procene i pistrasnosti.

A sad, ne bih te zadrzavala dalje jer vidim da zivis u potpunoj iluziji.
 
Penzioneru uteruju dug od 67 para:super:




EPS snabdevanje“ poslalo je Sretenu Simoviću obaveštenje da će mu na vrata pokucati izvršitelji ako ne plati dug za struju od minornih 0,67 dinara.

U opomeni “EPS snabdevanja” poslatoj Simoviću na kućnu adresu navodi se da je njegov dug sa kamatom za april ove godine 0,67 dinara. U dokumentu pod nazivom “Opomena pred predaju predloga za izvršenje” to javno preduzeće upozorilo je ovog redovnog platišu da odmah po prijemu opomene, a najkasnije do 18. juna, izmiri obaveze. U suprotnom, kako su naveli, protiv Simovića će podneti predlog za izvršenje, što bi moglo da povuče i dodatne troškove.

Simović (75), inače pukovnik u penziji, šokiran je činjenicom da mu jedno državno preduzeće kao redovnom platiši struje preti privatnim izvršiteljima. U još većoj neverici bio je zbog toga što se EPS usudio da mu pošalje opomenu zbog duga manjeg od jednog dinara, koliko, poređenja radi, košta tek jedna šibica ili čačkalica.

- Nisam mogao da verujem. To da mi šalju opomenu zbog duga za koji zbog minornosti ni kovanice ne postoje, pa još i da mi prete izvršiteljima, u najmanju ruku je apsurdno. A dug od 0,67 para verovatno je nastao jer zaokružujem iznos i struju ne plaćam u paru, već u dinar - kaže Simović.

Još veći apsurd je da će Simović u slučaju da plati dug morati da izdvoji dodatnih 50 dinara, koliko u proseku iznosi uplatnica. U slučaju da ne plati, troškovi će mu biti čak 6.268 puta veći.

- Izvršitelji su dužni da rade svaki predmet bez obzira na visinu duga. Zakon ne propisuje granicu i o tome bi trebalo da odlučuje EPS. Ukoliko nam EPS pošalje nalog da naplatimo dug, mi dužniku šaljemo zaključak sa dugom, kamatom i troškovima od 4.200 dinara - kaže za “Blic” Svetlana Manić, zamenik predsednika Komore izvršitelja.
............................................................................................................................................................................

Ponekad se zapitam,da li Srbi kao narod uopste treba da imaju drzavu....:think:
Ili jednostavno dati ovaj prostor nekom na upravljanje(npr.Rusiji:D)da se ovde vise zavede red i da pocnemo da licimo na uredjeno drustvo.....

E pa u tome je stos!

A bas zbog toga sto tako razmisljas da ne zasluzujemo da imamo drzavu nam i jeste ovako.

Mi je sustinski ni nemamo jer Srbijom vlada zapad-EU i NATO. Pored svih dokaza i cinjenica koji se svakodnevno pojavljuju(narod ili ne prati-neobavesten,ima puno obaveza ne prati, ili ne razmislja ili nepismen pa ne moze da razume A opet mnogi vidimo iako nas nema u medijima jer je zabranjeno da budu oni koji su svesni okupacije to ne znaci da ih nema) Vucic je sam nekoliko puta izjavio: Ako sam los,ako ne radim dobro svoj posao smenite me odma sta cekate,nadjite nekog boljeg-obracajuci se stranim ambasadorima Velike Britanije,Nemacke i prvenstveno SAD.
 
Pa kad je neki post izuzetno glup, ne moze a da se ne zapazi. Inace ne brini,ni ja tebe ne citam cesto, nego bas kad mi 'zabodes oci" pisuci iznad ili ispod mene, ili tu negde.

Ovo sto si napisao nema veze sa zivotom, tj. sa mnom mada i to unapred znas kako, valjda gledajuci u kuglu, ali to je jos jednan dokaz tvoje pogresne procene i pistrasnosti.

A sad, ne bih te zadrzavala dalje jer vidim da zivis u potpunoj iluziji.

То што ти нешто не знаш или ниси довољно обавештена уопште те не оправдава од твојих текстова који на крају одишу са прегршт глупости и не знања.
Ако нешто не знаш или си несигурна шта је то немој о томе да пишеш !

Ево овде имаш мало материјала да прочиташ о идеологији "америчке изузетности" коју сада полако преузимају сви њихови главни играчи ширим света па тако и њихови изузетни магарци овде у Србији. На исти такав начин се и идеологија немачке "више расе" својевремено примала тамо где је нацизам загосподарио.

http://srbin.info/2013/09/13/opasna...osti-i-istorijska-vaznost-putinove-kritike-2/

ПС
Видели смо како сте славно прошли пре 70 година е опет ће те тако да прођете.
Заборавих да ви сматрате да је историја почела 05.10.2000.г. Извињавам се али мораћеш мало да проучиш и оне који су мало старији од 15 година.
 
Poslednja izmena:
ПС - А веруј ми да је пречишћавање више немогуће избећи јер је најгори људски отпад замислио да може да влада над целим народом а који реално не зна ништа више од најобичнијег мајмуна. То су одлично показали и доказали најпре демократе а сада и ови напредни.

Pa kada su narod majmuni, njima moraju da vladaju mujmani. XYCI, shvati da kakad narod, takva i vlast. Pa i takva opozicija. Jos i gora. Jel tako? :mrgreen:

Gledaj ti da precistis tu rakiju koju sljokas, da je preteras par puta, da bude kvalitet... To je tvoj partijski patriotski srpski zadatak za danas. :smeker:

_niemand_
 

Back
Top