Diplomirani Informaticar na Engleskom?

Da evo ovde na wikipediji imas nesto https://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

- - - - - - - - - -

Valjda.. :) U tome i jeste stvar, koliko ja znam ne postoji prevod na Engleski za rec 'informatika' sto dodatno otezava prevod ukoliko Vam prevodjenje nije struka.

Pa imas podoblasti Computer Science.

Tebi je zvanje Computer Scientist, a usmerenje Information Science valjda

- - - - - - - - - -

Ili mozes da napises nesto tipa information systems and technology engineer ako imas zvanje inzenjera, a ako imas zvanje bas informaticara onda mi je logicnije da napises Information Science, a u svakom slucaju prvo zvanje ti je Computer Science.
 
Da evo ovde na wikipediji imas nesto https://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science

- - - - - - - - - -



Pa imas podoblasti Computer Science.

Tebi je zvanje Computer Scientist, a usmerenje Information Science valjda

- - - - - - - - - -

Ili mozes da napises nesto tipa information systems and technology engineer ako imas zvanje inzenjera, a ako imas zvanje bas informaticara onda mi je logicnije da napises Information Science, a u svakom slucaju prvo zvanje ti je Computer Science.

Hvala mnogo na odgovoru. Ukoliko ima neko strucan na forumu slobodno moze da potvrdi da li je ovo tacno.
 
Hvala mnogo na odgovoru. Ukoliko ima neko strucan na forumu slobodno moze da potvrdi da li je ovo tacno.

Iskreno, ja do sada nisam nikada video da je neko imao BSc ili MSc program iz "Information Science". Moguće da negde postoji program koji se baš tako zove, ali je to veliki izuzetak, barem u UK/AUS/CAN/NZ i USA.

Mnogo rasprostranjeniji su generalni smerovi/programi "Information Technology" i "Computer Science", mada ova dva ni u kom slučaju nisu sinonimi. Pod "Computer Science" spadaju programi sa (mnogo više) matematike, algoritama, gradnja asemblera i kompajlera, teorija programskih jezika, teorija mreža (TCP stack i slično), matematička teorija relacionih baza podataka i tako dalje, dok je IT više "opšta" informatička tehnologija, sa Web-om i alatkama, bazama podataka na admin i korisničkom nivou, GUI, online learning, mreže na admin nivou, itd.

To se, naravno, razlikuje od jednog Univerziteta do drugog, kod nekih su IT i/ili CS podeljeni na deset podprograma i disciplina - ali je generalno tako, iz mog iskustva.
 
Poslednja izmena:

Back
Top