volim ga ali...

mirjana

Početnik
Poruka
12
Mrzim njegovu mamu, znam da to zvuci surovo ali tako je. sve do se ona mjesa mi nemamo zajednickog zivota a drgi nacin ne postoji je r nemamo finasisku potporu i tako da ne mozemo ziviti sami.
ako ima neko slicna iskustva sa svekrvama neka se javi
 
Mislim da sam i ja tako razmisljala na pocetku. Onda sam odlucila da je skroz izanaliziram, da znam sa kakvim tipom zene imam posla (mada sam u pocetku mislila da za tim nema potrebe, a i moj suprug je govorio da trosim svoju energiju na gluposti). Necu da vam oduzimam vreme njenim psiholoskim profilom, njena glavna odlika je "folirant". I za takve ima leka.
Za kratko vreme sam postigla da me se moja svekrva plasi. Zato sto sam uvek ispred nje, makar dva koraka. I ona je nemocna. To je bio jedini nacin. Cisto da se stvari postave na svoje mesto.
Srecne okolnosti su da imam potpunu podrsku svoga supruga koji mi je zahvalan sto sam mu za neke stvari otvorila oci, a i vidjamo se jednom mesecno, kada "mamica" spremi rucak.
 
Kapris:
Ako se ne odvojite od nje, kad tad ce ti puci film. Ili njoj. Ili njemu. :?

Bojim se da je ovo tacno. Nisam bas imala iskustva sa svekrvama, ali jesam sa mamom bivseg decka. Pozvala nas je u goste kod nje u drugi grad na mesec dana i ja naivna otisla. Sa mnom je bila licemerno ljubazna, lai sam provalila da me je mrzela. Mrzela je cak i to sto sam kulturna, lepo se ponasam i obrazovana sam. Napominjem da je njen sin nesto manje uspesan od mene (a, bogami, i manje vaspitan, ali sam ja, opet naivno, mislila da to nema veze sve dok je neko zaista dobar). I sta se desilo? Ona je bez ikakvog racionalnog razloga njega pocela da okrece protiv mene. neverovatno kako jedna zena moze da mrzi drugu! Konacno, vratimo se kuci, mislim ja sad ce sve biti OK, ali on je poceo da se ponasa isto kao i ona prema meni! Sinovi su valjda vezaniji za majke od devojaka, sta ja znam. I na kraju raskinemo. Na moje veliko zadovoljstvo.
Puno pozdrava i srecno!
 
evo ovako....
ja nisam bila udata ali sam zivela sa deckom zajednom u istoj zgradi gde su zieli i njegovi, ada je to bio stan poseban od njihovog ali mi je smetala jer je sve moralo da se radi onako kako j eona htela i kako ona kaze, mesala se dosta mada nije ona jedini razlog sto nismo danas zajedno, ali je jedan od tih dva razloga tako da ti je najbolje da resite to sa njom i date joj do znanja da zelite da zivite vas zivot onako kako se vama dopada...a sto se tice finansijskih problema pobrinite se da ne zavisite od nje jer ce vam to kad tad prebaciti preko nosa
toliko od mene
 
Ma znam ja to sve veoma se dobro razumemo ali me interesuje da li je neka od vas uspela da svekrvu iskljuci iz zivota a pritom da nije povredila svog muza ili momka, tome interesuje ako jeste onda kako. lako je meni sa njom ali treba mi sto bezbolniji nacin.
 
mirjana:
Ma znam ja to sve veoma se dobro razumemo ali me interesuje da li je neka od vas uspela da svekrvu iskljuci iz zivota a pritom da nije povredila svog muza ili momka, tome interesuje ako jeste onda kako. lako je meni sa njom ali treba mi sto bezbolniji nacin.
Navedi ga da on bude taj koji će sve "sam" shvatiti. Na kraju ćeš ti biti ta koja ima razumevanja za nju.
 
Ma svi muskarci imaju usadjen taj kompleks. Samo od njegove majke zavisi da li ce on (kompleks) eskalirati u opsesiju iliti nekakvo poredjenje sa bozanskim bicem. Malo je majki koje uspeju valjda da to prelome u sebi i puste svoje decake da zive normalno i vole i druge zene.
 
jadna svekrva,mozda je vec i pokojna :(
al to mi je glavna fora,ne podnosim svekrvu,al moram da zivim s njom jer nismo finansijski samostalni
pa sto su se vencavali dok nisu mogli da sebi plate hleb?
 
jadna svekrva,mozda je vec i pokojna :(
al to mi je glavna fora,ne podnosim svekrvu,al moram da zivim s njom jer nismo finansijski samostalni
pa sto su se vencavali dok nisu mogli da sebi plate hleb?
Ih smovko pa gde ti zivis. :(
Prvo po mnogim provincijama roditelji su pravili ogromne kuce, na 2-3 sprata da bi sin tu mogoa da dovede zenu, pa kada deca odu svojim putem zjape prazne. U mnogim porodicama se ne polaze uopste na skolovanje dece i na to da im se omoguci laksi zivot, vec tako gleda se sta je dovoljno. To mu/joj je dosta kazu. Sto je to tako ne bih mnogo da ulazim u to. A onda kolika je nezaposlenost, kolike su plate... Da malo zadjes u neki drugi kraj i u njihove porodicne price, pa to je da se pitas kako ti ljudi izlaze na kraj uopste. I sada da li je resenje da se tu niko ne vencava zato sto ne mogu da dignu kredit za neki stan, ne bih bila tako brza da osudim.
A majke stvarno umeju nekad da se previse vezu za svoje sinove, narocito kod nas gde ima zena koje smatraju da su uspele u zivotu samim tim sto su rodile musku decu, i da snaju dozivljavaju kao pretnju autoritetu koje su uspostavile nad sinom i uopste u tom domacinstvu. Primera okolo koliko hoces. Imala sam nastavnicu koja je jos u osnovnoj skoli upozoravala decake iz odeljenja da dovode kuci drugarice i sa tom praksom da pocnu odmah, da malo navikavaju majke. :neutral: Inace je jedini nacin da se ne zivi u zajednici, to moze malo da pomogne, ali i to ne nesto narocito mnogo.
 
pa ne moraju da dizu kredite da kupuju stan,od dve plate moze da se placa podstanarstvo u garsonjeri,zar ne,ako ti vec ne prija svekrvino drustvo
svakako necu sedeti kod svekrve,a ne podnosim je,nema tih para
ovo ti kazem kao mama momka koji izbacuje nebuloze tipa ako mi dodje,ja cu da se zenim,a na drugoj godina je faksa,a devojcica 4 srednje
a leba cemo da vam kupujemo ja i njena mama?
ne daj boze rane trudnoce,ma ok,ne bih ni casa razmisljala,bila bi i baba i svekrva uz pesmu,ali svesno da se mladi odlucuju da se vencavaju,a da ne mogu da plate bar sobicu da su negde sami...to mi nije ok
 
Sve je u muskarcevoj sposobnosti i ambiciji da zaradi novac.To se od samog starta vidi,da li ce neko uspeti da samostalno kupi stan,ili nece nikad.
A sto se tice netrpeljivosti izmedju zene i keve,i tu je muskarac odgovoran.
Jednostavno,udaris rukom o sto,i oteras obe u cosak :heart:
Ne pregovaras sa teroristima
Ghelyon.gif
 
bogami ja ti želim da budeš baba i svekrva uz pesmu i to što hitnije. i to o svom trošku :mrgreen::heart:

fazon je što se prvi venčavaju i prave decu
upravo ti koji ne znaju šta će sa sobom i onda aj kao da se igramo porodice
i onda babe gaje decu, privale se jednoj ili drugoj familiji, njima extra...
krš primera

- - - - - - - - - -

Sve je u muskarcevoj sposobnosti i ambiciji da zaradi novac.To se od samog starta vidi,da li ce neko uspeti da samostalno kupi stan,ili nece nikad.
A sto se tice netrpeljivosti izmedju zene i keve,i tu je muskarac odgovoran.
Jednostavno,udaris rukom o sto,i oteras obe u cosak :heart:
Ne pregovaras sa teroristima Pogledajte prilog 339084

ufff žestok si.... napne mi se svaki mišić u ramenima kad pročitam ovakav post :)))
 
bogami ja ti želim da budeš baba i svekrva uz pesmu i to što hitnije. i to o svom trošku :mrgreen::heart:

fazon je što se prvi venčavaju i prave decu
upravo ti koji ne znaju šta će sa sobom i onda aj kao da se igramo porodice
i onda babe gaje decu, privale se jednoj ili drugoj familiji, njima extra...
krš primera

- - - - - - - - - -



ufff žestok si.... napne mi se svaki mišić u ramenima kad pročitam ovakav post :)))

Ti ne zahebavaj nego uci od iskusnijih :p
 
sebastijane,potpuno se slazem da je muskarac odgovoran za dobar odnos.treba dobro da poznaje obe i da pronadje nacin da se ni jednoj ne podilazi ,a da se druga oseca skrajnuta.i da ne dozvoli cerupanje,jer su podjednako vazne
 

Back
Top