kako se nosite sa stresom ?

Idem kroz život sa pola gasa i ebe mi se što Madjarska nema more a ima ratnu mornaricu !
Moj najbolji prijatelj je stalno negdje jurio i dokazivao se a onda je je u 27. godini poginuo
u svojim novim kolima jer je prebrzo vozio u povratku sa mora . Tada sam shvatio da se može puno
više postići ne žureći .
 
Progutam ga onda ispljunem. Ako ne mogu zadržati kvantitete, ili već imam dovoljno u rezervi, ili nemam mu na umu ikakve namene u tom trenu. Ako si blizu a mislim da ti može pomoći, preobličim ga u te svrhe. Može se desiti i da te njime klepim. Ukoliko sam stvarno besan, nećeš nikakav raskol niti mrmor iz moga smera osetiti. Dok te ne klepim.
 
- Ravnomerno i nečujno disanje kroz nos prema tačci jedan dlan ispod pupka.
- Mišići lica potpuno opušteni.
- Jezik opušten, pritiska prednje zube ( gornji i donji se ne dodiruju ).

- Uzemljenje ( da osetiš i postaneš svestan podloge na kojoj si ),
- svesnost toplote stopala,
i u ekstremnijim slučajevima
- trljanje ( drpanje ) sopstvenog polnog organa ( onako, bezobrazno i primitivno !).
 
- Ravnomerno i nečujno disanje kroz nos prema tačci jedan dlan ispod pupka.
- Mišići lica potpuno opušteni.
- Jezik opušten, pritiska prednje zube ( gornji i donji se ne dodiruju ).

- Uzemljenje ( da osetiš i postaneš svestan podloge na kojoj si ),
- svesnost toplote stopala,
i u ekstremnijim slučajevima
- trljanje ( drpanje ) sopstvenog polnog organa ( onako, bezobrazno i primitivno !).

:zcepanje:
e ovo uzemljenje je ozbiljna stvar. Ležanje na krevetu/u fotelji ne opušta ni upola koliko ležanje na golom podu. Ima istine u tome.
 
Slusanjem muzike, jogom, pet tibetanaca su stvarno dobri kod stresa, setnja, smejanje ako si u stanju da se smejes.
Sve zavisi zbog cega je stres nastao? I da li taj stres traje i nepromenjiv je ili je to samo trenutno stanje i da koji su razlozi stresa.
Nekad je dovoljno samo se dobro ispavati i malo smanjiti brzinu.
 

Back
Top