[ekonomija cveta] Rat građana i izvršitelja

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
ekonomija cveta:
Rat građana i izvršitelja

Za tri godine rada privatni izvršitelji su poslali dužnicima za struju, grejanje i komunalije više od milion zahteva za naplatu, a istovremeno su od njih dobili na desetine udaraca, stotine pretnji, hiljade uvreda...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/568267/Rat-gradjana-i-izvrsitelja

Rat između građana koji ne plaćaju obaveze i državnih službenika koji im zbog toga uzimaju novac i imovinu samo se zaoštrava. U borbi za platu izvršitelji bez mnogo polemike dugove za struju i komunalije naplaćuju od zarada, penzija, automobila, nekretnina i nameštaja dužnika. Mesta za pregovore nema čak i sa najsiromašnijima koji bukvalno nemaju od čega da žive. S druge strane, građani im vraćaju uvredama, fizičkim napadima, čak i pretnjama smrću...

Zbog duga prema „Infostanu“ iz 2012. penzionerka V. M. već neko vreme dobija penziju od tek 10.000 dinara mesečno, od ukupno 30.000 koliko joj sleduje.

- Od svakog dela izvršitelj mi obustavi po 10.000 dinara. I tako ukupno šest meseci - kaže naša sagovornica tvrdeći da obaveze prema „Infostanu“ od po 9.000 dinara mesečno nije mogla da plaća zbog troškova lečenja supruga. Još težu sudbinu imala je porodica Panajotov iz Niša, koju su izvršitelji zbog duga za struju od 700.000 dinara nedavno iselili iz kuće.

S druge strane, ovi državni službenici na teren svakodnevno odlaze kao na ratište. Uvrede kojima ih dužnici „čašćavaju“ dođu im kao dobar dan, a sve češći su napadi, čak i ozbiljne povrede.

Izvršitelj Milan Jovičić iz Šapca nedavno je pretučen u Mačvanskom Metkoviću kada je išao da popiše imovinu zbog duga zemljoradničkoj zadruzi od 300.000 dinara. Popisivao je i slikao svinje, a sin dužnika D. M. (25) ga je „posavetovao“ da popiše i dve svinje koje se nalaze u drugom toru. Mladić ga je, potom, iz sve snage udario metalnom štanglom.

Aleksandru Pavloviću, izvršitelju iz Kraljeva, građani su dva puta polomili prozore na firmi.

- Prvi put se dogodilo na Uskrs prošle godine. Tada sam pomislio da je to neko uradio slučajno, a drugi put pre mesec dana. Ljudi su često kivni, naročito kada oduzimamo imovinu. Kolege su mi upravo javile da je intervenisala policija - kaže Pavlović za „Blic“.

I umesto da narod trazi ukidanje privatnih izvrsitelja ,narod dopusta njihovo enormno bogacenje na racun sve siromasniijih gradZana Srbije. :whistling:

A zasto su gradZani Srbije sve siromasniji?! Izborili se godinitze dve tisucite nekoga 5oga listopada za Demokracion, i biraju do mile volje sta im srce i doope iste. Samo nekako uvek izbirase one koji im pricadu hollywood-ske fantazme, sanje, laze i paralaze, da nista da rade i rede ne moraju, samo da glasadu, pa ne treba da sede i radu, samo da uzivadu u neradu! :smeker:

Orgazmatron, i jeste! :aha2:

_niemand_
 
I umesto da narod trazi ukidanje privatnih izvrsitelja ,narod dopusta njihovo enormno bogacenje na racun sve siromasniijih gradZana Srbije. :whistling:

A zasto su gradZani Srbije sve siromasniji?! Izborili se godinitze dve tisucite nekoga 5oga listopada za Demokracion, i biraju do mile volje sta im srce i doope iste. Samo nekako uvek izbirase one koji im pricadu hollywood-ske fantazme, sanje, laze i paralaze, da nista da rade i rede ne moraju, samo da glasadu, pa ne treba da sede i radu, samo da uzivadu u neradu! :smeker:

Orgazmatron, i jeste! :aha2:

_niemand_

ШТО СЕ ПРАВИШ БЛЕСАВ....:think:

ОВИ КВИСЛИНЗИ ...ЋЕ ДА СЛУШАЈУ НАРОД...МАЛО МОРГЕН
 
Ja se nikada nisam pravio blesav. Uvek sam bio jako ozbiljan. Meni kada se da neka para, za ono sto treba da se odradi, to ce i biti odradjeno. Nema veze da li je ta para 1 ojro, 1000 ojra, 1000000 ojra. Ako sam prihvatio posao, ima da grizem, pa makar sve zube polomio, ili ima da pare vratim. :rtfm:

Za Srbe vazi sasvim drugo pravilo. Daj mi da pokupimo pare, da zalepimo to zvakom, drzi vodu dok majstori odu, a posle kuj gi iebe, neka se sve srusi. :aha2:

Ne mere vise... Shvatas li ti to (tito)? :nono3:

_niemand_
 

Back
Top