veliki vjernici .

ravana

Domaćin
Poruka
4.537
Naletio sam na jednog poslovnog partnera kojemu je svaka druga rjec bila , isus , marija , idem u crkvu svaki dan , molim za tvoju obitel etc a htio me zavaljati za svaki cent . Kad sam mu rekao nakon pola sata tih budalastina - ko o cemu , vojnik o skracenju a ***** o postenju malo se stilto . Kako bi vi sa tim velikim vjernicima ?
 
Posle vise godina sam bio sreo jednu moju staru prijateljicu koja je takodje zapala u.....kako da kazem - versko ludilo...

Mislim da su takvi ljudi ipak malo skrenuli....Nisu izdrezali pritiske u zasnjih 20 godina.
 
Немам ништа против, ако то неко искрено осећа, али ако је лицемер, овај твој, како га ти представљаш, онда је то само гротескно.

Pa svi su Milunka licemeri...

kao i pre kada su svi bili komunisti zbog moralno politicke podobnosti.

Sada su vernici iz istih razloga.

I oni koji su skrenuli.
 
Baćo moj sve je to taktika za interes, treba spremiti kontrataktiku i imati stav prema takvima.
Moj odgovor ti je da pre vjeruješ ateistima, nego današnjim vjernicima. Ako ti kaže da je vrjernik sumnjaj odmah.

Hrišćanstvo jeste religija ljubavi, samo što to većina ne konta, možda 1% hrišćana vjeruje kako treba, tj. ponaša se po tom protokolu koji je propagiran u vjeri, ostalo izmet.
Vaše pape kroz istoriju su se pokazali kao okoreli kriminalci, pravoslavci ništa bolji, pogrešno propagiranje vjere, katolici su pametniji, a mi pravoslavci smo zaguljeniji.
A da ne govorim o ponašanju i bahatosti današnjeg sveštenstva koje bi trebalo nekom da propovjeda tu istu vjeru. Vjeronauku su ubacili u škole, a krimosi u crnim mantijama predaju kao nešto,
crnog audija parkira na školskom parkingu, a na času servira strah od svevišnjeg kojeg ni sam ne poštuje. Dakle servira se manipulacija na vrijeme za nejač jer filozofiju još ne mogu da shvate pa da imaju kritičko mišljenje.

Bio sam skoro u jednom manjem mjestu u Srbiji, ispred jednog njihovog kulturnog centra šta li je već u kojem se završavala neka manifestacija vidio sam grotesknu sliku,
ljudi izlaze, ispred parkirano oko 20 nekih musavih automobila, jugići, golfići itd. samo jedan citroen novije generacije crni stoji sija. Možete pogoditi čiji je bio... samo sam uzdahnuo i rekao u sebi, "e g.ovna moja..."

Uzmi primer nas Srbe, kada nas sve obuhvatiš i sabereš moral dobiješ jednakost sa licemjernim izmetom.
Većina slave slavu, veliki rodoljubi, nacionalisti itd. Većina idu u drugu zemlju na odmor. A ovamo krađa i eksploatacija na svakom nivou od tih istih, preveslaj bližnjeg svoga da on ne bi tebe, pa ko pre koga.
Luda kuća, nema druge.
 
Naletio sam na jednog poslovnog partnera kojemu je svaka druga rjec bila , isus , marija , idem u crkvu svaki dan , molim za tvoju obitel etc a htio me zavaljati za svaki cent . Kad sam mu rekao nakon pola sata tih budalastina - ko o cemu , vojnik o skracenju a ***** o postenju malo se stilto . Kako bi vi sa tim velikim vjernicima ?

postujem svacija osecanja, ukljucujuci i verska

- - - - - - - - - -

Немам ништа против, ако то неко искрено осећа, али ако је лицемер, овај твој, како га ти представљаш, онда је то само гротескно.
ali i to je njihova stvar i na to imaju pravo, zar ne?

- - - - - - - - - -

Pa svi su Milunka licemeri...

kao i pre kada su svi bili komunisti zbog moralno politicke podobnosti.

Sada su vernici iz istih razloga.

I oni koji su skrenuli.
ti ovo ozbiljno?
 
Naletio sam na jednog poslovnog partnera kojemu je svaka druga rjec bila , isus , marija , idem u crkvu svaki dan , molim za tvoju obitel etc a htio me zavaljati za svaki cent . Kad sam mu rekao nakon pola sata tih budalastina - ko o cemu , vojnik o skracenju a ***** o postenju malo se stilto . Kako bi vi sa tim velikim vjernicima ?

To su ti novokomponirani vjernici, koji su se iznenada "probudili" na ovim našim prostorima 90-ih godina prošlog stoljeća. I od tada je moderno zvati sebe vjernikom, a razlika je baš u tome "zvati se" i "biti".
Ovo ti je čisto dokazivanje, privlačenje pažnje, kao i u drugih sferama života.
Prave vjernike poštujem, a ove zaobilazim u velikom luku ili ih malo propitam o njihovoj vjeri... :lol: Tek onda shvatiš kakvi su "vjernici".
 
To su ti novokomponirani vjernici, koji su se iznenada "probudili" na ovim našim prostorima 90-ih godina prošlog stoljeća. I od tada je moderno zvati sebe vjernikom, a razlika je baš u tome "zvati se" i "biti".
Ovo ti je čisto dokazivanje, privlačenje pažnje, kao i u drugih sferama života.
Prave vjernike poštujem, a ove zaobilazim u velikom luku ili ih malo propitam o njihovoj vjeri... :lol: Tek onda shvatiš kakvi su "vjernici".
odavno nista besmislenije ne procitah...

sve i da si kompetentna da nekoga propitujes istoriju religije, kakve to veze ima sa tim da li je neko vernik
niti poznavanje verske dogme pokazuje to da je neko vernik, niti nepoznavanje pokazuje da nije

vrlo arogantan i zloban komentar
ti si kompetentna da procenis ko je pravi vernik, a ko nije?!:lol:
 
odavno nista besmislenije ne procitah...

sve i da si kompetentna da nekoga propitujes istoriju religije, kakve to veze ima sa tim da li je neko vernik
niti poznavanje verske dogme pokazuje to da je neko vernik, niti nepoznavanje pokazuje da nije

vrlo arogantan i zloban komentar
ti si kompetentna da procenis ko je pravi vernik, a ko nije?!:lol:

A da li je za tebe vernik onaj koji se busa hriscanstvom, a ne zna ni 5 od 10 zapovesti?

KAKAV je to vernik?
 
odavno nista besmislenije ne procitah...

sve i da si kompetentna da nekoga propitujes istoriju religije, kakve to veze ima sa tim da li je neko vernik
niti poznavanje verske dogme pokazuje to da je neko vernik, niti nepoznavanje pokazuje da nije

vrlo arogantan i zloban komentar
ti si kompetentna da procenis ko je pravi vernik, a ko nije?!:lol:

Nek si ti meni živa i zdrava :zag:
Vjerujem da si vjernica, pa tako vjeruješ da nas je stvorio Bog, pa nam je tako podario i mozak... a ja uz to još i vjerujem da se svaki put naš Stvoritelj jako razveseli kad mi malo pokrenemo te sive vijugice i počnemo sami donositi zaključke, a ne da samo kao spužve upijamo ono što nam serviraju.
Da, da bi razumjeli religiju, moramo znati i povijest te religije i povijest vremena kada je ta religija nastala i šta ona u stvari znači.
Velika većina današnjih vjernika naziva sebe tim imenom jer je jednostavno moderno biti viđen u crkvi, jer im djeca idu na vjeronauk jer idu i sva ostala, pa da ne bi bili odbačeni...slave se praznici i sveci za koje se i ne zna tko su i šta su bili, velika većina ne zna šta piše u Bibliji, temelju kršćanstva, niti ju je ikada držala u ruci, a slobodno mogu reći i to da baš to i odgovara našim samoproglašenim crkvenim ocima.
Ali istovremeno ti kvazi vjernici, samo na deklarativnoj razini, imaju potrebu isticati svoju superiornost i superiornost svoje vjere. Prezentiraju se kao duboko duhovni, vape da budu u centru pažnje, jer njihov mentalni sklop uvijek slijedi isti obrazac: biti iznad ostalih. Samim tim krše jedno od osnovnih pravila kršćanstva: skromnost i poniznost.
E vidiš, kada mi netko od takvih "vjernika" pomuti moj duševni mir, onda jednostavno moram ući u dublje razmatranje njegovog vjerovanja...arogantno ili zlobno? Neka mi Bog sudi.
 
A da li je za tebe vernik onaj koji se busa hriscanstvom, a ne zna ni 5 od 10 zapovesti?

KAKAV je to vernik?
Не мора ништа теоријски да зна, нити да је читао књиге, може да буде и дословно неписмен.

Важно је да се, по своме унутарњем осећању, држи 10 Заповести....

И важно је да живи као човек Добре Воље, да има, и преноси другима - Љубав... (Прва посланица светог апостола Павла Коринћанима, глава 13)...
 
A da li je za tebe vernik onaj koji se busa hriscanstvom, a ne zna ni 5 od 10 zapovesti?

KAKAV je to vernik?
Mozda veci od nekog vladike koji Bibliju poznaje u tancine, mi to ne znamo.

- - - - - - - - - -

Nek si ti meni živa i zdrava :zag:
Vjerujem da si vjernica, pa tako vjeruješ da nas je stvorio Bog, pa nam je tako podario i mozak... a ja uz to još i vjerujem da se svaki put naš Stvoritelj jako razveseli kad mi malo pokrenemo te sive vijugice i počnemo sami donositi zaključke, a ne da samo kao spužve upijamo ono što nam serviraju.
Da, da bi razumjeli religiju, moramo znati i povijest te religije i povijest vremena kada je ta religija nastala i šta ona u stvari znači.
Velika većina današnjih vjernika naziva sebe tim imenom jer je jednostavno moderno biti viđen u crkvi, jer im djeca idu na vjeronauk jer idu i sva ostala, pa da ne bi bili odbačeni...slave se praznici i sveci za koje se i ne zna tko su i šta su bili, velika većina ne zna šta piše u Bibliji, temelju kršćanstva, niti ju je ikada držala u ruci, a slobodno mogu reći i to da baš to i odgovara našim samoproglašenim crkvenim ocima.
Ali istovremeno ti kvazi vjernici, samo na deklarativnoj razini, imaju potrebu isticati svoju superiornost i superiornost svoje vjere. Prezentiraju se kao duboko duhovni, vape da budu u centru pažnje, jer njihov mentalni sklop uvijek slijedi isti obrazac: biti iznad ostalih. Samim tim krše jedno od osnovnih pravila kršćanstva: skromnost i poniznost.
E vidiš, kada mi netko od takvih "vjernika" pomuti moj duševni mir, onda jednostavno moram ući u dublje razmatranje njegovog vjerovanja...arogantno ili zlobno? Neka mi Bog sudi.
Da arogantno i zlobno, ali necu trositi reci. Objasnila je Milunka Savic na sta sam mislila.
 
Не мора ништа теоријски да зна, нити да је читао књиге, може да буде и дословно неписмен.

Важно је да се, по своме унутарњем осећању, држи 10 Заповести....

И важно је да живи као човек Добре Воље, да има, и преноси другима - Љубав... (Прва посланица светог апостола Павла Коринћанима, глава 13)...

Makar sta...

Takvi su i pagani, za to ne moraju uopste biti VERNICI NEKE RELIGIJE...

Kako ces RASPOZNATI hrisacanina ako ne po tome sta on ZNA o hriscanstvu?

Kakav je hriscanin koji ne zna gde i kada je razapet Isus, koga je narod postedeo, a Isusaa razapeo, kome se prvo prikazao Isus nakon vaskresenja, ko su bili apostoli i sta su oni radili........?????

KAKAV je HRISCANIN koji to ne zna????

A to o ljudima Dobre Volje.....I ljubavi.....

Pa najvise ljudi u proslosti covecanstva je pobijeno U OSNOVI ZBOG RELIGIJE....

I JOS se ubijaju: od Sirije, preko ratova na Balkanu, do Ukrajine...
 
Poslednja izmena:
Komentar ti je na nivou komentara: "Mozda je neki covek veci fudbaler od Mesija, iako fudbal ne poznaje u tancine, mi to ne znamo!" :bljak:
uporedjujes babe i zabe
prakticne stvari i vestine zahtevaju znanje, a vera ne

da si malo upuceniji u Bibliju koju smatras toliko potrebnom u vezi sa ovim, znao bi da je ovo sto sam napisala tacno

(koji je nivo tvog komentara sa ovim smajlijem nema potrebe komentarisati)
 
uporedjujes babe i zabe
prakticne stvari i vestine zahtevaju znanje, a vera ne

da si malo upuceniji u Bibliju koju smatras toliko potrebnom u vezi sa ovim, znao bi da je ovo sto sam napisala tacno

(koji je nivo tvog komentara sa ovim smajlijem nema potrebe komentarisati)

A sta to zahteva vera, hriscansatvo?

Kako ces razabrati hriscana vernika od vernika islamiste ili budiste?

Ti Sveto pismo ne smatras za potrebno? :eek:

- - - - - - - - - -

A sta sa nama teistima koji vjerujemo ali ne pripadamo niti jednoj religiji ?

Vas naravno, treba u mulj...

Tako vecina vernika razmislja.
 
htedoh da ti odgovorim, ali kad sam dosla do podvucenog, videla sam da nemam kome
pozdrav!

To je zato sto nemas STA da odgovoris.....:rtfm:

I ti si jedna od MASE tih novih "vernika sa asfalta"...

Htela bi da bude hriscanin, a da nikada ne ides u crkvu i DA UCI o Bibliji, Isusu, svetim ljudima...Da ti OPERU MOZAK!

Takvi vernici NE TREBAJU VERI.

Veri danas trebaju oni koji popovima ostavljaju PARE i ZIVOTE ako zatreba...

Ostali, po njima, mogu u mulj....
 

Back
Top