Omiljeni anime?

ghoul bitch

Početnik
Poruka
4
Napišite koji Vam je omiljeni anime i zbpg čega taj anime,može obrazloženje,a i ne mora:D:D:D:per:
Evo primer:
Tokyo ghoul
Zato što je psycho anime,a baš takve volim,i naročito mi se sviđa što su neke stvari toliko realne,u vezi ponašanja ljudi kao rase,Onda...posebno mi se dopada način kkako je urađen anime.Sviđa mi se to što jedu ljude i sve je onako kako ja volim hehe:klap::klap::bye::worth:
 
У овом тренутку мој фаворит је Fate zero, без икакве конкуренције.
Анимација-после AoT убедљиво најбоља коју сам икада видео.
Ликови-до крајње мере феноменални и занимљиви, сваки од њих има друкчије планове и психолошке профиле, њихова размишљања и конфликти су крајње реалистично урађени, 90% њих се не могу сврстати на добру и лошу страну.
Прича-крајње зрела и озбиљна, са релативно тамном атмосфером.
Борба-одлична, поготово ми се допада што углавном није налик стандардним shonen анимеима са празним бацањем магије без размишљања, него ликови за промену заиста размишљају и користе тактичке варке и обмане, уз добар стари прагматизам.
Музика-Yuki Kaijura увек ради одличну музику, тако и овде.
Моја оцена-чиста десетка.
 
Наравно, да не заборавим свемоћни Needless, кога је касније TTGL ископирао(након што је Needless пре тога ископирао и пародирао све живо, почевши са North star fist, преко Evangelion итд.).
Да не буде забуне Needless аниме јесте настао након TTGL, али је манга настала 3 године пре TTGL.
За почетак најбоља аниме реченица икада.
Adam-blade-knows-how-to-talk-to-girls-right-needless-34433778-750-600.jpg

Да представим главног лика. Његово име је Адам Блејд. Он се представља као свештеник.
vlcsnap00016copy.jpg
Његова главна слабост су девојчице.
vlcsnap00015copy.jpg
Заправо мале девојчице да будем прецизан.
needless_parody2_lolicons_by_kubelo.jpg
Његова фаца кад год види малу девојчицу.
vlcsnap00017copy.jpg
Од рупе у стомаку умиру сви-осим њега.
vlcsnap00013copy.jpg
Избећи ће било који напад.
vlcsnap00044copy.jpg
Чак и ако његови савезници буду захваћени.
vlcsnap00045copy.jpg
И да, сви који су гледали Needless би волели да виде ову акцију.
epic_crossovers_motivator_by_bloodyfatalis-d3id2gp.jpg
 
Black lagoon - препоручујем, добра прича, нема магија, базирана на неком "колико год је могуће реализму"
Bleach

и хтео бих да погледам цео Ghost in the shell. Јел може неко да ми каже којим редоследом да га гледам?
 
Moja top 3:

1. Azumanga Daioh


azumanga-daioh-complete-jessica-boone-dvd-cover-art.jpg


Začetnik celog slice of life žanra (a i moj uvod u njega), duhovit, lagan, opuštajuć, sa dopadljivim i jako simpatičnim likovima. Broj jedan za mene u svakom pogledu.

Zamerke: pojedine scene su previše razvučene, animacija bi mogla biti kvalitetnija, moglo je da bude više epizoda
Omiljeni lik/ovi: Sakaki, Osaka

2. Ichigo Mashimaro

11042.jpg



Posle Azumange, SoL koji mi je najviše prirastao srcu. Jedna devojka od 20 godina i četiri devojčice od po desetak godina i njihov svakodnevni život. Beskrajno slatko i, isto kao i u Azumangi, meni interesantno iako se praktično ništa naročito ne dešava. Za razliku od nekih sličnih naslova koji su mi jednostavno bili dosadni, ova dva su se izdvojila iz gomile sličnih i, eto, zauzela prva dva mesta na mojoj TOP 3 listi.

Zamerke: premalo epizoda, likovi su mogli više da se razvijaju
Omiljeni lik/ovi: Miu, Nobue

3. Green Green

big-green-green-tv-ost-jpg.jpg


Moj prvenac kada su ecchi animei u pitanju, a, kako će se ispostaviti, i najveći favorit jer još uvek, godinu dana posle "Zelenog", još nisam našao neki bolji. Zanimljiva priča u kojoj ima i mistike i romanse i nekih natprirodnih pojava, a istovremeno priča o eksperimentalnom spajanju muške gimnazije sa ženskom, pubertetu i "zagorelosti". Likovi raznoliki i barem se za jednog vežete, ako ne i za više njih.

Zamerke: pri kraju se serija se udaljava od komedije i previše se oslanja na dramu, priča ostavlja mesta za drugu sezonu koje nikad nije bilo
Omiljeni lik/ovi: Futaba


Black lagoon - препоручујем, добра прича, нема магија, базирана на неком "колико год је могуће реализму"

Black Lagoon i realizam kao ulje i voda.
 
За дакија. Није баш обнажен у HOTD стилу или Kissxsis, у питању је мало меканији ecchi, али ваћарења, покушаја неких неваљалих ствари има у некој мери...
 
Izuzetno volim Gungrave. Neobičan je. Počinje kao standardno klinačko napaljeno anime sranjce, ali se transformiše u neverovatno duboku i dirljivu priču o prijateljstvu - gađa u samu srž.

Pored njega volim Berserk. Volim ga jer je splet meni izuzetno dragih elemenata. Smešten je u meni najdraži period kad su ratovi u pitanju, neki srednji vek u kome postoje bande plaćenika, izuzetno je mračan, i izuzetno napucan testosteronom.
 
Video sam sličnu temu na raznim forumima, sajtovima i sl. Zato osećam potrebu da pre nego što odgovorimna na temu, kažem i nešto namenjeno svim "pravim anime fanovima", anime čistuncima, i ostalima sa "prefinjenim" anime ukusom, za razliku od nas smrtnika.

1. Tema je - omiljeni anime. Nije čak ni najbolji anime, a posebno ne najnagrađivaniji anime, anime koji je prvi na svim listama, ili anime koji zvuči cool/pametno/interesantno kada kažeš da ti je omiljeni.
2. Nema potrebe dokazivati svoja dostignuća u oblasti anime estetike, napadom na nečiji izbor, odluku, ukus.
3. Komentari na koje se sve ovo odnosi, ne nalaze se na ovoj temi. Nije mi cilj da pametujem, osuđujm, samo mislim da je potrebno da ovo nekad, negde. neko kaže, Ostavljam prostora mišljenju da način na koji ja to sada činim nije najbolji ili je potpuno pogrešan, ali eto... jače je od mene i ne umem bolje z:lol: .

Ovo sigurno nije najbolji anime. Često se čini da nije baš ni najpromišljeniji, kao da se priča smišlja u hodu.

Međutim, ovo je anime zbog kojeg sam JA ustajao rano ujutru, kasnio u školu, zbog koga sam podešavao alarm u nedelju da gledam omnibus epizode i prikrivao oči dok ne počne sledeća (jer se nikada nije znalo da li će biti nove epizode ili će ponovo reprizirati), zbog kojeg sam JA i počeo da pratim anime serije, zbog kojeg i danas pokušavam da uradim kamehame talas i zbog koje je "goku" sastavni deo svakog mog passworda (ko mi hakuje profil ružna mu je keva z:) ). Pogađate, moj omiljeni anime je "Zmajeva kugla".

Veliki sam obožavalac anima. Znam dobro koji bih anime preporučio kao dobar, najbolji, savršen. Ali isto tako znam koji su na mene ostavili najjači utisak. Možda sam tada bio mali, naivan, (mada se, iz nekih mojih odluka danas, ne bi reklo da sam bio gluplji z:) ), ali ponavljam govorimo o čisto subjektivnoj kategoriji - omiljeni anime. Zato odluku o najboljem animeu prepuštam onom delu mene koji se, nekada davno, vodio srcem, zahvaljujući kojem i danas gledam anime, i nadam se da će u svakoj generaciji postojati sličan anime koji će klinci smatrati omiljnim bez obzira na naše podsmehe.

MOJ OMILJENI ANIME - ZMAJEVA KUGLA (da, baš na srpskom)

Toliko od mene

Your Friendly Naighborhood
 

Back
Top