Да ли бисте бранили овакву Србију?

Да ли бисте бранили овакву Србију?

  • Браним земљу

  • Одох кући, кулирам

  • Нека Србију бране они који су је опљачкали


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Reflektor

Ističe se
Poruka
2.199
Ајмо овако, хипотетичка ситуација...

Година је 2016. владају Вучић, Николић, Маја Гојковић, Јоргованка, Гашић, Лончар и екипа. Саветник је Тони Блер, абасадор Републике Косово гостује код Ивана Ивановића, причају се вицеви. Хрватске фирме царују. Вучић у Сарајеву потписује укидање Републике Српске. Изасланик ЕУ поручује да Србија још није испунила све што је договорено за отварање првих поглавља, али нас охрабрује на путу ка ЕУ. Србији је обећано да ће постати члан ЕУ отприлике 2030. Вучић поручује да народ не брине то што је у новом уставу Војводина република. Комисија ЕУ прегледа нацрт уџбеника историје у којима се акценат ставља на историју хрватског, албанског, бошњачког, црногорског и косоварског народа, док је историја Србије смањена за 80%. Амбасадор САД изјављује да Срби још нису прихватили Албанце и да сваки Србин мора лично порадити на друштвеној афирмацији Албанаца. Отвара се музеј српског геноцида над Хрватима код трга републике. Тасовац и Мирјана Карановић држе говор. Патриотске организације су забрањене у складу са захтевима ЕУ. Сеју се прве количине ГМ семена. Настављају се преговори о концесији извора воде, компанија Нестле је најозбиљнији кандидат. Томислав Мерчеп и Харадинај почасни грађани Београда. Вучић је изјавио да је разговарао са представницима лекара који су емигрирали и да је њих неколико одлучило да се врати, Београд ће ускоро опет имати кардиохирурга а ускоро се очекује и за Нови Сад и Ниш. Итд, итд, итд.

Незапосленост: 36%
Пад БДП: 3%
Пад куповне моћи: 11%
Пад индустријске производње: 19%
Демографски губитак годишње: 40 000 људи
Годишње се одсели: 25 000 људи.

И сад, дешава се ратна опасност, Исламска Држава прети, Шиптари се буне, вама стигне позив да се јавите у војну јединицу (са напоменом да она још не постоји али ради се на томе). Гашић преко ТВ пијан мумла да је Србија у опасности и да су ЕУ интеграције угрожене. Специјалним летом породице и деца политичара су евакуисана у Швајцарску. Нико не зна где је Томислав Николић, сумња се да се крије у звонику своје цркве у Бајчетини или је у Москви. Вучић преко видео линка из Брисела поручује народу да буде храбар и одговоран. Итд, итд..

Шта ви чините у том тренутку? Одазивате се позиву, игноришете позив или грабите пасош и правац најближа граница??
 
Branio bih je čak i takvu jadnu poniženu i raspalu. MEĐUTIM ova zemlja više nije sposobna moralno za bilo kakav rat, tako da bi to bila uzaludna žrtva. Porodice, prijatelji, i sve žrtve iz prošlosti zaslužuju da se brani ova zemlja, ali bih se pre priključio nekoj odbrambenoj paravojnoj jedinici nego da neki vezaš, trofejni general, odlučuje da li ću da budem topovsko meso i gde da me postavi. Ne znam, ne znam, živ nisam.
 
Ајмо овако, хипотетичка ситуација...

Година је 2016. владају Вучић, Николић, Маја Гојковић, Јоргованка, Гашић, Лончар и екипа. Саветник је Тони Блер, абасадор Републике Косово гостује код Ивана Ивановића, причају се вицеви. Хрватске фирме царују. Вучић у Сарајеву потписује укидање Републике Српске. Изасланик ЕУ поручује да Србија још није испунила све што је договорено за отварање првих поглавља, али нас охрабрује на путу ка ЕУ. Србији је обећано да ће постати члан ЕУ отприлике 2030. Вучић поручује да народ не брине то што је у новом уставу Војводина република. Комисија ЕУ прегледа нацрт уџбеника историје у којима се акценат ставља на историју хрватског, албанског, бошњачког, црногорског и косоварског народа, док је историја Србије смањена за 80%. Амбасадор САД изјављује да Срби још нису прихватили Албанце и да сваки Србин мора лично порадити на друштвеној афирмацији Албанаца. Отвара се музеј српског геноцида над Хрватима код трга републике. Тасовац и Мирјана Карановић држе говор. Патриотске организације су забрањене у складу са захтевима ЕУ. Сеју се прве количине ГМ семена. Настављају се преговори о концесији извора воде, компанија Нестле је најозбиљнији кандидат. Томислав Мерчеп и Харадинај почасни грађани Београда. Вучић је изјавио да је разговарао са представницима лекара који су емигрирали и да је њих неколико одлучило да се врати, Београд ће ускоро опет имати кардиохирурга а ускоро се очекује и за Нови Сад и Ниш. Итд, итд, итд.

Незапосленост: 36%
Пад БДП: 3%
Пад куповне моћи: 11%
Пад индустријске производње: 19%
Демографски губитак годишње: 40 000 људи
Годишње се одсели: 25 000 људи.

И сад, дешава се ратна опасност, Исламска Држава прети, Шиптари се буне, вама стигне позив да се јавите у војну јединицу (са напоменом да она још не постоји али ради се на томе). Гашић преко ТВ пијан мумла да је Србија у опасности и да су ЕУ интеграције угрожене. Специјалним летом породице и деца политичара су евакуисана у Швајцарску. Нико не зна где је Томислав Николић, сумња се да се крије у звонику своје цркве у Бајчетини или је у Москви. Вучић преко видео линка из Брисела поручује народу да буде храбар и одговоран. Итд, итд..

Шта ви чините у том тренутку? Одазивате се позиву, игноришете позив или грабите пасош и правац најближа граница??

Šta hipotetička situacija, to je sve vrlo moguće, samo malo uvijenije...

U principu, sada, nakon svega u zadnjih 20 godina, bih izvadio kartu u jednom pravcu...da je sve ovo smešteno ranije (i da nema iskustva zadnjih 20 godina) naravno da bih je branio.
 
Branio bih je svakako a onda po zavrsetku rata otpadnike tomu vucka i ostalu pljackasku ekipu naravno i dezertere...
pljckasi dezerteri nisto novo i nikola je imao radomira, sloba i slobini pajtase svoje radomire
pa bi se razocarao i da ovi novi nemaju svoje radomire
ne isplati se prolivati svoju krv i znoj za njih
 
Poslednja izmena od moderatora:
бранила је до задње капи крви. немам резервну земљу и не желим да је имам. борила бих се за своју земљу и своју фамилију, не за томе, вучиће, маје.

Тадићи и Вучићи се смењују, држава остаје.
 
Tesko je dati odgovor na ovakva pitanja.
U slucaju opste mobilizacije, pitanja se ne postavljaju, a i nemas puno mogucnosti, odnosno izbora.
U kamion i vozi.
Svoje najblize bih definitivno branio od svega i svacega.

- - - - - - - - - -

Тадићи и Вучићи се смењују, држава остаје.

Smenjuju se Tadic i Vucic, ali bolidi se kote, u ekspanziji su i sve ih je vise.
Drzava ovde odavno ne postoji.
Postoji samo odredjeni prostor koji naseljavaju neki nesrecni ljudi u izumiranju, nesposobni da promene tok stvari na bolje.
Iskreno, i ja sam deo tih ljudi jer nisam sposoban da promenim ni sebe, a kamoli druge.
 
nisam citao objasnjenje teme jer znam da je glupo i tendenciozno

mada to pitanje stoji za ds rezim. srecom pa se ds rezim nije zalkagaso za narod i gradjane pa dilama i nije bila teska

danas naravno da svako treba da doprinosi drzavi. istina je da je ds nasledje tajkuna, partija i kontroverznih biznismena tesko i pretesko, i da narod nema zasto to da brani.

ali to nije srbija, to su samo dos tekovine i one su prolazne

drzavu, gradjane, naciju i veru naravno da treba braniti, kao sto se uvek i branila. malogradjanske dileme tipa sto ja da gibnema, ili nije mi dala mama da idem da branim srbiju os siptara, sve su redje i izumiru

srbija za 20 godina ce biti vise patriotska nego ikada, a manje ds i nvo.

ps nije iskljuceno da zapad opet zakuva medjsobne sukobe na ovim prostorima, ali to nema veze sa nama i time da li cemo se braniti. asmesno
 
У срцу љубав јача од смрти
У глави мисао већа од главе
И то је одбрана земље

Страшни су ратници под земљом, војници одбране,
Залиха снаге спремна ако живи клону
И то је одбрана земље

Велика реч ни из срца ни из главе
Већ из земље ко биљка ил цвет
Расте, и то је добрана земље

Намучено зрно мисли цвет
Дан мисли сунце
И то је одбрана земље

Колико је земље иза нас
Толико је снаге у нама
И то је одбрана земље

( Б. Миљковић)
 
Ајмо овако, хипотетичка ситуација...

Година је 2016. владају Вучић, Николић, Маја Гојковић, Јоргованка, Гашић, Лончар и екипа. Саветник је Тони Блер, абасадор Републике Косово гостује код Ивана Ивановића, причају се вицеви. Хрватске фирме царују. Вучић у Сарајеву потписује укидање Републике Српске. Изасланик ЕУ поручује да Србија још није испунила све што је договорено за отварање првих поглавља, али нас охрабрује на путу ка ЕУ. Србији је обећано да ће постати члан ЕУ отприлике 2030. Вучић поручује да народ не брине то што је у новом уставу Војводина република. Комисија ЕУ прегледа нацрт уџбеника историје у којима се акценат ставља на историју хрватског, албанског, бошњачког, црногорског и косоварског народа, док је историја Србије смањена за 80%. Амбасадор САД изјављује да Срби још нису прихватили Албанце и да сваки Србин мора лично порадити на друштвеној афирмацији Албанаца. Отвара се музеј српског геноцида над Хрватима код трга републике. Тасовац и Мирјана Карановић држе говор. Патриотске организације су забрањене у складу са захтевима ЕУ. Сеју се прве количине ГМ семена. Настављају се преговори о концесији извора воде, компанија Нестле је најозбиљнији кандидат. Томислав Мерчеп и Харадинај почасни грађани Београда. Вучић је изјавио да је разговарао са представницима лекара који су емигрирали и да је њих неколико одлучило да се врати, Београд ће ускоро опет имати кардиохирурга а ускоро се очекује и за Нови Сад и Ниш. Итд, итд, итд.

Незапосленост: 36%
Пад БДП: 3%
Пад куповне моћи: 11%
Пад индустријске производње: 19%
Демографски губитак годишње: 40 000 људи
Годишње се одсели: 25 000 људи.

И сад, дешава се ратна опасност, Исламска Држава прети, Шиптари се буне, вама стигне позив да се јавите у војну јединицу (са напоменом да она још не постоји али ради се на томе). Гашић преко ТВ пијан мумла да је Србија у опасности и да су ЕУ интеграције угрожене. Специјалним летом породице и деца политичара су евакуисана у Швајцарску. Нико не зна где је Томислав Николић, сумња се да се крије у звонику своје цркве у Бајчетини или је у Москви. Вучић преко видео линка из Брисела поручује народу да буде храбар и одговоран. Итд, итд..

Шта ви чините у том тренутку? Одазивате се позиву, игноришете позив или грабите пасош и правац најближа граница??

Ako je sve tako kao što si napisao šta tu onda ima da se brani? Poslednji samo neka ugasi svetlo.
 
Vojsku sam odsluzio a zakletvu dao SFRJ.
Posto ovo vise nije SFRJ onda mogu da na mene -NE RACUNAJU a zato sto su unistili onakvu zemlju.
Dva puta sam dobio poziv za rezervu i jednom bio a drugi put za vreme bombardovanja pa sam eskivirao jer nisam hteo da ucestvujem u toj gluposti sto se na kraju i ispostavilo da je tako.
NA ratiste nisam isao niti bih i otisao i ne bi me naterali ni puskom jer nisam ja rodjen da ubijam nekog koga nikad nisam ni video ni upoznao i zahvaljujuci politicarima je sve ovo i zakuvano. Posto jos uvek imam mozak rado cu ga iskoristiti da ne slusam lazove politicare.
 
Tesko je ma sta reci,na ovako napisan tekst,koji si ti srocio. Pre svega,nasa zemlja nije ni u kakvoj ratnoj opasnosti.Drugo.Ova zemlja,ima izabrano rukovodstvo
koje je Ustavom ovlasceno,da zastupa interese ove zemlje,na najbolji moguci nacin.Ne razumem,zbog cega si se ti uspanicio.? Niko nama ne preti.Srbija nikada
nije bila toliko postovana i cenjena,kao sto je to sada.Srbiji ne da ne preti nikakva opasnost,vec je po misljenju mnogih stranih drzavnika,stabilizator mira i
sigurnosti na Balkanu.Biti danas,drzavljanin Republike Srbije,nije nikada u svojoj istoriji,izazivalo toliko postovanja i odobravanja celokupne svetske javnosti.
 
Ајмо овако, хипотетичка ситуација...

Година је 2016. владају Вучић, Николић, Маја Гојковић, Јоргованка, Гашић, Лончар и екипа. Саветник је Тони Блер, абасадор Републике Косово гостује код Ивана Ивановића, причају се вицеви. Хрватске фирме царују. Вучић у Сарајеву потписује укидање Републике Српске. Изасланик ЕУ поручује да Србија још није испунила све што је договорено за отварање првих поглавља, али нас охрабрује на путу ка ЕУ. Србији је обећано да ће постати члан ЕУ отприлике 2030. Вучић поручује да народ не брине то што је у новом уставу Војводина република. Комисија ЕУ прегледа нацрт уџбеника историје у којима се акценат ставља на историју хрватског, албанског, бошњачког, црногорског и косоварског народа, док је историја Србије смањена за 80%. Амбасадор САД изјављује да Срби још нису прихватили Албанце и да сваки Србин мора лично порадити на друштвеној афирмацији Албанаца. Отвара се музеј српског геноцида над Хрватима код трга републике. Тасовац и Мирјана Карановић држе говор. Патриотске организације су забрањене у складу са захтевима ЕУ. Сеју се прве количине ГМ семена. Настављају се преговори о концесији извора воде, компанија Нестле је најозбиљнији кандидат. Томислав Мерчеп и Харадинај почасни грађани Београда. Вучић је изјавио да је разговарао са представницима лекара који су емигрирали и да је њих неколико одлучило да се врати, Београд ће ускоро опет имати кардиохирурга а ускоро се очекује и за Нови Сад и Ниш. Итд, итд, итд.

Незапосленост: 36%
Пад БДП: 3%
Пад куповне моћи: 11%
Пад индустријске производње: 19%
Демографски губитак годишње: 40 000 људи
Годишње се одсели: 25 000 људи.

И сад, дешава се ратна опасност, Исламска Држава прети, Шиптари се буне, вама стигне позив да се јавите у војну јединицу (са напоменом да она још не постоји али ради се на томе). Гашић преко ТВ пијан мумла да је Србија у опасности и да су ЕУ интеграције угрожене. Специјалним летом породице и деца политичара су евакуисана у Швајцарску. Нико не зна где је Томислав Николић, сумња се да се крије у звонику своје цркве у Бајчетини или је у Москви. Вучић преко видео линка из Брисела поручује народу да буде храбар и одговоран. Итд, итд..

Шта ви чините у том тренутку? Одазивате се позиву, игноришете позив или грабите пасош и правац најближа граница??

НАРАВНО...:aha2:

ТО ЈЕ МОЈА ДОМОВИНА


ТУ СУ МОЈИ КОРЕНИ, МОЈА ПОРОДИЦА, МОЈА ДЕЦА И УНУЦИ

БРАНИО БИХ ЈЕ ...:batina: :besan2: И ОД ДОМАЋИХ И ОД СРАНИХ НЕПРИЈАТЕЉА :besan2: :batina:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ШТА БИ ТИ...ХИПОТЕТИЧАРУ ...УРАДИО...:think:


100% БИ ЗАПАЛИО ПРЕКО ГРАНЕ...:aha2: ( КО ПОСТАВЉА ТАКВА ПИТАЊА )
 
Vojsku sam odsluzio a zakletvu dao SFRJ.
Posto ovo vise nije SFRJ onda mogu da na mene -NE RACUNAJU a zato sto su unistili onakvu zemlju.
Dva puta sam dobio poziv za rezervu i jednom bio a drugi put za vreme bombardovanja pa sam eskivirao jer nisam hteo da ucestvujem u toj gluposti sto se na kraju i ispostavilo da je tako.
NA ratiste nisam isao niti bih i otisao i ne bi me naterali ni puskom jer nisam ja rodjen da ubijam nekog koga nikad nisam ni video ni upoznao i zahvaljujuci politicarima je sve ovo i zakuvano. Posto jos uvek imam mozak rado cu ga iskoristiti da ne slusam lazove politicare.

U prevodu nisi branio zemlju za koju si šatro dao zakletvu pa da te ljudi ne očekuju da "braniš" zemlju za koju nisi das zakletvu :hahaha: . Uzgred ta za koju si "dao zakletvu" je pukla u paramparčad a da je niko od vas nije hteo ni da brani :lol: . Pored tebe i takvih kao što si ti nikome ne trebaju državni neprijatelji :rotf: .
 

Back
Top