placebo efekt na cigaretama ?

@branimir

Placebo efekt je kada ti daju secernu tabletu a ti se uvjerivsi samog sebe da je ljek oporavis . Dakle po istoj nam logici sada u negativi peru mozak sa tim porukama na cigaretama ili hamburgerima . Zisku sada ? hebu nas u mozak ako to stave i na cevape pa di je kraj ?
 
@branimir

Placebo efekt je kada ti daju secernu tabletu a ti se uvjerivsi samog sebe da je ljek oporavis . Dakle po istoj nam logici sada u negativi peru mozak sa tim porukama na cigaretama ili hamburgerima . Zisku sada ? hebu nas u mozak ako to stave i na cevape pa di je kraj ?

Dobrooo.... Ako na cigaretama piše ubija, mi znači umremo zbog toga što smo uvereni da umiremo.... tako?
 
Je li ono - pusenje ubija zapravo placebo efekt za nestabilne ?
ovo *upozorenje* posto pusaci ne znaju da je pusenje stetno :lol: je navodnop podsetnik, a zapravo zakonska ograda proizvodjaca da je upozorio potrosace
da li ce nekome cigarete zaista skoditi to ne znamo, jer teorije tvde da hoce, a praksa pokazuje da mnogima nista ne fali i da su poziveli duze od onih sto paze na sve

PS
placebo je uverenje da ti nesto koristi, a ono sto pretpostavljam da si hteo da pitas se zove nocebo efekat..
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/nocebo

- - - - - - - - - -

Dobrooo.... Ako na cigaretama piše ubija, mi znači umremo zbog toga što smo uvereni da umiremo.... tako?
naucno je dokazana moc i pozitivnog i negativnog uverenja, veoma velika moc, do te mere da su ljudi ozdravljali od teskih bolesti pijuci lekove koji nisu imali nikakvog dejstva, ali su oni verovali da ce ih izleciti, bas kao sto su i mnogi umirali od neceg sasvim bezopasnog, ali verujuci da je opasno (mada sudeci po tvom potpisu ti i nisi kandidat za nocebo :lol:)

- - - - - - - - - -

@branimir

Placebo efekt je kada ti daju secernu tabletu a ti se uvjerivsi samog sebe da je ljek oporavis . Dakle po istoj nam logici sada u negativi peru mozak sa tim porukama na cigaretama ili hamburgerima . Zisku sada ? hebu nas u mozak ako to stave i na cevape pa di je kraj ?
nije tema, ali je opsta tendencija da nas plase svin i svacim
tzv *kultura straha*
http://www.novosti.rs/додатни_садржај.524.html:509091-SRCE-POD-PRITISKOM-Strah-i-drhtanje
 
Ok , nocebo . Pa reci mi da to ne djeluje na podsvijest kod labilnih ili onih sto vjeruju u svasta . Neki ne izlaze iz kuce ako im je los horoskop a jos ako im na cigarete stave one slicice dosta ce ih puknuti na psihu ako nisu u stanju prestati pusiti ili piti coca - colu .
 
Ja potpuno podržavam ovu temu i godinama pričam istu stvar.

Isto kao što afirmacije mogu da imaju pozitivno dejstvo, tj ako ponavljamo "svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem..." može imati utjecaj na stvarni napredak.

Tako i stalno bombardovanje podsvesti porukama pušenje ubija, pušačka noga, pušenje izaziva mlohavu ćunu, može da poveća negativni impakt pljuga na ljudski organizam.

Ja sam se manuo cigara još pre par godina, ali znam koja je muka.
 

Back
Top