Posledice visemesecne apstinencije ??

Priznajem pitanje nije ispalo onako kako sma zamislio. Dakle, koje su moguce posledice apstinencije u smislu da masturbiram ali bez ejakulacije ?? Recimo znam da cu postati agresivniji, testosteron ce biti mozda povisen (sve mi je to korisno zbog treninga) ali koliko je zdravo to "cimanje" ?
 
Koje su fizicke, a koje psihicke posledice visemesecne apstinencije ?? Da li moze npr moze doci do impotentosti i slicno?

naprotiv...postaneš potentan kao klinac od 17 godina,tvrd kao kamen...na sam slučajan dodir žene,običan razgovor,pogled krene da ti se diže....:prstic:
malo dune vjetar,a on skoči...i tako spisak je dugačak..

- - - - - - - - - -

Priznajem pitanje nije ispalo onako kako sma zamislio. Dakle, koje su moguce posledice apstinencije u smislu da masturbiram ali bez ejakulacije ?? Recimo znam da cu postati agresivniji, testosteron ce biti mozda povisen (sve mi je to korisno zbog treninga) ali koliko je zdravo to "cimanje" ?

ništa zdravije od toga dečko...:cool:
 
Priznajem pitanje nije ispalo onako kako sma zamislio. Dakle, koje su moguce posledice apstinencije u smislu da masturbiram ali bez ejakulacije ?? Recimo znam da cu postati agresivniji, testosteron ce biti mozda povisen (sve mi je to korisno zbog treninga) ali koliko je zdravo to "cimanje" ?


Sada je neki veliki post, 5 nedelja traje, posle je opet neki od 2 nedelje, za vreme tih postova ne sme da se polaze ruka ( i ne samo ruka) na
spolovila, tako pravi vernici zive vec hiljadama godina i nista im ne fali. Idi nedeljom u crkvu, ispovedi se, ispricaj svom parohu
sta te muci i koje dileme imas, on ce ti potvrditi da zdravo zivis i da si izabrao pravi nacin i put za prosvetljenje.
 
Sada je neki veliki post, 5 nedelja traje, posle je opet neki od 2 nedelje, za vreme tih postova ne sme da se polaze ruka ( i ne samo ruka) na
spolovila, tako pravi vernici zive vec hiljadama godina i nista im ne fali. Idi nedeljom u crkvu, ispovedi se, ispricaj svom parohu
sta te muci i koje dileme imas, on ce ti potvrditi da zdravo zivis i da si izabrao pravi nacin i put za prosvetljenje.

Istina, podrzavam. Pitaj svestenika.
 
Sada je neki veliki post, 5 nedelja traje, posle je opet neki od 2 nedelje, za vreme tih postova ne sme da se polaze ruka ( i ne samo ruka) na
spolovila, tako pravi vernici zive vec hiljadama godina i nista im ne fali. Idi nedeljom u crkvu, ispovedi se, ispricaj svom parohu
sta te muci i koje dileme imas, on ce ti potvrditi da zdravo zivis i da si izabrao pravi nacin i put za prosvetljenje.
Nisam se predstavio kao religiozni fanatik iz ISIL-a, jednostavno imam drugacije razloge zasto retko upraznjavam sex (jbg postoje i danas momci malo povuceni koji se stide) i imam razlog zbog koga treniram i ne zelim da energiju bacam bzv jer mi desanka cak vise ni ne pricinjava zadovoljstvo zato ne moras da budes bezobrazno sarkasticna.....ako nemas nista pametnije da kazes ni ti ni ostali onda ok podrzavam svaku vrstu filozofje ovo je Srbija kritike svuda pameti niotkuda.....
 
Nisam se predstavio kao religiozni fanatik iz ISIL-a, jednostavno imam drugacije razloge zasto retko upraznjavam sex (jbg postoje i danas momci malo povuceni koji se stide) i imam razlog zbog koga treniram i ne zelim da energiju bacam bzv jer mi desanka cak vise ni ne pricinjava zadovoljstvo zato ne moras da budes bezobrazno sarkasticna.....ako nemas nista pametnije da kazes ni ti ni ostali onda ok podrzavam svaku vrstu filozofje ovo je Srbija kritike svuda pameti niotkuda.....

ko god ga šamara..plaši se žena(u većoj ili manjoj mjeri)...pa ono,samo nastavi da ga klepaš..ako ti ovaj savjet nije dovoljno pametan..
 
Nisam se predstavio kao religiozni fanatik iz ISIL-a, jednostavno imam drugacije razloge zasto retko upraznjavam sex (jbg postoje i danas momci malo povuceni koji se stide) i imam razlog zbog koga treniram i ne zelim da energiju bacam bzv jer mi desanka cak vise ni ne pricinjava zadovoljstvo zato ne moras da budes bezobrazno sarkasticna.....ako nemas nista pametnije da kazes ni ti ni ostali onda ok podrzavam svaku vrstu filozofje ovo je Srbija kritike svuda pameti niotkuda.....
Ja uopste nisam bila sarkasticna, pa prema tome ni bezobrazna.

Ako si vernik, a vernik si ako si krsten, onda je valjda najnormalnije da neke svoje sumnje ispricas svom parohu jer ces od njega dobiti iskreniji savet
( nemoj da mislis da si prvi koji ima takve dileme) nego ovde od nas.

Da si malo citao, ali te mrzi i da citas, video bi i shvatio da to sto ti kao retko upraznjavas seks ( razlozi nisu bitni) najnormalnije
je stanje kod ljudi, bilo i ostalo. Pale te klinci po netu i fejsu kako yebu tri puta dnevno pa ti mislis da je to normalno?
Ako ides u skolu imas psihologa u skoli pa pitaj njega, a i on ce ti reci da ti savrseno normalno zivis.
 
Ako si vernik, a vernik si ako si krsten,

hajde da ovu temu, posto je u pitanju pdf zdravlje, ne uvodimo previse u religiju i metafiziku. kao da nije vec dovoljno upropascen podforum.
ali, sta ako te roditelji krste dok si beba, kad jos nisi mogao da odlucis da li zelis da budes krsten? je l' onda moras da odes da se "otkrstis" da bi mogao da vise ne budes vernik?
 
hajde da ovu temu, posto je u pitanju pdf zdravlje, ne uvodimo previse u religiju i metafiziku. kao da nije vec dovoljno upropascen podforum.
ali, sta ako te roditelji krste dok si beba, kad jos nisi mogao da odlucis da li zelis da budes krsten? je l' onda moras da odes da se "otkrstis" da bi mogao da vise ne budes vernik?
Ne, ne moras ( sve sam vec licno "ispitala";)) Ne daju ispisnice i potvrde.

Ja sam navela svestenika kao neko lice u koje vernici imaju poverenja i znaju da je diskrecija zagarantivana, a to moze naravno da bude i profesor u skoli, skolski
psiholog ili jednostavno bilo koji covek od poverenja.
 
Ja uopste nisam bila sarkasticna, pa prema tome ni bezobrazna.

Ako si vernik, a vernik si ako si krsten, onda je valjda najnormalnije da neke svoje sumnje ispricas svom parohu jer ces od njega dobiti iskreniji savet
( nemoj da mislis da si prvi koji ima takve dileme) nego ovde od nas.

Da si malo citao, ali te mrzi i da citas, video bi i shvatio da to sto ti kao retko upraznjavas seks ( razlozi nisu bitni) najnormalnije
je stanje kod ljudi, bilo i ostalo. Pale te klinci po netu i fejsu kako yebu tri puta dnevno pa ti mislis da je to normalno?
Ako ides u skolu imas psihologa u skoli pa pitaj njega, a i on ce ti reci da ti savrseno normalno zivis.

to možda od tebe neće da dobije iskreniji savjet,nemoj da sudiš po sebi i da mene trpaš sa takvim kao ti u isti koš..
još si se nalupetala,ali me smara da sad držim časove religije..:telefon:
 
Mislim da ovde niko nije razumeo suštinu postavljenog pitanja, pa ću vam ga malo uprostiti.

Momak je "pokupio" ideju starih istočnjačkih mudraca.

Kada muškarac na kraju seksualnog odnosa ejakulira, on tom prilikom ženi predaje svoju energiju (zaboravio sam precizan naziv ovog energetskog transfera), tako da ona tim činom dobija dok muškarac slabi (fizički i psihički).

Seksualni odnos u kom ne dolazi do ejakulacije pak oduzima ženi dobar deo energije čime muškarac jača , uvećava snagu, seksualnu moć i PRODUŽAVA ŽIVOT.

Ovo je po nekim istočnjačkim legendama tajni recept jako dugog života velikih Kineskih i Japanskih mudraca, nekih Šoguna, Careva, Ninđi, i učitelja borilačkih veština.

Tema je jako zanimljiva i diskutabilna, ali ste je odmah zahvaljujući neznanju oterali u spam.
 
Mislim da ovde niko nije razumeo suštinu postavljenog pitanja, pa ću vam ga malo uprostiti.

Momak je "pokupio" ideju starih istočnjačkih mudraca.

Kada muškarac na kraju seksualnog odnosa ejakulira, on tom prilikom ženi predaje svoju energiju (zaboravio sam precizan naziv ovog energetskog transfera), tako da ona tim činom dobija dok muškarac slabi (fizički i psihički).

Seksualni odnos u kom ne dolazi do ejakulacije pak oduzima ženi dobar deo energije čime muškarac jača , uvećava snagu, seksualnu moć i PRODUŽAVA ŽIVOT.

Ovo je po nekim istočnjačkim legendama tajni recept jako dugog života velikih Kineskih i Japanskih mudraca, nekih Šoguna, Careva, Ninđi, i učitelja borilačkih veština.

Tema je jako zanimljiva i diskutabilna, ali ste je odmah zahvaljujući neznanju oterali u spam.

da je Del boy ovo pročita,reka bi ti da si tupadzija..
mani se tih budalaština,brahmanizma i ostalih nebuloza o predavanju energije ženi kroz snošaj...
uhvati se Sv. Pisma i par novijih studija...opet neka tvoja ruska čajanka..
što se tiče ove oblasti ja sam najupućeniji daleko...ali neću da te učim i otkrivam tajne,jer nisi zaslužio..
 
"da je Del boy ovo pročita, reka bi ti da si tupadzija.."
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Čemu ovakav ton klonirani? Perceptivne greške i prolazna dezorjentacija nisu nikakav greh.

Ja sam vas samo vratio na temu. Preveo na SRPSKI JEZIK ono što je postavljač teme malo nejasno i konfuzno napisao.

Ako si ekspert iz ove oblasti, daj objasni momku suštinu "Brahmanizma". Nisam ja postavio temu rođo. Uz malo više koncentracije, lako ćeš to skužit.


PS: Kakve veze ima Delboy, Sv. Pismo, i ruska čajanka sa Tantrom - MULTIORGAZMIČKI MUŠKARAC ?

Daj prosvetli nas malo, nemoj biti sebičan, otkrij tajnu ostalim učesnicima foruma ako nećeš meni "ali neću da te učim i otkrivam tajne,jer nisi zaslužio".
 
Evo gde je momak pokupio ideju:

"Druga linija, koju ovdje zastupamo i koju smatramo primjenjivijom i prikladnijom za većinu ljudi, način života i uvjete u kojima živimo, savjetuje ovladavanje orgazmom bez ejakulacije. U ovom slučaju, seksualne odnose bi trebalo imati redovno i svakodnevno, bar jednom dnevno, ali oni ne smiju završiti ejakulacijom. Umjesto toga, uvježbava se orgazam bez ejakulacije čiji je intenzitet u početku blaži od onog što se postiže nakon duge apstinencije uz ejakulaciju, ali s redovnom praksom neprestance i postojano raste."...
."Muškarac sada dopušta postupni rast uzbuđenja. U trenutku kada osjeti da je došao do samog ruba, da mu je iz nogu i kroz genitalije krenula struja energije i da će se sljedećeg trenutka prostata početi nevoljno stezati, muškarac treba čistom snagom volje, mentalnim naporom, povući tu struju naviše uz leđa i sve do glave. Ovdje više nema mjesta za bilo kakva fizička naprezanja. Doživjet će ekstatično strujanje energije koje ide od stopala pa sve do glave. Obično u to vrijeme dolazi do spontanog zaustavljanja daha".

Mantak Či i D.A. Arava: Multiorgazmički muškarac

Jako interesantna tema, obzirom da su isti napisali Kamasutru i da im je civilizacija znatno starija od našeg Sv. Pisma.
 
Priznajem pitanje nije ispalo onako kako sma zamislio. Dakle, koje su moguce posledice apstinencije u smislu da masturbiram ali bez ejakulacije ?? Recimo znam da cu postati agresivniji, testosteron ce biti mozda povisen (sve mi je to korisno zbog treninga) ali koliko je zdravo to "cimanje" ?

nećeš postati agresivan,postaćeš samo više muško,i najbolja verzija sebe...
nema dokaza da testosteron raste prilikom uzdržavanja,neke kraće studije nisu to potvrdile...ali je dokazano da se povećavaju androgeni receptori...
u treningu i svemu ostalom ćeš postići najbolje rezultate...to ti garantujem,samo neki duži period i budi disciplinovan dječače..
malo ko uspije iz prve,svaka ovisnost je teška...ali da se savladati..
 

Back
Top