Fabricio Werdum - Novi šampion UFC-a u teškoj kategoriji

Nalupao je Cain-a kao da je Cain amater. Covek koji ce sada da udje u 39god ( krajem sledeceg meseca puni 38 ) je dominirao. Mada Cain nije imao mec 2 godine i zeznuo se sto je pripreme imao samo par nedelja i to na 0m nadmorske visine dok se Werdum spremao od Aprila u Meksiku. Ostao je bez daha sredinom prve runde a u drugoj bio totalno nemocan, Sva sreca sto moze da primi toliko udaraca inace bi ga Werdum nokautirao....

Koliko ja znam Brock Lesnar je napustio UFC odavno i otisao u WWE i sam je potvrdio da se nece vracati vise...
 
Poslednja izmena:
Strikeforce je zvanično ugašen pre dve godine, a 2011. im je vlasnik bio isti kao i UFC-u tako da je svejedno. A Lesnar je bio čisto da se oproba i kada je video da mu ne ide vratio se u kečere.

Znam kad je ugašen ali pogledaj ko se borio tamo a ko u UFC. I još jedna bitna stavka. Pogledaj godišta trenutno najboljih boraca. "Gerijatrija" mlati omladince sve zvoni. Blam. :)
 
Znam kad je ugašen ali pogledaj ko se borio tamo a ko u UFC. I još jedna bitna stavka. Pogledaj godišta trenutno najboljih boraca. "Gerijatrija" mlati omladince sve zvoni. Blam. :)

Koja gerijatrija? Gomila boraca se borila naizmenično u Strikeforce-u i u UFC-u. Kain Velaskez je radio jedan meč u Strikeforce-u pre nego što je prešao u UFC, Fabricio Werdum je bio jedno vreme u UFC-u pa SF-u pa sada je opet u UFC-u gde je osvojio titulu šampiona. Alister Overim je bio beše i šampion SF teške kategorije pa se nije proslavio u UFC-u.
 
Poslednja izmena:
Koja gerijatrija? Gomila boraca se borila naizmenično u Strikeforce-u i u UFC-u. Kain Velaskez je radio jedan meč u Strikeforce-u pre nego što je prešao u UFC, Fabricio Werdum je bio jedno vreme u UFC-u pa SF-u pa sada je opet u UFC-u gde je osvojio titulu šampiona. Alister Overim je bio beše i šampion SF teške kategorije pa se nije proslavio u UFC-u.

Henderson, skoro je dobio. Čovek je 1970-to godište. Da Silva je drao redom, 1974-to godište. Karitonov, Overim 35 godina.
 
Nalupao je Cain-a kao da je Cain amater. Covek koji ce sada da udje u 39god ( krajem sledeceg meseca puni 38 ) je dominirao. Mada Cain nije imao mec 2 godine i zeznuo se sto je pripreme imao samo par nedelja i to na 0m nadmorske visine dok se Werdum spremao od Aprila u Meksiku. Ostao je bez daha sredinom prve runde a u drugoj bio totalno nemocan, Sva sreca sto moze da primi toliko udaraca inace bi ga Werdum nokautirao.....

Nije baš da je Kain ispao amater, videlo se u prvoj rundi da je bolji udarač od Verduma ali jednostavno nije imao kondicije da izdrži u dužoj razmeni udaraca. Neverovatno da je profesionalni sportista sebi dopustio takvo razmetanje sa vremenom i treningom da nije hteo da dođe da trenira na toj nadmorskoj visini. Verdum je proveo nekoliko meseci tamo i tačno je znao šta je radio, na kraju ga je nadjačao upravo u svom najslabijem segmentu. Dobro se Verdum spremao, biće zanimljivo videti kako će Kain odreagovati nakon ovakvog poraza. Trebalo bi očekivati Dos Santosa kao narednog protivnika Verduma.
 
Henderson, skoro je dobio. Čovek je 1970-to godište. Da Silva je drao redom, 1974-to godište. Karitonov, Overim 35 godina.

Pa to nije gerijatrija... Covek koji se bavim borilackim sportovima 30-tak godina naravno da ima vise iskustva od "klinaca" a to sto je u godinama nije bas bitno ao se zdravo hranis, treniras....

- - - - - - - - - -

Nije baš da je Kain ispao amater, videlo se u prvoj rundi da je bolji udarač od Verduma ali jednostavno nije imao kondicije da izdrži u dužoj razmeni udaraca. Neverovatno da je profesionalni sportista sebi dopustio takvo razmetanje sa vremenom i treningom da nije hteo da dođe da trenira na toj nadmorskoj visini. Verdum je proveo nekoliko meseci tamo i tačno je znao šta je radio, na kraju ga je nadjačao upravo u svom najslabijem segmentu. Dobro se Verdum spremao, biće zanimljivo videti kako će Kain odreagovati nakon ovakvog poraza. Trebalo bi očekivati Dos Santosa kao narednog protivnika Verduma.

Pa ponasanje mu je amatersko. Naravno da zna da udara al Werdum je daleko spremniji usao u mec. Jeste udario ga je par puta posteno u prvoj polovini runde al je i primio odlicne udarce. Dal je bolji u to necu da zalazim, Werdum je dominirao kako rukama tako i nogama...
 
Henderson, skoro je dobio. Čovek je 1970-to godište. Da Silva je drao redom, 1974-to godište. Karitonov, Overim 35 godina.

Henderson se prvo borio u PRIDE-u i UFC-u pre SF-a pa se opet vratio u UFC. Koji Da Silva? Karitonov je imao dva meča u SF-u, nikada nije nastupio u UFC-u. Za Overima sam već rekao da nije ništa posebno uradio u UFC-u iako je bio šampion SF-a u teškoj kategoriji.

- - - - - - - - - -

Pa ponasanje mu je amatersko. Naravno da zna da udara al Werdum je daleko spremniji usao u mec. Jeste udario ga je par puta posteno u prvoj polovini runde al je i primio odlicne udarce. Dal je bolji u to necu da zalazim, Werdum je dominirao kako rukama tako i nogama...

Pored ruku, Verdum je najviše izdominirao kolenima i to baš pošteno.
 
Poslednja izmena:
Cain totalno nespreman.
Ubila ga nadmorska visina.Inace UFC 188 sad drzi neslavni rekord boraca koji su povracali posle meceva.
Zato su sve borbe bile usporene,niko nije mogao da dise.

Sto se tice Strikeforce,tad su imali najjacu teskasku ekipu.
Fedor,Barnett,Overeem,Kharitonov,Arlovski,Bigfoot,Werdum,Rogers.

Tada je UFC sampion bio Minotauro i jos se Couture borio.

Inace teska jeste najslabija kategorija u UFC-u.
Prosek godina boraca je 35.
 
Cain totalno nespreman.
Ubila ga nadmorska visina.Inace UFC 188 sad drzi neslavni rekord boraca koji su povracali posle meceva.
Zato su sve borbe bile usporene,niko nije mogao da dise.

Jbg neka zahvale UFC-u koji im je obezbedio maksimalne uslove. :hahaha:

Sto se tice Strikeforce,tad su imali najjacu teskasku ekipu.
Fedor,Barnett,Overeem,Kharitonov,Arlovski,Bigfoot,Werdum,Rogers.

Zaboravio si Kormiera koji je osvojio titulu u teškoj kategoriji u SF-u a u UFC-u se bori u poluteškoj. Ma da ne bi osvojio titulu da Jones-a nije uhvatila geto groznica :rotf:

Inace teska jeste najslabija kategorija u UFC-u.
Prosek godina boraca je 35.

U teškim kategorijama bilo kog sporta veliku ulogu igra iskustvo i posebno fizička snaga i izdržljivost koja se stiče sa godinama treninga, pogotovo što su to većinom hvatači odnosno rvači. Eno ti primer Kormiera, sa 30 godina je počeo da se bavi sa MMA i izdominirao je sve protivnike.
 
Da,zaboravih na DC-a.
Pazi,sve zavisi od staza boraca.
Eno recimo Minotauro ima 37 godina,ne moze vise da podnese udarac muve.
Werdum jeste tu negde,ali je imao laksi put da se probije."Ocuvan" je.
Shogun ima 33 godine,bor se kao da ima 50,toliko batina,udaraca...

Cro Cop takodje.
Eno ti Dos Santos,ima 31 godinu,postao je kao deda posle onih borbi sa Cainom.
Covek je dobio 1000 udaraca u glavu,usporio se,izgubio kondiciju,agresiju...
 
Da,zaboravih na DC-a.
Pazi,sve zavisi od staza boraca.
Eno recimo Minotauro ima 37 godina,ne moze vise da podnese udarac muve.
Werdum jeste tu negde,ali je imao laksi put da se probije."Ocuvan" je.
Shogun ima 33 godine,bor se kao da ima 50,toliko batina,udaraca...

Cro Cop takodje.
Eno ti Dos Santos,ima 31 godinu,postao je kao deda posle onih borbi sa Cainom.
Covek je dobio 1000 udaraca u glavu,usporio se,izgubio kondiciju,agresiju...

Za Minotaura me čudi da je i dalje živ. Za čoveka koga je kao klinca pregazio kamion on se još bavi MMA-om, da ne pominjemo što se borio protiv skoro svih najvećih imena u teškoj kategoriji. Za Verduma mi čini da je imao više sreće nego pameti, ne kažem da ga potcenjujem ali opet lik mi jednostavno ne deluje istrošeno kao većina boraca u tim godinama. U onom meču protiv Kaina mi je delovao da ima cirka 27-28 godina. A Kain mi je delovao kao da će da rikne svakog momenta :rotf: . Šogun je većinu svojih pobeda dobio na nokaut a kako je ostario većinu je izgubio na nokaut to nikako nije dobro po mozak, zato se i kreće da 50godišnjak.

A gde neće biti kao deda, onaj Kain bolesnik je koristio ulične fore **** mater, gurni na kavez (zid), ruši dole, penji se na njega i malo drži malo cepaj i tako ceo jebeni meč. Običnog čoveka bio verovatno bacio u komu a možda i ubio. Ne kažem taktika je pobedonosna ali opet ono te osakati za sva vremena. Bukvalno ga mrcvario u trećem meču.
 
Poslednja izmena:
Barnett i Hunt su takodje u dosta dobroj formi.
Barnett 37,Hunt 41,i dalje su u top 10

Meni je žao Barneta, doping test mu uzeo titulu, naravno i Kormier u SF ali opet onda je bio u prime-u 25 godina. Onako visok i težak čovek a agilan i pokretljiv. Šteta. A Hunt me konstantno iznenađuje, ima građu kao da ždrere mekove svaki dan a izdrži skoro 5 rundi protiv Miočića.
 
Poslednja izmena:
Barnett usijana glava kao mladji,rokao se svim i svacim.
Ali i dalje je vrhunski borac,jos dominira na Metamorisu.
Pa zavrsio je Listera i Graciea.

A Hunt je dobio toliko udaraca u glavu,sudija je hteo da prekine a on je govorio sve vreme "I'm okay"
Veliko srce ima Mark,samo sto covek ima ozbiljan problem sa kilazom.
Imao je los cut za poslednji mec,skidao je oko 30kg,borio se dehidriran i zato nije imao snage ni takedown da odbrani
 
Barnett usijana glava kao mladji,rokao se svim i svacim.
Ali i dalje je vrhunski borac,jos dominira na Metamorisu.
Pa zavrsio je Listera i Graciea.

Misliš ovaj zadnji Metamoris, izdominirao je Rirona maksimalno, ovaj nije ništa mogao, pokušao je Riron neku foru od Edija Bravoa ali ništa mu nije vredelo. Toliko krupan a toliko pokretljiv da je to neverovatno. Ma svi su se oni rokali koječime nego su njega baš uhvatili, **** ih doping test.

A Hunt je dobio toliko udaraca u glavu,sudija je hteo da prekine a on je govorio sve vreme "I'm okay"
Veliko srce ima Mark,samo sto covek ima ozbiljan problem sa kilazom.
Imao je los cut za poslednji mec,skidao je oko 30kg,borio se dehidriran i zato nije imao snage ni takedown da odbrani

Ima on tvrdu, glavu, Miočić ga je mrcvario a ovaj nije odustao. Slika sve govori:
hunt1.0.0.jpg


Da ima bolju ručnu tehniku, manju kilažu i da poradi na hvatovima osvojio bi UFC titulu u teškoj kategoriji bez problema.
 
Hunt je po meni tehnicki najbolji teskas,covek osvojio K1 GP.
Kilaza ga zeza,samim tim i kondicija.

Ima odlican tajming sa tim levim kroseom iz kontre,a brate i udara kao Mack Truck.

Ima solidnu tehniku ali jednostavno isuviše forsira masu u udarce pa tako gubi dosta snage prilikom napada, zbog toga mu se i dešava da spušta ruke na grudi i prima udarce u glavu bez potrebe. Često zna da se zadiha nakon kombinacije, **** ga kilaža previše ali opet nema taj neki bokserski ritam. Svaka mu čast za K1 titulu. Da ima malo bolju boksersku kretnju mislim da bi bio mnogo opasniji ali opet u svemu tome ga **** kilaža. Da je barem radio više na hvatačkim tehnikama mogao bi masom da nadvlada protivnike protivnike ovako više oni njega muče.
 

Back
Top