"Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)

Poruka
20.103



2162165-ovce.jpg


Вест да је црногорска министарка рада и социјалног старања Зорица Ковачевић зашла у воћњак како би промовисала сезонске послове бербе не би толико одушевила регион да није било њеног импресивног резултата - она је за два сата набрала чак десет гајби брескви и свима показала да није довољно само се сликати већ и засукати рукаве. Њен пример у Србији ће следити и министар рада у Влади Србије Александар Вулин, који се већ доказао као волонтер, а у пољопривредним пословима већ су се исказали Зоран Бабић и Бранко Ружић, који је у раној младости чувао овце.


Шеф посланика напредњака Зоран Бабић не бира послове и уверен је да се ниједног поштеног рада не треба стидети.

- Том акцијом у Црној Гори је послата порука да сви треба да засучемо рукаве и да ће нам свима, али и држави бити боље. Врло радо бих се одазвао таквој акцији. Ако је неко покрене, ето и мене. То би ме вратило у детињство када сам радио у воћњаку мог деде. А и не мора само воће да се бере, може и да се пласти сено, скупљају стогови... - набацује Бабић идеје за Вулинове нове акције.


И социјалиста Бранко Ружић каже да је спреман да ускочи.

- Када би неко из наше Владе покренуо такву акцију, увек бих је подржао. Код нас има и много више воћа за брање и требало би тиме да се бавимо - сматра Ружић.

Мада никад није зарађивао од сезонских послова, он каже да их је као млађи и те како обављао.

- Док сам био младић често сам брао воће, а чувао сам и овце. Пошто сам из Београда и већину године сам проводио у граду, увек су ме више вукли рурални крајеви, па би сваки одмор искористио да одем негде ван њега - испричао нам је Ружић.

Дневнице од 10 до 40 евра​

За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла
. Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених, и то углавном у пољопривреди, грађевинарству и угоститељству. Месечно се зарађује најмање 30.000 динара у сезони која траје до краја октобра. Дневнице се крећу од 10 до 40 евра, у зависности од тога да ли радник поседује неки мајсторски занат или је способан само да физикалише.


******************​



Њима ово изгледа као нека "акција", а ја мислим да ће то постати њихова СВАКОДНЕВНА РАДНА ОБАВЕЗА, која се подразумева у "установама" у којима ће да проведу остатак живота, са све својим политичким колегама који су у црно завили и Србију и народ! Што пре, то боље!
 
За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла. Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених
Ето решења где запослити вишак државне администрације и лезилебаца у државним установама.. само кафенисање, краду богу дане..
 
А, бре људи, зар не схватате да они гледају на те радове као неку пролазну "акцију", знате оно уз Тв камере, како ће ето да покажу, како посла има, а у Србији НЕМА КО ДА РАДИ ТЕ ПОСЛОВЕ.
Онда ће обучени у "радна одела", комбинезоне, заштитне рукавице, уз алатке за рад (све о трошку државе) да одрже један кратки курс овом посрнулом и нерадничком, џабалебарошком народу. После тога ће отићи на свој "заслужени" одмор.:lol:

2147157-07.jpg



2157187-31.jpg


DUxTDKO.jpg
 
Poslednja izmena:
Njih dvojica jedino za to i jesu :hahaha:


Да макар јесу, али нешто не верујем.
Овај "ваздуПЛОХов" би испустио душу на некој ливади, након пола сата рада на температури +33, а набеђени социјалиста би погубио све овце, тако да :roll:

:zcepanje::rotf:
 
Poslednja izmena:
И социјалиста Бранко Ружић каже да је спреман да ускочи.

- Када би неко из наше Владе покренуо такву акцију, увек бих је подржао. Код нас има и много више воћа за брање и требало би тиме да се бавимо - сматра Ружић.

:lol:
А што је не покрене он, кад је већ спреман на 'ускакање'? :lol:

Да, да, сви они - би, али им не дају. :roll:
 
:lol:
А што је не покрене он, кад је већ спреман на 'ускакање'? :lol:

Да, да, сви они - би, али им не дају. :roll:


Па, мора да сачека да онај ПРВИ над ПРВИМА доведе Тв камере, дуне у пиштаљку и каже..."АКЦИЈА МОЖЕ ДА ПОЧНЕ":zper:

tumblr_n0brkcLduq1qbc06uo1_400.gif
 
Нема ништа лоше у томе шта су некада радили. То је добро. То је добар "ЦВ", за разлику од Вучића, који никада није мрднуо прстом.
Проблем је што више то не раде, него сада краду и паразитирају док спроводе директиве са стране услед чега се све теже опстаје.
 
На страну све то, а шта ћемо са овим:

Дневнице од 10 до 40 евра​

За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла
. Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених, и то углавном у пољопривреди, грађевинарству и угоститељству. Месечно се зарађује најмање 30.000 динара у сезони која траје до краја октобра. Дневнице се крећу од 10 до 40 евра, у зависности од тога да ли радник поседује неки мајсторски занат или је способан само да физикалише.

Бабић пластио сено, а Ружић чувао овце. А КО ће да се "ЛАТИ МОТИКЕ И ЛОПАТЕ":think::zcepanje:.
Само чекам да се огласи Вулин или онај "ПРВИ над ПРВИМА" и да прозову овај народ, који само лежи и тражи леба без мотике.:zper:
 
На страну све то, а шта ћемо са овим:



Бабић пластио сено, а Ружић чувао овце. А КО ће да се "ЛАТИ МОТИКЕ И ЛОПАТЕ":think::zcepanje:.
Само чекам да се огласи Вулин или онај "ПРВИ над ПРВИМА" и да прозову овај народ, који само лежи и тражи леба без мотике.:zper:

CC-zvw9UsAA0L6l.jpg:large
 
И социјалиста Бранко Ружић каже да је спреман да ускочи.

- Када би неко из наше Владе покренуо такву акцију, увек бих је подржао. Код нас има и много више воћа за брање и требало би тиме да се бавимо - сматра Ружић.

Мада никад није зарађивао од сезонских послова, он каже да их је као млађи и те како обављао.

- Док сам био младић често сам брао воће, а чувао сам и овце. Пошто сам из Београда и већину године сам проводио у граду, увек су ме више вукли рурални крајеви, па би сваки одмор искористио да одем негде ван њега - испричао нам је Ружић.

hahaha kakav glupan....
 

Back
Top