"Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: "Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

Podrazumevano "Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)

Вест да је црногорска министарка рада и социјалног старања Зорица Ковачевић зашла у воћњак како би промовисала сезонске послове бербе не би толико одушевила регион да није било њеног импресивног резултата - она је за два сата набрала чак десет гајби брескви и свима показала да није довољно само се сликати већ и засукати рукаве. Њен пример у Србији ће следити и министар рада у Влади Србије Александар Вулин, који се већ доказао као волонтер, а у пољопривредним пословима већ су се исказали Зоран Бабић и Бранко Ружић, који је у раној младости чувао овце.

Шеф посланика напредњака Зоран Бабић не бира послове и уверен је да се ниједног поштеног рада не треба стидети.

- Том акцијом у Црној Гори је послата порука да сви треба да засучемо рукаве и да ће нам свима, али и држави бити боље. Врло радо бих се одазвао таквој акцији. Ако је неко покрене, ето и мене. То би ме вратило у детињство када сам радио у воћњаку мог деде. А и не мора само воће да се бере, може и да се пласти сено, скупљају стогови... - набацује Бабић идеје за Вулинове нове акције.

И социјалиста Бранко Ружић каже да је спреман да ускочи.

- Када би неко из наше Владе покренуо такву акцију, увек бих је подржао. Код нас има и много више воћа за брање и требало би тиме да се бавимо - сматра Ружић.

Мада никад није зарађивао од сезонских послова, он каже да их је као млађи и те како обављао.

- Док сам био младић често сам брао воће, а чувао сам и овце. Пошто сам из Београда и већину године сам проводио у граду, увек су ме више вукли рурални крајеви, па би сваки одмор искористио да одем негде ван њега - испричао нам је Ружић.

Дневнице од 10 до 40 евра

За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла
    . Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених, и то углавном у пољопривреди, грађевинарству и угоститељству. Месечно се зарађује најмање 30.000 динара у сезони која траје до краја октобра. Дневнице се крећу од 10 до 40 евра, у зависности од тога да ли радник поседује неки мајсторски занат или је способан само да физикалише.

Њима ово изгледа као нека "акција", а ја мислим да ће то постати њихова СВАКОДНЕВНА РАДНА ОБАВЕЗА, која се подразумева у "установама" у којима ће да проведу остатак живота, са све својим политичким колегама који су у црно завили и Србију и народ! Што пре, то боље!
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1005

Podrazumevano Re: "Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)

За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла. Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених
    Ето решења где запослити вишак државне администрације и лезилебаца у државним установама.. само кафенисање, краду богу дане..

Poznat
    Učlanjen
    21.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Podrazumevano Re: "Бабић пластио СЕНО, Ружић чувао ОВЦЕ!"- ( а у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ?!)

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Babić plastio ?
    Ma, hajte, molim vas....
    Pa, taj "vazduplohov" ne zna vile da drži !
    Za Ružića već verujem.
    Deluje čobanski !
    Poslednji put ažurirao/la Grof Vronski : 14.06.2015. u 20:38
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Prica za raju.........cuj cuvao ovce i plastio seno.......
    Postoje zakoni jači od propisanih....

Aktivan član asketa (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Plastio seno, čuvao ovce i šta sad?

Probili se u politici dok (beo)gradski šmokljani hvataju zazubice
    i ne znaju šta će sa sobom.
    A ne znaju ni ovce da čuvaju ni seno da plaste.

Sad će Forumaš Veličanstveni da se javi sa pričom kako sve ljude
    poreklom sa sela treba proterati iz grada.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    418

svaki put kazu da ima poslova koliko hoces a nigde te poslove ne mozes naci..
    a cuvati ovce nije sramota.. sramota je krasti od napacenog naroda

Domaćin S1MCRO (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Kako se novinar nije setio da ih pita da li su ziveli od tih poslova (ono, svaki dan ustajanje u pola 6 i rad do pola 8 uvece) ili su to samo onako rekreativno, tipa "jednom sam plastio seno citavih 15 minuta".
    Let's hit 'em all now, while we got the muscle.

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

А, бре људи, зар не схватате да они гледају на те радове као неку пролазну "акцију", знате оно уз Тв камере, како ће ето да покажу, како посла има, а у Србији НЕМА КО ДА РАДИ ТЕ ПОСЛОВЕ.
    Онда ће обучени у "радна одела", комбинезоне, заштитне рукавице, уз алатке за рад (све о трошку државе) да одрже један кратки курс овом посрнулом и нерадничком, џабалебарошком народу. После тога ће отићи на свој "заслужени" одмор.

Poslednji put ažurirao/la kisela bombona : 14.06.2015. u 23:56
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    825

Njih dvojica jedino za to i jesu

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Ружић чувао овце? Не верујем у то, мислим да је њему сваки поштени посао тежак.

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Njih dvojica jedino za to i jesu

Да макар јесу, али нешто не верујем.
    Овај "ваздуПЛОХов" би испустио душу на некој ливади, након пола сата рада на температури +33, а набеђени социјалиста би погубио све овце, тако да

Poslednji put ažurirao/la kisela bombona : 14.06.2015. u 23:57

Ističe se Велебит (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Jedino mesto gde je zoran babic produktivan je zasigurno wc solja. Tu zoca daje neverovatne rezultate. Tu je on najrentabilniji.
    Kad sam slab, onda sam silan.

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1266

- Када би неко из наше Владе покренуо такву акцију, увек бих је подржао. Код нас има и много више воћа за брање и требало би тиме да се бавимо - сматра Ружић.

А што је не покрене он, кад је већ спреман на 'ускакање'?

Да, да, сви они - би, али им не дају.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

Citat Original postavio SURbel Pogledaj poruku

А што је не покрене он, кад је већ спреман на 'ускакање'?

Да, да, сви они - би, али им не дају.

Па, мора да сачека да онај ПРВИ над ПРВИМА доведе Тв камере, дуне у пиштаљку и каже..."АКЦИЈА МОЖЕ ДА ПОЧНЕ"

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    660

Ružić je dobro naučio posao. Zna kako treba s ovcama ...
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

Citat Original postavio 7of9 Pogledaj poruku
    Ružić je dobro naučio posao. Zna kako treba s ovcama ...
    Ти имаш баш, баш, добро мишљење о њему

Poznat zlatko01 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio kisela bombona Pogledaj poruku
    Па, мора да сачека да онај ПРВИ над ПРВИМА доведе Тв камере, дуне у пиштаљку и каже..."АКЦИЈА МОЖЕ ДА ПОЧНЕ"

A ovde je Vucic spasilac na plazi u zimskom periodu

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    270

Нема ништа лоше у томе шта су некада радили. То је добро. То је добар "ЦВ", за разлику од Вучића, који никада није мрднуо прстом.
    Проблем је што више то не раде, него сада краду и паразитирају док спроводе директиве са стране услед чега се све теже опстаје.

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

kao oni nesto radili ,pa kao vredni, pa sto nisu ostali -nego uvalili guzice u fotelje? smanjte vise tu propagandu.
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

На страну све то, а шта ћемо са овим:

Дневнице од 10 до 40 евра

За свакога ко је спреман да се лати мотике и лопате тренутно има посла
    . Процењује се да ове године у Србији има сезонских послова за око 50.000, од око 800.000 незапослених, и то углавном у пољопривреди, грађевинарству и угоститељству. Месечно се зарађује најмање 30.000 динара у сезони која траје до краја октобра. Дневнице се крећу од 10 до 40 евра, у зависности од тога да ли радник поседује неки мајсторски занат или је способан само да физикалише.
    Бабић пластио сено, а Ружић чувао овце. А КО ће да се "ЛАТИ МОТИКЕ И ЛОПАТЕ".
    Само чекам да се огласи Вулин или онај "ПРВИ над ПРВИМА" и да прозову овај народ, који само лежи и тражи леба без мотике.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3105

На страну све то, а шта ћемо са овим:

Бабић пластио сено, а Ружић чувао овце. А КО ће да се "ЛАТИ МОТИКЕ И ЛОПАТЕ".
    Само чекам да се огласи Вулин или онај "ПРВИ над ПРВИМА" и да прозову овај народ, који само лежи и тражи леба без мотике.

Elita kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7835

ДОБРО ЈЕ...

БАР НИСУ ПРОДАВАЛИ ...ШРАФОВЕ У МЕСАРСКОЈ РАДЊИ....
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Domaćin LeoneMontana (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Мада никад није зарађивао од сезонских послова, он каже да их је као млађи и те како обављао.

- Док сам био младић често сам брао воће, а чувао сам и овце. Пошто сам из Београда и већину године сам проводио у граду, увек су ме више вукли рурални крајеви, па би сваки одмор искористио да одем негде ван њега - испричао нам је Ружић.

hahaha kakav glupan....

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    640

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku

...........јооој колико их је, који су у ПОЛИТИКУ ЗАЛУТАЛИ

Slične teme

1. Ко је Вељи Илићу силовао овце?
    Autor МАЧАК u forumu Politika
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 19.09.2009., 14:06
  2. НАТО рока овце по Авганистану
    Autor manje_zlo u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.12.2008., 16:02
  3. БОНБОНА ЗА ЛДП-овце
    Autor eremita u forumu Politika
    Odgovora: 36