Zatvorski filmovi

Prezlamen

Zainteresovan član
Poruka
127
Meni je posebno draga ova kategorija filmova. Zatvor je život u malom. U zatvoru se najjasnije vidi vrednost slobode, borba za preživljavanje, koji tipovi čoveka prolaze kako, etc.

Imamo tu privilegiju da nam filmska umetnost omogućuje da vidimo sve ovo bez da zapravo zaglavimo tvorza.

Ja ću da krenem sa kultnim klasikom i jednim od najboljih filmova ikad "Bekstvo iz Šošenka".

fJXBl5V.jpg


Film nas uči da čak i kad sve krene nizbrdo, i kad nas zatrpa gomila nepravde, i dalje imamo moć da donesemo pravu odluku. Pored toga film je velika lekcija o istrajnosti, o lepoti ličnog usavršavanja i generalno svemu onome što nas čini ljudima, i u ovom slučaju dobrim i vrednim ljudima.

Koji su vaši favoriti i šta vam je posebno drago u vezi njih?

Slobodno navedite već naveden film ukoliko ste u njemu videli nešto drugo, etc...
 
Midnight Express (1978) http://www.imdb.com/title/tt0077928/

Zasnovan na istinitoj priči koja je svojevremeno potresla američku javnost.Amer u turskom zatvoru koji je uspeo...
Slabouman film u režiji Olivera Stouna je besmisleno komentarisati.Ja sam imao sreću da prvo pročitam autobiografski roman, a onda odgledao film.Iskreno mislim da je protagonista gledajući to smeće od filma odlučio da opiše stvarni događaj.Jer u filmu je prikazan kao jadnik koji je čistom srećom uspeo, u stvarnoj priči lik je stvorio izuzetno odličan plan, plivao kilometrima do bezbedne Grčke itd.
Preporučio bih čitanje romana,a onda treš filma prehvaljenog scenariste i režisera.
Imao sam osećaj kao da se radi o dva različita događaja.


86195486_o.jpg
 
The Count of Monte-Cristo (1975) http://www.imdb.com/title/tt0072824/

Izabrao sam film u glumi Ričarda Čembrlena, umesto mini serije sa glavnom rolom Žerarda Depardijea.Zašto?
Edmond Dantes budući Monte Kristo je bio veoma lep čovek, kakvim je Aleksandar Dima i opisao svog heroja.Žerarad naprosto ne odgovara toj ulozi.
Čembrelen je u zlatnom periodu svoje karijere odgovarao toj zamisli, Depardije ne.


1f7ad06f35c4274e7883a8e51e3_prev.jpg
 
Meni je posebno draga ova kategorija filmova. Zatvor je život u malom. U zatvoru se najjasnije vidi vrednost slobode, borba za preživljavanje, koji tipovi čoveka prolaze kako, etc.

Imamo tu privilegiju da nam filmska umetnost omogućuje da vidimo sve ovo bez da zapravo zaglavimo tvorza.

Ja ću da krenem sa kultnim klasikom i jednim od najboljih filmova ikad "Bekstvo iz Šošenka".

fJXBl5V.jpg


Film nas uči da čak i kad sve krene nizbrdo, i kad nas zatrpa gomila nepravde, i dalje imamo moć da donesemo pravu odluku. Pored toga film je velika lekcija o istrajnosti, o lepoti ličnog usavršavanja i generalno svemu onome što nas čini ljudima, i u ovom slučaju dobrim i vrednim ljudima.

Koji su vaši favoriti i šta vam je posebno drago u vezi njih?

Slobodno navedite već naveden film ukoliko ste u njemu videli nešto drugo, etc...

Odvratni su mi ti filmovi, jer lazu. Zatvor je grozno mesto cim ljude salju tamo zbogneceg loseg. Tebi su isprali mozak i mislis da su zatvori koool. E, pa nisu. Ja sam bila u vezi sa nekim momicma, koji su bili u zatvorima i njima je bilo grozno. To ti gledas propagandu da je sve med i mleko u zatvoru. Kako mzoes tako da budes naivan, da ne kazem malouman?!
 
Odvratni su mi ti filmovi, jer lazu. Zatvor je grozno mesto cim ljude salju tamo zbogneceg loseg. Tebi su isprali mozak i mislis da su zatvori koool. E, pa nisu. Ja sam bila u vezi sa nekim momicma, koji su bili u zatvorima i njima je bilo grozno. To ti gledas propagandu da je sve med i mleko u zatvoru. Kako mzoes tako da budes naivan, da ne kazem malouman?!
Ne mislim da su zatvori kul. Ovde pričamo o filmovima, a ne o zatvorima. Ćao Pozz
 
Ne mislim da su zatvori kul. Ovde pričamo o filmovima, a ne o zatvorima. Ćao Pozz

Ja nisam video NIKAD nijedan zatvorski film u kojem se zatvori prikazuju kao nešta dobro, nego crnilo do crnila.

Nego tema, da se manemo ovih upadica (svaka čast na temi.)

Bad Boys (1983) http://www.imdb.com/title/tt0085210/

Clancy Brown je u ovom filmu glumio Vikinga Lofgrena, a u Bekstvu iz Šošenka najgoreg zatvorskog čuvara.Čudna filmska karijera.:lol:

large_7Op3OOrpgaNwH7thn8DgRuAbHfG.jpg


badb105-300x168.jpg
 
Odvratni su mi ti filmovi, jer lazu. Zatvor je grozno mesto cim ljude salju tamo zbogneceg loseg. Tebi su isprali mozak i mislis da su zatvori koool. E, pa nisu. Ja sam bila u vezi sa nekim momicma, koji su bili u zatvorima i njima je bilo grozno. To ti gledas propagandu da je sve med i mleko u zatvoru. Kako mzoes tako da budes naivan, da ne kazem malouman?!

Zatvor je samo asocijacija. Kao da si na nepoznatoj planeti. Ne toroci nego uci.
 
Zatvor je samo asocijacija. Kao da si na nepoznatoj planeti. Ne toroci nego uci.

Zapanjujuće dobro poređenje.Da, to je istina.Umberto Eko je u jednom svom izuzetnom eseju objasnio da romantični romani, može se reći i za filmove, nisu ono što mi danas tretiramo kao "romantično" tj. nešta ljubavno.
Nego priča koja se ne odvija ovde i sada (spomenuo je u tom kontekstu i roman Gospodar prstenova.) Neka druga realnost.Ili epsko delo, pesma, ili interpretirani istorijski događaj.I da ogroman broj SF ostvarenja može da se svrsta u tu kategoriju .."romance".
Očigledno i zatvorski filmovi...
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da su zatvori kul. Ovde pričamo o filmovima, a ne o zatvorima. Ćao Pozz

Ti bi onda voleo da gledas nekog Velikog brata ili Farmu iz zatvora. JA mislim da ti imas malo neke komplekse. Maco komplekse da hoces da budes koool i opasan i bed gaj. Ne moze to tako. Da li tvoji roditelji znaju sta ti gledas?

Zatvor je samo asocijacija. Kao da si na nepoznatoj planeti. Ne toroci nego uci.

Jeste ascijacija. Tako ce umisliti nesto da su super zatvori, pa ce kao nesto krasti i otici ce da proba, pa ce ga tamo neko izbubecati i izdevetati, pa ce onda videti sta je zatvor, ali ne mogu onda mama i tata da ga vade odatle. To je grozno mesto i gotovo.
 
Ti bi onda voleo da gledas nekog Velikog brata ili Farmu iz zatvora. JA mislim da ti imas malo neke komplekse. Maco komplekse da hoces da budes koool i opasan i bed gaj. Ne moze to tako. Da li tvoji roditelji znaju sta ti gledas?



Jeste ascijacija. Tako ce umisliti nesto da su super zatvori, pa ce kao nesto krasti i otici ce da proba, pa ce ga tamo neko izbubecati i izdevetati, pa ce onda videti sta je zatvor, ali ne mogu onda mama i tata da ga vade odatle. To je grozno mesto i gotovo.

Pa? Koji je tvoj problem sa tim. Deca koja nemaju kucno vaspitanje uce lupanjem glave o zid.
 
Kako koji je? Pa, ubice vas neki kao zeceve u tim zatvorima. Jeste li blesavi? Kakve vi filmove gledate? To nije normalno. Mozda se ti i drogiras.

Mislis da si stara kuka jer si promenila dvadesetak likova i kao sad se rehabilitujes. Na kom filmu si odrasla? Mislis da imas prava da ucis bilo koga bilo cemu?
Znam ttrista boljih zena koje mogu da drze slovo decacima. Ti nisi medju njima. Jos kad si bila pevacica rekao sam ti da ne lupetas. Ako imas potrebe da brines o nekome rodi sebi dete i postani zena, kao uciteljica si nepodesna. Mozda budes bolja majka.:)
 

Back
Top