umisljeni zemljotres u toku spavanja

Poruka
3.738
ponekad dok spavam,probudim se,mrdam glavom i imam osecaj da se sve okrece oko mene.i to bas onako,dosta jak osecaj.i krevet se mrda i sve,bas onako kao neko talasanje,kao pravi zemljotres.tako se probudim na par sekundi i odmah opet zaspim.mislim da je to samo neka umna imaginacija i voleo bih da znam kako se to strucno zove i zasto se desava,ako uopste postoji naziv za to.takodje,ako se to jos nekome desilo,neka napise. ;) (par puta sam ujutru proveravao vesti u vezi zemljotresa,ali naravno,nije bilo ni jednog)
 
Poslednja izmena:
ja sanjam nesto malo drugacije, sanjam da se klizam i ono padnem. i cimnem se u snu.
ja nisam znao da to radim, ali me bivsa devojka par puta probudila kada sam to uradio u snu i mogao sam da se setim sta sam sanjao. ustvari svaki put sam sanjao samo jedno, klizanje.
sto je zanimljivije, ja ne klizam, niti me to uopste zanima. u zivotu nisam bio u klizaljkama cak ni da probam.
 
Osecaj padanja ili propadanja u trenutku utonjavanja u san nije retka pojava...
Nesto slicno vrtoglavici i osecaju gubljenja ravnoteze(nema ni gore ni dole) sam imao kada sam kao klinac nasao i pusio neke dedine ubudjale cigare, ko zna kakve su gljivice imale po sebi.... Jesi li skoro pusio budjave cigare? :D
 
ponekad dok spavam,probudim se,mrdam glavom i imam osecaj da se sve okrece oko mene.i to bas onako,dosta jak osecaj.i krevet se mrda i sve,bas onako kao neko talasanje,kao pravi zemljotres.tako se probudim na par sekundi i odmah opet zaspim.mislim da je to samo neka umna imaginacija i voleo bih da znam kako se to strucno zove i zasto se desava,ako uopste postoji naziv za to.takodje,ako se to jos nekome desilo,neka napise. (par puta sam ujutru proveravao vesti u vezi zemljotresa,ali naravno,nije bilo ni jednog)
Da li ti se to desava i kad si budan? Posebno kad se ujutro probudis da imas te vrtoglavice,ako je tako mozda bi bilo dobro da promenis jastuk.
Mozda imas problema sa vratnim delom kicme, hoce i od toga da budu vrtoglavice i da imas taj osecaj kao da se zemlja trese.
 
Da li ti se to desava i kad si budan? Posebno kad se ujutro probudis da imas te vrtoglavice,ako je tako mozda bi bilo dobro da promenis jastuk.
Mozda imas problema sa vratnim delom kicme, hoce i od toga da budu vrtoglavice i da imas taj osecaj kao da se zemlja trese.

ne desava mi se kad sam budan,no striktno u toku noci.ali vrlo,vrlo retko.

- - - - - - - - - -

Osecaj padanja ili propadanja u trenutku utonjavanja u san nije retka pojava...
Nesto slicno vrtoglavici i osecaju gubljenja ravnoteze(nema ni gore ni dole) sam imao kada sam kao klinac nasao i pusio neke dedine ubudjale cigare, ko zna kakve su gljivice imale po sebi.... Jesi li skoro pusio budjave cigare? :D

kakva slucajnost,jesam pusio neke budjave. samo ne znam dali si ozbiljan za to sto si napisao
 
ponekad dok spavam,probudim se,mrdam glavom i imam osecaj da se sve okrece oko mene.i to bas onako,dosta jak osecaj.i krevet se mrda i sve,bas onako kao neko talasanje,kao pravi zemljotres.tako se probudim na par sekundi i odmah opet zaspim.mislim da je to samo neka umna imaginacija i voleo bih da znam kako se to strucno zove i zasto se desava,ako uopste postoji naziv za to.takodje,ako se to jos nekome desilo,neka napise. ;) (par puta sam ujutru proveravao vesti u vezi zemljotresa,ali naravno,nije bilo ni jednog)

Moze biti simptom anxioznosti i neuroticnog ponasanja. Sto se tice poremecaja spavanja i sna, na slicne nacine neuroze daju takve simptome.
Isto je i na javi - glavobolje, iritacije svetlosti, psihogeni vertigo, osecaj da imas gumene noge, strah da si nekako nestabilan i nesiguran dok hodas.....

Obrati paznju kako zivis, kako reagujes na stres, uzmi uvece malo pred spavanje meditiraj, opustaj se, nemoj buljiti u ekran mobilnog ili monitor kompjutera zbog plave svetlosti, nemoj da pijes kafu posle 16h i slicno....
 

Back
Top