Proglašenje pobednika na proznu temu ~ Ispod kože (Koža)

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.908
Nakon prebrojavanja Vaših glasova, dobili smo novog pobednika našeg proznog takmičenja. To je priča br. 3 autora Borac za zaštitu životinja :cvet:.


Lista bodova izgleda ovako:

Priča br. 1 - Čovek bez imena - 7 poena
Priča br. 2 - Coco Bill - 7 poena
Priča br. 3 - Borac za prava životinja - 17 poena
Priča br. 4 - Don Hose Fuentes - 10 poena
Priča br. 5 - Sanja* - 10 poena
Priča br. 6 - Dragoljub69 - 3 poena


Iskrene čestitke pobednici, i molim je da u nekoliko sledećih dana osmisli naziv teme sledećeg proznog takmičenja. Ostalim učesnicima zahvaljujem i pozivam da nastave sa svojim književnim angažmanom.
 
Procitala sam "Teta Liju". Prosecna prica. Mogu da kazem da mi se svidjaju opisi nekih radnji, koje su predstavljene veoma dinamicno i postupno, iako traju duze. Kuknjava o studentskom zivotu na pocetku mi se ne svidja nesto, ali shvatam da to privlaci odredjeni deo publike. Ideja da se pise o deci... Deca su mi nezanimljiva tema i mislim da ljudi eksploatisu decu u knjizevnosti, jer ona izazivaju odredjene emocije. Posebno mi se cini da su deca pokvarena.
 
Baš je moglo i bolje,a posebno ja se nisam potrudio...Izgleda nam nešto kvalitet nije imperativ...
Po meni jedino Borka i Sanja solidne...
Glasali ,uglavnom,učesnici...Vreme za letnji time out...

Procitala sam tvoju pricu. Svidja mi se. Neke zamerke su mi mozda previse brza radnja, ali mislim da je i situacija bila takva. Taj previse realistican uvod sa generalijama mi se malo ne svidja, Malo mistike nije lose. ;) U poslednje vreme mi se svidjaju price, koje pisu o proslosti, tako da mi se, mozda, zato i dopala.

- - - - - - - - - -

Prica broj 5. Mnogo je dosadna. Ne svidja mi se. Prica broj 2... dosadna je, ne mogu ni da je procitam do kraja. To je kao da citam romansirani "Svet zivotinja".
 
Glasala sam 3,5,1..zato sto prica br 3 jeste najbolja..i cestitam!!

prica 5..je kratka,sazeta,mastovita..cestitam!!

prica 1..mnogo truda,poucna.cestitam!!

Eto da vidite,da vas citaju i ljudi, koji nisu aktivni na knjizevnosti..:heart:

Sta drugo da kazem, osim: "Hvala!" Ja nisam preterano aktivna na knjizevnosti, ali volim da podrzim "mlade snage". Ipak, ja sam vec dala komentar o prici br. 3, tako da ne bih ulazila u dalju polemiku. Svako ima svoj ukus, cak i kada je los. Ostale, osim vec komentarisanih, nisam procitala.
 
Sta drugo da kazem, osim: "Hvala!" Ja nisam preterano aktivna na knjizevnosti, ali volim da podrzim "mlade snage". Ipak, ja sam vec dala komentar o prici br. 3, tako da ne bih ulazila u dalju polemiku. Svako ima svoj ukus, cak i kada je los. Ostale, osim vec komentarisanih, nisam procitala.
Ti ne spadaš u "mlade snage"?:eek::sad2:

- - - - - - - - - -

Ti ne spadaš u "mlade snage"?:eek::sad2:

:hahaha::rotf::ok:
 
Kakva Sanja, Dragoljube, ti i ja smo jedini isfušerili ovaj put :D
Ostale su bile odlične :)

- - - - - - - - - -

Umeš da prepoznaš priče stvarane na antidepresivima, Cico.
Svaka čast :ok:

Jesi li to ti malava? Ja sam htela da promenim moj nik, ali mi nisu dali, odn, niko mi nista nije odgovorio. Ja sam strucnjakinja za knjizevnost, to je potvrdjeno i ovde na forumu, tako da znam da prepoznam, a secas se kako sam ti dala lepu kritiku price.
 
Hvala! :)

Ovo je, valjda, jedina priča koju sam napisala a da je autobiografska. Smatram je sasvim prosečnom i, zapravo, uopšte ne zadovoljava neke moje "standarde" kao autora.
Da sam glasala, maksimum poena dala bih Coco Billu. To je već poslovično: ima nešto u njegovim pričama što odgovara mom spisateljsko-čitalačkom senzibiltetu.

Čestitam svim učesnicima. Od nastanka proznih konkursa ovde se iskristalisala grupa nadarenih autora. Ja uglavnom ne znam čime se ko od vas bavi, šta su vam profesije, mada naslućujem da među vama ima i objavljivanih autora. Cilj nam je da kvalitetom priča privučemo i one malo stidljivije, da ih podržimo, bodrimo, hvalimo i dajemo konstruktivne kritike. Zato stalno i naglašavam da bi bilo uputno obrazložiti, tj. dati kritički sud pri ocenjivanju priča (ili na kraju konkursa).

Nova tema stiže za koji dan, a potom ćemo napraviti kraću pauzu od dve-tri nedelje, zbog godišnjih odmora.
I ne, nova tema neće imati veze sa letom i letovanjem. :)
 
Hvala! :)

Ovo je, valjda, jedina priča koju sam napisala a da je autobiografska. Smatram je sasvim prosečnom i, zapravo, uopšte ne zadovoljava neke moje "standarde" kao autora.
Da sam glasala, maksimum poena dala bih Coco Billu. To je već poslovično: ima nešto u njegovim pričama što odgovara mom spisateljsko-čitalačkom senzibiltetu.

Čestitam svim učesnicima. Od nastanka proznih konkursa ovde se iskristalisala grupa nadarenih autora. Ja uglavnom ne znam čime se ko od vas bavi, šta su vam profesije, mada naslućujem da među vama ima i objavljivanih autora. Cilj nam je da kvalitetom priča privučemo i one malo stidljivije, da ih podržimo, bodrimo, hvalimo i dajemo konstruktivne kritike. Zato stalno i naglašavam da bi bilo uputno obrazložiti, tj. dati kritički sud pri ocenjivanju priča (ili na kraju konkursa).

Nova tema stiže za koji dan, a potom ćemo napraviti kraću pauzu od dve-tri nedelje, zbog godišnjih odmora.
I ne, nova tema neće imati veze sa letom i letovanjem. :)

Hvala!
Ja sam ti iskreno rekla sta mislim. Ako je autobiografksa, a prilicno je realna, onda je lepa, iako mi se ne svidja nesto previse. Prosto mi ne lezi. Hvala zato sto zelis da mene ohrabris da se i ja malo reklamiram sa mojim pricama. Stvarno sam zelela da napisem pricu u vezi sa temom "ispod koze", ali mislim da mozete da razumete, kada je neko ludo zaljubljen kao ja. Ja necu odbiti to da sam stidljiva, jer stvarno jesam. Nekako ne volim bas da se isticem ili da iznosim svoje misljenje. Uglavnom, bojazljivo pokusavam da stupim u kontakt sa svima. Ponekad je moaj kritika ostra, ali videli ste i da je, pre svega, strucna. Svaku pricu, koju procitam ja i obrazlozim. Mislim da je to posetno prema autoru. Ja volim konstruktivnu kritiku, bilo pozitivnu, bilo negativnu. Razmisljam da pocenm da pisem blog, ali se plasim da ce onda svi ljudi prestati da pisu, jer ja sam autorka vec nekoliko bestselera, koji su se po svetu razgrabili kao alva sto se kaze.
Jos jednom se zahvaljujem na cestitkama. Ja se zaista osecam kao moralna pobednica, jer sam napisala pola price na temu, koja je meni trenutno veoma teska.
 
Hvala! :)


Nova tema stiže za koji dan, a potom ćemo napraviti kraću pauzu od dve-tri nedelje, zbog godišnjih odmora.
I ne, nova tema neće imati veze sa letom i letovanjem. :)

Ja bih savetovala da se do 1.septembra nista vise ne objavljuje. Mi sto ne pisemo, a iz nekih razloga ovde citamo price pa i glasamo,
malo smo prezasiceni, a i frustrirani ( ne zbog prica) jer je aktivan samo ovaj deo PDF-a Knjizevnost, a to bi mogao da bude i samo jedan blog
pa ko tamo zeli da zadje neka izvoli.
 
Ja bih savetovala da se do 1.septembra nista vise ne objavljuje. Mi sto ne pisemo, a iz nekih razloga ovde citamo price pa i glasamo,
malo smo prezasiceni, a i frustrirani ( ne zbog prica) jer je aktivan samo ovaj deo PDF-a Knjizevnost, a to bi mogao da bude i samo jedan blog
pa ko tamo zeli da zadje neka izvoli.

Iako sam uocavala nepravilnosti i javno govorila o tome, ipak, nisam da se ukine ovo takmicenje. Pise ko sta voli. Teme su sasvim pristojne. Ja nisam da se ukine. Nisam prezasicena, jer ja nemam inace vremena da citam od Biblije, koju citam non-stop.
 
Iako sam uocavala nepravilnosti i javno govorila o tome, ipak, nisam da se ukine ovo takmicenje. Pise ko sta voli. Teme su sasvim pristojne. Ja nisam da se ukine. Nisam prezasicena, jer ja nemam inace vremena da citam od Biblije, koju citam non-stop.
Ma pauza da se napravi, nikakvo ukidanje. A ti i ne moras vise nista da citas, ti si i tako sve procitala.
 
Ma pauza da se napravi, nikakvo ukidanje. A ti i ne moras vise nista da citas, ti si i tako sve procitala.

Upravo zato sto sam sve procitala treba da citam jos. Ja nisam ogranicena. Biblija siri vidike ljudima i zahvaljujuci njoj citam i druge knjige.

Mene ti?:lol:


Nema veze,to je nešto interno...

Bez veze!
 

Back
Top