mačići

greba

Buduća legenda
Poruka
27.908
5 macica ostavljenih ispred zgrade. Da li neko moze da pomogne?

114015341015344753697147-1.jpg


https://www.facebook.com/photo.php?...0114361666473.284167.838976472&type=1&theater
 
Secam se da je to moj pokojni deda resavao tako da macice cim se omace pokupi u jedan dzak i negde odnese.

I vise ih nikada ne vidimo.

I sve je proslo bez trauma, barem za nas...

Za macku ne znam....:sad2:

A macila se sirota svakog proleca, ko uz inat dedi...
 
Secam se da je to moj pokojni deda resavao tako da macice cim se omace pokupi u jedan dzak i negde odnese.

I vise ih nikada ne vidimo.

I sve je proslo bez trauma, barem za nas...

Za macku ne znam....:sad2:

A macila se sirota svakog proleca, ko uz inat dedi...

vidis da je retardiranost nasledna, macice u dzak, a tebe nije znao na vreme da dispozuje.
 
Zasto narod kaze da se "prvi macici u vodu bacaju!"?

Ima li tu neke narodne mudrosti ili je samo rekla-kazala? :think:
To je figurativno rečeno :D ono,kad uradiš nešto prvi put pa ne ispadne kako treba,tad se upotrebljava ta narodna.
Mada,za mačiće konkretno to kažu zato što majka ume da bude nesposobna da ih odgaja,moja ih nije prihvatila,bili su joj strani...
 
Bila sam pre sat vremena dole do njih...sakriju se u neki ćošak i kad ih zovem-dolaze polako.
Malo su živnuli,jeli su...čak su se i igrali,jedno davi drugo,ovo se brani :)
Donela im pesak,bilo im je zanimljivo pa su grebali....
Čak jedno mače prede kada se mazi ispod vrata.
Baš su mali.

Kada sam otišla tamo i videla ih u kutiji,manji su nego što sam ih zamišljala.
Mjaukali su,nedostaje im mama mačka :( verovatno ih traži...ma traži ih 100 % :sad2:

Na fb se niko nije javio :(
Ne znam kako će moći dalje da žive .
 
Bila sam pre sat vremena dole do njih...sakriju se u neki ćošak i kad ih zovem-dolaze polako.
Malo su živnuli,jeli su...čak su se i igrali,jedno davi drugo,ovo se brani :)
Donela im pesak,bilo im je zanimljivo pa su grebali....
Čak jedno mače prede kada se mazi ispod vrata.
Baš su mali.

Kada sam otišla tamo i videla ih u kutiji,manji su nego što sam ih zamišljala.
Mjaukali su,nedostaje im mama mačka :( verovatno ih traži...ma traži ih 100 % :sad2:

Na fb se niko nije javio :(
Ne znam kako će moći dalje da žive .

Pa moras ih odneti kod sebe kuci ili u stan i voditi o njima racuna dok ne odrastu.

Ako ih nadje neki pas on ce ih za cas uspavati i ti ces ih nositi na dusi...:smeker:

Ja sam jednom imao 11 macaka, pa sam to preziveo.
 
Bila sam pre sat vremena dole do njih...sakriju se u neki ćošak i kad ih zovem-dolaze polako.
Malo su živnuli,jeli su...čak su se i igrali,jedno davi drugo,ovo se brani :)
Donela im pesak,bilo im je zanimljivo pa su grebali....
Čak jedno mače prede kada se mazi ispod vrata.
Baš su mali.

Kada sam otišla tamo i videla ih u kutiji,manji su nego što sam ih zamišljala.
Mjaukali su,nedostaje im mama mačka :( verovatno ih traži...ma traži ih 100 % :sad2:

Na fb se niko nije javio :(
Ne znam kako će moći dalje da žive .

Ako kao sto pretpostavljas imaju oko dvadesteka dana, znaci da jos sisaju i da ih mama itekako trazi, i da su izbaceni cim su progledali. Ja takve ljude ne mogu da shvatim, pa sterilisi macku pobogu :dash:
 
Ljubitelji maca, jedan slatki mali napusteni razigrani malisan trazi topao dom i odgovornog vlasnika! Ima oko mesec i po, ociscen je od parazita, naucen na posip, slaze se sa macama, kucama i ljudima!!:D
Trenutno je u privremenom smestaju, ali sto pre mora da mu se nadje stalni dom, pa pomozite da ga srecno udomimo. Mali Cile jedva ceka da USRECI nekog! :klap:

dsc03407-1.jpg

dsc03456-1.jpg

dsc03458-1.jpg
 
Ako kao sto pretpostavljas imaju oko dvadesteka dana, znaci da jos sisaju i da ih mama itekako trazi, i da su izbaceni cim su progledali. Ja takve ljude ne mogu da shvatim, pa sterilisi macku pobogu :dash:
Mace su deset dana kod mene,već 3 dana izlaze u dvorište i igraju se.
Devojka,koja ih je pronaša i dala dve meni,bila je juče da ih poseti i donela im zamenu za mačije mleko ( mleko u prahu za mace ) kaže da s baš porasli ,prosto nije mogla da veruje i da su veći od onih iz kutije.

Ujedno je uspela da udomi još jedno mače :D

Slikaću ih ovih dana pa kačim sliku ovde.
 

Back
Top