Sitna krađa: Šta preduzeti? I da li preduzeti nešto ili ne?

Talon

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima.

Naslov, u principu, govori sve. No, ja ipak želim da u kratkim crtama opišem situaciju u kojoj sam se danas našao.

U kafiću koji, inače, gotovo svakodnevno posećujem već nekoliko meseci u pazuama između predavanja, mi je neko danas ukrao ranac, koji je stajao okačen na čiviluk. S obzirom na to da ranac već mesecima kačim na isti čiviluk i da ga, do danas, niko nije dirao, ja sam odavno prestao da obraćam pažnju na njega nakon sto ga okačim, što je nesumnjivo moja greška. I eto danas, nakon što sam platio piće i zaputio se ka vratima, na čiviluku ranca nije bilo. Kako vrlo dobro poznajem osoblje, dogovorio sam se sa njima da sutra odem i pogledam na kameri ko ga je ukrao.
Novčanik, telefon i ostale važne stvari uvek držim kod sebe tako da mi ništa toliko značajno nije ukradeno, osim nekih ključeva, ali ni oni nisu toliko važni. Dakle, u pitanju je sitna krađa (ispod 15000 dinara). Ali bez ozira na to, kako mi je omogućeno da vidim lopova, žarko bih želeo da taj lopov bude i kažnjen. Ali pošto sam prilično neiskusan po pitanju podnošenja krivične prijave ili čega već, a na googlu nisam pronašao Bog zna šta o svemu tome, treba mi savet. I tako se vraćam na pitanje iz naslova. Šta preduzeti? I da li preduzeti nešto ili ne?
 

Back
Top