Evia

Molim Vas ako je neko bio na letovanju:
GRČKA,ostrvo EVIA,mesto Pefki
da mi nešto napiše.Kako je,kakva je plaža.Bilo šta.
Pa i neku sliku.
Unapred hvala :razz:

Prošle godine sam bila sa porodicom na Eviji-Pefki.Mesto je dosadno(čini ga jedna ulica duga oko 200m), razvoj tuzizma kao da je tek u povoju.Po ceo dan duva vetar, tako da su uslovi za plivanje nikakvi.Plaža je šljunkovita i poprilično neuređena.Jedino lepo što smo doživeli je izlet na Skiatos, koji je neopisiv.
Eto, mi smo se prešli u izboru...
 
Pre nedelju dana sam se vratila sa Evie,Pefki.Prethodno dobro pripremljena na raznim forumima da ce mi to biti najgore i najdosadnije letovanje u zivotu,otisla sam sa porodicom i kumovima na ovo ostrvo.Medjutim,proveli smo se divno.Kuca je bila na plazi,kao i sve ostale,jer je mesto malo;pogled na more;klima,internet u sobi,uzivancija.Plaza ispred nosa je bila cista,more prozirno,toplo;lezaljke free(kafa);sljunkovita.Isli smo i na 10 min. voznje udaljenu plazu sa peskom kao puder i tirkiznim morem,na kojoj smo bili potpuno sami! Deca su me pitala da nema nekih strasnih zivotinja u vodi kad se ovde niko ne kupa...;plivali do manastira na ostrvu preko puta.Na Skiatosu smo bili prosle godine,tako da na taj izlet nismo isli,a u Atinu smo otisli u sopstvenoj reziji i tamo ostali 2 dana.Velike nabavke obavljali u marketu LIDL,koji je jeftiniji id svih nasih mega-marketa;jeli giros za 1,5e! Bili smo i u banji.
Sve u svemu sasvim drugacije mesto od svih u kojima smo bili u Grckoj,pa ko voli takvu vrstu letovanja preporucujem:bye:
 

Prilozi

  • DSCN4682.jpg
    DSCN4682.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 66
Ako je neko moj gost,onda sve moze,jer sam pomalo i duzan.Mada se postavlja pitanje teh.izvodljivosti,jer nema redovne ili izletnicke linije.Postoje desetine grka koji ce vas odvoziti na Eviiu,a mozete i sami iznajmiti camac(ne trebaju dozvole do 25ks).Ja ipak preporucujem pored obilaska skopelosa,alonisosa i morskog parka sa delfinima i fokama,odlazak u volos.U stvari ranim jutarnjim "delfinom" za volos, a zatim ili gradskim ili rentom otici "ispod Pilio".Pilio je planinski vrh-ski-centar,iznad volosa,a sa druge su turisticka mesta sa prelepim plazama,gde inace dobrostojeci "voliotes"imaju vile.Na pocetku sezone moze se desiti da se kupate u moru i gledate vrhove Pilia pod snegom.Odlazak na jedan dan u eviu, mi lici na odlazak u selo PLatania(preko puta kukunariesa) koje je najblize skiatosu,sto se tice kopna.Nekoliko radnjica,taverni,plaza i to je to.Oni koji odu, ili su bili na skopelosu,videce samo na tom primeru koliko su obliznja tur. mesta u podredjenom polozaju zbog skiatosa,gde pocetkom juna izgleda kao negde avgust,dok na skopelosu tu i tamo vidite turiste i to uglavnom izletnike sa skiatosa.Ipak mi ovde i drugacije gledamo na sve to,a ako pitate grke kako da odete tamo,90% ce vas pitati"da radite sta?"

Mobilni, da li mozes da mi das savet - Skiatos, Skopelos ili ... ili... Tasos? ili nesto trece? Volim zelenilo, ali i male ususkane gradice, i ne bas hladno more. Treba brzo da se odlucim.
 
Ostravo Evia u Grčkoj
Ko voli mir i odmor onda je pravo mesto za njega
Ljudi su divni , mi , turisti još uvek nismo uspeli da ih iskvarimo
Jedan duh Grčke nekada
Postaviću slike kako bi videli detalje
Cene kao kod nas
Jednom rečju predivno
 
i KON-TIKI TRAVEL ima botove. Evia je k.u .r a c.

011.jpg

izvini koji je ovo deo Evie-ovo ja nisam videla

- - - - - - - - - -

Jedna fotka govori vise od hiljadu reci, zar ne grofe? :aha2:

Nisam došla ovde u marketinške svrhe već sam ove godine prvi put bila tamo .
Pljujte, hvalite ....meni je svejedno ali ima ljudi koji žele više informacija , tema je zbog njih
Npr. ja nisam imala koga da pitam za informacije

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 353977

- - - - - - - - - -

2lwpyzl.jpg


- - - - - - - - - -

24livew.jpg


- - - - - - - - - -

hvz8eu.jpg

ovde imate lokumadese ili tako nekako ...krofne sa medom , cimetom i pistaćijem
 
dr2q1.jpg

tri girosa, pileća 5 e

- - - - - - - - - -

2q9xw6e.jpg

ovde je najlepši bio svinjski giros




samo da sačekam jer ne dozvoljava više slika po poruci
 
Poslednja izmena:
Ostravo Evia u Grčkoj
Ko voli mir i odmor onda je pravo mesto za njega
Ljudi su divni , mi , turisti još uvek nismo uspeli da ih iskvarimo
Jedan duh Grčke nekada
Postaviću slike kako bi videli detalje
Cene kao kod nas
Jednom rečju predivno[/QUO

Ove godine idem u Pefki pa bih te molio da napises utiske i posaljes sto vise fotografija. Zanemari "Milove ljude" vise im necu ni odgovarati,neka pricaju sami sa sobom.
 
Bitno je da je bilo 3 komada pileca za 5 eura , smeshtaj kao na slici ionako sluzi samo za prespavati ... ( btw , samo zlobnici mogu da kude smeshtaj s takim parkingom )
Na odmoru je svakako najbitnije da je mirno i tiho , kome uostalom treba neki prostrani apartman ,TV, kablovska ,internet , klima , pogled na more , peskovita plaza , nocni zivot , diskoteke i ostale stvari . Pa da ...
 
Bitno je da je bilo 3 komada pileca za 5 eura , smeshtaj kao na slici ionako sluzi samo za prespavati ... ( btw , samo zlobnici mogu da kude smeshtaj s takim parkingom )
Na odmoru je svakako najbitnije da je mirno i tiho , kome uostalom treba neki prostrani apartman ,TV, kablovska ,internet , klima , pogled na more , peskovita plaza , nocni zivot , diskoteke i ostale stvari . Pa da ...

heh ...treba mladima, do skoro je i meni tako nešto trebalo
I imala sam opcije za to ...ludilo , urbano ...noćni život ...pesak diskoteke, klubovi i za muškarce i za žene. pena parti, vatrometi , igračice na šipkama.
Za to je najbolja Bugarska -Sunčev breg
..........................
Pefki je za odmor ...kao banja, samo što šetaš pored mora
A kablovsku , internet, klimu i pogled na more imaš svuda
.........
A giros mmmmmmmm šta ću kad obožavam :rumenko: sad bih otišla za jedan giros , nikad neće biti kao ovde kod nas
Čak ni https://www.google.rs/search?q=good...2Fphotos%2Frobwallace%2F455285675%2F;1024;681
 
Poslednja izmena:
Isto ne bih da blatim ali čim mi u CG nude pogled na more , znam da je negde u p.m ...na nekom brdu
U Grčkoj mi se smuči od onih koji jedva sakupe novac pa se ponašaju kao da im je poslednje letovanje
Postoje gradovi u Grčkoj gde ne možeš da odeš a da ne sretneš nekog poznatog
Znači , nisam ovde da dajem komentare...već da ako neko ide a treba mu više informacija, može da računa na pomoć
 
Isto ne bih da blatim ali čim mi u CG nude pogled na more , znam da je negde u p.m ...na nekom brdu
U Grčkoj mi se smuči od onih koji jedva sakupe novac pa se ponašaju kao da im je poslednje letovanje
Postoje gradovi u Grčkoj gde ne možeš da odeš a da ne sretneš nekog poznatog
Znači , nisam ovde da dajem komentare...već da ako neko ide a treba mu više informacija, može da računa na pomoć

1 procitao sam negde da stalno duva vetar ,pretpostavljam da onda ima i talasa , a posto idem sa decom ne bih voleo tako nesto
2 takodje sam nasao jedan komentar da je temperatura mora nesto niza od uobicajene u Grckoj
3 ima li meduza
4 koje izlete mi preporucujes posto ih ima dosta
 
1 procitao sam negde da stalno duva vetar ,pretpostavljam da onda ima i talasa , a posto idem sa decom ne bih voleo tako nesto
2 takodje sam nasao jedan komentar da je temperatura mora nesto niza od uobicajene u Grckoj
3 ima li meduza
4 koje izlete mi preporucujes posto ih ima dosta

Da vetar duva stalno ... to je nešto što je dobro ako ideš u julu ili avgustu jer reshlađuje
Kada ne bi bilo vetra bilo bi jako toplo čak ni suncobran ne pomaže
...............
More je meni uvek hladno , ne postoji more koje je meni toplo , možda sam imala toplo more samo jednom na Krfu u Mesongii
...........................................
Meduza nema, sećam se leptokarije ili tog dela gde plivaš zajedno sa meduzama
...............................
Talase sam takođe videla samo u tom delu Grčke , ovde talasi nisu talasi ako si nekad video one od 2-3 m .... ali je more protočno .
Ujutru talasi idu ka tebi i tad je more mirno kao ogledalo do 12h nakon toga imaš utisak da si pored reke jer talasi idu na levu stanu , neobično , to do sada nisam videla
..........................
Izleta ima puno , stalno organizuju dve agencije i sva obaveštenja su na srpskom.
Mladi idu na krstarenje do Skiatosa
Malo stariji do Atine
A najstariji do termalne banje Edipsos
 

Back
Top